Nuda vo vzťahu

renca24
5. dec 2013

asi som nedala vhodný názov, no neviem ako to nazvať. Mám partnera s ktorým som už fakt xy rokov. Ani ja ani on sme predtým iného partnera nemali. Problém je v tom, že partner má nie len jednu prácu a s tým samozrejme má aj kopec známych a v tomto období aj večierkov atď.
Z jednej takejto práce absolvoval niekolkodňový pobyt mimo SR a ako to býva, pilo sa a zabávalo tam dorána. O to by nešlo, ale..... Kamarátke, ktorú mimochodom podvádza muž ako na bežiacom páse, napísal, že sa tam mal neuveritelne skvele, a len tak tak sa udržal, aby s niektorou cicou neskončil na izbe. Prečítala som si ich komunikáciu nedopatrením. Pritom mi posielal sms ako mu tam chýbam a že mu je smutno. A pritom to bolo klamstvo, lebo chlastal zo všetkými od rána do večera a bavil sa tak, ako so mnou nikdy nedokázal. Veľmi ma to zabolelo, neviem kde robím chybu, že so mnou sa nevie baviť do 6tej do rána a že mi musí takto klamať, že je to tam strašné bezo mňa a potom kamoške napíše ako tam bolo super a že sa mu ani domov nechcelo. Chápem to ako nudu vo vzťahu z jeho strany, pritom robím všetko aby sa mal čo najlepšie. Prečo sa takto ľudia na kadejakých večierkoch a cestách takto zvrhávajú?

linda144
5. dec 2013

No pretoze je chlap. A pretoze bol v takej situacii. Ja si neviem predstavit chlapa,kt.by sa tam o 21.00zodvihol,nechal vsetko tak a siel by si lahnut na izbu,lebo tak sa to ma 🙂 a zas,neber vsetko,co povie,ako pismo svate,oni si radi domyslia a dofarbia,aby boli zaujimavi.
@renca24

sashabb
5. dec 2013

@renca24 vieš kde je chyba? tuna v tejto tvojej vete: " robím všetko aby sa mal čo najlepšie"

linda144
5. dec 2013

@sashabb
@renca24 tak tak. obcas nezaskodi trochu nadhladu,trochu ,,mat na haku,, nebrat vsetko osobne a vztahovacne. chlapec si kus uzil,nechaj to tak.

sissy27
5. dec 2013

@renca24 pravda je podľa mňa niekde medzi tým, čo povedal tebe a čo napísal kamarátke 🙂 pred tebou sa robil chrumkavejší a pred ňou väčší frajer ako v skutočnosti je 😅 takže podľa mňa bavil sa dobre s kolegami, ale "pichnúť" nebolo do čoho ani keby chcel 😀
a prečo sa bez tvojej prítomnosti dokáže lepšie zabaviť ? pretože nemusí byť v strehu, nemusí si dávať pozor na to čo povie, koľko vypije, ako veľmi sa (ťa) strápni... rovnako to platí aj opačne - keby si išla ty niekam len s kamoškami, tak sa zabavíte lepšie ako keby ste tam mali partnerov... proste sa človek viac uvoľní - a nemusíte to zákonite znamenať nejakú zvrhlosť 😉
takže sa uvoľni aj ty, vyraz si niekam s babami a nerob z chlapa stred vesmíru 😉

sono2
5. dec 2013

@renca24 jasné klasika. Nevešaj hlavu! Ja by som teda muža na žiadnu chatu nepustila ale to je o inom. Nejde o mňa teraz. Buď hlavne uvoľnená a vyhoď si aj ty s kopýtka poriadne horúco sa obleč . Chlapi sú malé deti. Mali by ale vedieť kde je sever . Čo si čakala od chaty... Ja keď kuknem na môjho pri paneláku, keď sa začne Alica rehotať, jaký blažený úsmev zrazu s kúskom panictva. Teliatko no...

sono2
5. dec 2013

..,a kukne na mňa pri tom že, mrdny...

