Nikto si nespomenul na moje narodeniny

20. nov 2021

Tento týždeň som mala narodeniny a trápi ma, že si nikto na mňa nespomenul. Ja viem, že to nie je podstatná vec v živote a hlavne že sme zdraví, ale mám muža a dve deti, širokú rozvetvenú rodinu a doma mám v kuchyni kalendár, kde si píšem narodeniny a meniny členov rodiny a som stará škola, vždy napíšem aspoň sms a pošlem čokoládu. Naivne som dúfala, že nezabudli, ale chcú mi urobiť cez víkend prekvapenie, ale nestalo sa. Mám sto chutí sa na každého po tomto vykašlať, lebo sa starám a snažím celý rok ako najlepšie viem, deťom a mužovi na sviatky aj torty pečiem, šetrím peniaze, aby dostali to, po čom túžia a jeden jediný deň v roku, ktorý je len môj, mi to nevrátili ani podaním ruky, mama všetko najlepšie, ľúbime ťa. Je to detinské odo mňa a neurobím to, lebo viem ako zle by sa cítili, že som zabudla... cítili by sa presne tak ako teraz ja. Rozhodla som sa, že nebudem robiť žiadne scény, nemám už ani vek na to a bolo by mi trápne samej za seba, ale zožiera ma to vnútorne, že ja by som sa pre iných aj rozdala, vymýšľam im mesiace darčeky na mieru, ale ja nemám na to od nich asi nárok. Do budúcna sa pokúsim odosobniť a nebrať to tak, ale škrie ma to a nedokážem na to len tak zabudnúť. Niekedy akoby zabúdali, že aj ja som len človek a mám city, ktoré sa dajú zraniť.

niekto2hy
20. nov 2021

Tak teda vsetko naj 🌹 🎂 😎

ckocka
20. nov 2021

Keď sa neozveš sú všetci spokojní že ti to nevadí a ty sa trápiš. Prečo si to robíš? Maj sa aspoň ty rada.

hanelka1
20. nov 2021

Všetko najlepšie,🎉,,ja by som im povedala zajtra na rovinu,,, že sa na mňa pekne vykašľali,,,,nech ich to zamrzí.

matuss1818
20. nov 2021

Toto by asi zamrzelo každého.

mariska1989
20. nov 2021

Dodatočné ti prajem všetko najlepšie hlavne zdravia ,šťastia ,lásky , porozumenia🍷🎂🌹💐

Poznám ten pocit ale nie úplne u mňa je to tak že celý čas čo som s manželom som od svokrovcov nedostala nič len jeden jediný x a to na 30 narodeniny ináč nie

bikarbona
20. nov 2021

Ahoj, mne mamka rovno ppvedala, zeby som mohla mysliet aj na inych viac, tak sa snazim, aj ked mam vypadky datumov. Tak pouc svoje deti. V buducnosti sa im to zide.

dzina007
20. nov 2021

prajem vsetko najlepsie.
A co sa tyka toho ze zabudli... Pripomenula by som im to ze zabudli a povedala by som ze ma to sklamalo. To ich zamrzi. Lebo oni to urcite neurobili cielene ale preto ze proste ani netusia.
Ja to pre istotu muzovi omielam vzdy mesiac vopred. Lebo vidim ze on co nema v mobile nevie... dni utekaju rychlo...

cyberk
20. nov 2021

Viem ze to teraz bude zniet blbo,, ale mas fcb? mas tam nastavene ze mas narodky? ak nezijes socialne tak hm spomenula si pred chlapom, ze sa ti blizia narodky? chlapi zial zabudaju a samych ich to netrkne :D i ked ten moj vie moj datum, tak ako sa stava.... na potvoru ked pride ten datum verim ze by zabudol keby som mu den predtym nenaznacila... niekedy netreba nechavat vsetko potichu a dufat, prave pre taketo sklamania... co by aj mna dost mrzelo :/ ale inak vsetko najlepsie 🙂 a hlavu hore, kup si sebe nejaky darcek a pred nim povedz ze si si ho kupila sama ked uz on zabudol !

