Nezodpovedný manžel

22tinka11
2. jan 2014

Ahojte žienky,ani neviem ako začat,mam preoblemy z manželom.Sme manželia niečo vyše dvoch rokov a našim hlavnym manželstvom bolo vlaste dieta.Otehotnela som,naši nas do toho nenutili ale chceli sme.No a je to katastrofa uplne zo začiatku manželstva,žili sme u mojich rodičov teraz sme od seba 2mesiace on je u svojich,zo začitku sme sa dohodli z rodičmi že budeme prispievat na domacnost ale doteraz sa tak nestalo,manžel sa vobec o mna a dieta cely ten cas nestaral,tym hlavnim dovodom že odišiel je že ze fizicky napadol mojho oca,vyhodil ho z domu nebolo to až take važne,nevidel na jedno oko ale i tak musel behat po očnom,na ct-čko a podobne a mohol ho aj zažalovat len nechcel robit zbytočne komplikacie,bol ako nepričetny keby som ho nedržala asi by ho dokopal a bol pod vplyvom alkoholu,zo začiatku manželstva sa vobec o mna a dcerku nestaral,holodoval alkoholu kamarati mu boli prednejši než mi,vobec sme neboli nikde na vylete či dovolenke,nezaležalo mu na tom ze som cele dni doma sama pretože rodičia tiež chodili do prace,s dcerou mi nepomahal,vobec nemal potrebu dceru pohladit ci jej ukazat ze ju ma rad,mne neprispieval žiadnimy peniazmy a dokonca ani malej nemal na plienky niekedy,odmieta maželsku poradnu akukolvek pomoc vraj to nepotrebujeme a riešnie je jeho iba to aby sme sa osamostatnili,teraz sa mi ozyva aby sme išli do podnajmu ale vaham,poradte mi može sa niekedy zmenit taky človek a mat viac zodpovednosti?obavam že to bude ešte horšie ak sa osamostatnime,s peniazmy nevie vobec hospodarit a neviem si prestavit ako by sme žili samy,ma pracuale prekticky ho živi rodičia ani doma neprispieva na domacnost,nema žiadne vydavky a predca mu nikdy nevychdzajuý peniaze,mam to s nim ešte skusit alebo ma iba oblbuje a je to strateny pripad?za každu radu Dakujem

maribell
2. jan 2014

@22tinka11 prakticky ho zivia rodicia a chce sa osamostatnit? a ty si myslis ze sa to da? ..

ava11
2. jan 2014

@22tinka11 a toto vsetko si o nom zistila den po svadbe??? Nebudem tu davat rozumy, ani pisat svoj nazor na tvoje uvazovanie, tak len strucna odpoved- ano, je to strateny pripad.

melleanor
2. jan 2014

Ak je agresivny, tak s nim chces byvat sama kde ta nema kto ochranit? Kym sa nezmeni a neprejavi zaujem kym byvate od seba, nevidim dovod, preco ist byvat sami.
Aj ked, na druhej strane, mozno za mnohymi konfliktmi bolo prave to, ze ste nebyvali spolu sami.
Ty sama musis vediet. Ja tvojho manzela nepoznam, ale zvaz si za a proti. Popripade, to chod vyskusat na mesiac-dva a ked to nepojde tak podaj navrh na rozvod a vrat sa k rodicom.

laila22
2. jan 2014

no coment... ludia sa nemenia...

domin85
2. jan 2014

@22tinka11 Teraz prepac, ze takto na rovinu, ale uvazuj: pije furt, ked mal vypite napadol tvojho otca. Aj keby ste sa osamostatnili (coz si zial myslim, ze aj tak najom budes musiet platit ty a jemu bude jedno z coho) myslis, ze zrazu prestane pit a ze tou rukou nesiahne na teba? Alebo na dieta? Ak by raz pri vypiti zautocil na clena mojej rodiny (teda, pokial nemal nejaky dovod vazny) tak nemame o com, ak by sa co i len pokusil siahnut na mna, tak by ma videl mozno pri rozvodovom konani a dohadovani vyzivneho...