denkaajejdeti
5. dec 2013

@sashabb Presne, práve som to isté išla napísať a náhodou, že mrknem na ostatné komenty a ten tvoj mi hovorí z duše 🙂. Jasné, že sa doma nudí (veď kto by nie) - chlap potrebuje 1.adrenalín ("čo ma to len doma dnes čaká? Nebo? Peklo? Raj?") 2. neistotu ("chce tá moja cica iba mňa ? ") 3. cítiť sa ako "lovec" a zároveň opora, ktorá ženu chráni, pretože je zároveň divoká/silná a zároveň krehká/zraniteľná
Je už len na tebe ako namiešaš tento elixír lásky 😉.
Denisa

P.S: Hovorí sa, že žena uteká od muža, keď jej je zle (bije ju, podvádza, nenosí domov peniažky,..) a muž uteká od ženy, keď mu je dobre (o všetko je postarané a on je ako piate koleso u voza)

maria1989
5. dec 2013

@renca24 možno tebe písal pravdu, a pred kamoškou chcel byť ako každý chlap hrdina 😉

domique
5. dec 2013

Ja byt na chate bez manzela tiez sa zabavam. (Bez sexu samozrejme, ved som vydata zena!) A aj napriek tej najlepsej zabave by som tomu mojmu napisala, ze mi chyba a ze bez neho to nie je ta prava zabava a ze uz sa tesim domov. Je podla mna prirodzene ze clovek pri svojej komplikovanosti je schopny mat viac urovnove prezivanie jednej a tej istej udalosti.

riodejaneiro
5. dec 2013

Netráp sa tým, chlapi sa radi chvastajú aký sú super lovci atď. ja by som to nechala tak . ja viem že to zabolí ale láska je proste taká. urob ho trošku žiarlivým vyraz si s babami sexy sa obleč namaľuj vysoké podpatky atď. uvidíš ako to zaúčinkuje

namornicka
5. dec 2013

Renča, veď sa udržal, čiže neskončil so žiadnou v posteli, to ako chlapovi mu slúži ku cti. Odolal nástrahám tohto sveta 😀 Mala by si to brať ako pozitívum. Ja milujem svoju rodinu nadovšetko, ale keď som na akcii tiež sa zabavím, relax a vybočenie zo stereotypu padne dobre, samozrejme pri všetkej počestnosti.

renca24
autor
5. dec 2013

nebol na chate, bol pri mori. 5 dni chlastania v rámci all inclusive a spať chodil v ranných hodinách. Bolo by mi to jedno každý potrebuje nejaký ten relax, mňa sa dotklo len to že so mnou sa baviť nevie ani do pol noci nieto ešte do bieleho rána, a že mi klame, len preto že mu tam proste bolo dobre. To že tam mal kvantum kolegov a kolegýň, ktoré za zábavu považujú aj "čo oči nevidia to srdce nebolí". Kamoške ešte aj napísal že to bolo ťažké sa tam ovládať aby s niektorou neskončil na izbe. To ma vykoľajilo rovnako ako zistenie že so mnou sa nevie baviť zatial čo s inými do rána áno.

saurian
5. dec 2013

@renca24
tak napisat ti ze sa super zabava by ti tiez neprospelo, to asi nikto priatelke takto nenapise, ale je dolezite ze ti medzitym pisal a teda na teba myslel. to ze sa odviazal a zabavil, to chce snad kazdy.
ze robis vsetko pre to aby sa mal dobre... mozno sa ma az prilis dobre a berie to ako samozrejmost uz.
kazdy z nas potrebuje cas travit aj s inymi ludmi, nielen s partnerom, bez ohladu na to ci sa s nim citi dobre alebo zle.
v tom by nic nebolo.
dolezite je ci venuje cas tebe, ci to nerobi na ukor teba, ci uz o tvoju spolocnost vobec nestoji, v akej frekvencii to robi a tak podobne.
len neviem, a nad tym by som premyslala - ze aku ulohu v tom robi kamaratka, preco jej (alebo aj hocikomu inemu) to takto pise a tebe to tak nepovie. ako samozrejme povedat ti ze super zabava, ani si mi nechybala by ta hodne zranilo, ale ak tvrdi chlap ze tam bol nasilu a podobne kecy pred priatelkou, tak nad tym by som sa zamyslela... ze v com to väzi.
neviem ako si na tom ty - ci volny cas travis len s nim alebo spolocnymi priatelmi, ci mas okruh znamych s ktorymi travis cas len ty, svoje vlastne zaluby..... lebo aj ked ste partneri, nemusite zo zasady robit vsetko spolu, niekedy prospeje ak ma kazdy nieco "svoje".

