Obedy od ženy alebo od matky

28. jan 2024

Ahojte. Bývame par rokov u svokrovcov v spolocnej domacnosti, kde mame aj kuchynu spolocnu. Vcera som uvarila obed s tym, ze bude aj na dnes. Muz ho vcera zjedol, svokra nevarila nic. Dnes som ho opat hriala a muz povedal, ze on si da to mäso co robila jeho mama a moj obed teda nejedol. Ako by ste sa k tomu staviali? Najprv mi to bolo jedno, nech si je co chce - uz viackrat to takto spravil.... ale teraz mi to pride nepekne od neho. Ked som mu o tom rozpravala, ze ako sa citim, tak mi len povedal, ze on ked ma na nieco ine chut, tak si to da... hnevalo by vas to?

patus_2
28. jan 2024

Bývate v spoločnej domácnosti, máte spoločnú kuchyňu, tak s tým musíš počítať, že keď svokra vari čerstvé, tak si muž radšej dá toto, ako zohriaty obed...

h2
28. jan 2024

To, čo si varila včera, zjedol včera. Dnes varila svokra čerstvé, navyše niečo iné, než mal včera, tak je úplne pochopiteľné, že si dal to. Nerieš.

angelous1991
28. jan 2024

Svokru asi moc nemáš rada že? Veď je to pochopiteľne že si sa radšej čerstvé masko ako prihriate od včera . Nerob si zbytočne vrásky na čele s nepodstatnými vecami . 😎🫶🏽

mabenn
28. jan 2024

keby som sa zakazdym hnevala, ked si moj muz objedna donasku, hoci je navarene, tak uz tu nie som...zaroven objedna mne, hocikedy si prajem...tieto zabomisie vojny od koho ma chlap jedlo zjest mi pride ako z minuleho storocia...chlap je dospely jedinec...vacsinou...skor mi pride problem to spoluzitie v spolocnej domacnosti, kde taketo porovnavania, co kto urobil lepsie/robi alebo nerobi, budu na dennom poriadku

klip0
28. jan 2024

Mne by vadilo jedine to, že čo potom s tým jedlom ? Vyjdite ho ? Alebo zje na večeru ? Ak vyhodite, tak by som to nejak vyriešila aby ste sa dohodli kto čo kedy vari nech sa neplytva

maja22
28. jan 2024

Mate oddelene kuchyne, teda varite si a aj jete kazdy zvlast, alebo mate jednu spolocnu kuchynu a pri vareni sa striedate? Rozumiem ti, ze ta to nahnevalo, ked navaris na dva dni a druhy den to nema kto jest. Mozno by bolo fajn sa so svokrou dohodnut, ktora kedy vari, aby ste predchadzali tymto situaciam. Je to normalne, ze kazdemu chuti viac to, co je cerstve, ako nieco prihrievane. Z cerstveho vonia kuchyna, niekedy aj cely dom, cloveku sa na to zbiehaju slinky. Nenechaj si kvoli obedu pokazit vztahy, naozaj to ma celkom jednoduche riesenie, staci sa pekne dohodnut 🙂

jana_eyre_2
28. jan 2024

Aj ja by som si dala radšej od svokry, lebo by to znamenalo, že nemusím variť 😅

ale teda keď uz by to bolo ohriate a on to odmietol až vtedy príde mi to ako totálne plytvanie jedlom a to ja neznášam.. totižto už raz ohriate jedlo sa znova ohrievať nedá, kdezto svokrine čerstvé si mohol dať na večeru napr..

danica2711
28. jan 2024

nerieš varenie, ale odsťahovanie do svojho

maca1984
28. jan 2024

Ja varím takmer denne,a muž keď vie, že pôjde k svojim rodičom, tak doma nevečeria, naje sa u rodičov .
Ani mi nenapadlo sa na to hnevať.
A duplom, keď máte spoločnú kuchyňu.
No tak mu zavoňalo, dostal chuť.

sasa1310
28. jan 2024

jediné čo by mi vadilo je bývanie u svokry. To nie ste schopní si nájsť niečo, kde budete sami? Vždy ale vždy tí, ktorí nie sú schopní, riešia prkotiny namiesto dôležitejších vecí. A ešte máte spoločnú kuchyňu. By ma drblo takto žiť

mamamasama
28. jan 2024

Ja by som nevarila nič 😅

mikadooo
28. jan 2024

Hnevalo by ma to a preto by som sa nabudúce pred ohrievaním najskôr muža opýtala, či to vôbec bude jesť, alebo sa ideme najesť z jedla jeho rodičov? 😁 Ak vyhrá svokra, tak ani neohrievam a mám to bez roboty 🤭. Ináč dosť komplikované takto 🤔. Neviem si predstaviť plánovať množstvá na varenie, keď raz je od rodičov a raz nie...🤷. Svokra je s tým ok?

