Nový ocko

miskax2
23. jan 2012

ahojte maminy vsimla som si z je vas tu dost ktorym vztah z roznych dvovodov nevisiel,ostali ste same s dietatom a nasledne ste nasli svoje stastie s novym partnerom vytvorili ste novu rodinu a pribudli vam aj deti. preto by som sa vas rada spytala na nazor a poprosila o radu:
kedy a akym sposobom ste povedali vasim prvorodenym ratolestiam ze muz ktory ich vychovava od malicka a dava im lasku vlastne nieje ich ocko? ☹
teda za predpokladu ze bio otec nejavi ziadny zaujem

kitti0503
23. jan 2012

ja som sa rozviedla ked malá mala 3 roky.Mám už priatela s ktorým ešte nemám dieťa ale už moja čaká kedy budem mať.Jej otec ju bráva ale predsa má radšej priatela ako vlastného otca.Neviem kolko má tvoja ale ver že ked o nu nejaví záujem bio otecko sama na to príde že kto ju má rád a kto sa o nu stará.Ty to máš s tým lahšie že nejaví o nu záujem a dieťa sa rýchlo prebudí.S mojou sa nestará tak ako treba a preto ho nemá velmi rada.Ledva čaká kedy ideme bývať k môjmu priatelovi lebo on bude jej noý otecko a hovorila sama že ho bude volať potom ockom 🙂.

miskax2
autor
23. jan 2012

dcera ma dva roky a bio otec zaujem nemal nikdy naposledy ju videl pred rokom takze si ho mala ani nepamata. v tom case som uz bola so sucasnym partnerom a ako mala zacala hovorit oslovuje ho ocko a v podstate otcom aj je pretoze len splodit nestaci....ja len neviem kedy a ako jej povedat ze ma vlastne ineho otca. je pravda ze zatial sa bio nezaujima ale mame sudom urceny styk takze sa u nas moze objavit a dozadovat sa dcery....

mia258
23. jan 2012

@miskax2 ahoj. Na toto myslím už veľmi dlho. Mám dcérku, má necelý rok a pol. Jej bio otec ma opustil ešte keď som bola tehu, nikdy v živote ju nevidel. Mám manžela, ktorý sa o ňu príkladne stará, plánujeme spoločné bábo. A raz chcem určite povedať malej, že jej biolog. otec je niekto iný.
Mám už teraz panický strach z toho, ako to príjme. Môjho manžela zbožňuje, on ju, hovorím jej: "Kde je ocko?" A ona uteká rovno za ním.
Len dúfam, že keď bude staršia, pochopí to ☹

miskax2
autor
23. jan 2012

@mia258 ja sa bojim takisto vidim aky maju pevny vztah a puto a bojim sa ze ked jej to potom povieme tak nam prestane verit, odcudzi sa....ze uz to nebude ako predtym....ja viem ze je to este daleka buducnost no nechcem jej ublizit.... ☹

bola by som rada keby sa ozvala mamina ktora s tymto ma skusenost ako to dieta zvladlo ako to zvladli oni ako rodicia

eaka
23. jan 2012

čau kočky, ja síce skúsenosť nemám, tak sa nenahnevajte, že prispievam, ale myslím si, že dieťatku čo najskôr povedať, veku primeranou formou, ako sa veci majú. Ako malé to lepšie prijme (aj preto, že to vlastne nebude až tak úplne chápať) a vyhnete sa tomu, čoho sa desíte, že keď príde do veku, kedy si pomyslíte, že už by to mohlo pochopiť, tak sa nahnevá a bude sa cítiť oklamané... Už v dobe, keď začnú otázky ohľadom toho, ako vlastne prišlo na svet, tak tam treba zakomponovať toho otca, ktorý ich splodil, aj skutočného otca, ktorý Vás aj deti miluje a stará sa o Vás...
Možno si to predstavujem ako Hurvínek válku, ale videla by som to asi tak:
Detičky prichádzajú na svet, keď sa dvaja dospelí ľúbia, mamička sa tak ľúbila s XY, ale potom sa ľúbiť prestali, ale v brušku jej ostalo bábätko (Ty).. a potom stretla maminka XZ a s ním sa opäť ľúbia a ten je teraz naším tatinkom pre všetkých...
No proste niečo v tom zmysle, že do bruška Ťa síce dal niekto iný, ale tento Ťa od malička miluje a stará sa o Teba...
🙂

