Očierňovanie pred svokrou

29. dec 2021

Ahojte. Chcela by som sa spytat na nestranny nazor akoby ste to riesili vy. S muzom mame 3r syna. S jeho sestrou sme vzdy vychadzali velmi dobre, takmer ako sestry. Aspon som si to myslela. Zistila som vsak casom, ze ma dlhodobo ociernovala pred svokrou, s kt aj tak nemame ideak vztahy lebo som pre nu zena kt.jej ukradla milovaneho jedineho syna. Tiez som zistila ze na mna nadavala aj mojmu muzovi, odo mna tahala informacie, kydala predo mnou na nojho muza a pred nim zasa na mna. Hrala to na dve strany. Ceresnicka na torte bola, ze bez mojho vedomia chcela aby si s nou manzel vzial pozicku. Kedze sme manzelia a mame spolocny dom, myslim ze toto je vec kt sa neriesi pozachrbat. Ked som ju s tym konfrontovala, z akeho titulu sa tvari ako moja priatelka a v reale robi veci kt.som uviedla, osopila sa na mna a urobila vinnika zo mna. Muz sa jej snazil dohovorit aby sa veci napravili, hlavne kvoli tomu aby sa syn mohol stretavat s jej 2 detmi, ale nedalo sa. Ked poslala k sviatku pre syna darceky, vzdy som jej aspon podakovala cez spravu, nikdy ani neodpisala ze nie je zac. Deckam som vzdy posielala napecene kolace ked som robila doma po muzovi ked tam isiel, kedze ona nic nepecie, nikdy ziadne dakujem. Ked sme chceli aby sa deti hrali a slusne som pozvala vsetkych, ved predsa pre nase nezhidy nepozvem deti a ju nie, tak k nam doniesla decka a ona isla prec. Ceresnickou na torte bolo ked pozvala k sebe muza so synom so slovami, ze bezo mna. Co ma velmi vytocilo lebo ja som ju nspriek vsetkemu nikdy nevyclenila. Vtedy som muzovi povedala ze nesuhlasim s tym aby tam chodil bezo mna, ked ma ona takyto postoj a nevie nas pozvat vsetkych spolu ako rodinu. Aby som vysvetlila, jasne neda sa vsade chodit spolu, na prechadzky, niekedy nieco musim ja vybavit, dakedy muz, teda ideme von len so synom.. ale rodinne navstevy sa snazime absolvovat v trojici. Resp mino prace sa snazime cas travit co najviac ako rodina a veci tomu prisposobovat. Kedze clovek v pracu travi min 40hod tyzdenne, cas s rodinoz povazujem za vzacny.

Otazka je, riesili by ste situaciu nejak alebo ignorovali? Dakujem.. ja som momentalne v stadiu ignoracie. Deti sa hravaju len u nas.

0silvia0
29. dec 2021

neriesila by som, snazila by som sa byt velkorysa, oplati sa to casom... dotycny si niekedy dokonca uvedomi, ako debilne sa spraval, alebo aj neuvedomi. Ale zalezi na tebe, ci si budes nicit zivot s takymito negativizmami alebo ukazes svojej svokre ako sa sprava prava dama.

autor
29. dec 2021

@0silvia0 myslim ze som k obom napriek ich spravaniu zatial velmi zdvorila a slusna.

autor
29. dec 2021

@0silvia0 vravim si ze ked to nevedia ine, aspon ja bude. Za damu

ghostsgirl
29. dec 2021

Ja by som ju ignorovala, takeho cloveka by som k zivotu nepotrebovala a ani by som sa nim nezapodievala...ale zakazovat muzovi a detom k nej chodit?! To sa mi zda cez, ved je to sestra

autor
29. dec 2021

@ghostsgirl ja som povedala ze maju ku nam vsetci dvere otvorene.. aj ona.. avsak je neslusne za mna co robi ona, ze pozve cielene jeho a syna bezo mna, len aby robila konflikty.. muz tam nema zakaz chodit.. ale ked uz pozyva aj syna tak by mala slusne pozvat celu rodinu.. hlavne ked sa jedna o sviatky

