Nie som presvedčená o svadbe s priateľom

33iva91
3. sep 2015

ahojte potrebujem radu....byvame s priatelom a mame 2,5rocnu dceru,chceme/li sme sa brat, ale ja o tom nie som presvedcena ze sa chcem za neho vydat....on nie je zly postara sa ale casto sa hadame,vadi mi ze v kuse zjape na malu aj ked netreba mam pocit, ani neviem ci k nemu vobec nieco citim proste ja neviem ci s nim chcem byt.....proste neznasam ked sa hadame, potom mam len z toho depky a neviem co robit ci byt s nim alebo odist, ale nerada by som aj koli malej aj koli tomu ze nemam kam ist ani financie proste som zo vsetkeho na nervy....

nini1010
3. sep 2015

Mala by si mu to povedat presne tak ako teraz nam.

bonaqa2013
3. sep 2015

ja by som mu povedala, že nech ešte počká, ešte nie je ten správny čas.... 😉 😉 😉

slavicita
3. sep 2015

no ak si si nie istá, ešte by som to odložila...skús mu to povedať, tak ako teraz si tu napísala...čo ti na ňom vadí..mne osobne by teda vadilo, že mi vkuse ziape po deťoch a som pri ňom na nervové...už keď teraz máš pochybnosti, keď si máš byť na 100% istá, tak čo budeš robiť o rok, o dva...budeš si hlavu búchať o stenu aká si bola sprostá...daj tomu ešte čas, porozprávaj sa s ním, ak nezmení správania, tak to rieš ako to budeš cítiť...radšej sama s dieťaťom a v kľude ako s neurotikom čo bude terorizovať teba aj malú...

nyusika
3. sep 2015

ak by nejaky chlap ziapal na moje dieta, rozisla by som sa s nim...a ani nahodou neuvazovala nad tym, ze sa zanho vydam....to, ze sa s nim aj ja hadam, je uz len taka ceresnicka na torte.

vam naozaj staci, ked chlap nepije a nemlati vas ako zito ??

filiposkar
3. sep 2015

Priateľka tiež ziape na dieťa a myslí, že je to normálne. Neviem, či by s tým sociálka vedela niečo urobiť.

sense
3. sep 2015

ak si nie si ista nevydavaj sa,,,

lusi24
3. sep 2015

pokial si si neni istá nerobto

dominika6
3. sep 2015

@33iva91
Este pockaj par mesiacov,rok,dajte si nejaky plan,napr.ze o rok ked budete v pohode,bude vsetko ok a budete na to pripraveni obidvaja,tak sa vezmete...
Ak sa do roka nic nezmeni,uz zazraky necakaj

stardust
3. sep 2015

@33iva91 silit sa do svadby je velmi zle rozhodnutie. Nastastie zijeme v slobodnej krajine s volnejsimi mravmi, kde sa nehladi na slobodne maminy sikmo tak ako v minulosti.

mikema
3. sep 2015

@33iva91 Porozpravaj sa s nim a najmä sa nevydavaj!!! Ja som sa zasnubila po 6 rokoch a bolo to ako sa znova zamilovat a podla mna by mala mat kazda tento pocit. Proste nepochybovat. Inak na to kasli. Manzelstvo je praca na cely zivot: kompromisy atd. A to das naozaj len s partnerom, s ktorym si silny tim... Inak to "ziape na malu" poznam z mojho okolia. Tiez taky "super" otec, by som mu jednu tresla. Chuda dieta. A inak on sa zmeni len ak bude chciet. Zle obdobie clovek vo vzathu mava, to ano. Ale ak furt ziape a si z neho nervna, tak kasli na to. Ak je to len faza, tak to prejde i ked ziapat na deti by som si nedala i ked ziadne nemam. Mam zatial len psa, ale ani na toho sa u nas hlas nezvysuje. 😉

luludia
3. sep 2015

@33iva91 pochybnosti pred svadbou sa po svadbe zmenia na ešte väčšie pochybnosti, počúvaj svoj vnútorný hlas, dobre ti radí 🙂

ivett1
4. sep 2015

@33iva91 veď , keď ste sa nevzali kvôli tomu, že ste čakali dieťa, čo tiež až taký dôvod na svadbu nie je , ale predsa...tak teraz určite svadbu odložte, keď máš pochybnosti ...a priateľovi povedz, že skrátka chceš počkať, kým malý pôjde napríklad do škôlky ...on bude mať aký taký "dátum" svadby a ty budeš mať čas, aby pochybnosti zmizli alebo ...
PS: ale aj tak sa mi zdá, že keď si mu o tom povedala, mal by to akceptovať a ak ťa aj tak prehovára na svadbu, tak niečo tým sleduje ... čo si ťa chce "poistiť"? ...no neviem... a možno, len chce, aby ste boli rodina (nenúti ho do svadby náhodou jeho matka?...)

cacianka
7. sep 2015

prečo sa takto správa k malému dieťaťu ???!!! na teba si netrúfne ? dokedy ? do svadby ?
porozprávaj sa s ním prečo to robí, aby sa ukludnil a aby netýral malé dieťa, lebo to je už asi psychické týranie.
osamostatňuj sa - pozri sa po práci, malej škôlku, odkladaj si rezervné peniaze a ak ani po pár mesiacoch sa to nezlepší, odíď od neho, alebo pošli preč jeho. dobre - občasné stretnutia, občas tráviť čas s malou - ale v kľude sa dá aj ked nebudete žiť spolu, ale aby si jeden dospelý jedinec ventiloval nejaké mindráky na malom dieťati - absolútne neprijateľné !