katrinka8
23. jan 2012

Ahojte, ja sice tiez nemam skusenost, ale suhlasim s @eaka - dietatko by to asi malo vediet, ked zacne svojim sposobom chapat - mozno je vhodna prilezitost vtedy, ked sa zacne pytat, ako sa narodilo, odkial pochadza atd. Ale to, co tu napisala eaka je pekna forma, myslim 🙂 Asi by som dietatku zdoraznila, ze napriek tomu, ze bio rodic je prec, neopustil dieta a ze dcerku ma stale rad. A este asi aj to, ze neopustil maminu kvoli dcerke (clovek nikdy nevie, co si deticky v tych hlavickach pospajaju, tak nech si nemysli, ze to jej jej vina, ze odisiel). No a jasne, ze potom prisiel druhy otecko, ktory sa o nu stara a lubi ju (ten, ktory s Vami zije)... Asi tak nejako by som to ja vysvetlila, keby som bola v takejto situacii. Ale urcite by som necakala, kym sa dieta dostane do skolky, do kolektivu, kde by mu to nahodou mohol povedat (aj nechtiac) niekto cudzi - clovek nikdy nevie, kde sa s kym stretne. Aby sa necitilo oklamane.

miskax2
autor
23. jan 2012

@katrinka8 lenze on ju nehcel nutil ma ist na potrat a zo zivota mi robi len peklo 😒

mia258
23. jan 2012

@miskax2 po kom má tvoja malá priezvisko?
Ja blbá som dala zapísať do rodného listu jej biolog. otca. Teraz to ľutujem najviac na svete... 😔 Zo začiatku sa mi vyhrážal súdom, keď zistil, že keď ju oficiálne chce musí mi platiť aj výživné, zmizol. Doslova, nikto o ňom (údajne) už dlhý čas nepočul. Preto som dala na súd žiadosť o zrušenie otcovstva, môj terajší manžel si ju chce adoptovať a do jej RL dáme zapísať znova jeho.

kitti0503
23. jan 2012

Mamičky drahé nemusíte sa báť ničoho,moja mala tri roky a už vtedy sa zalúbila do môjho partnera,verte že dieťa to pochopí lepšie ako vy,ale ked ešťe nie ste pripravené tak počkajte na ten správny čas,ale 3 ročné dieťa to už pochopí a môže sa stať aj také že sama nechce vidieť vlastného otca.Vy to máte lahšie ako ja,lebo moja ho vidí každý druhý týžden a pri tom má radšej môjho partnera ako otca.Nebojte sa čas ide ,deti rastú a sú múdrejšie.A ked dieťa vidí že o nu je starané a nevlastný otecko ako lúbi moju mamičku a všetko je v pohode tak sa stým netrápte.Všetko sa pekne urovná.Moja mala rada otca kým sme sa nerozviedli,no po rozvode nastal katastrofálný film,ona všetko časom pochopila a teraz predsa má rada môjho priatela 🙂.u vás to bude lahšie,prvá otázočka u dieťaťa v hlave bude:a prečo vlastne nechodí môj otecko ma pozrieť?,a prečo mi nič nekúpi?,a prečo sa nestará o mna?,a NOVY OTECKO ANO!!!!

miskax2
autor
23. jan 2012

@mia258 priezvisko ma nastastie moje ale v rodnom liste zapisany je vyzivne mi plati nie nacas ale dlzobu zatial nema vzdy si to dorovnal lenze raz za cas mu prdne v bedni a potom zacne vypisovat hluposti a vseliako sa vyhraza proste psychicky ma depta

mia258
23. jan 2012

@miskax2 môj ex už našťastie s vyhrážaním prestal... Nechceš ho dať na súd? Aby sa nemohol priblížiť k tebe a malej? Ako dlho je malá u neho, keď si ju vezme?