jahodka8
5. dec 2013

@renca24 To ťa chápem, ale čítaj čo je napísané vyššie od báb, lebo sa tým budeš sama seba trápiť, tými myšlienkami. Aj ja mám niekedy také pocity, kde je, s kým je, koho očumuje. Keď príde domov, tak sa povenuje deťom, moje problémy ho moc nezaujímajú. Nechodí na chaty a podobne, keď idem niekam ja, tak ma podozrieva. Už som mu to aj povedala, že to si musel riadne veci niekde stvárať, keď mňa takto podozrievaš. A to ho ešte niektorí ľutujú, že je pri mne pod papučou, sused mu povie: " Načo ženu počúvaš" a pritom na mňa zíza len čo idem do záhrady a to už nehovorím o tom keď sme sa s deťmi opalovali v záhrade, lebo nám to pomáha na kožné problémy.

harriet13
5. dec 2013

renca24, poznam tvoj problem, moj priatel ma kopec kamaratok (kolegyn), s ktorymi dokaze byt vonku aj niekolko hodin a ked ma robit so mnou nieco, tak je len podrazdeny, ze on uz chce ist prec jeho to nebavi. Je to smutne a ja mu tiež znesiem aj modre z neba, asi to je ten problem ...treba sa na nich vykašlať

jajus28
5. dec 2013

Ako sama pises ste spolu xy rokov, a to je aj stereotip, pokial nepodvadza nie je nic zle na tom ak sa raz za cas zabavi, pokeca s kamosmi, odreaguje sa myslim, ze ziarlis na neho, ze on isiel a ty nie, mala by si tiez obcas zajst s kamoska i von na pohar vina a prist na ine myslienky isto ti to pomoze zmenit pohlad na vec a kusok ho pochopit.

sssimi
5. dec 2013

Ja sa tiež nikdy nezabavím s manželom tak ako s partou. Pritom vieme o sebe všetko. Ja proste viem, že jeho disco či ples nebaví a nebavím sa ani ja. Mňa zas nebaví posedávať v krčmičke a ťukať si do mobilu 😀 , tak sme si to podelili-aj tak musí byť niekto s deťmi a takto to máme vyriešené. Nie je to často a ja neriešim s kým sa bavil a ako sa bavil pokým má vtáka v gatiach 😉 Sme spolu 11 rokov a posledných 5 od kedy sa nám narodila prvá, tak to riešime takto.

adri266
5. dec 2013

@renca24 neber si to osobne, chlapi sa medzi sebou bavia inak ako s partnerkou. Su to prasiatka, s Tebou by nemohol hovorit rovnake nechutne vtipy, pri Tebe by sa nemohli olievat alkoholom, rozpravat s kolegom o kolegyniach, s ktorou by si to rozdali, a milion inych veci, ktore chlapi robia, ked su bez partnerky 😝 😝 😝

Chapem, ako sa citis, ze sa musel chalan premahat, aby s nejakou neskoncil na izbe. Ale bud rada, ze sa to nestalo. Bud rada, ze nebol az taky ozraty, aby stratil sudnost. Bud rada, ze Tvoj chlap je jeden z tych, co mal rozum, aby nepodviedol svoju partnerku. Mne to strasne pripomina ten vtip, ked sa rano zobudi chlap po opici, a manzelka ho obskakuje, tak sa pyta dcery, ze preco na neho neziape. Dcera mu vravi: Bol si taky ozraty, a ked Ti mama pomahal zobliekat sa, odtlacal si ju, ze si stastne zenaty. 😀 😀 😀 V podstate by si mala robit to iste.

digysa
5. dec 2013

@renca24 Zabavat sa priatelmi a kolegami je jedna vec. Zabavat sa s vlastnou polovickou je druha vec.

