Niečo tam chýba

markina8
21. júl 2015

Ahojte, prvy krat sem pisem, neviem ci je to prosba alebo sa chcem len vyrozpravat. Vpodstate nemam ziadny velky problem, prave naopak, po rokoch neuspesnych vztahov s nespravnymi muzmi som uz ani nemyslela ze bude nejaky dobry chlap pre mna volny, ale stalo sa. Pred mesiacom som zacala randit s o rok mladsim chlapom (ja mam 26) a musim povedat bez prikraslovania ze je absolutne dokonaly, kazda zena by si takeho priala. Je pozorny, urobil by pre mna vsetko co mi vidi na ociach, sprava sa ku mne s uctou, toleruje moje nalady, jednoducho je zalubeny, co mi aj prave vcera priznal. Navyse, je to muz s buducnostou, presne ku mne, ja mam dobru pracu a tendenciu byt v buducnosti uspesna, preto som sa aj bala ze si najdem niekoho kto ma bude len zneuzivat(uz sa mi to stalo). Ale aj toto splna, je rodinne zalozeny, naozaj som nanom doposial nenasla ziadnu chybu, mame dokonca vsetky nazory na zivot rovnake. Problem je ale vo mne. Tym ako ma zboznuje, neviem sama urcit ci s nim chcem vlastne byt alebo nie. Viem, som totalne hlupa a co by ine zeny dali za takeho chlapa. Ja si to velmi dobre uvedomujem a urcite nechcem o neho prist. Proste my niektore zeny sme take, ze ked nezliarlime, alebo v dotycnom nie je kusok "grazla", tak nas to az tak nepritahuje. Bude to aj tym, ze tesne pred nim som ukoncila rocne trapenie s jednym muzom, nemali sme vztah, lebo to nebolo mozne, ale presne tam bola ta iskra, ta vasen, aj ked okrem toho bolo vela toho zle a som rada ze je to za mnou. Teraz mi to ale v sucasnom zacinajucom vztahu chyba. Sama sa trapim za to, aka som hlupa, lebo v tomto veku(uz by som mala mat rozum) a aj po tom co som uz v zivote zazila je on pre mna vykupenie, ale neviem si pomoct. Neviem co chcem vlastne citat, mozno by ste mi mohli vynadat aka som hlupa, ze vobec uvazujem nad tym, ci s nim chcem byt. Casto si citam forum a ked vidim ake maju zeny problemy s muzmi, tak dakujem bohu ze som stretla niekoho ako on. Ale chyba mi tam ta iskra, nieco, pre co by som si za nim nohy polamala (mozno by sa to stalo, keby sa na mna vykasle, co ale viem ze sa nestane). Prosim, zazila niektora to, ze si nebola ista, ci bude dotycneho milovat ale casom to prislo? Viem ze iskra sa vzdy neskor vytrati, ale je ok, ked tam ani zo zaciatku vlastne nebola? Znie to ako banalny problem, ale ja sa tym ubijam, chcem byt stastna a zazit lasku so vsetkym co k tomu patri. Nemozem povedat, ze je to cele "z rozumu" lebo je pre mna dokonaly vo vsetkych smeroch, viem ze bude uzasny otec aj manzel, to viem povedat uz teraz, mam ho rada je nam spolu dobre, len tam akoby nieco z mojej strany chyba...dakujem za kazdy aj negativny nazor, verim ze ma to privedie k tomu, aby som si vazila co mam... 😒

janickacrazy
21. júl 2015

@markina8 Na začiatku vzťahu sa každý snaží a javí ako dokonalý, počkaj pár mesiacov a uvidíš, možno nejaké tie chybičky krásy sa nájdu. Taká intímna otázka, už ste spolu spali? Funguje to v tej oblasti? Je tam nejaká vášen z tvojej strany? Ak áno, tak je to v pohode, ak nie, tak z toho bude problém. Ty musíš cítiť, či ťa priťahuje, či ti chýba, ked nie ste spolu, atd. Ak chýba vášen, budeš sa len trápiť, aspon ja by som taký vzťah nechcela.

hanka_april
21. júl 2015

mesiac je malo na posudenie......