miskax2
autor
23. jan 2012

@kitti0503 ved prave to ze je o nu postarane, nic jej nechyba,citi lasku ,istotu,pohodu a zrazu bum -bac ocko nieje ocko?
keby sa jej bio o nu od zaciatku zaujimal pravidelne ju navstevoval a ja by som si medzi tym nasla noveho partnera tak by sa to asi laksie vysvetlovalo ze toto je novy ocko ktory sa o nas teraz bude starat.... ale takto ked pozna len tohto druheho je to ine....tak ako ja aj partner ju povazuje za vlastnu aj cela jeho rodina proste je to jeho dcera tak ako bude aj tato druha az na detail DNA
no som toho nazoru ze nieje rodic ten co splodi ale ten ktory vychovava a dava lasku(takisto to plati pre mamy aj otcov)

miskax2
autor
23. jan 2012

@mia258 praveze on za nou nechodi uz rok ju nevidel no na vine som samozrejme ja!
aj ked ja som bola ta co ziadala o upravu styku a ked som sa ho pytala preco nechodi ze preto lebo nesuhlasi s tym ako rozodol sud on si chce chodit ako a kedy si zmysli bezne sa stavalo ze mi zavolal ze za hodinu pride z jeho strany ziadna dohoda proste on povie a ja sa mam prisposobit velakrat povedal ze pride a neprisiel a ked som mala iny program tak uz som mu branila v styku preto som to chcela mat osetrene sudom teraz to ma urcene a nechodi len ma plne usta velkych slov

katrinka8
23. jan 2012

@miskax2 - myslis toho bio? No, to ma mrzi ☹ Ale tak to by som asi moc nerozpitvavala pre malou, kym tomu nerozumie. Aby nemala z toho zmatok. Proste by som jej asi len vysvetlila, ze ako to je s tymi "ockami" a sustredila sa asi na noveho ocka 😉

mia258
24. jan 2012

@miskax2 daj ho na súd ešte raz, nech s tým niečo robia, ale mu aj úplne zakážu chodiť za malou. Keď sa s ním nedá dohodnúť, tak naňho asi treba ísť tvrdšie 😠 🙄 Veď ty nie si povinná byť s malou stále doma a v strehu, kedy sa jemu uráči prísť si po ňu...

wrok
24. jan 2012

len pozor baby na to, ze poznam niekolko prikladov zo zvojho okolia, svojich spoluziakov a rovesnikov, ktori ked dovrsili 18, alebo dokoncili vysku si zmenili priezvisko na to po biologickom ocovi.. takze naozaj netlacit na pilu, nech si dieta same vyberie, nech vie, ze biologicky otec je niekto iny, ak sa o dieta zaujima super, ak nie tak si to dieta naozaj vecsinou same vyhodnoti a nebude ho moc riesit... akykolvek dalsi priatel je dobry kamarat, no dieta ho moze volat ocko len preto, ze nepochopilo suvislosti, priapdne mu to bolo zle podane....
inac suhlasim, rodic sa stara a nie len splodi....

miskax2
autor
25. jan 2012

@mia258 mne sa teda po sudoch tahat nechce ked som to spravila naposledy tak sa mi vyhrazal ze ma zbije 😒 ale bola som na socialke povedat ze za malou vobec nechodi a ze vypisuje hlupe a vyhrazne smsky len este to nezacali riesit lebo toho maju vraj vela sak uvidime 😖

erika115
25. jan 2012

ahoj. Mojho biol.otca som vydela naposledy ako 7rocna takze si nan az tak nepametam. mama sa vydala a vysvetlila my ze to nieje moj otec a volat ho mam ako chcem-to som mala7.5roka. cely cas som vedela ze nieje moj biol.otec. Cim som bola starsia uvedomovala som si ze do skoly ma vodil "on" hracky my kupoval "on" a skolu my dal"on" OTEC! DIETATU NENASILNOU FORMOU TREBA POMALI VYSVETLOVAT AKO TO JE! A ono samo pochopi ze otec je ten ktory stoji v rozhodujucich chvilach pri nich. 🙂

