Nie som šťastná

18. mar 2024

Mam uplne ze vsetko, manzela, skvele zdrave deti, velky nadstandardny dom a velky objem penazi, vcelku dost volneho casu, super pracu a stale nie som stastna. Vlastne mam pocit prazdna a sama nerozumiem preco. Nieco mi chyba a ja neviem co.

janinah
18. mar 2024

Boh

veklipo
18. mar 2024

Skús začať pomáhať, ale nie peniazmi. Nájdi si nejakú dobrovoľnícku činnosť.

zuzanka.zuzu
18. mar 2024

daj sa na charitu. keď pomôžeš iným, pomôžeš aj sebe 👍

petamich
18. mar 2024

tazko byt stastna, ked nevies co ti chyba 🤷‍♀️
co ta naplna? kedy su tie okamihy, ked stastna si?

ja osobne napr. na pocit absolutneho stastia neverim, mne staci zopar momentov, chvil, kazdy den, kedy si uvedomim ake mam v zivote stastie a ze som stastna

marianarem
18. mar 2024

Tak.jedna vec je, ci ma clovek vsetko, co sa vseobecne povazuje za uspechy a stastie. Druha vec je, ci ma aspon nieco, co jeho osobne naozaj naplna. U teba to vobec nemusi byt starostlivost o deti, ani praca, ktoru robis, ani starostlivost o dom. U mna su naplnajuce veci napriklad tvorba, ucenie sa a osobny rast. To keby som nemala, tak mozem mat vsetko ako z katalogu a citila by som sa vyhorene.
Krv do zil vie vliat aj to, ked clovek skusa trochu riskovat, spravit nieco, o com sniva, ale nemal na to nikdy odvahu, alebo nieco ine, co povazuje za tazke. Mozno ti chyba aj nieco z tohto sudka.

deti95060810
18. mar 2024

autorka skús si prečítať článok na SME ohľadom postihnutých detí - rozprávajú matky ktoré trpia a snažia sa zo všetkých síl ako prežiť s tou bolesťou v tomto zaprdenom štáte kde chorí a postihnutí nezaujímajú nikoho...
https://domov.sme.sk/c/23296208/zdravotne-posti...
potom možno zistiš čo je šťastie...

larinka552
18. mar 2024

Za to mne furt daco vadi alebo daco mi je. Ked som v praci tak mam pocit ze zo zivota nemam nic. A ked mam volno tak mi to zbehne raz dva. Vkuse daco vybavovat, nahanat sa, mam pocit ze aj tak nic nestiham. A v poslednom case same zle spravy, sama negativita... Aj v praci. V nasej politike uz ani nehovorim 🙁
Nahanam sa za prachmi, zivot mi nejak unika a peniaze dokazem stale minut na nieco raz- dva. Platit hypoteku, kupit auto, investovat do opravy auta, kondicne jazdy... A to som este nespomenula dovolenku. Ale ta asi nevyjde lebo kupelnu by som chcela rekonstruovat.

domkakvet
18. mar 2024

Zamestnanie, ak nechodis do prace treba zacat.

anjelicek26
18. mar 2024

Šťastia je vnutorny pocit.. ten si nastavujes v hlave.. ja som každý jeden den neskutocne vdacna, za to co mam... nie je to samozrejmost ani zdaleka...mozno potrebuješ vidieť nazivo,ako ziju iné rodiny.. dobrovolnicka cinnost ak na to máš čas by mohla pomôcť upravit pohlad na život...

koniarova
18. mar 2024

Nemyslím si, že človek nutne musí byť šťastný každý deň. Máš príliš vysoké očakávania.

lamonita
18. mar 2024

Mas všetky sny splnené, nemáš už ďalej o com snívať, lebo máš všetko. Stanov si nový ciel🤷‍♂️

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mladena
19. mar 2024

osvietenie

k47
19. mar 2024

Mozno ti chyba psycholog, mozno vitamin D 🤷‍♀️.

mantilka
19. mar 2024

Toto je dôkaz, že materiálne zabezpečenie šťastie neprinesie. Zameraj sa na svoj duchovný život. Aj keď si možno neveriaca prečítaj bibliu. Šťastný človek rozvoja aj duchovnu stránku svojej osobnosti. A áno, dobrovoľníctvo alebo pomoc ľuďom, ktorí to v tvojom okolí potrebujú. Vždy sa niekto nájde. Nrhladaj šťastie tam kde nie je..

