Nezvládam rodinný život

13. júl 2022

Musím to už zo seba dostať lebo sa tvarim že je všetko v pohode ale nieje.
Mám tri deti. Bola som s nimi sama zatiaľ čo muž chodil pracovať do zahraničia. Mal zdravotné problémy tak ostal doma. Odkedy je doma ja som v koncoch, úplne nám rozbil každodenný režim, moje slovo už nemá slovo lebo ked poviem niečo čo sa deťom nepáči idú sa opýtať ocinka a ten povoli, som nespokojná v práci lebo robím od rána do ôsmej a zarobím veľmi málo..mám obvolane všetky roboty v okolí ale keď sa spýtajú na deti už mi nezavolaju späť. Chcela by som ísť pracovať do zahraničia. Bola som doma veľa rokov sama tak cítim nespravodlivosť v tom že muž môže robiť v zahraničí ale keď ja spomeniem povie mi : len cez moju mrtvolu. Pri tom by nám peniaze veľmi pomohli, klesol nám príjem a všetkým nám to vadí ale ja tu toľko zarobiť neviem ako muž keď bol v zahraničí. Chcem to ísť aspoň skúsiť lebo kým to neskúsim stále budem nespokojná s robotou na slovenku. Ako ho presvedčiť? Nemám ani pocit že ho musím prosiť o zvolenie lebo ani on sa ma nepýtal ale pre pokoj v rodine keď sa nechcem hádať musím sa snažiť aby s tým súhlasil aj on

diamond007
13. júl 2022

Tak máloktory muž si nechá zavesiť na hlavu tri deti 😀 😀 trošku sa to dá chápať, ženy to často tak inak prežívajú a sú s tým ok.
Na tvojom mieste si vyriešte výchovu hlavne.
Robota sa nájde vždy, jediné čo by som neodpovedala na počet detí 😀

zmrzlinka2021
13. júl 2022

A čo keby ste s manželom sa dali znovu dokopy?

janinah
13. júl 2022

On je natolko chodrý,ž esedí doma a nerobí ani si prácu nehľadá? Dúfam,že teda aspon varí,perie, o deti sa postará,ked si ty celý den v práci-Nie je šanca na vyliečenie a znova íssť zarobiť do zahraničia? lebo toto vám vyhovuje asi najviac.Kolko rokov maju deti? to je podstatné,lebo matku nik nenahradí.Nesnaž sa všetku ťarchu zabezpečenia rodiny držať na svojich pleciach,ako sa snať´ží v terajšej situácii muž?

karhu
13. júl 2022

vydiskutujte si to s muzom, povedz co chces, co nechces a v com si ochotna urobit kompromis, povedz mu, ze jeho "len cez moju mrtvolu" si moze strcit niekam, nie sme v stredoveku, ak chce aby ste fungovali musi pre to tiez nieco urobit, a ak by zacal respektom a zjednotenim vychovy to by bolo fajn, nedaj sa, ide ti o zivot🙂

autor
13. júl 2022

@diamond007 jeho mama išla do dôchodku a povedala že s deťmi bude pomáhať keď budeme obaja pracovať lenže ona je tiež proti tomu aby som si hľadala robotu niekde inde ako v našom meste. Ona mi povie že: ja by som ťa tiez nepustila. Lenže ona má nemá čo púšťať veď som dospelý človek, ani jej dieťa niesom.

autor
13. júl 2022

@janinah hovorí že roky robil on a nemal voľno tak si chce trochu oddýchnuť a dať sa dokopy..lenže on nerobí nič..keď mu niečo kazem spraviť povie mi že doktor mu nakázal kľudovy režim a nedá si povedať že kľudovy režim neznamená celý deň ležať.

alchemilkazltozelena
13. júl 2022

Aký je vek detí? To je dosť dôležité...

autor
13. júl 2022

@karhu skúšam to raz za pár dní, prísť s novými argumentami prečo je práca v zahraničí pre mňa momentálne vhodnejsia a že ak to nebude dobre hocikedy sa môžme vrátiť do terajšieho chodu ale on to oddialuje lebo vie že som chcela ísť kým majú deti prázdniny skúsiť to a uvideli by sme. Cez školský rok to bude ťažšie

autor
13. júl 2022
alchemilkazltozelena
13. júl 2022

Však to su už pomerne veľké deti . Ja som myslela že majú okolo 4 rokov.. kľudne by to zvládol s pomocou mamy, to už nie sú batoľatá

autor
13. júl 2022

@alchemilkazltozelena určite by to zvládol, veď ja by som od malých neodchádzala ale teraz už sú vo veku že ich netreba mať neustále pod dohľadom.

karhu
13. júl 2022

naco argumentovanie, ved uz sa asi povedalo dost.. ak momentalne ine vychodisko nie je, zbal svestky, oznam mu termin odchodu a hajde do roboty.. ak nezaraba on, musi niekto iny
ved je to len docasne riesenie, kym sa nezotavi😉

autor
13. júl 2022

Trápi ma pocit že sa mi všetko rúca odkedy je doma

tykat
13. júl 2022

Z akeho regionu si?

