Nie som pre neho dosť dobrá

14. jún 2024

Ahojte,

S priateľom mám dcéru, mame teraz zle obdobie a vykrical mi, že nie som o nič lepsia ako hociktorá jeho byvala. A to doma robim všetko, som na dietatko okrem neho sama uplne bez pomoci alebo nejakého stráženia. Starám sa o domácnosť, varim, dorábam si VŠ. Ale on ma porovnáva s babami predtym, ktoré s ním samozrejme, dieta nemali. Hovorí, že to že sa starám o dieta a domácnosť je nič, že to robí kazda a aj kazda jeho byvala sa starala o domácnosť atd atd. Povedal mi to kvôli tomu, že nepracujem - dcéra ma 4 mesiace. Pred ním som to nedala najavo, ale trápia ma jeho slová. Ani sme spolu od vtedy nemali sex ani nič, pretože mi to stále znie v hlave. Čo si o tom myslite ? Kks fakt mám ísť pracovať a dat dieta do jaslí?

rorino
14. jún 2024

No,pekného debila si si na krk uviazala🤦.Máte zlú finančnú situáciu?Ak vás netlačia peniaze,do práce by som sa nehrnula

reanda
14. jún 2024

neblazni.. sory, ale tvoj partner je asi hodne neschopny, ked si ani na neviemkolky pokus nevedel vybrat vhodnu partnerku a vzdy si najde taku, co nie je 'o nic lepsia, ako tie predtym' 😀 zeby nebola chyba v tych partnerkach?
ty sa hlavne nesnaz nikomu zapacit.. si dost dobra taka, aka si.. a teraz venuj pozornost hlavne dietatu, je este velmi malicke, potrebuje ta

autor
14. jún 2024

@rorino on tvrdí, že mám priložiť ruku k dielu. A to neplatí všetko, veľa nakupujem aj ja, platíme účty (platí väčšiu časť) .. atď…

rorino
14. jún 2024

Tak ale s tým mal rátať,pred pôrodom mu nevadilo,že budeš s bábätkom doma?

lucka_ke
14. jún 2024

nech ostane s dieťaťom doma on a ty môžeš ísť pracovať

pralinka25
14. jún 2024

Je to idiot a hulvat. Nech sa teda vymeni borec. Uprimne ti poviem nasla si si chuja.

viestta
14. jún 2024

Uz vies, ze si si vybrala debila za otca svojho dietata. Toto nie je len tak nahle, toto sa muselo prejavovat aj pred tym. Ked nema peniaze, nemal si zakladat rodinu. Je jeho psia povinnost financne zabezpecit rodinu v case, ked matka jeho dietata nemoze pracovat a zarabat lebo sa stara o spolocne dieta a spolocnu domacnost.

matullienka
14. jún 2024

Prepáč, ale tvoj chlap je úplný chudák. Máte 4 mesačné dieťa a on má problém sa o vás postarať? Podala by som žiadosť o výživné na dieťa a myslím, že aj keď ste není zohratí tak aj ty máš nárok na výživné od neho. Zbalila by som dieťa, seba a odišla od debila

gejb
14. jún 2024

Dnes sa s idiotmi roztrhlo vrece?
Až mi je smutno keď to čítam

dskjhfdlkdjhl
14. jún 2024

A on je v com taky dobry, ze si nechas takto srat na hlavu?

brendaa
14. jún 2024

tak po týchto slovách požiadam o predbežné opatrenie na moju dcéru a idem k rodičom...ak je to jeho bývanie.....urobím mu papapáá....nech si ide k hociktorej bývalej....
áno toto by som len tak za hlavu nehodila.....jeho správanie, neúcta, nemá radosť z vás....
návrh na výživné bol tretí bod....

reddflowerlife
14. jún 2024

To uz si mala vediet ze z toho tronťka nic nebude ked ta ani o ruku nepoziadal

zooeynka
14. jún 2024

Ved mu povedz ze ani on nie je o nic lepsi ako tvoji byvali, vykric mu ze teba s dietatom nevie zabezpecit tak, aby si aspon rok_dva nemusela pri babatku pracovat. Mu povedz ze v inych rodinach sa muz snazi aby jeho zene a dietatu nic nechybalo a henten tvoj robi co? Vycita ti ze nezarabas ked sa 24 hodin denne staras o dieta??? Jeho povinnost je zabezpecit vas a ked to nevie tak si nemal zakladat rodinu, toto vsetko mu normalne bez zlosti povedz. Ja mam pocit ze zeny su take hlupe ze takychto magorov toleruju vo svojom zivote, este im aj deti rodia a este aj uvazuju ze teda pojdu od miminka do prace....kks a vsetko len preto, ze si vybrali vadny kus za otca svojho dietata.