madeline1
20. nov 2021

Preco si im to nepripomenula? A potom ved mensie posedenie, nejaky ten kolac zvacsa chysta zena...

prvosienka88
20. nov 2021

Všetko najlepšie ❤ A nezostaň ticho prosím Ťa, nech si uvedomia ako sa zachovali

ckatka
20. nov 2021

Sú ľudia, ktorí nemajú prehľad o.sviatkoch...
A treba im to.povedat. V zmysle - milá rodinka, cez vikend bude oslava, keď už mám tie narodeniny, mam objednať tortu alebo mi kúpite? 😉

veronika2606
20. nov 2021

Všetko najlepšie dodatočne prajem ♥️❤️❤️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
20. nov 2021

juuuj toto si neviem ani predstavit ze vsetci 😢 asi by som im nehovorila a objednala si ovocnu kyticu s dorucenim a vychutnala si ju sama vo vani a minimalne muz by mal na najblizsi sviatok skolu hrou (tiez vy som zabudla

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
20. nov 2021

Prajem ti vsetko len to najlepsie mila maminka 🌷❤ Podla mna nerobis dobre ako robis.Nemusis robit sceny,ale pyta si to reakciu.Prestala by som im varit,alebo upratovat,ignorovat ich.A ked im to bude divne, tak by som im narovinu povedala,ako velmi ich lubis,co vsetko pre nich denno denne robis, a ze dary sice neocakavas ,ale ze si na teba v den tvojich narodenin ani tvoji najblizsi najdrahsi nespomenu, tak sa mozu hanbit.Nenechaj to len tak.

dadulamamula
20. nov 2021

Predovšetkým všetko najlepšie prajem...
Máš sa rada? Ak nie, tak sa začni. Poteš sa. A ver ci nie, ani ja by som nikomu nezavinsovala. Viem ako sa cítiš, ja som nebola za to aby mi niekto dával darčeky, ale aby mi niekto podal ruku, alebo keď už tak napísal. A tiež je mi smutno keď to nikto tak nespraví a potom to čaká aby som to robila ja. Jednoducho nie. Je smutné že ti ani manžel alebo deti neviem aké staré mate, nezavinsuju ale manželovi by som to vyhodila na oči.

zuzitko74
20. nov 2021

@madeline1 Veď píše, že chystá torty a pohostenie, keď majú narodeniny tí ostatní. Hádam nebude piecť sama sebe tortu. Ja to teda nerobím, manžel mi ju kúpi.

Autorka, ty ešte počkaj, aj zajtra je víkend, možno ťa ešte nejaké prekvapenie čaká. Ak nie, spomeň aspoň manželovi, že ti je smutno, lebo na teba zabudol.

radiah
20. nov 2021

Možno ti to urobili naschvál a zajtra ťa všetci prekvapia. Robili sa, že zabudli...ako z filmu,♥️ uvidíš....a všetko najlepšie 🥳🥳🥳🥳🥳

iffushka
20. nov 2021

Všetko najlepšie 🥳❤️
Aj ja som už zažila, že si nikto nespomenul a to boli dokonca meniny, čo je síce nič moc sviatok ale omieľa sa to v rádiu a kade tade. A aj som si poplakala. Viem ako sa citiš. Nie si v tom sama a si hrdinka, za to čo všetko robíš.

osky
20. nov 2021

Rodinu by som az tak neriesila.
Ale ze tvoj muz si nepamäta,kedy mas narodeniny...to akym prikladom ide detom????
A inak,ako to byva po ine roky?
Stalo sa to iba teraz?
Aj s rodinou po ine roky je to v poriadku?
Co vzdy zabudnu vsetci???