mia258
26. jan 2012

@miskax2 tak sa snáď čím skôr spamätajú a nenechajú to tak 😖

kitti0503
27. jan 2012

@miskax2
Neboj sa o nič ani o malú.Ja som napr.spravila tam chybu že ja som ho neudala na políciu lebo mne sa strašne vhrážal vo dne v noci cez sms,email pred závodom,jujj ja som mala z toho až jajj,ale ked už videl že mne to nezaujíma už a vôbec sa o toho nestarám,pekne pomaličky to prestal. čo sa týka malej,teraz budeš mať bábo s novým priatelom že? (ak dobre vidím) budeš to mať perfektné ak dovolíš že nech sa o nu stará aj tvoja malá,napr.spolu ju budete kúpať,rozprávku jej čítať,spolu obliekať,dávať na nu pozor a takéto veci,aby tvoja vôbec nič také necítila že mna prečo nemáte tak radi ako tú maličkú??mna prečo vynecháváte zo všetkého?,ale toto je len príklad!!Všetko budete robiť spolu malá aj na to zabudne ako sa volá 🙂 a ver že ako rýchlo rastú deti tak rýchlo zabudnú aj na tých ockov ktorý sa o nich nestarali.Moju len bere ale nestará sa tak akoby mal,má už 6 rokov a predsa vie kto sa o nu stará a pri tom mala len 3 roky ked som sa rozviedla.časom pekne krásne pochopila všetko a teraz ešte viac.Neboj sa o nič,ked už tak cítiš že by si jej mala niečo povedať tak to povedz vtedy ked sa hráte a to s bábikami 🙂 vela ti to pomôže,ale NEKLAM!všetku pravdu von.Ja som sa tiež bála,ale fakt sa oplatí pravdu povedať lebo deťom sa klamať nesmie,bola som u psychloga ten mi poradil a mal pravdu.Druhá strana jej klame a vidí krásný rozdiel.A keby náhodou by sa zjavil vo dverách otecko po 2 rokoch,malá sa už do vtedy od cudzí od neho.Kolko má rokov??A vieš čo som spravila ja??Všetko som odložila,všetky smsky a emaily som vytlačila na pamiatku,ked malá vyrastie pekne krásne to bude vedieť prečítať aký bol v skutočnosti otecko,lebo ja som pripravená na všetko.Teraz ju huckajú proti mne,ale malá stojí pri mne.🙂 vela šťastia

miskax2
autor
27. jan 2012

@kitti0503 dakujem ved asi bbude najlepsie ak jej to povieme ved mame aj my ist k psychologicke tak nech nam poradi ako najepsie sa k tomu postavit :D mala ma teraz dva roky uz rok ju nevidel a predtym prisiel tak raz za mesiac na cca1hodinu a ani sa jej nevenoval nejavil zaujem takze tam nikdy nebola ziadna vazba ked prisiel mala ravala lebo sa ho bala hoci s inymi lumi problem nemala.....ja len dufam ze to bude vsetko ok ako najradsej by som ho uz v zivote nevidela po tom vsetkom co mi urobil....no stale sa vyhraza ze ked malej sa dostane tak jej rychlo vysvetli ze koho ma pocuvat kde jej bude lepsie a ze ja budem z toho naprasky a podobne dristy sa cloveku az rozum zastavuje.....ano budeme mat s pratelo babo a uz sa vsetci velmi tesime aj mala sa stale vypytuje na babatko a tesi sa ako ho bude kocikovat a budeme robit vsetko pre to by sa necitila odstrkovana 😉 vidim ze ani ty si to nemala a ani nemas lahke...inak aj ja som vyrastala bez otca lebo sa o mna nezaujimal a ked tak len minilalne a vzdy som si vravela ze radsej nemat octa ziadneho ako vdiet ze mam takeho co sa o mna nezaujima ☹ ved deti vycitia kto ich ma rad a kto nie lebo oni niesu hlupe len male 😎 dakujem este raz a aj ja tebe zelam vela stastia