linda20111
2. jan 2014

@22tinka11 boze moj, caja, ako si sa vobec mohla zapliest s takym idiotom??? to si nevidela pred svadbou ze na nic nieje dobry??? toto vobec nieje typ chlapa do zivota, ktory sa postara o domacnost kym ty si v nemocnici, alebo ktory sa postara o dieta ked si v praci.. vie nieco uvarit? vie upratat? vyprat oblecenie? ani s peniazmi nevie hospodarit, jemu by bolo najlepsie keby ho sameho niekto obskakoval.. toto nieje vhodny partner na zivot a uz vobec nie ku dietatu kedze je aj agresivny. a este chce ist do podnajmu???? aby si mohol dovolovat aj na teba ked u vas doma si nemohol.. cim skor najdi dobreho pravnika a zbav sa toho chlapa navzdy. kedze nevie hospodarit s peniazmi, je mozne ze zoberie nejaku pozicku a ty potom ako jeho manzelka to budes musiet platit.... ja by som sa hned s nim rozviedla, ved z neho nemas ziaden uzitok.. naco je taky chlap vobec na svete?????

22tinka11
autor
2. jan 2014

No pred svadbou bolo všetko ok,ano vypil si ale neholdoval alkoholu,rozpravali sme sa o tom ze chceme raz mat rodinu tak neviem co sa v nom udialo ze sa tak zmenil ☹

sashabb
2. jan 2014

@22tinka11 to sa pýtaš vážne? 😕

22tinka11
autor
2. jan 2014

@linda20111 No ano už spomynal aj pozičku ale to som razne zamietla

macamac
2. jan 2014

@22tinka11 otca vyhodil z domu - z jeho vlastného domu!!!!!
bil ho, kopal,...ale nebolo to nič vážne - LEN nevidel na jedno oko....!!!!!!!!!!

ja neviem
a ty si kompletná,keď toto píšeš?
celý váš spoločný život žije len ako prísavnica u niekoho, neschopný sa sám uživiť, dať malej na plienky,....
baby, čo ste podaktoré načisto osprosteli?
či rovný k rovnému si sadá?

keby môj muž takto fyzicky napadol môjho starostlivého otca, ani alkohol by v tomto prípade nemal ako poľahčujúcu okolnosť!!!

je to nejaký nevyzretý chudák a ty riadne naivná a slepá!
zrejme na to oko a možno aj na obe, nevidíš dobre ty!

prepáč,ale normálne ma rozčúlila tvoja ľahkovážnosť 🙄
fakt sorry,ale inak neviem napísať k tomuto 😝

adri266
2. jan 2014

@22tinka11 ano, clovek sa dokaze zmenit. Ale, predtym, ako spolu zacnete znovu zit, nech Ti dokaze, ze je na to nazoaj pripraveny. Nech sa ospravedlni Tvojmu otcovi, ak to doteraz nespravil, nech Ti zacne mesacne pravidelne na dieta prispievat, nech prestane chodit za kamaratmi z mokrej stvrte. A ak sa tak dokaze spravat aspon 6 mesiacov, potom by som uvazovala nad spolocnym byvanim. Lebo clovek, ktory sa ozerie tak, ze zbije Tvojho otca, bude schopny zbit aj Teba a dieta.

22tinka11
autor
2. jan 2014

@macamac nie moj otec ho vyhodil z domu

linda20111
2. jan 2014

@22tinka11 Hned som si myslela, ak mas aspon trosku rozumu tak posluchni co ti tu radia ostatne mamicky, ten chlap moze byt v buducnosti nebezpecny pre teba aj dieta, nerada by som vas videla v Kriminovinach :( Varovali ta uz viacere, takze davaj pozor na nho!!!!

