Od priateľa som nedostala nič na Vianoce

katarina1645
9. jan 2024

Robila som všetko pre to aby sme mali pekné Vianoce, všetky darčeky som zas vybavovala ja ako každý rok ( priateľ vraj na to nie je ), ponáhľala som sa domov od rodiny aby sme sa konečne tento rok spolu navečerali, darčeky som pekne zabalila. Po ceste od našich sme sa stavili u jeho rodiny a rozdali si darčeky. Všetci mi niečo dali aj keď len drobnosť. Prišli sme domov, navečerali sme sa a začali sme si dávať darčeky. Najskôr malej jeden a pol ročnej dcére, všetko to bolo pekné, potom sestre a jemu. Keď si rozbalil darček moc nadšenia tam nebolo. Kúpila som mu vŕtačku ( vraj som nemala že nemá taký výkon) ja som sa snažila som sa radila že či to stačí vraj na práce na byte hej. Boli aj drahšie, ale z rodičáku si toho moc dovoliť nemôžem. Tak ma to zamrzelo, že ja som sa snažila spraviť mu radosť lebo spomínal veľa krát že by ju potreboval. Dorozdávali sme si darčeky a on nič. Ani mi nepovedal že mi teda nič nekúpil. Zapol telku hotovo. Ja som nechcela aby mi kupoval nejake drahé veci aj keby mi len ponožky dal alebo hocičo by som videla snahu. Ale on nič. Veľa som kvôli tomu preplakala mrzí ma to doteraz asi aj bude dlhšiu dobu. Či je to normálne? Dá sa to ospravedlniť tým že chlapi na to proste nie sú?

venom19
9. jan 2024

A inac sa ako sprava? A co ste spolu tyzden ked sa pytas ci su chlapi taki? No niektori ano, ini nie. A aky ke ten tvoj?

petamich
9. jan 2024

pozri zamrzelo by to asi vacsinu kazdopadne asi vies co mas doma 🤷‍♀️ moj muz by kupil ale vacsinou somarinu, takze mu radsej priebezne tvorim zoznam, ktory mu pred Vianocami poslem a vyberie si z neho

ak vies, ze na take nie je, tak si sa mala spytat vopred - planujes mi kupit nieco, mam ti poradit alebo posles peniaze a kupim si sama

a bolo to prvykrat, co ti nekupil darcek, co ine sviatky? vyrocie, bezny zivot?

janai1
9. jan 2024

@katarina1645 si sa ho mala opýtať kde je tvoj darček a nie po vyše 2 týždňoch sa spamätať

mamina7070
9. jan 2024

s vami zije sestra ? jeho ci tvoja?

zuzana76
9. jan 2024

@katarina1645 nehladala by som za tym nic zle, vidis, ani ty si sa netrafila, on by si ako chlap pravdepodobne kupil uplne inu vrtacku, jednoducho si nepotrpi na dary a ani ich nevie prijimat a davat, ak nie je skupy, teda o rodinu sa stara, obcas ta pozve na veceru, vazi si ta ako zenu

zuzubb007
9. jan 2024

Nieje to normalne to ti rovno poviem, a kto tvrdi ine klame, uz len obycajny sprchac keby ti kupi je to pako, co zjavne nema zaujem to ta ma len za sluzku alebo co dufam, ze si mu to dala riadne vyzrat a nie, ze len teraz sa stazujes tu, vztah mate aky? Nezmenil sa chlap celkovo? Ano tvoj darcek mu nieje dobry ja by som mu vykricala svoje ci mu nestojim za nic

katarina1645
autor
9. jan 2024

@petamich pýtal sa čo chcem povedala som mu. A nič. Aj jeho sestra mu hovorila a radila čo mi má kúpiť. Povedal že zajtra čosi vybaví. A nič. Tu ide o tú snahu. Keby aspoň čosi povedal, že mi nič nekúpil lebo toto a tamto... Ale nič. Zapnúť telku a otvoriť pivo.
V novembri som mala narodky aj meniny. Na meniny som dostala taký balík do sladkým. Sám mi povedal že to ani nebol jeho nápad ale jeho sestry. Na narodky mi dal spraviť tortu.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1645
autor
9. jan 2024

@mamina7070 moja lebo ju mám v náhradnej starostlivosti, odkedy nám zomrela mama

zuzubb007
9. jan 2024

@chodec15 keby chcel da jej peniaze daco pekne si vyber ale na hulvata na Vianoce nic tak by som revala, obycajny hlupak je to neviem co ho obranujete

petamich
9. jan 2024

@katarina1645 a spytala si sa ho na to? lebo teraz uz vies ako kusok cudne to bude, ked prides po troch tyzdnoch ale aj tak by som mu povedala, pocuj Janko mna to tusim mrzi viac ako som si myslela a stale na to musim mysliet, prosim ta preco som nedostala ziadny vianocny darcek?

katarina1645
autor
9. jan 2024

@chodec15 keby ho to aspoň samého napadne, jediné čo mi predvčerom povedal je že na narodeniny ktoré bude mať o chvíľu mu nemám nič kupovať a ak hej tak sa mám s ním poradiť. Tak mu dám to čo on mne dal na Vianoce

zuzana76
9. jan 2024

@katarina1645 ked len zapnut telku a otvorit pivo, tak to bude asi taky domased a ignorant. Ak si mu povedala a ani tak nic, tak by ma to naozaj trapilo.