januska12323
28. jan 2024

Spoločnú kuchyňu by som zvládla iba pod podmienkou, že bude dohodnuté kto varí - ideálne iba jeden. To si označíte hrnce aby ste nejedli z "cudzieho"? To jedlo, ktoré ostalo od teba už nikto nezje? Ak by sa malo vyhodiť tak by ma to nasralo inak nie, kuchyňa spoločná tak sa snáď aspoň jeden stravník nájde.

nelca84
28. jan 2024

ja som rada, ked sa obcas manzel naje pri mame, alebo mu mama zabali obed do prace, aspon mi ostane jedlo aj na druhy den, nie vzdy sa mi chce varit po praci... ale teda my nebyvame so svokrou, to by ti malo vadit, nie ze sa u nej manzel naobeduje

janinah
28. jan 2024

Robíš somára z komára..
Také maličkosti ti budú vadiť čím ďalej tým viac tvojmu chlapovi nie on je tam doma.ty nie a tak skoro to svokrino územie nebudeš považovať za svoj domov ak vôbec niekedy.
Jedlo od mamičky je tvoj najmenší problém.trochu porozmýšľaj ako ďalej.

maria1989
28. jan 2024

My sice nemame spolocnu kuchynu, ale byvame na jednej chodbe, tak kym zacnem varit, poslem muza sa spytat, ci nahodou nevari mama 😂

basulaak
28. jan 2024

Malo by som varila. Aspon by som mala viac casu pre seba.

rachel36a
28. jan 2024

Ja nechapem tieto akoze " problemy" preco by si nrmohol vziat od mamy...vsak nech zje co chce...

vierkainka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lija22
28. jan 2024

pocuj toto su uplne prkotiny talafatky. Ono to znie aj hrozne detinsky, ze som nafucana lebo zedol obed od svokry a nie moj ALE chapem ta, lebo ty to teraz budes dojedat dva dni 🙂 no vsak pofrfli ale prijmi to, ze proste moze jest ak ma na vyber co on chce. Toto ozaj muzom diktovat nemozeme ;)

simca06022011
28. jan 2024

a pre mamu by bolo zase nepekne, ze nejedol jej.. ako sa tu da najst kompromis? neda.. proste si to nevsimaj.. najlepsie by bolo odhodnut sa aj so svokrou a varit spolu. Alebo sa odstahovat a budete jest vylucne vase :D

sense
28. jan 2024

Tiež by som si dala čerstvé ako 2x po sebe to isté a ešte aj prihriate.
V podstate chlap je medzi dvoma kameňmi nezje od ženy zle je, nezje od matky tiež je zle. Takto to vyriešil kompromisom jeden deň od ženy druhý deň od mamy.

marca12
28. jan 2024

Mne by to nevadilo. Skor by ma to potesilo,lebo by to potesilo svokru. Ja nemam napr.rada.ked.moj pred svokrou ospevuje moje jedlo. To som ho naucila,ze vzdy musi mamine jedlo pochvalit,nech sa neciti odstrcena. Mne to nevadi a takto si udrziavame dobre vztahy.

janickacrazy
28. jan 2024

Veď sa so svokrou dohodnite, že v sobotu varíš ty pre všetkých a v nedeľu ona pre všetkých, bude kľud.

livi123456
29. jan 2024

Čo riešiš nechápem, tak mal chuť v ten deň na iné....k tej otázke teda...nie bolo by mi to jedno a ak to bolo niečo dobré, dala by som si aj ja. Svokru asi moc nemáš v láske keď ti to vadí že

sonka333
29. jan 2024

@mabenn vôbec by som sa nad tým nepozastavovala,ja sama idem k svokre jesť občas 😁hlavne vtedy keď navarí niečo lepšie ako ja....

mabenn
29. jan 2024

@sonka333 aj ja u svokry jem, alebo jedlo posle...nemam problem...byvat so svokrou a riesit ktora navari a od ktorej muz je jedlo, je ina vec

ropucha6
30. jan 2024

Nezohrievam muzovi ziadne jedlo, kym sa nespytam, co chce…takisto ani on mne. Vsak aj doma sa stane, ze mam na nieco ine chut. Urcite by ma toto nestvalo, aj ja by som si dala radsej cerstve.

milanemila
30. jan 2024

Mna by hnevalo, ze byvam so svokrou a niesom s muzom schopna zaobstarat si vlastne byvanie.

sonka333
30. jan 2024

@mabenn juj pardon.☺🙏..ja som chcela odpovedať autorke 🤭