No ja by som to muzovi vytmavila.
Asi by som sa rozplakala,ako sa poznam..
Cely cas mu beham okolo zadku a on by si nespomenul...no to by som mu dala!!!
A detom treba narovinu vysvetlit,ze svet sa netoci vzdy len okolo nich.
Ze ked niekoho lubime a vazime si ho,obzvlast maminu,ktora je nasim najblizsim clovekom,tak by bolo velmi pekne si aj spomenut a dat aspon pusu,objatie...nieco zaspievat...
Teda...ozaj.pre mna uplne nepredstavitelne...

pribinak
20. nov 2021

Všetko naj 💐🥂🍾🎂hlavne nech zdravá a ostatne nech sa ti tiež splní

Neviem koľko ste manželia a aké veľké/staré sú vase deti, ale možno by som zajtra urobila slávnostný obed a sucho im pripomenula, že na teba jednoducho zabudli a zabolelo tá to. A že si čakala aspoň jednoduchú gratuláciu

Dnes v časoch moderných smartfónov sa už nedá vyhovárať že muži zabúdajú, mobil im to pripomenie aj 200x

lenadka
20. nov 2021

Úplne ti rozumiem a mrzí ma to, nezaslúžiš si aby sa k tebe takto chovali. Ešte možno zajtra bude tajná oslava.

minutka
20. nov 2021

Kazdu jednu by to zamrzelo! A takto, ako si to napisala sem, im to povedz aj doma. Na rovinu o svojich pocitoch. Nie je to od tvojej rodiny pekne.

Ale zajtra je nedela, myslim ze Ta predsalen prekvapia

madeline1
20. nov 2021

@zuzitko74 ja by som upiekla aj sebe, peciem rada, s tym, ze teraz bude torta, lebo mama ma narodeniny, pripadne keby celkom, tak by som aj kupila... Deti piect nebudu a preco by mal manzel riesit kolac? Vo vacsine domacnosti vari, pecie zena a kolac predsa nie je dar... ak by som aj nepozyvala hosti, tak minimalne s muzom a detmi by sme si dali poobede zakusok, vedeli by ze mam sviatok a urcite by mi dali aspon cokoladu... Pripadne by som im dopredu povedala, ze netreba davat nic, dame si spolu tortu a strngneme detskym sampanskym (neviem kolko maju deti rokov)...

Teraz je to take divne, ale muzovi by to povedat mala uz dnes a nie s vycitkami, vsak sa nechystala oslava, tak kto mal vediet 😊 a ani mu to nepripomenula...

A nie ako tu niektore radia, ze zabudni nanho teraz ty... Ah zeny a co mate 15? Tak ved zena ma rozmyslat a niekedy aj za chlapa...a nie ideme si robit naschvaly, vsak uz ste dospele...zena vytvara ten domov, ako si spravi, tak ma...ako ich nauci, tak bude mat...alebo ho mala poslat kupit tortu, ze si daju po obede, ked uz ma ten sviatok...nie sa dat do situacie, starajte sa, dnes mam sviatok...mama je mama aj ked ma narodeniny...

hradnapani
20. nov 2021

to by zamrzelo kazdeho. Ja by som si asi spravila zajtra den pre seba s oznamom, ze si ho davas ako darcek k narodeninam. Verim, ze sa spamataju. A vsetko najlepsie! 🌷

martina1201
20. nov 2021

Všetko najlepšie k narodeninám 🥳🍰🍷🎂. Zajtra si upec dobrý koláčik a po obede ho rozkrajaj a opýtaj sa ich či vedia dátum narodenia matky a manželky. Možno ich to trkne a zamrzí a o to viac sa budú snažiť to napraviť dodatočne....

deedol
20. nov 2021

@madeline1 toto su take divne nazory... preco by mala zena rozmyslat za chlapa, co on je nesvojpravny? preco by mala len zena vytvarat domov? co znamena, ze mama je mama, aj ked ma narodeniny? preco by nemohla partnerovi vycitat, ze na nu zabudol? ma na to plne pravo.
nesuhlasim s tym, ze podme si teraz robit naschvaly, to sa zda detinske aj mne, ale urcite by som to partnerovi povedala (ako sa poznam, uz v den narodenin) a teda nebola by som nadsena.
autorka, vsetko naj a normalne sa o tom porozpravajte.

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliasb
20. nov 2021

Zamrzí to, ale hlavu hore. Dôležitejšie je, ako sa správajú k tebe 365 dní