Nezodpovední bratia

16. aug 2022

Ahojte dnes som sa dozvedela že pes ktorého bratia majú nebol 6r očkovaní proti besnote,úplne sa nato vykašľali že načo.normalne mám nervy chcela by som ho zobrať a dať zaočkovať nieje ani čipovany no obávam sa keďže nebol očkovany že mi dajú pokutu a peniaze navyše nemám za ich nezodpovednosť,ja s nimi nebývam pár krát do roka ich navštívim čo robiť?dá sa to vyriešiť bez pokuty alebo sa mám vykašľať nato

ms_green
16. aug 2022

Konfrontuj bratov. Povedz, že keď nedajú svojmu psovi povinné očkovanie nebudeš tam chodiť. Niekoho pokúše a čo potom?

nika11103
16. aug 2022

Záleží od veterinára . Odkiaľ si ? V ba by som ti vedela posunúť kontakt na moju je veľmi zlata ona to nebude riešiť psíka zacipuje a zaočkuje , alebo povedz že si psíka našla a bude čip na tvoje meno . Chceš urobiť pekný skutok je to super ja ti za to ďakujem . Ja som takto dala tiež zacipovat zaočkovať a vykastrovat fenky u kamaráta , ktorý je sociálne slabší …

autor
16. aug 2022

@ms_green veď práve preto suseda mi povedala že im často uteká behá po dedine ale oni to majú úplne na háku hlavne že majú naliate v pohári iné ich nezaujíma

autor
16. aug 2022

@nika11103 Nitriansky kraj

deti95060810
16. aug 2022

načo je im pes, keď behá po dedine.... viem, nepomohla som....

maxiva
17. aug 2022

Normálne ho daj zaočkovať, veterinár to riešiť nijako nebude. Akurát ten chip sa píše podľa občianskeho majiteľa.. Tak ho budeš musieť písať na seba

danik1505
17. aug 2022

V okrese Topoľčany je dobrý veterinár, nebude riešiť, keď mu vysvetlíš situaciu.

svetlonos
17. aug 2022

Nechces sa radsej zamysliet nad sebou a vlastnym zivotom? Keby si totiz bola taka dokonala, toto neriesis a respektujes rozhodnutue bratov. A uvidis, ked zacnes tiesit svoje zalezitoszti, nebudes mat cas riest bratov. Preco si radsej neuzijete pekne chvile spolu par krat za rok ?

autor
17. aug 2022

@svetlonos Nemám to riešiť?chodím tam s deťmi je to veľký pes slovenský kopov čo keď ich raz pohryzne?alebo dakoho vonku na ulici?pekné chvíle sními?veď sú stále ožratý len vďaka mne bývajú ešte v tom dome je to rodičovský dom kde mám aj ja svoju cast.ked tam prídem snažíme sa dačo opraviť čo je zle poupratovať lebo oni sa o nič nestaraju.kludne som mohla žiadať vyplatenie svojej čiastky a nestarat sa no niesom taká sviňa keď viem že na vyplatenie nemajú .nepoznáš situáciu tak neries

au1994
17. aug 2022

Ak veľmi chceš, povedz, že si ho niekde našla a preto ho nesieš k veterinárovi. Inak ak behá po dedine a niekoho nedajbože pohryzie, z toho môže byť celkom veľký prúser, ak nie je zaočkovaný. Injekcie do brucha proti besnote bolia ako šľak.

ahhola
17. aug 2022

Kúp psiskovi košík, hod do auta, daj ho bodnut/zavolaj na OÚ, kedy robia najbližšie ocko psov. Žiaľ je to na tebe, oni toho niesu schopní a majú iné priority. Ak majú slušne rozbehnutú dráhu alkacov, prečo sa na ňu dali? Majú ešte nejaký životný cieľ, ci len sa prepit od pondelka do nedele, majú prácu? Prepáč zvedavosť, zaujíma ma to. 🗣️

lululucy
17. aug 2022

Mam manzela veterinara. Ziadnu pokutu nedostanes zato ze nieje zacipovany.akurat ti ho ziadny veterinar nezaockuje bez zacipovania.takze musis aj zacipovat. Na slovensku nieje besnota,ale keby niekoho pohrizol anieje zaockovany,tak to vas vyjde ovela drahsie.

autor
17. aug 2022

@ahhola prácu majú ,nechápem ani ja prečo toľko pijú ,jeden ešte ako tak raz si vypije raz nie no ten druhý nonstop dokonca aj v robote keď si nevypije tak sa mu trasú ruky tam už je veľká závislosť.obaja slobodný,no pozerala som asi v októbri býva v ich dedine očkovanie psov,že by som ho vtedy zobrala len nemám preukaz nič tak čo mu poviem?nebude riešiť že nebol toľko rokov očkovaní?ja psa nemám tak neviem ako to chodí

luliu
17. aug 2022

@svetlonos toto je rada za milión, perla za perlou. Keby si ty bola dokonalá, nepíšes hovadiny na MK. Tak ona chce dať zaočkovať psa, aby niekoho neohrozil a ty jej povieš nech nerieši a užije si s deťmi pekne chvíle pri psoch 6 rokov neočkovaných

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
17. aug 2022

@svetlonos ty by si si zas mohla precitat nieco o besnote.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danusskaaa
17. aug 2022

Moj pes kvôli zdravotným problemom nestihol ockovanie do 15 mesiacov a tak mu potom namiesto jednrj dávky dali dve. Takže žiadna pokuta ani nič podobné, možno sa dočkáš poučenia ale nič viac. Vysvetli situáciu a poraď sa čo ako- skús najskôr telefonicky dohodnúť lebo asi prídu zaočkovať k autu aby si nešla na kliniku medzi iné zvieratá.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
17. aug 2022

@luliu
@mandzula
@vlcik1
Ale ved ja som nenapisala ze bratis su uzasni a ich konanie super. Je to cele zle. No pokial im je vsetko jedno, hlavne ze maju naliate v pohari, tak tam su uplne ine problemy, ktore autorka zrejme nevyriesi. To uzivanie si dovolenky som myslela skor s rodicmi ako s bratmi. A ze ma riesit radsej seba a svoj zivot vyznelo zrejme blbo, to som myslela ale v dobrom. Ako pisem vyssie, tam bude zrejme viac problemov, co sa bratov tyka. A jej bude lepsie, pokial nebude chciet riesit zivot bratom, ked oni o to ocividne zaujem nemaju. Stoji ju to isto kopec nervov a energie. Ale dobre, mohla som to nspisat aj jasnejsie. A ohladom zaockovania psa napisali uz ini velmi dobre 🙂

svetlonos
17. aug 2022

Ahoj Autorka,
prepac. Mas pravdu. Keby som poznala situaciu, naozaj napisem nieco ine. Ako som uz napisala vyssie, myslela som to v dobrom, len to fakt tak nevyzeralo. Samozrejme to cele meni situaciu. Ty chces pomoct a byt dobra, nakoniec na to doplacas. Alkohol je katastrofa, rozumiem ti a naozaj ma mrzi, ze ti to bratia takto komplikuju. Prajem ti pevne nervy a nech vam s domom vsetko dobre dopadne.