Ked ideme s muzom na nejaku party, tak on sa dokaze zabavat aj do 2 hod rana. Ale keby sme isli iba my davaja sa zabavat, tak urcite to nebude do 2 rana, ale skoncili by sme asi okolo 11:30. To iste plati u mna, stretavam sa s kamoskami, ktore hraju tenis a jeho tenis nebavi. Tam sa dokazem zavavit aj vypit si...

Podla mna to nie je nic vazne, ale skus aj Ty s nim ist do spolocnosti jeho, ci tvojich kamaratov...uvids, ze sa spolu zabavite.

Manzelstvo je jeden druh zabavy a ostatna spolocnost je dalsi druh zabavy. Nebud ziarliva a napis nam, co TY robis v ramci zabavy? Kde sa chodis zabavat a s kym?
Len prosim ta nepis, ze Ty sa nepotrebujes po vonku tahat a chodit na doskoteky, lebo teba to uz preslo a teraz si doma a hras sa na tu najlepsiu "sluzku"
Je to prirodzene a logicke, ze kazdy clovek by mal mat aj iny okruh priatelov a nie iba jedneho- svoju polovicku.

tykat
5. dec 2013

@renca24 podla mna je najvacsi problem v tom ze si si to precitala. XY rocne partnerstvo je "iny druh zabavy" ako 5 dni chlastacky pri mori, skratka si tam clovek vyhodi z kopytka, pride na ine myslienky, dobije ego baterky a vrati sa domov k stabilite a vychutnava si prave tu "nudu", to ze sa nemusi hrat na samca a neodolatelneho, to ze sa mate radi taki aki ste, to ze vam je spolu dobre aj ked sa nezabavate a nevykecavate do rana.

Napr. my mame dnes s muzom vyrocie, sme spolu presne na den 20 rokov, a poviem ti milujem aj to ked pri mne je, len tak, milujem jeho blizkost, nemusime vykecavat ani nam nechyba spolocna zabava do rana. Viem ze z prace maju sem tam akcie kde sa zabavi ale ani nahodou nemyslim na to ze sa zabava lepsie ako so mnou. Zabava sa inak. Ja tiez idem aj na viacdnovu akciu a dobre sa zabavim, robim v takmer cisto muzskej firme. Uvolnim sa, pospasujem, dobijem baterky ale potom sa uz tesim domov a muz mi chyba. To iste aj chlapi z nasej firmy, silacke reci, narazky, popiju nieco, posmejeme sa spolu a potom pekne odcupitaju k svojim zenuskam 😀

Takze by som to tak neprezivala a uzivala si nudu a klud pokojneho vztahu 😉

renca24
autor
6. dec 2013

@tykat
@digysa
@adri266 viem že každý potrebuje reset, že nie je na obojku priviazaný, bola by som na hlavu padnutá keby som si myslela že sa nepozrie za peknou babou a hocičo si aj nepredstaví. No dozvedela som sa, že pri tom mori sa tak zabával, že síce zo žiadnou neskončil v posteli, ale v horúcom objatí áno a ešte sa aj bozkávali do rána bieleho 😒 Niekto povie že je to úlet, no mňa to bolí v srdci. Čo mám teraz urobiť? Povedať mu že o tom viem? že tie jeho sms že mu chýbam že to bolo klamstvo, len výčitky svedomia? Povie mi na to len to, že mu bolo smutno, že toho popil a že kvôli tomu sa to stalo. neviem ako sa mám zachovať.

adri266
6. dec 2013

@renca24 ok, tak to je druha vec, lebo pre mna by bol bozk to iste ako fyzicka nevera ☹ ☹ ☹

