Nosíte malé pohostenie, keď ste pozvaní na oslavu?

26. jún 2023

Ahojte,

sme pozvaní na okrúhle jubileum veľmi blízkej rodine. Doniesli by ste pri tej príležitosti, nejaký koláč alebo niečo podobné?
Bude tam obed a malé posedenie v kruhu rodiny.

Ďakujem

marth16
26. jún 2023

Nie, jediné čo vezmem, ak viem že tam budú deti, tak nejaké sušienky pre ne

petamich
26. jún 2023

zalezi, ak je to posedenie v restauracii, tak nie, ak je to nejaka rodinna grilovacka alebo posedenie u niekoho doma, tak ano alebo sa minimalne spytam, ci prinesiem 🙂

vkatush
26. jún 2023

Beriem len ak je to grilovačka alebo na chatu.

Ak normálne "spoločenská" oslava, tak nie.

zuzinka888
26. jún 2023

Ja ano, ale iba preto, ze mam intolerancie- a niekedy sa na mna zabudne, alebo aj nezabudne urobia mi bezlepkovy rezen, no prazia ho v oleji ako aj tie ostatne( restauracia) atd. Tak si upeciem vzdy nejaky kolacik nech tam nesedim na sucho atd. Pre istotu,

nika23t
26. jún 2023

Ak v domácom prostredí, tak ano, zvykneme sa aj dohodnúť medzi sebou. Do reštaurácie určite nie.

melanta
26. jún 2023

Ak sa tak vopred nedohodneme, tak rozhodne nie. Rovnako tak si ja neželám, aby niekto nosil niečo ku mne, ak hostím ja, pokiaľ sa tak nedohodneme.

babulkomale
26. jún 2023

@melanta ty aj o takejto kravine vies napisat ako o zlocine 🙈 ostre slova akoby neslo o jedlo ale o ublizovanie.

plankina
26. jún 2023

nie. ako ked je to blizka rodina, tak sa niekedy na niecom dohodneme, ale inak nie. zvacsa maju vsetci vsetkeho dost, tazke by s tym bol koniec koncov len problem

melanta
26. jún 2023

@babulkomale autorke to asi kravina nepríde, ak sa potrebuje radiť na MK. Ak niekto organizuje oslavu a robí pohostenie, mne príde práveže slušné nič nenosiť, ak som sa s tým človekom na tom vopred nedohodla.

bykaterina
26. jún 2023

ak je to oslava niekoho tak nie, ak je to rodinna grilovacka tak ano. plus flasu vina aspon a kvety prehostitelku vzdy.

0silvia0
26. jún 2023

my sme v rodine naučení nosiť a nechodiť s prázdnymi rukami. Ja vždy niečo upečiem a prinesiem, keď sa nezje, rozoberú si všetci domov. A veľmi radi.

janka1011
26. jún 2023

Som pozvaná ako hosť, takže nie. Jedine ak sú v rodine deti tak tým beriem dáku sladkosť.

babulkomale
26. jún 2023

@melanta obsah je v poriadku, nerozporujem.
Forma mi prisla taka ako pisem. Proste som citala komentare za sebou a zrazu...

gajry
26. jún 2023
Používateľ gajry je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gajry.

Manželka vždy upečie niečo malé, takže nosíme. A pre deti nejakú sladkosť. Neradi chodíme naprázdno.

katulienocka999
26. jún 2023

Ak je to veľmi blízka rodina a ste casto v kontakte tak by som sa opýtala ci im netreba s niečím pomôcť pripadne niečo male prichystat, zopár chlebíčkov alebo nejaký kolac, prípadne sa opýtať aký aby toho nemali prišli veľa na chystanie ak ty stihas 🙂

adryanka66
26. jún 2023

nie, ja to sama nemam moc rada, ak nam takto na navstevu nieco pod zub hostia prinasaju

michellemary
26. jún 2023

A mne to rovno pri pozvaní povedia, lebo všetci moji blízki vedia, že rada pečiem.

lucinka12356
26. jún 2023

Ak je to niekde v reštaurácii a všetko je zabezpečené tak nie len dar pre oslavenca plus deťom niečo..
Ak je to niekde inde kde si pohostenie zabezpečujú sami tak áno, spýtam sa ci prinesiem niečo slané alebo sladké. Alebo ak viem co kto prichysta tak prneisek niečo iné.. Ale napríklad boli sme nedávno pozvaný na 60tku známemu môjho muža mali to doma na záhrade tak sme doniesli len veľký darčekový kôš a žiadne pohostenie... Záleží na okolnostiach a situácií.. Ale väčšinou nosim len výnimočne niw

sajmonka_1216
26. jún 2023

nie načo?

slavomira236
26. jún 2023

Len detom ak maju kazdemu nieco

zmrzlinka2021
26. jún 2023

My nenosime nic, pokial to nie je nejake spolocne stretko napr. na chate, kde kazdy nieco donesie. Vtedy nakupim nieco v lidl, piect neviem.

Ak sme vsak povzvani k niekomu, urcite nic na pohostenie neberiem.

juliet86
26. jún 2023

spytala by som sa hostitelov.ci by i h ptoesilo keby som nieco priniesla...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulkomale
26. jún 2023

@elizabet173 neviem preco, ved sa jej spytaj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenvam
26. jún 2023

Nie a neznášam keď robím oslavu a niekto,, zvlaca,, k nám

nelka09
26. jún 2023

Si myslím, že je rozdiel byť pozvaná na nejakú oslavu a organizovať spoločné nejakú grilovačku. U nás v rodine sa organizuje veľa osláv,ale nikdy nikto nenosil k druhým nejaké pohostenie. Ak sa dohodneme, že ideme napr. grilovať alebo večerné posedenie so známymi tak každý niečo prinesie. Ani som sa nestretla niekde na oslave u známych, susedov aby niekto niečo nosil.

tosomja
27. jún 2023

Pre deti či cukríky, keksíky, alebo malú hračku. Ináč nie.

samimami777
27. jún 2023

Jednoducho napíšem pár dní popredu hostiteľom či mám /nemám niečo priniesť . Lebo ako tu bolo x krát spomenuté. Niekoho to poteší dokonca urazí pomaly ak prídeš naprázdno a iného zasa naštve keď niečo prinesieš a cíti sa dotknutý načo to nesieš keď ste sa na Tom nedohodli 😒. Najjednoduchšie je napísať "ahoj , prinesieme niečo so sebou na oslavu? " A ak napíšu áno a niečo navrhnú tak prines ak napíše nie ani neskúšaj tak neprinesiem . Nieje to veda...