kitti0503
30. jan 2012

@miskax2 Napíšen ti dalšiu správu čo zase vyviedol otecko teraz v piatok.Prišiel si pekne pre malú a nedala som mu autosedačku nakolko je to už pre dcéru malé a po pri tom nemá vzadu bezpečnostný pás v aute to znamená že autosedačku tak nepotrebuje ale ju môže brať pretože má už 6 rokov.Vysvetlovala som mu pekne že nedám,je aj pokazená a že ju nepotrebuje lebo........(vysvetlila som mu to).Našťastie ešte stála pred nami malá lebo aj jej som hovorila že moja už nedáva ani maminka autosedačku do auta,ona hovorila že áno je to tak.No pekne krásne nasadli do auta ale neodchádzali.Videla som cez okno ako jej tam matka vysvetluje a kýva hore dolu hlavou a poslala ho ešte raz pre sedačku.Vyšla som von ale sa už aj trošku smial.Pýtal si ju zase a ja som sa ho opýtala to kto ťa poslal von??matka alebo starká?Hovorila som mu ked tak velmi potrebuješ tak si zožen,je to tvoja vec a nie moja,on si ju musí zabezpečiť a je to tak!No horko ťažko odišli ,ale NEKRICALA SOM!!V nedelu sa malá vrátila domov a čo mi prezradila???Ocko ťa nahral do telefonu a prehral to v aute čo ste sa rozprávali,no lebo matka bola zvedavá a ešťe k tomu preto lebo to chce dať advokátovi vypočuť že ja robím cirkusi nie ja.Ale ja som nič zlé nehovorila.No pýtam sa vás je toto normálné od jedného ocka ktorý takéto prehrá pred 6 ročným dieťaťom??a čo ja teraz spravím???pekne krásne to poviem mojej advokátke ktorá ho bude upozornovať že toto je protizákonné.No on to teraz spravil len preto že sa mu nepáči že pre malú musí on chodiť,lebo vraj ju nechcem dať až tretej osobe.No ja som bola ešťe taká láskavá že som ju dala jeho sesternice len som chcela od neho jeden papier splnomocnenie,aby som z toho nemala ani ja problémy ani jeho sesternica.a on bol upozornutý že pre malú si má on chodiť a nech neočakáva stále že tak aj ja musím pred malú ísť ked prichádza domov,no ja preto nechcem ísť von lebo stále do niečoho začne a nahráva ma.A teraz to chce dokázať že nie on kričí ale vraj ja.No nahrávanie advokátovi???ajjjajjj a ešťe k tomu nie len on bude vedieť o tom ale aj moja advokátka 🙂
čo vy na toto??

borocka
30. jan 2012

🙄 toto su take smutne temy, no stale ste na tom 1000x lepsie, pretoze aspon toho ocka mate.
ten nas od nas odisiel ked mal maly 8mesiacov. potom sa slovo ocko u nas nepouzivalo vobec, nebol ziaden problem az kym maly nezacal rozpravat. bolo to smutne, nevedela som co malemu povedat,tak som mu nevravela nic. stretavali sme sa s inymi mamami a detmi, ktore ockov mali. tak sa s nimi pato zoznamil, a nakolko nepoznal vyraz oco predtym, tak si myslel ze je to meno, oslovenie muzskeho kamarata. ani nespocitam kolkokrat oslovil uplne cudzich muzov ze "tatino, ocko, ocino, ..." bolo mi to luto, a postupne som sa musela prepracovat k tomu vysvetleniu ze kde je jeho otec. a ze to lahke nebolo.
najtazsie bolo vysvetlit,preco nema ocka ked ostatne deti maju. lebo bio otec nas proste nema rad, nechce sa o nas starat, nechce aby sme ho obmedzovat, zavadzali, ( ved to vsetky poznate), ale nemame ani nahradneho ocka,ktory by nam to vynaharadzal. a tak je to tazke co pvoedat malemu aby sa necitil nechceny, sam, opusteny, aby si nemyslel ze je horsi ako ostatne deti??????????????????????????????????
a ktovie ci vobec niekedy niekoho stretneme. ja sa na to vobec necitim, hoci si uvedomujem ze maly to potrebuje. vlastny otec sa o neho nehcel starat, citil sa nim byt obmedzovany, tak ktory muz sa bude starat o cudzie dieta ako o vlastne????????????????????????
obcas mi chyba to ze nikoho pri sebe nemam, ved komu by nechybalo, ale optom si uvedomim ako dopadol posledny vztah, co sme si preskakali, uvedomim si aka je realita. az ma prejde vsetka chut vobec niekoho hladat. nechcem to prezivat znovu, nechcem aby to maly prezival ked uz tomu bude rozumiet.