kittykat22
13. júl 2022

je velky rozdiel v dynamike domacnosti ked tam je a nie je manzel. A to nielen u teba. Je to tak u vsetkych. Povedz muzovi ze ides do zahranicia a hotovo. Co ti povie? Nic. Asi ta retazou o nohu nepriviaze. Ved ked nebude dobre tak sa vratis. Co horsie sa moze stat?

alvaluka
13. júl 2022

Neviem presne o akej praci v zahranici hovoris, ale aj vzhladom na vek by som si pracu proste vybavila a sla. Predpokladam, ze aj tam bude skusobna doba a mozes sa vratit aj zo dna na den.
Neviem ake ma zdravotne problemy manzel, ale pokial jeho diagnoza nevylucuje beznu starostlivost o domacnost a deti uz dost velke, tak by som mu to oznamila a hotovo.

macikovaiveta
13. júl 2022

Autorovi veď choďte všetci do zahraničia aj s deťmi Ty do roboty muž s deťmi , budete spolu

luccija
13. júl 2022

Predtym si nepracovala?kolko ma v plane byt muz doma, aby sa mu to nezapacilo🙂
Je uplne logicke, ze si si zvykla zit bez neho a teraz je rusivy element
Ok dajme tomu, ze pojdes a najdes si dobru pracu a co dalej?ako casto uvidis deti?ako dlho chces but.Deti nie su male, ale to je jedno aj tak Ta potrebuju
Ked sa Ti zacne do rodiny a deti montovat svokra bude to este horsie.Muz nebude robit nic a chod domacnosti bude mat na starosti svokra
Skor porozmyslaj ci Ti ide na nervy muz doma, chybaju peniaze, alebo chces nieco dosiahnut?
Zase treba realistka, ze chces to stihnut cez prazdniny este si doma, nic nevybavujes, cesta, urady..
A dalsis vec co tam chces robit, vies jazyk, budes na zivnost opatrivatelka ci?
Podla mna si vyhoreta a hladas unik, ale toto mi nepride dobry napad nech ide muz🙂)

autor
13. júl 2022

@macikovaiveta to som mu navrhla ale ani to sa mu nepaci

autor
13. júl 2022

@luccija áno inak tohto sa bojím, preto som sa už dávno nezbalila a nešla..lebo váham ale čím som zufalejsia tým viac sa zmierujem s tým že má tu nahradí moja svokra.

luccija
13. júl 2022

To su tvoje deti a rodina...muz uz vobec nechce, nemoze ist von?ci len docasne pre zdr.problemy?
Preco su velke deti taka prekazka, ze Ta nechcu v praci ved tie 2 su uz velke

katecameron
13. júl 2022

Neodchádzaj od detí určite tá potrebujutie dve sú dosť malé .Nájdi iné riešenie ako odchod

autor
13. júl 2022

Bojím sa že odísť na chvíľku do zahraničia je naša posledná šanca ako ostať spolu inak ak ma bude dusiť doma a nechávať na mne všetku prácu tak sa asi rozideme. Preto by som riskla aj možnosť že ma nahradí svokra vo výchove. Veľmi zle mi tieto mesiace tento " plný dom" vplýva na psychiku. Som zúfalá.

macikovaiveta
13. júl 2022

Autorke: pripadaš mi veľmi schopná žena , ktorá chce riešiť problém , veľmi Ti fandím a držím palce , manžel by si Ťa mal važiť 🍀🍀🍀

ropucha6
13. júl 2022

Normalne sa ho spytaj, ake ma riesenie na znizeny prijem a co s tym chce robit. Tiez mu okamzite prestan robit doma servis, nech si zvyka.

dadis
13. júl 2022

Ani sa necudujem, ze z tej rodiny chces utekat. Pracujes od nevidim do nevidim, mas na starosti celu domacnost, deti a muz ma kludovy rezim. Mna by originalne drblo 😅

jana005
13. júl 2022

Prosím, vyrieš to ináč a neodchádzaj od detí.
Veď 10 a 5 ročné deti ťa ešte veľmi potrebujú.
Neviem si predstaviť nechať deti ktovie na ako dlho bezo mňa.
Bola si zvyknutá byť bez muža, narušil ti všetko, ale takto sa to nerieši. Predstav si, čo budú cítiť deti,keď od nich odídeš. Tie malé nepochopia, že odchádzaš za prácou.

lucia147852
13. júl 2022

Ty si matka. Útek od muža nie je riešenie. Deti ta potrebuju. Dokonca aj ten puberťák. Očividne ste prestali fungovať ako manželia (následok muzovej práve v zahraničí). Teraz sa situácia zmenila, ste spolu a neviete fungovať. Treba na vzťahu zapracovať, nerobiť slúžku, poprípade manželská poradňa, psychológ.

jannette1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
13. júl 2022

Na ako dlho by si odišla preč? To 5 a 10 ročné mi prídu ešte dosť malé na to aby to pochopili a zvládli bez mamy. 😐