Obťažovanie

sue5594
23. sep 2023

Ahojte potrebujem sa spýtať ci niektora vas si presla tym co ja mam 5 rocneho syna a momentalne som 33tt tehotenstva byvaly si nasiel priatelku pocas toho ako som bola tehotna odisla som od neho postavila som sa na nohy byvam vo vlastnom byte. Problem je v tom ze 5 rocnemu synovy volava jeho otec na messenger nebolo by to zle keby dodrzoval dohodu 2 telefonatov denne no on dokaze volat tolko nespocetne krat ze mi tym otravuje zivot vyvrcholilo to 158 telefonatmi za 3 hodiny a 80 spravami. Vela tych sprav bolo vyhraznych a mnoho z nich bolo v style ze ublizujem malemu ze ho tyram a podobne. Ked je s priatelkou vola 2 krat denne ale ked odide na 2 tyzdnovy turnus tak su tie telefonaty nekonecne maly s nim uz ani volat nechce lebo len vyzveda kde sme s kym sme a umelo udrziava telefonaty som z toho zufala neviem kde a na koho sa obratit aby to skoncilo. Dohovori nepomahaju ani ked som sa rozpravala z jeho rodinou nepomohlo to . Mam vsetky jeho telefonaty aj spravy ulozene . Ked mu nedvidnem telefon vola stale dokola blokovanie nepomoze pretoze akonahle zavola vecer synovi ma sproste reci a hovori mu hluposti ze ja zakazujem telefonovat jemu z malym. Zmena cisla nepomaha. Ked mu nedvihnem tak mi vola dokola a blokuje linku za kazdu radu budem vdacna

viestta
23. sep 2023

Vsak zavolaj jeho frajerke, ze ti kazdu chvilu vyvolava, obsah nemusis specifikovt. Ona s nim poriadky spravi

spadnutaslivka
23. sep 2023

@viestta podľa mňa sa s ním frajerka rozíde a až potom nastane teror ☹ nezávidím autorke takého psychopata

sue5594
autor
23. sep 2023

@viestta nepomohli to povedala mi ze to neni jej problem mame si to vyriesit sami

pribinak
23. sep 2023

Vypnúť telefón. Dlhodobo. Na chvíľu si das pokoj od mobilu a sociálnych sieti.

viestta
23. sep 2023

@sue5594 tak potom policia podat TO za obtazovanie

juliet86
23. sep 2023

@sue5594 chod na policiu

marca12
23. sep 2023

@sue5594 Pomoze jedine policia a podanie trestne oznamenia. Mame v rodine cest s takymto psychopatom. Nahlas na policii obtazovanie,ukaz spravy a mozno ho to trochu zmierni.

janinah
23. sep 2023

načo ma mať 5r dieťa messanger? a vlastne načo má mať mobil? všetko zruš a na telefonát otca synovi poskytni svoj mobil a urči čas napr. večer a aj presnu hodinu ,aby syn otcovi povedal aký mal deň..po 10-15 min.hovor zruš,že syn potrebuje ísť spať ....a vybavené.

sue5594
autor
23. sep 2023

@janinah nema maly messenger ani telefon vola na moj telefon pre to vravim ze nic nepomaha ani blokovanie

januska12323
23. sep 2023

Podaj TO za obťažovanie a na účely telefonátov zožeň starý telefón, mimo určeného času bude vypnutý.

domkakvet
23. sep 2023

@sue5594 nech s nim tvoj syn vola a ked zavola znovu nech mu on sam povie ze sa chce ist hrat, ak s nim teda volat casto nechce.

yollanda
23. sep 2023

@sue5594 zmeň číslo.

veselo_neveselo
23. sep 2023

Odinstaluj messenger a mas vybavene. Ak ti bude musiet volat na mobilne cislo, a nie cez appky, tak ho to rychlo prestane bavit.
Alternativy su:
Vypni zvonenie, alebo aj cely telefon. Nechaj to cislo len na komunikaciu s ex. Oznam/dohodnite sa na case ked budete volat, a vtedy zapni.
Na normalne prakticke veci si zriad druhy telefon, cislo nedavaj nikomu, iba uradom, praci, skolke atd.