stanislavicenka
14. jún 2024

@autorka
Prepac, to je strasne kus vola🤷.
Mna len mrzia tvoje pocity, lebo su neopodstatnene. Ja som bola doma 5,5 roka, dve deti, doma casto neporiadok, alebo nenavarene. Nedostala som ziadnu vycitku. Nikdy. Takze opusti tie vycitky, ktore si dostala, chyba nie je na tvojej strane. Ak mate financie natesno, tak sa treba o tom porozpravat a nie si frustracii vybijat na tom druhom

tanyan
14. jún 2024

Čo si o tom myslím? Že vďaka tomu, že nie ste manželia, ušetríš na rozvode...
V žiadnom prípade by som nestrčila také malé dieťa do jaslí (tiež nie sú zadarmo). Obzvlášť vzhľadom na skutočnosť, že pán si potom nájde niečo iné a aj tak nikdy nebude spokojný. Nenechaj sa ponižovať, váž si sama seba a urob správne rozhodnutie pre psychické aj fyzické zdravie svoje aj svojho dieťaťa.

autor
14. jún 2024

@zooeynka áno, to som mu vykričala a jeho slová boli, presne to čo som písala vyssie, že ak sa chcem mať dobre mám priložiť ruku k dielu a ísť pracovať alebo podnikať 😃 ( to ma až rozosmialo - podnikať ako s čím ???)

autor
14. jún 2024

@stanislavicenka praveze nie, on zarába nadštandardne ale platí 1000€ za leasing 😶‍🌫️

melanta
14. jún 2024

Že máš priateľa debila ti už povedali ostatné. Ja ale doplním - nečakaj, že si ťa bude muž vážiť, ak si nevážiš sama seba. Ak nemáš úctu sama voči sebe, nečakaj, že ju budú mať voči sebe ostatní. Prestaň mu robiť žienku domácu. To, že si doma s dieťaťom neznamená, že všetko máš robiť ty. Aj on sa má podieľať na chode domácnosti, nielen finančne. A rovnako tak sa má podieľať na starostlivosti o dieťa. Takže povedz mu, že nie, nie si rovnaká ako ostatné. Nie si totiž krava. A preto od dnes - a povedz mu, čo bude mať na starosti on. Nebude on nič robiť, nebudeš ani ty. A aj to urob. Ale osobne si myslím, že to nebude mať úspech. Takýto debilko potrebuje puťku, čo nemá hrdosť. Lebo jeho vlastné sebavedomie je postavené na tom, že zhadzuje iných. Ty už sa len rozhodni, či chceš žiť aj naďalej ako handra a chceš, aby handra vyrástla aj z tvojho dieťa.

zooeynka
14. jún 2024

Ak nahodou das dieta do jasli a pojdes robit, tak sa rovno zbav aj priatela. Je ti nanic pokial sa o teba nevie(resp.nechce) postarat zatial co ty sa staras o jeho dieta. Najdi si takeho ktoremu bude prirodzene sa postarat o matku svojho dietata kym je na MD. Alebo si s exemplarom urob aj druhe, tretie dieta a trp dalej.

melanta
14. jún 2024

Nadštandardne zarába ten. komu aj po odpočítaní výdavkov ostane nadštandardná suma. Leasing 1000 eur? Tipujem, že typický ču*ák, ktorý sa potrebuje ukazovať s drahým autom, pritom doma nevie zabezpečiť partnerku s dieťaťom.

autor
14. jún 2024

@zooeynka no tak určite by som nešla do druhého dietata. A to som mu aj povedala, že ak dám dcérku do jaslí môže ísť rovno aj on, pretože ho vôbec nebudem potrebovať

0silvia0
14. jún 2024

nie, nemáš ísť pracovať od 4-mesačného dieťaťa. Radšej porozmýšľaj, ako sa od takého dementa odpútať a odísť, načo ti je takýto chlap? To v takejto hnusnej atmosfére máš fungovať a vychovávať dieťa? No keď si jeho charakter neodhadla pred splodením potomka, ok, vidíš jeho charakter teraz, no a čudovala by som sa, ak by si s ním po týchto perlách čo vypustil, zostala

zooeynka
14. jún 2024

Daj mu precitat tuto diskusiu....nech ma prehlad o akych muzov maju zeny zaujem. Urcite nie o lakomeho trpaka ako je tvoj. Mna osobne muz nezabezpecuje financne, pracujem sama, ale moj muz je napomocny vo vsetkom, hentakeho trtka co ta od mimina posiela do roboty treba vymenit ze normalneho.

januska12323
14. jún 2024

Prestaň zo seba robiť handru, pánko dostane domáce práce, dieťa do ruky a ty sa staraj aby si ho mohla čím skôr poslať do riti.