autor
29. dec 2021

@ghostsgirl moj nazor aspon.. aspon mat tolku slusnost a pozvat vsetkych

0silvia0
29. dec 2021

neries co sa patri a co mala svokra urobit, kasli na to, pouzi nadhlad a jej spravanie je jej vizitka

tykat
29. dec 2021

Privelmi to prezivas a komplikujes. Nechce ta stretnut, prichytila si ju pri intrigach tak sa mozno hanbi resp.ked by ta videla tak by sa,jej to pripomenulo. Muza by som k nej poslala so synom sameho, mozes ju nechat pozdravit pripadne nech jej povie ze co bolo bolo, ty by si rada udrziavala vztahy aj s nou ako rodina, a budes rada ak to prijme.
Nic ine by som nerobila, casom sa to mozno utrasie. Nesnaz sa si vynucovat "co sa patri" lebo ty chces byt za damu ktora vie ako sa slusne spravat. Bud radsej velkorysa. Nechaj jej priestor a cas.

bmuller
29. dec 2021

@ghostsgirl nemyslim, ze dobra sestra chce rozostvavat vztah a rodinu svojho brata. ved aj ona by mohla byt velkorysa a prezit zdvorilostnu navstevu svagriny...

elizabet173
29. dec 2021

s úsmevom by som ignorovala aj švagrinú aj svokru, ak muž chce k nej chodiť, nebránila by som mu, je to jeho sestra. A myslím, že najlepšie bude, ak ťa vôbec nebude informovať o tom, čo spolu preberali

ghostsgirl
30. dec 2021

@bmuller tak nikto zatial nepisal, ze ide o dobru sestru pokial viem, ale stale je to sestra. Pan manzel s nou asi problem nema, ked tam aj s detmi chodi, tak ma prestat, len preto, ze si so zenou nesadli?

autor
30. dec 2021

@ghostsgirl je sestra kt max kazdeho vyuziva a pokial niekto nejde podla jej osnovy, skonci na blackliste.. len zial je to rozvedena sestra a jasne ze jej vzdy bude pomahat.. to chapen.. ale chcuet si brat s nim hypoteku poza moj chrbat je dost silna kava od nej… nesadli sme si kvoli jej intrigam, ja som jej vzdy pomahala a bola k nej fer.. myslim ze chciet pri vsetkom od nej minimalne slusnost ked nie prepac je minimum

bmuller
30. dec 2021

@ghostsgirl hej, to je take "rodinne", sediet pri sestre bez zeny a tvarit sa, ze nic 🤔 takto sa im urcite rodinne vztahy zlepsia. Svagrina ju nemusi mat rada a aj naopak, ale pokial si vyslovene neublizili a este sestra chce od brata nieco, co zatazi jeho rodinu, bolo by vhodne mat svagrinu na svojej strane, a nie jej odkazovat, ze nie je vitana 😁... ze niekto nevie prezit formalnu hodinku na sviatky, ved sa nemusia stretavat kazdy tyzden...🙄

ddaassuullaa
30. dec 2021

Teba to trapi a ich nie...ty si clovek nekonfliktny, vyrovnany, ony nie...tazko tu budes hladat tebe vyhovujuce riesenie. Najlepsie z hlavy vyhnat vycitky, smutok a pocity, ze nieco je zle. Je a aj bude, pokial zaujem o zmenu mas len ty. Univerzalne riesenie neexistuje, nejak to v sebe skusaj spracovat, aby ta to nebolelo. Chce tam manzel chodit? Ved nech ide, najlepsie vtedy, ked ty mas iny program a vlastne nemozes, nie vtedy ked zaveli svagrina alebo svokra. Vlk sa nazere a ovca bude syta. Idealne by bolo, keby nielen ze ta o priebehu navstev neinformoval, ale aj zastavil.kazdu debatu o tebe pocas tvojej nepritomnosti. Ak sa dokazes povzniest nad fakt, ze svagrina to robi narocky, lebo vie, ze sa trapis, tak mozes odkazat, ze staci ked pridu ku vam deti, aby sa pohrali. Nedat sancu, aby ta zranovali

mackamizjedlaskrec
30. dec 2021

Ignoracia ako si povedala v poslednej vete .Nehraj jej hru jednoducho .Taketo herecky potrebuju podium (Ty si to podium )Tak jej ho nedavaj!