laurita285
19. mar 2024

Jasné že ti niečo chýba lebo materiálne zabezpečenie vôbec neprináša šťastie 🙂 a nie ani nejaký fejkový boh to neprináša väčšine ľudí, musíš ho hľadať v svojej mysli

autor
19. mar 2024

ahojte, dakujem vsetkym za nazor. som zamestnana, iba na skrateny uvazok a zarabam velmi nastandardne (mam taky obor, ze cim viac rokov, tym menej prace a tym viac penazi). do prace by som nemusela chodit vobec (mam manzela a tomu sa dari velmi, ale tiez tam nie je od rana do vecera).
dobrovolnicke cinnosti robim iba to, ze pomozem kde sa da. ak su zbierky satstva, hraciek, jedla, vzdy prinesiem, rozdavam vsetk yveci po detoch (maju penzum znackovych veci, cize to vzdy potesi), nota bene si kupujem pravidelne a panovi vzdy necham miesto 2.4 20 euro. ale konstantnu dobrovolnicku cinnsot nevyvijam.
nie, nestojim o problemy, typu vyrobim si.
doma mame upratovacku, pravidelne cvicim, deti su paradne a prinasaju nam vela radosti, zacali sme extremne vela cestovat, vlastne na tych cestach som ako tak stastna, je to nieco co ma naplna. cestujem kazde prazdniny, kazdy druhy vikend a niekedy aj cez skolu, destinacie su rozne a vzdy prideme s novymi zazitkami.
aj tak mam pocit, ze stastna nie som, ze niekedy ib aprezivam svoj den.

ma77
19. mar 2024

Vieš čo by dali ine ženy za to čo maš ty ? upratovačka to si môže malo kto dovolit ženy pridu väčšinou utahane z prace a kolotoč deti domacnost cestovanie každy druhy vikend ? niekto ledva našetri na letnu dovolenku maš sa až velmi dobre podla mna sa len nudiš a nevieš čo so sebou😒

dominikatomas
19. mar 2024

Názorný príklad toho ,že môžeš mať všetko aj tak nie je človek šťastný...

wig
19. mar 2024

Hmm cítiť aktuálny pocit šťastia? Čo to je? Dá sa to? Vždy tvrdím, že šťastie sa môže merať ( precítiť ) len v čase minulom, pretože v tom prítomnom je vždy nejaké "ale"! Prítomný pocit pohody netreba dopodrobna analyzovať, len si ho vychutnávať, lebo seba menšia analýza na seba vždy naviaže príbuzné pocity ( ale )....rob si radosti, ži pre drobnosti a ak to tak nebudeš presne v tom okamihu cítiť, tak sa len usmej a povedz si, že ťa tá chvíľa ešte len čaká a teš sa na ňu...

1fifinka1
19. mar 2024

Z príspevku cítim vždy dôraz na materiálne veci, že sú drahé, značkové, že zarábam veľa, hoci malo robím, že mám upratovačku atď. Nechutne mamonarsky to všetko vyznieva. A nie je to závisť. Ty sa vlastne o nič snažiť nemusíš, ja keď upracem chodbu a krásne vonia, mam dobrý pocit a som šťastná. Keď mám sen, že si odložím tri výplaty a kúpim si z nich bicykel, som šťastná. Ze príde za mnou dieťa a z trojky si opraví na jednotku, som šťastná. Mam umývačku a aj tak občas umyjem riad ručne. Mám z toho dobrý pocit. Ty sa vlastne o nič snažiť nemusíš. Ty nie si nešťastná, ty si len unudena spôsobom života, lebo ta neteší nič dosahovať, neposuvas sa v ničom vpred. Ráno vstaneš, a nesnažís sa o nič, lebo všetko máš a považuješ to za samozrejme. Mas zle nastavenie mysle, veľmi nechutne orientované na prachy. Tak to vidím ja.

sidicek
19. mar 2024

@1fifinka1 tak toto si skvelo zhrnula

koniarova
19. mar 2024

Ja si zase myslím, že nie si šťastná v manželstve. A odtiaľ pramení všetko to negatívne v tebe.

jaronyka
19. mar 2024

No ja si myslím, že nie si šťastná, pretože máš všetko a ľudia, čo majú všetko, môžu si všetko dovoliť, sa už nevedia tešiť a byť šťastní len tak

autor
19. mar 2024

@koniarova to asi nie, manzel je pozorny a casto doma, spolu cestujeme aj s detmi a aj bez deti

autor
19. mar 2024

@jaronyka ludia co maju vsetko nadvazuju tazko medziludske vztahy a to je skor moj problem. Drzim si velky odstup od ludi lebo vacsina ludi len nieco potrebuje a v podstate som vzdy za kamaratstvo zaplatila, tym padom mam len par kamaratiek, s ktorymi kontakt udrzujem. Inak pozdravim/ odzdravim, som mila ale uz nejdem hlbsie.

koniarova
19. mar 2024

Tak máš možno depresiu. Treba riešiť s psychológom. Ak je to už veľmi obmedzujúce,tak aj psychiater.

autor
19. mar 2024

@1fifinka1 to asi nie, na to, aby si sa do takej pozicie dostala, treba vyvinut usilie, toto uz je len ovocie za roky driny

evka258
19. mar 2024

Odvolaj upratovacku....hned budes mat novu aktivitu

daniela1911
19. mar 2024

Ja si myslím, že je to len nastavenie v hlave v kombinácii s osobnosťou. Nemá to nič spoločne s peniazmi. Tak ako je nespokojný ten, kto má málo, bol by nešťastní aj s peniazmi. Niekto sa teší len z ranného vstávania a je mu jedno či má alebo nemá splatenú hypotéku.