alickapusinka
14. jún 2024

4 mesačnú do jaslí to kde videl debil. Toto je normálny chlap. TY si len šetri peniaze na odchod lebo to podľa man neskôr príde. Aby si mala všetko čo máš odkladaj. 4 mesačného kojenca do jaslí ani keby sa postavil na hlavu maličké by som do jaslí nedali. 4 mesačne hej chorý na hlavu. Budeš musieť podľa mňa odisť to sa bude stupňovať. ON nevedela že žene ak sa narodí dieťa bude s ním doma niektorá rok, niektorá dva a niektorá aj 3 roky. Odkiaľ prišiel. Asi je nenažratý ON ma nadštandardní príjem a TY máš dať dieťa z jeho krvi 4 mesačne do jaslí a ísť pracovať no ten veľa rozumu nepobral. Vidno aký je nenažratý a lakomý. A mal by s podieľať aj ON na chode domácnosti ak len TY mala by si mu to vyúčtovať. Aký múdry aj pracovať máš ísť aj dieťa do jaslí aj o domácnosť sa budeš starať. Pane bože ten zázraky si hľadala dlho. Pozri na všetko si teraz sama ako píšeš nebolo by vám lepšie 2 a bez stresu a nervov. A ešte aj sex chce a čo by ešte nechcel. Na teba má tisíc požiadaviek a na seba nič len zarábať peniaze a pindať na teba. Ja by som si všetko upratovanie a veci okolo vyúčtovala. Ak sa mu nepáči tak nech si zavolá na upratovanie upratovačku. Tie jeho bývalé neboli obyčajne tie vedeli že s ním žiadna budúcnosť nehrozí. Ja by mu tak zrazila to sebavedomie že ten by bol celý dosratý. Takže vedeli prečo každá z nich sa s ním rozišla. Nepripustil že chyba sa stala aj v ňom nie len v tých dotyčných ženách. Verím tomu že neskôr skončíš sama s dieťaťom. Všetko čo budeš mať na viac si odkladaj aby si mala na odchod. Chybní kus čo hľadal dakoho kto sa o neho bude starať a bude držať dotyčná hubu a krok ako sa povie. A ON si bude škrečkovať peniaze a ten niekto mu bude zadarmo slúžiť. Lebo ja by som pochopila dieťa má 1,5 a pol zla ekonomická situácia ale 4 mesačne však to sa len teraz dostal na svet a asi je aj kojene a nie do jasieľ ma ísť. Nikdy by som tak maličké bábätko nedala nikde od seba také maličké ma byť ešte s mamou a nie v jasliach. A pán veľkomožný by jasle platil. A TY máš ísť pracovať. A popritom si dokončuješ školu VS. Robíš múdro s VS budeš mať aj lepšie zamestnanie. Neboj večne nebude malé 4 mesačne budeš môcť ísť do práce a dieťa do škôlky .A navyše je držgroš lakomec. Lepšie by vám bolo samým a platil by na dieťa to by si mala lepšie. Ako slúžiť niekomu zadarmo. Ten zaspal dobu že domáce práce majú robiť len ženy ten stal v ktorom roku sa teraz prebudil. Musí si uvedomiť že v ňom je obrovská chyba tie jeho bývalé neboli ako TY tie mali rozum že s takým lakomcom nechcú mať nič spoločne. Aké peniaze TI dáva na mesiac TY môžeš zažiadať súd o výživné na dieťa aj ak nie ste vzatý.

0silvia0
14. jún 2024

a počas 9-mesačného tehotenstva ste sa o fungovaní po narodení dieťaťa nikdy nerozprávali? Akú mal predstavu? Že porodíš, decko niekde upraceš do skrine do krabice a budeš chodiť do práce a doma mu budeš skákať okolo riti naďalej? A prídeš domov z práce, uvaríš, upraceš, dieťa na hodinku vytiahneš z krabice, nakŕmiš raz denne, prebalíš raz denne a šupneš naspäť do krabice? Akože ja fakt nechápem akú majú mentálnu výbavu niektorí jedinci, to asi ako nejaký chrobák, ráno sa zobudím a myslím len, ako prežijem deň aby som nebol hladný alebo čo🙄

karolinakr
14. jún 2024

ked robíš všetko, či ti vytýka? že nepracuješ? tak mu navrhni, že /akože/ pojdeš do prace a on bude i pracovat, i sa o dieťa starať, o domacnost, robit všetko a ty ked prideš domov, namiesto vdaky ho sprdneš, že dnes malo upratal a malo zarobil..,myslíš, žeby si to nechal???

hellwant
14. jún 2024

Len vcera , ci predvcerom som pisal, aky casty tu je trend vykrikujiceho chlapa manzelke/partnerke, ze nepracuje ked ma dieta a zas. Toto nie je normalne, kde uz ma dotycny rozum. Naco maju ti chlapi deti, ved nech ide na matersku, povedz, ze sa vymenite, nech to skusi, ked bude trosku starsie dietatko.

evcagabi
14. jún 2024

Milujem takychto chudakov 🤦‍♀️ poslala by som ho do p*** hladat si teda tu lepsiu, ked sa mu nepaci.

kitycat
14. jún 2024

Laska sa neprejavuje tym kolkokrat za den utres prach ci pozametas. Spravit zo seba "podrz-tasku" len preto, ze som zena a ofukovat chlapa? Ty by si chcela dat dieta do jasli?

Prestan premyslat tym tam dole a zloz ruzove okuliare. @melanta dalsia handra domaca so supermanom