ela2710
30. jan 2012

@miskax2
@mia258 Ja mam zas skusenost z opacnej strany, a verte dietatu to treba povedat co najskor, uz v utlom veku a nie cakat a dookola sa same seba klamat, ze to poviete neskor, ked to dieta pochopi, ze teraz by to nepochopilo, atd. cim dalej to odkladat, tym to bude horsie, verte, dieta vo vas strati velku cast dovery, ale nie preto, ze ho vychovava ,,iny" rodic, ale preto, ze ste ho cele roky klamali 😒 ja som sa dozvedela o mojom biologickom otcovi v 14-tich rokoch, navstevoval ma tak do dvoch - troch rokoch ale ako kazde dieta som si ho vobec nepamatala, na fotkach nebol, moja mama sa vydala ked som mala 3 a pol roka, jej novy manzel si ma osvojil, biologicky otec sa bez problemov dal odpisat z RL a zbavil sa povinnosti platit vyzivne, ale aj byt so svojim jedinym dietatom 😖 nemam sa naco stazovat, ocina som mala vzdy perfektneho,ako boli medzi nami aj hadky, spory, ale to ma s rodicmi kazdy pubertiak, ale lubila som ho, o biologickom otcovi som sa podla mna dozvedela prilis neskoro,a aj to nie od mojich rodicov, ktorých reakcia, resp. same vyhovorky boli typu, povedali by sme ti to, az ked budes dospela, teda minimalne v 18-tich, velmi som sa hnevala, klamali ma 14 rokov a klamali by ma aj dalej, keby som sa to nahodne nedozvedela, samozrejme, biologickeho otca som nechcela vyhladat, ani spoznat, bol to pre mna cudzi clovek, bez kuska citu - lasky k vlastnemu dietatu, no aj tak som bola nahnevana, alebo skor sklamana z klamstiev mojich rodicov. Moj bio otec ma vyhladal dva tyzdne pred mojou 18-tkou, uz sme byvali samy s priatelom, takze ,,nazbieral odvahu". No necitim k nemu nic, sem tam si napiseme par Rp na pokeci, sem tam sa stretneme, necitim k nemu lasku, ani priatelstvo, aj ked by on mozno chcel, je pre mna cudzi, a v ziadnom pripade pre mna nie je a ani nikdy nebude otcom. Nazyvat mojho otca nevlastnym mi pride zvlastne, lebo on bol skutocny otec, pred dvomi mesiacmi necakane zomrel ☹ stale mi strasne chyba a viem, ze pre mna to bol jediny, najlepsi otec, a nikdy nikdy v zivote by sa ten biologicky nedal ani porovnavat s mojim otcom. Len on bol ten skutocny, a on to vedel 🙂 . Mam s nim nespocetne vela krasnych spomienok, vyletov, dovoleniek, a aj spomienok z bezneho zivota 🙂 kdezto s mojim bio otcom nemam spolocne ziadne spomienky a ani o ne nemam zaujem, uz sa pred niekolkymi rokmi ukazal ako clovek, co si titul otca nezasluzi, nie je umenie dieta splodit, ale vychovat a v tom zlyhal. Som rada, ake som mala detstvo, som rada, akeho som mala uzasneho ocina. Chcem vam len povedat, ze dieta vie, aj v skorsom veku, kto je skutocny otec a ako sa skutocny otec sprava a preto to v ziadnom pripade nezatajujte roky, ani mesiace, povedzte to cim skor, kym su deti male nemate sa coho bat, lubia vas, ked uz zacnu ma ,,svoju hlavu" budu z vas smutne a sklamane

wolke7
30. jan 2012

@ela2710 je fajn, ze si prezila pekne detsvo s novym otcom, ale ked to tak citam je mi trochu luto tvojho bio otca. Mozno sa ta vzdal, lebo nemal moznost ta vidiet, mozno mu v tom branila tvoja mama a jej novy priatel. Vies o tom? Mozno si myslel, ze zivot v novej rodine je pre teba jednoduchsi ako keby si ta kazdy druhy vikend braval k sebe.
Ako to vnimas s odstupom casu? Bola by si rada keby si ich mala obidvoch? Bola by si rada travila vikendy a prazdniny s bio otcom? Alebo to cele bolo pre teba takto jednoduchsie? Aj za cenu toho, ze teraz ten strateny cas uz nedozeniete a vas vztah nie je blizky.