A vies co, ano, povedala by som mu to aj za cenu, ktoru mozno budes musiet zaplatit. Pretoze Ty sa trapis tak ci tak, a rada by som pocula pohlad na vec z jeho strany. Jeho ospravedlnenie, pripadne, co teraz mieni robit. Neviem, aky mate vztah, ci mate na neveru rovnaky nazor.
Takze skus mu to povedat s tym, ze si sa to dozvedela od niekoho, kto bol tam, a uvidis, ako bude reagovat. A nedovol, aby to pred TEbou zlahcovat, bol som opity, nic to nebolo, ani si to nepamatam...lebo teraz je ta dovera medzi vami riadne nastrbena...priprav si svoje otazky k tomu, a priprav sa na dlhy vecer. Spytaj sa ho, ci to robieva pravidelne, preco to urobil teraz, ak nie, a ci nemyslel na to, ako Ta to mohlo zranit. Boze, az sa mi zdvihol zaludok 😠 😠 😠 No a samozrejme, priprav si aj to, co teraz chces s tymto urobit...nedus to v sebe.

srnqqa
6. dec 2013

@renca24 v skratke a z vlastnej skúsenosti - v danom momente, keď mal vypité, moc dobre vedel, čo robí, vzhľadom však na to, že alko otupuje, zábrany padli. Deň po - buď má výčitky, alebo nemá, alebo mu je to jedno. Takže, pre mňa alko nie je žiadna výhovorka. Ak s ním budeš o tom debatovať, hlavne v pokoji, aj keď je veľmi ťažké sa niekedy ovládať.

horana
6. dec 2013

@renca24 A zvykne takto popit aj pri inych prilezitostiach ci len na sluzobnych cestach ci vecierkoch?
Mne sa to tazko hodnoti lebo mam muza ktoremu to nic nehovori, on sa praveze vyzil ako pubertak, to ho neraz priviedli domov k mame temer v bezvedomi resp. so slabsou otravou alkoholom. Vtedy frcali taketo parby, teraz ked mu tiahne na 40 uz tomu nehodluje, teda nie ze by si nedal poharik ale opitost neznasa, vravel ze uz ho to prestalo bavit, teraz radsej ide behat, s kamosmi do posilky, s detmi po horach...nie ze by sa aj on nekukal po babach hockde aj na ulici a nedoberali sme sa preto navzajom, ale kecat spolu dvaja dokazeme kludne aj do rana aj po rokoch.
Na vyjazdoch si najde skor partiu ludi ktori sa nespijaju a s tymi keca, tiez tam netaha do rana. Prekvapivo - ale aj takito su v kazdom kolektive, zalezi komu da kto prednost. Podla mna je to sice trochu slovensky folklor takto sa odvazovat, preto sa to banalizuje pomaly ako norma a pomaly divne je ak taky chlap nie je!, ale stale je dost chlapov ktori to nemusia a nie preto ze by boli slabcaci skor naopak. Mne to osobne prijde uplne detinske. Uz to ze potrebuje takyto druh odvazu signalizuje ze doma sa citi v niecom nespokojne. Teda bud to ma ako zlozvyk (ista obcasna neprevidelna forma zavislosti), alebo skratka mu nieco chyba. Ale tak to sa riesi inak, nez cucmanim sa s kolegynami a ved akoze pod vplyvom sa to nerata. Rata, je to dost preslap a mal by si to prebrat, inak to bude opakovat..
Neviem poradit, skor ulne vseobecne snazit sa najist spolocnu rec, zaujmy a zazitky, aby aj po rokoch ten vztah na niecom stal. Vzkriesit taky ten spolocny cas a aby to bolo aj zaujimave, aby ho to bavilo, musi vsak byt ochota na oboch stranach. To je prevencia aj proti pripadnemu zlyhaniu v takychto chvilach, ked uz teda si lubi vypit.

mima4
6. dec 2013

@renca24

zvrhavaju sa ludia, ktori nemaju hodnoty... a len sa na niekoho hraju, maju fasady vo vztahoch, na tvarach masky, ale staci par glgov alkoholu, dobra atmoška, pekne ciciny... a ich prava tvar sa ukaze.

Najvacsie klamsto je zit v tom, ze je to v poriadku a ospravedlnovat cloveka napr. pohlavym, vekom, stavom (aj napriek tomu, ze tvoj priatel je slobodny muz a ma iba priatelku, teda teba, mal by poznat jasne hranice) ...