markina8
autor
21. júl 2015

Dakujem za odpoved 🙂 Spali sme spolu len teraz, teda cca po 3-4 tyzdnoch, vlastne dva dni na to mi aj povedal ze som prva zena do ktorej sa zalubil. V tejto oblasti je vsetko ok, aj ked ja sa ako keby hanbim este pred nim(vyzliect sa a tak), viem ze prve razy to nie je dokonale, ze casom sa to zlepsi. Ale myslim, ze v tejto oblasti problem mat nebudeme (toho som sa aj bala, ze ked k tomu dojde, aby som bola spokojna, ale uprime poviem, ze bola som).
@janickacrazy

salamistka
21. júl 2015

verím, že ťa to trápi, vzťahy nie sú nikdy jednoduché, sú tým najzložitejším v našom živote...z tvojho príspevku vidieť, že ho asi neľúbiš, ale máš ho len rada ako kamaráta a to na lásku nie vždy nestačí....to, že je dokonalý, tak to sa časom zmení a po istom období zistíš, že je plný chýb...ja by som tomu dala šancu, možno sa časom z toho niečo vyvinie, možno keď spoznáš jeho nedostatky, bude ti bližší, lebo čas veľa vecí vyrieši...hovorí sa, že nie je dobré, ak jeden vo vzťahu ľúbi viac ako ten druhý, ja som myslím, že v každom vzťahu je to viac-menej tak, veľa manželstiev funguje na tejto báze a darí sa im, partnerstvo môže prekvitať aj bez divokej vášne, iskru síce necítiš, ale aspoň ti nebude smutno, keď sa iskra vytratí....môj názor je ten, že nie každá dvojica musí zákonite prežívať výbuchy, žiarlivostné scény a pod...niektoré vzťahy môžu byť aj pokojnejšie, keď to tomu druhému nevadí a keď je s tým stotožnený...ale bolo by fér, keby si mu po čase povedala o svojich pocitoch, možno ho to zraní, ale bude vedieť na čom je, bude poznať tvoje stanovisko a naučí sa s tým žiť....on by si to určite aj sám od seba všimol, že niečo nie je v poriadku a bude lepšie, keď bude poznať pravdu...

markina8
autor
21. júl 2015

@hanka_april je to preto, lebo vsetky moje doterajsie vztahy zacali velkou iskrou aj z mojej strany (ale tie vztahy nakoniec nevysli), preto si hovorim, ze tak to asi nie je spravne, ze mozno sa treba zalubit postupne.

salamistka
21. júl 2015

@markina8 zaľúbenie nie je také dôležité ako láska podľa mňa

markina8
autor
21. júl 2015

@salamistka dakujem za povzbudive slova, on o tom vie, ja som bola viac ako dva roky bez vztahu, nikto pri mne nespal, vedel ze potrebujem viac casu, aj nasa prva noc, ze len pri mne lezal bola zvlastna, ale povedal ze pocka, kolko potrebujem a ze to chape. On sa naozaj snazi, mozno keby sa snazi menej by som mala o neho vacsi zaujem. U mna to bohuzial vzdy tak fungovalo, ze cim viac ma nechcel tym viac som chcela ja jeho a naopak. Viem ale, ze toto nie je spravne! Preto tomu chcem dat sancu. Poznam vztahy ktore su podobne ze sa spolu naucili zit, maju spolocne zaluby a nazory a ziadne velke vykyvy sa nedeju a uz by sa neopustili, to by som chcela dosiahnut aj ja

lilitela
21. júl 2015

@markina8 kludne mi ho posli... 😀

tranquillo
21. júl 2015

@markina8 keď sa s ním cítiš dobre, tak tomu nechaj voľný priebeh, uvidíš, ako sa to vyvynie, časom môže prísť láska- ja som toho živým príkladom, a prišlo to dosť rýchlo. Jednoducho som si uvedomila, že bez neho nechcem byť. 🙂 Poznám veľa párov, ktoré začínali motylikmi v bruchu, zaľúbení boli po uši a skončili rozchodom, v horšom prípade rozvodom. Tento stav v akom si, má aj svoje výhody- keďže možno nie si až tak zaľúbená, nesnaziš sa byť pred ním krajšia, lepšia, chapavejsia atď., ako v skutočnosti si, takže potom nepríde trpké sklamanie.

markina8
autor
21. júl 2015

@lilitela :D, ved to ze ja si uvedomujem aky je super a aj sa citim troska trapne, ze tu otravujem s takouto banalitou, ale mozno mi tu niekto otvori oci a mozno mi aj vynada ako potrebujem 🙂

natalym
21. júl 2015

@markina8 Och neboj chyby sa nájdu a nie jedna. Netráp sa a nehľadaj problémy. Užívaj si ten pokoj a že si žiadaná a ľúbená.

paskolinka
21. júl 2015

@markina8 pockaj a uvidis. vsetko sa moze zmenit, mozno sa on odmota, mozes sa ty viac namotat. este je skoro robit zavery. vzajomna pritazlivost musi byt, ale aby sa ti podlamovali kolena, to nie je podmienka ani zaruka pevneho vztahu 😉 z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze laska s tymi motylmi v bruchu nema vela spolocneho. laska casom rastie, motyle odletia 😉

markina8
autor
21. júl 2015

@tranquillo mas uplnu pravdu, ja som pred nim absolutne sama sebou, co je pre mna strasne pozitivne a tym, ze ja ako keby k nemu az tak neinklinujem, on ma chce o to viac. Je to taky zacarovany kruh. Ale presne s tym suhlasim, ze pary ktore zacali velkou laskou a poblaznenim nakoniec zle dopadli a ja uz nemam zaujem o hry, chcem mat niekoho na cely zivot a on sa naozaj javi ako muz na cely zivot...