sue5594
autor
23. sep 2023

@domkakvet on mu povie ze nechce volat lebo sa hra byvali zacne hned ist nanho psychologicky stylom ze ty so mnou nechces volat? Ty nelubis tatina .. a podobne vety

subartic
23. sep 2023

@sue5594 ex ta jednoducho chce mat pod kontrolou .
ja nechápem čoho sa bojíš . Však vypni zvonenie a nezdvihni a na jeho sms neodpovedaj , iba ak sa opýta na malého , má sa dobre, ahoj. Sama takto živiš tu jeho psychopatiu, kontakt a pozornost je to čo potrebujú . Malý sa časom obrní , nech s ním hovorí raz denne a to stačí .

soldi
23. sep 2023

@sue5594 daj mu denne urceny cas na jeden telefonat. Mimo tohto casu ho zablokuj. Casom sa nauci. Ak to teda nechces hrotit cez TO

vevesh
23. sep 2023

@sue5594 ja by som si kupila nove cislo a to stare by som nechavala maximalne 2 hodiny do dna zapnute (ked to bude tebe a malemu vyhovovat), kedy bude on moct s malym hovorit. A koniec. Ani ta nemoze obvinit, ze nedvihas a ani, ze mu branis v styku.....

tykat
23. sep 2023

@sue5594 maj druhy telefon pre hovory od exa. Staci s predplatenou SIMkou. Dvihni 2x za den a potom daj na ticho a nedvihaj. Dalsi den zase 2x dvihni a potom nedvihaj. A tak dokola. Zmeskane hovory si nevsimaj, spravy necitaj. Snad sa casom nauci.

nika523
23. sep 2023

Jak to že nepomáha blokovanie veď si zmeň číslo, jeho zablokuj, vypni internet a ako sa ti dovolá? Aj na mesengeri ho môžeš zablokovať

bluka2
23. sep 2023

Zmeň si t.c. nech píše email. Debilni ex veru radšej nech písomne komunikujú. Nové číslo mu nedávaj

domkakvet
23. sep 2023

@sue5594 tak mu povedat kedy moze volat ostatne telefonaty nebudes dvyhat.

nika523
23. sep 2023

Ani dva krát denne by som mu nedovolila volať, čo to má znamenať?

0kristina0
24. sep 2023

Ked si ho zablokujes tak si ti nedovola, ked ho blokovat nechces tak to jednoducho nezdvihaj. Nechapem, na toto potrebujes pisat na MK? Na zachod vies sama ist?

mrva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysicka36
25. sep 2023

No, keby sa toto dialo mne, spravím veľmi jednoduché opatrenie. Ma všetkých aplikáciách a aj na mobile si jeho číslo a osobu zablokujem. Kúp si nejakú dobíjaciu SIM-ku a tú si daj do nejakého starého telefónu kludne takého, kde moc ani baterka nevydrží. Toto telefónne číslo mu daj a kludne v SMS aby si mala dôkaz keby vyskakoval, mu v skratke oznám, v ako čase bude telefón zapnutý a vtedy môže synovi zavolať. V iných časoch bude toto číslo jednoducho nedostupné. A nech sa debil aj posere a na hlavu postaví 😎

mija23
25. sep 2023

@janinah presne tak čo má čo 5 ročne dieta mat mobil a ešte ze mesenger no jednoducho vymazať a bloknut keď nepomôže podať trestné oznámenie za obťažovanie

elmivelmi
1. okt 2023

Ako to uz vyssie radili,stis zvinenie,len 2tel denne.Odomstaluj messenger a nedvihaj.Ved nik ti nwprikazuje dvihat tie teoefonaty,aj jeho to casom omrzi.Ale ked kazdy telefon zdvihnes tak vie ze zdvihnes.Ignoruj a co sa da odinstaluj.