Mozno aj to jeho spravanie, teda klamstva a uzas nad inymi zenami a jeho blbe komenty ti pomozu odpvoedat si na otazky:
a) Chcem si tohto priatela vziat za manzela a byt s nim rodina?
b) Chcem aby tento clovek bol otcom mojich deti?
c) Som si vedoma toho a idem pokracovať vo vztahu s clovekom, ktory klame?

lienkaza
6. dec 2013

@renca24
Ahoj, asi to co napisem, vyznie strasne, ale presne toto som zazila aj, doslova, ako si to napisala. Mala som priatela skoro sest rokov, tiez prvy-prva. No po rokoch prisiel, stereotyp, nuda bez fantazie. Samozrejme ze boli dni, kedy bolo super. A jedneho dna to prislo...praca mu priniesla nove moznosti v oblasti vztahov...
Rozchod som si nechcela ani pripustit, no stalo sa. Bola som skoro rok z toho strasne nestastna...pacil sa mi jeden kolega, aj sme boli par krat spolu von- mali sme spolocne zaujmy a tak...
No po case som mu povedala, ze nikdy s nim nebudem, aby si nerobil nadeje, myslela som samozrejme na ex.
Ani neviem ako sa to stalo, no zrazu ma nieco nejak osvietilo a uvedomila som si, ako mi je s nim uzasne, ako mu na mne zalezi, aka som prenho dolezita....a skusila som ist do vztahu.
Rychlo ubehlo skoro 5 rokov... na zaciatku sme zacali spolu byvat, bol to dobry krok.
Minuly rok ma poziadal o ruku ( konecne 🙂 a uz sme svoji a mame nadherneho synceka.
Nikdy by som neverila, ze vsetko zle je na nieco dobre! Ale verim tomu!

maribell
6. dec 2013

@renca24 ja neviem teda stazujes sa ze ti klamal ..to by si bola radsej keby ti napise to co kamaratke? 😀 ze sa len tak tak ovladol aby neskoncil s inou na izbe? ..inak mne je zvlastneuz len to ze tam isiel ... na 5 dni k moru bez teba 😒

jahodka8
6. dec 2013

Povedz mu, že aj ty potrebuješ ísť na 5 dní niekam sama. Čo on nato?

victory1
6. dec 2013

@renca24 Hm..a vadi ti z toho co? Ze sa s tebou nevie zabavat do rana? Alebo , ze ti kecal, ze sa na party nudil a kamosku pisal, ze bolo skvele? Alebo, ze sa objimal a bozkaval s nejakou babou?

Asi vsetko, ze? Keby si chcela riesit nudu vo vztahu, to je asi to najmenej..ak ste dlho spolu, dochadza k stereotypu a potrebujete nove podnety, spolocne aktivity, najlepsie s nejakymi spolocnymi piatelmi...vymysliet spolocnu zabavku..
To, ze "kecal", ze mu chybas...ono, to vobec kecat nemusel, mohla si mu fakt chybat...aj ked sa dobre zabaval, chybalo mu aj pri tej zabave to, co mu poskytnut vies prave ty...
Ale to, ze sa objimal a bozkaval..to bolo v tej korespondencii s kamaratkou? No, toto by ma nasr...dilo total...Mas predsa partnera a nie zvieratko, ktore sa nevie ovladat..a ked sa nevie ovladat po chlaste, tak nech nechlasta...Urcite by som sa s nim porozpravala, aj za cenu, ze by sa u nas doma dlhsiu domu blyskalo! 😠

lvka
6. dec 2013

@renca24 viac ako to ze si to naozaj myslel, by ma mrzel fakt, ze taketo nieco pise kamaratke.. neviem si predstavit kamarata,ktoremu by som narovinu napisala nieco take, kde by som naznacila ze "skoro som podviedla muza"....
na druhej strane, je kludne mozne ze to tak nakoniec ani nemyslel... velakrat sa stava, ze nevyberame slova na opis niecoho co chceme "nadhodnotit". Nemyslim to ako ospravedlnenie, len sa tak zamyslam, ze to mozno ani tak nemyslel ako to napisal...