peneloppe
21. júl 2015

@markina8

Dokonaly chlap neexistuje takze nejake chybicky sa ukazu skor ci neskor. Teraz by som to neriesila, ved ste spolu tak kratko. Vychutnavaj si ze mas pozorneho mileho priatela. Ved brat sa este nejdete takze vazne uvahy by som nateraz vypustila.

markina8
autor
21. júl 2015

@paskolinka
@natalym
Dakujem, presne tieto osobne skusenosti asi potrebujem citat a ze je spravne, ked si myslim, ze su aj dolezitejsie veci ako motyle v bruchu..len sa bojim aby som niekoho nestretla pri kom tie motyle budu a urobim nejaku hlupost....:(

peneloppe
21. júl 2015

@markina8

Preco sa toho bojis? Kym nemate deti a spolocne byvanie a nie ste manzelmi tak sa nic nedeje.

markina8
autor
21. júl 2015

@peneloppe Pretoze ja uz chcem niekoho na cely zivot, vsetci okolo mna maju a ja som si myslela ze uz ziadny DOBRY volny chlap nie je, naozaj boli vsetci obsadeni..a potom prisiel on a ma vsetko a preto sa bojim ze svojou hlupostou o neho pridem, lebo mi tam nieco chyba

natalym
21. júl 2015

@markina8 Tak tomuto ja hovorím priveľa rozmýšľania škodí. Ešte si to dievča privoláš. Vypni MK a pozvi ho na rande. 😠

markina8
autor
21. júl 2015

@natalym Ja mam profesionalnu deformaciu, vsetko analyzujem a rozoberam dopodrobna (to je ale aj zenska vlastnost🙂) 😅 😅

peneloppe
21. júl 2015

@markina8

Kolko mas rokov? Rozumiem ale stat sa moze hocico.

Ja ked som stretla mojho manzela tak som mala priatela, aj ked islo o vztah na dialku takze velmi intenzivne to nebolo. Nakoniec som s mojim manzelom uz 12 rokov, z toho 9 manzelia.
Tomu sa neda zabranit. 😀

natalym
21. júl 2015

@markina8 Ježíšmarijááááááááááá, to nerob to strašne škodí.

markina8
autor
21. júl 2015

@peneloppe mam 26 🙂

markina8
autor
21. júl 2015

@natalym ja viem, najhorsie je, ze ja nie som blba, ja vsetko viem, co je spravne, co nie, co mam robit, co nie, lenze niekedy si neviem pomoct :D

natalym
21. júl 2015

@markina8 Och no čo Ti napísať.......... Veď ste ešte spolu krátko, spoznávaj ho, užívaj, a teš sa.

srnqqa
21. júl 2015

@markina8 len toľko k iskre "Miluj ma málo, miluj ma dlho" - hovorí, myslím, francúzske príslovie. A platí to 😉 Neporovnávala by som, čo bolo. A že raz možno stretneš takého s iskrou? Stať sa môže všeličo, ale potom by som k terajšiemu bola čestná. Daj tomu šancu, nejaká tá chybička sa 100 %-ne nájde 😀

markina8
autor
21. júl 2015

@natalym mas pravdu, ved nikde nie je napisane, ze si on nezlozi ruzove okuliare a neotci sa to cele. Stacilo par komentarov a hned som pokojnejsia 🙂 Dakujem

peneloppe
21. júl 2015

@markina8

A ako dlho ste spolu?

markina8
autor
21. júl 2015

@srnqqa To je pekne prislovie, urcite na tom nieco bude 🙂

markina8
autor
21. júl 2015

@peneloppe mesiac sa stretavame, oficialny vztah to este nie je, ja stale vaham, ale da sa povedat ze spolu sme. Viem, ze je to kratko nad takymito vecami uvazovat, problem je, ze ja som nikdy s nikym takto nebula. Bud som bola lebo tam bola hned iskra, alebo ak nebola nepokracovala som v tom

sissmiss
21. júl 2015

@markina8 nechcem ti brat iluzie, ale (aj) mnohi tyrani sa na zaciatku spravaju tiez ukazkovo, takze po mesiaci si mysliet ze aky je uzasny a taky uz bude na furt je naivne. Nehovorim ze nemoze byt naozaj gentleman, a bude taky aj nadalej ale aj ti maju chybicky ktore sa casom ukazu a zvycajne je to tak ze to co je roztomile na zaciatku neskor vadi najviac 🙂