Nič ma nebaví

mina0202
12. nov 2022

Čavte žienky no neviem už vlastne čo sa to so mnou deje ale asi toho už je na mňa priveľa. Tak dlho som sa snažila kúpiť si vlastný dom že som na nič iné ani len neprizerala. Teraz keď mi už manžel kúpil ten dom ktorý som chcela tak sa idem zblázniť lebo stále ešte bývame u svokrovcov lebo treba ten dom poriadne zrekonštruovať no lenže ja už ani nemám nápad ze kde by som chcela kuchyňu, obývačku a tak ďalej proste neviem čo by som chcela od teho domu. A ešte k tomu už 10 mesiacov chodím na vodičák a stále som ho ešte napravila lebo mám toho veľa tu sa o malú starám tu chodím do domu vetrať s lamem si hlavu nad dnom že ako to len všetko spravíme muž doma nieje a ešte svokrovci stále rypu že sme ten dom na prácu kúpili ale čo mám robiť keď manžel pôžičku zobrať nechce a len šetrí aby ten dom mohol prerobiť. Ide si len za svojím takze neviem že či som sa potrebovala len vyrozprávať. Lebo už som s toho veľmi unavená normálne cítim že mi ide na migrénu

h2
12. nov 2022

@mina0202 Čo tak zaplatiť nejakého architekta, ktorý vám spraví projekt, vizualizáciu...? Lepšie, než bez skúseností narobiť chyby, ktoré bude potom problém odstraňovať.

sissy27
12. nov 2022

@mina0202 urovnaj si priority a sprav si nejaký plán. Dokonči jedno, potom začni druhé. Sprav si vodičák, zožeň architekta, ktorý ti poradí s domom (darmo si ty niečo vymyslíš, aby si potom zistila, že sa to nedá alebo to bude stáť peniaze navyše), porozprávaj sa s mužom, koľko peňazí vie reálne investovať a či fakt nebude lepšie zobrať úver a splácať.

hilda08
13. nov 2022

@mina0202 ludia nechcú míňať peniaze na architekta ale v konečnom dosledku ti ušetrí nemalé peniaze… a nebolo by lepsie zobrat hypo a co najskor ist bývať ako sa este niekoľko rokov zuhrit so svokrovcami? Akurat vam to s mužom zničí vas vzájomný vztah..a potom pridete do domu a zistite ze uz vlastne ani v nom nechce byt spolu

dadka128
13. nov 2022

@mina0202 to že manžel nechce vziať pôžičku je múdre.. vie o čom to je v dnešnej dobe.
To že bývate u svokrovcov a frflú je samozrejme ze ti vadí, a ze máš psychicky nátlak, buď to vydržíš alebo neviem noo komunikovať treba povedz mužovi ako sa cítiš sak na to ho máš aby ta vypocul pochopil a podporil

jenn7
13. nov 2022

Chcela si dom, teraz nevies co s nim, chcela si vodicak, rok ho nevies dokoncit....sa daj trochu dokopy. Dokonci vodicak a ked nechces vyhadzovat peniaze na architekta tak poziadaj o radu v tvojom okoli, otvor google, sadni si s muzom a planujte....

vilma7
13. nov 2022

Manžel asi pracuje v zahraničí. Ako často chodí domov? Kto bude dom prerábať, keď je manžel mimo?
Ja po prvé by som nikdy nesúhlasila s bývaním u svokry, pokiaľ je manžel mimo. Osamostatni sa s dieťaťom. Aké je veľké? Chodí do škôlky, ty do práce?
Podľa mňa si len vyhorená z kolotoča dokola.... takže treba radikálnu zmenu. A začala by som odstahovanim od svokry.

eva8
13. nov 2022

Sme na Tom podobne s tým, že čo ďale? Konečne som dosiahla aspoň z časti, čo som chcela a zrazu mi vyhorela kuchyňa. Na začiatku plná elánu, že to, to, to spravím, potom sa mi odvolal maliar (treba odborníka na tú sadzu v celom byte), nového neviem zohnať a akoby som sa zasekla. Naraz také prázdno, obývačka zapratana vecami z kuchyne, treba kúpiť nové spotrebiče, linku a ja vidím akoby vo vákuu, proste prázdno. A teraz, pred Vianocami, keď som pomýšľala na nákup darčekov. Potrebujem impulz, nevládzem, neviem sa pohnúť. A pritom som bola vždy taká cinoroda... 🙁 Ďakujem, že som sa mohla i ja vypísať. Napísala som si plán a idem škrtať, čo sa podarí vybaviť.
Tebe držím palce, aby si si mysľou oddýchla a ten zmätok, to prázdno, aby sa vytratilo. Napíš si plán - dieťa, vetranie domu a vodičák sa dajú zvládnuť. Možno natrafila na niekoho, kto s domom pomôže (kde a aka linka, ako kúpeľňa, izby....), teraz nad tým neuvažuje. Ja tiež som si dala pauzu, prvé idem vyumyvat celý riad z poličiek, lebo umývačka mi tú sadzu nezmyla 🙁 , aj to mi dopomohlo k "zaseknutý sa". Skoro týždeň nečinný, ale od teraz začínam odznova. Veeeelmi držím palce, budem na vás myslieť 🍀🍀🍀

kornelies
15. nov 2022

@mina0202 Alfa omega je sikovny architekt. Treba mu povedat svoje predstavy. Nie je nic horsie, ked si dom navrhuju laici. Nefunkcne, skarede, necitia sa v dome prijemne. Zacala by som rekonstrukciou kuchyne, soc.zariadeni a spalne. Zvysok mozete robit pocas byvania, ked svokrovci maju pripomienky. Prosim, nestazuj sa, ze nestihas. Vies kolko opustenych matiek s dvoma, troma detmi musi zastat ulohu obidvoch rodicov a este chodit do prace, aby zaplatili najom za minibytik a kalkulovat, ci mozu kupit detom 2 alebo 5 bananov. Tes sa, ze mate svoje byvanie, zdravu rodinu a zarabajuceho manzela.

mina0202
autor
16. nov 2022

@vilma7 No mala ma ešte len dva roky ja mám menšie prácu z domu no len už ani to ma nebaví proste nechápem tomu ja stále ako verím v Tom že keď sa odťahuje tak sa všetko zmení a že to bude lepšie. Ale niekedy mám aj také myšlienky že to je len to kvôli čomu toto všetko trpím a čakám len na to že kedy sa osamostatnime a budeme spolu žiť ako normálna rodina