ela2710
30. jan 2012

@wolke7 mozno mu v tom branila moja mama? to uz ako co za vyhovorku, keby mal zaujem o svoje dieta s adopciou by nesuhlasil. A okrem toho, pisala som, ze od 14-tich som vedela kto to je, dokonca kde byva - nemala som ho zaujem vyhladavat, keby som chcela, tak by som nepisala hore to co som pisala, momentalne byvame na jednej ulici a nehrniem sa do stretavania s nim. S odstupom casu to vnimam tak ako som napisala vyssie, mam otca - len jedneho, ten co splodi nie je otcom, a za tym si stojim, otcom je ten co vychova a dava lasku, neviem ci mas zazite nieco podobne, ale asi nie, inak by si to chapala, nie je namieste lutovat chlapa, ktory udrel tehotnu zenu, neplatil vyzivne a potom rychlo odsuhlasil adopciu, skor je namieste vazit si cloveka, ktory vychoval dieta ako svoje vlastne, bez rozdielov a to mam este dve sestry, ktorych bol biologicky otec

ela2710
30. jan 2012

@wolke7 rovnako ako sa pred x rokmi rozhodol on, tak som sa rozhodla aj ja, ja uz mam svoju rodinku, nebyvam s rodicmi, sme samostatní a uz ho nepotrebujem, ked som v detstve potrebovala otca, stale pri mne ten, ktory si tento titul zasluzi, naucil ma bicyklovat, hrali sme spolu futbal, boli sme na mnozstve dovoleniek, ocino robil v Rakusku, navstivili sme safari park, prater, no jednoducho on mne aj sestram doprial krasne detstvo, teraz ked sa uz mam o koho opriet, mam skveleho priatela a krasne dieta, tak uz nepotrebujem pozornost od bio otca...

erika115
30. jan 2012

mas pravdu otcom je ten kto vychovava a nie ten kto dieta splodi. taktiez moj otec sa mna vzdal bez nejakych namietok len viem ze sa mojej mame vysmial do oci. Vtedy som ho vydela naposled. nikdy mame neprispel, nikdy nenapisal. Pred par rokmi my prislo dedicstvo este po jeho otcovi-vsetko som odmietla,aj ked nebolo dedicstvo male,len som uz nechcela nic co by bolo spojene s jeho rodinou. Aj ja mam krasnu rodinku a som stastna posledne 3roky.Preco? bola som vydata 7rokov z prvym manzelom ktory si nevazil nic co som prenho robila. len mam sedem rokov podvadzal,bil a pil. Aj ja som s nim mala dvoch chlapcov. som rada ze som sa ho zbavila a daleko sa odstahovala. teraz my zivot nadelil lasky aj za cas ktory som zila s clovekom ktory si nezasluzi v zivote nic pekne. prajem kazdej aby mala aspon polovicu z mojho stastia ktore teraz mam. 🙂 😉

cukricek8998
30. jan 2012

ahojte... ja mam tiez podobnu skusenost 🙂 ostala som s malou sama,pretoze moj ex a biologicky otec malej nebol najlepsi.Nastastie som ho nezapisovala ako otca aj ked to chcel.Naposledy malu videl ked mala tri mesiace,teraz uz ma skoro tri roky.Nejavi o nu zaujem,pretoze som mu na rovinu povedala ze s nim nic spolocne mat nechcem,ma dost sanci a zial sklamal na plnej ciare.Je to asi rok co som si nasla priatela,teraz pred nedavnom som urobila vazny krok a zapisala terajsieho priatela ako otca a dala malej jeho priezvisko a nelutujem to ! Mala ho sice vola po mene a sem tam aj tata ale vidim ako ho ma rada🙂 Urcite pride den ked jej budem musiet povedat,ze jej ocko nieje jej ocko,ale verim ze to s vysvetlenimm zoberie dobre.Nejde o to kto je biologicky otec,ale pravym otcom je ten,ktory sa s laskou stara o dieta.Nemam strach ako to zoberie,bude vediet pravdu a ostane len na nej ci bude chciet spoznat aj biologickeho otca alebo nie,hlavne ze sme teraz stastne a nic nam nemoze stastie prekazit 🙂

erika115
30. jan 2012

ahojte... moje deti volajú môjho manžela menom"Jožko" a ani by som nechcela aby ho volali nasilu nejak inak. Biologického otca majú aj keď si myslím že môjho majú veľmi radi. A to je najdôležitejšie!!! Dokonca ma o ruku vypýtal od detí. A tie povedali áno. 🙂 To nezažije každá. 😉 Každý človek si zaslúži byť na tomto svete šťastný. 🙂