pralinka25
9. jan 2024

odhliadnuc od darceka a vianoc on bude divny asi aj v inych veciach. ta dcera je jeho?

katarina1645
autor
9. jan 2024

@chodec15 keby si tu vŕtačku aspoň rozbalil. Pozrel či stačí aj taká. Ale nie. Je šlahnutá v spálni na zemi ešte zabalená.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1645
autor
9. jan 2024

@pralinka25 ano je jeho

niky21
9. jan 2024

@katarina1645 to ma mrzí 😞 je pekné ,že sa staráš o sestru. Čo sa týka toho darčeka , ja by som mu povedala pekne do očí ,že haló a ty si zabudol alebo som vzduch ? A k tej vŕtačke by som mu povedala ,že ju teda ideš vrátiť do obchodu ,keď sa mu nepáči a kúp si niečo ty ! 😄

katarina1645
autor
9. jan 2024

@niky21 rozmýšľam že ju predám, ma mrzí že neocenil ani že som sa snažila

pralinka25
9. jan 2024

@katarina1645 je taky lahostjny aj vinych veciach? aky mate inak vztah? mna by asi este vic ako ten darcek zamrzelo to ako ten tvoj ofrfal a ze si sadol s pivom k telke

katarina1645
autor
9. jan 2024

@pralinka25 všetko ma to mrzelo. Šla som malú uspať do spálne a asi hodinu som plakala.
Áno je taký, a keď aj čosi tak všetko na poslednú chvíľu

mamina7070
9. jan 2024

predaj vrtacku a kup si za to nieco ty

hopsik
9. jan 2024

Úprimne, nie je to normálne pre milujúceho partnera...žiaľ, je to normálne pre partnera sebca a egoistu. A ak sa dá, vŕtačku rýchlo vrátiť a potešiť samu seba, aj keď oneskorene ale predsa si doprajte pekný darček podľa vlastného vkusu😉

lucmirka124
9. jan 2024

Sme s muzom 10 rokov spolu, neznasa obchod, boh chran riesit darceky.riesim ja. Alebo prediskutujeme a vybavujem. Ale vzdy som nieco drobnost dostala, a ked uz nic ho nenapada vie ze mam rada kucharske knihy.ak sa nevyznas do techniky, elektroniky, ani nekupuj malokedy sa zena trafi,, ale moj chlap by podakoval,co by bola stihl alebo rovno dosla z aliexpresu... mna nasral na mikulasa takto, balicek malej, jemu a mne nic,,,mala sa ma pytala preco mi mikulas nic nedal... 5dni som sa s nim nebavila... ale bolo to otom ze on ozaj zabudol.. no dotklo sa ma to velmi,, takze ti verim,, a to vianoce su vianoce... nedaj sa,,,

pralinka25
9. jan 2024

@katarina1645 uplne ta chapem. nejde o vec ako taku ale celu tu situaciu. ako ti dievcata pisu kup si za vrtacku nieco ine a na jeho sviatky sa vykasli aj ked mrziet ta to iste neprestane. fakt sa chova ako hnup. ☹

pe_mi
9. jan 2024

Tak inak ,čo tu píšu baby vyššie,to je super nápad.zober blok a vŕtačku vrát a kup niečo pre seba 😁😁 to sa mi fakt páči
Jemu to aj tak ani brvou nepohne , čo budeš seba trápiť.
Mňa by to veľmi mrzelo a teda aj do budúcna štvalo.
Nie že tebe nič nekúpi,ale ešte aj ofrfle tvoj darček pre neho .tlak 200 mam za teba

katarina1645
autor
9. jan 2024

@lucmirka124 ja som sa naschvál radila s krstným že či stačí na bežné práce v byte že šak nepojde vŕtať múry alebo neviem čo. Ale ide o to že ja som sa aspoň snažila . On mi povedal že mu nemám nič kupovať na Vianoce asi lebo vedel že on mi tiež nič nedá. Keď sa nám narodila dcéra tak mu mama musela dohovárať aby mi kúpil čosi že to sa patrí keď som mu porodila dcéru. Tak ma zobral do zlatníctva a ja som si vybrala striebornú retiazku. Kvety som dostala naposledy keď spravil prúser.

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
9. jan 2024

Urcite bez oznamenia priatelovi zober vrtacku a vrat ju ak sa da do predajne/eshopu a kup si pre seba nieco pre potesenie.
Az budete vsetci pohromade povedz pekne svojej sestre, aby v buducnu pri vybere svojho priatela nepriehladala aj podobny sposob chovania, pretoze takyto nezaujem od partnera vedie casom k rozpadu vztahu. Nic ine, ani jeho zapojenie sa do diskusie nekomentuj. Nech sa v sebe potrapi (aj ked to neda najavo).
Dokonca ma napada, ci prejav nezaujmu o vrtacku nebol len zastrenim jeho spatneho svedomia.

zobaka
9. jan 2024

nebola by som s takým, žena nepotrebuje drahé dary, ale toto je absolútne nevazenie si človeka a žiadna empatia