macamac
2. jan 2014

@22tinka11 tak to si teda zaslúžil 😉
a fakt prepáč za ostrejší príspevok
ale nedalo mi 😉

janinah
2. jan 2014

ak by si "rozum potratila" /sorry/ a šla do toho podnájmu s ním,tak len za istých podmienok
- v žiadnom prípade neotehotnieť
-peniaze by ti do centa dával a ty by si gazdovala,zapisovala čo a na čo sa minie,že na alkohol 0 eur je snáď jasné,no dobre,1 pivo do týždňa by mohlo byť
-ospravedlniť s aotcovi,ak to doteraz ako slušný človek neurobil
-nechaj si zadné vrátka,napr. si ber do podnájmu len nutné veci ,niečo si nechaj u rodičov
-manžel musí vedieť,že je to jeho POSLEDNÁ šanca,že nebudeš tolerovať alkohol,nevenovanie sa rodine,neprispievanie financiami na domácnosť a musí vedieť,že ak to nebude klapať,tak odchádzaš a tentoraz DEFINITÍVNE

juliana77
2. jan 2014

@22tinka11 Asi si na vianoce videla padať hviezdu a želala si si aby sa stal zázrak, že???

Aj keby spadli všetky hviezdy - zázrak sa nestane.

22tinka11
autor
2. jan 2014

@macamac V pohode 😉

raszuz
2. jan 2014

@22tinka11 osamostatnit sa s takym clovekom, co sa sprava ako hulvat a cisty ... , napadne mojho otca , na nic neprispieva by som si v zivote nedovolila a v zivote s takym ... uz neprehovorila, maximalne na sude, kde by sa riesil rozvod a vyzivne na dieta .... Treba si snat ruzove okuliare a pozriet sa na to realnymi ocami, predstavit si dalsiu buducnost s takymto clovekom ....

bianca
2. jan 2014

@22tinka11 uplny zly nazov temy.On nie je nezodpovedny.On je iba uplne obycajny alkoholik manipulator.A nehovor mi ze sa toto vsetko zacalo az po svadbe.

nasta55
2. jan 2014

@22tinka11 stratena existencia, prec daleko prec od neho 🙂

sisaha
2. jan 2014

@22tinka11 poviem ti, co by som urobila ja.. rozviedla sa, dala zverit dieta do mojej opatery a nechala urcit vyzivne na dieta - aj spätne. A uz nikdy by som neuvazovala nad niecim takym, ako skusit zit s agresorom a alkoholikom.

jankatt1
2. jan 2014

Nohy na plecia a utekaj! Mala si ho sama vyhodit, ked napadol Tvojho otca. Nezasluzi si druhu sancu...

maznacik007
2. jan 2014

@22tinka11 tvoji rodicia teba, tvojho manzelia a vase dieta dva roky zivia a staraju sa a tvoj muz namiesto vdaky a snahy to zmenit zbije tvojho otca a sak len trochu ze na oko nevidi a musi ist na CT a ty rozmyslat ze ci s nim ostat a ist byvat niekam do podnajmu ...

nechapem ... naco dalsiu sancu davat niecomu co nikdy nefungovalo ...

jana5555
2. jan 2014

Chce sa ,,osamostatnit", tak potrebuje sluzku, ktora by mu varila, prala a bola naporudzi, aby si na nej mozno vylial opilecku agresiu, urcite sa nezmeni, alkohol je zly pan

jahodka8
2. jan 2014

Dohodni sa so svojimi rodičmi. A čo na vaše manželstvo svokrovci? A sex. život keď ste boli u Vašich?

tinushka13
2. jan 2014

Keď som prečítala tvoj príspevok tak mi napadla až jedna otázka: Prečo vlastne chceš aby sa k vám vrátil? Len mi rposím nenapíš že ho miluješ 😀

digysa
2. jan 2014

@tinushka13 Tiez ma napadla ta otazka.......tak si pockam na odpoved.... 😖

22tinka11
autor
2. jan 2014

@tinushka13 Ani neviem ci ho milujem,mam zmiešane pocity z neho

macamac
2. jan 2014

@tinushka13 tiež premýšľam 😀
a aj nad tým, aké sebavedomie má taká žena, ak je odkázaná na takého chlapa 😝 😅

macamac
2. jan 2014

@22tinka11 neviem,či si písala niekde - koľko máte rokov?