Neznášam svokru

27. apr 2022

Neznášam svokru. Fakt naozaj ju nemôžem ani cítiť. Musím trpiet a stretávať sa snou len kvôli mužovi ? Zato aby on bol šťastný ? A na moje šťastie kto pozerá ? Neznášam ju. A bojím sa že pri ďalšom stretnutí sa prestanem ovládať a všetko jej vykricim. Už mi lezie hore krkom. Fakt to bola posledná kvapka snou už čo má toľko vytáča. Už nevládzem. Buď sa rozvediem alebo budem s mužom jedine s tým že ju už nikdy neuvidím. Keď si spomeniem že by som sa mala snou stretnúť tak mám chuť si podrezať žily. Fakt toxicky človek a ja som už v koncoch, koncim.

mina0202
27. apr 2022

Úplne tomu rozumiem ja mám ten istý problém a ešte snou musím bývať v jednej domácnosti no čo už svokru si nevyberame musíme si tým predísť a naučiť sa stým žiť

janinah
27. apr 2022

Mám otrasnú nevestu.Ozaj ju nemusím,trpím ju len preto,lebo si ju vybral môj syn a chcem,aby bol šťastný.Mám čo robiť,aby som jej to nepovedala pri každom stretnutí,že mi lezie na nervy a nech ku mne ani nechodí.Mám však dosť rozumu na to,aby som pochopila,že nesmiem postaviť syna medzi dva mlynské kamene...mama alebo nevesta.On má rád obe tie ženy jeho života.Nebudem sebecká,budem sa správať diplomaticky,slušne ,tolerantne a budem robiť kompromisy.Aj si zahryznem do jazyka ,ak bude treba,raz sme už rodina,tak čo s už s tým.Budem to robiť,lebo som zrelá žena a budem dúfať,že aj moja nevesta raz dozrie a veľa vecí pochopí.Hlavne to,že ja som vychovala muža,ktorého teraz aj ona ľúbi.
PS moja nevesta je ešte vo hviezdach,ale so synom mám už teraz puto,ktoré ona nepreruší,môže sa k nemu len pridať.

janinah
27. apr 2022

@mina0202 musíš? musí sa len umrieť...odsťahujte sa a máš po probléme

elizabet173
27. apr 2022

@mina0202 prečo by si s ňou musela bývať? To bolo tvoje rozhodnutie, že si sa k nej nasáčkovala, mohli ste sa postarať o vlastné bývanie, tak ako tisíce iných. Myslíš, že ona je nadšená, keď jej tam narúša súkromie niekto, kto ju neznáša?

mina0202
27. apr 2022

@janinah máš pravdu ale pozerám taktiež na manžela že má svoju mamu rád ja tiež mám rada svoju mamu a preto ho chápem a všetko to vydržím až kým si nekupime baletné bývanie

mina0202
27. apr 2022

@elizabet173 ja svoju nenávisť voči nej nedávam vôbec najavo ja ju vo všetkom tolerujem pretože viem že dom a všetko ostatné patri jej bývam pri nej už 2 roky a ešte sme medzi sebou hádky nemali pretože. Aj ked má niečo trapi pretože neje najlepša svokra tak to najavo nedám nikomu ani manželovi ale všetko vydržím pretože každý by si týmto mal prejsť pri svokre aby sa naučil pretože v niečom majú pravdu a to si musí každý priznať majú čo to odzite a predsa ste tu neprišli riešiť mňa ja som túto diskusiu nezačala

elizabet173
27. apr 2022

@mina0202 nie, len ma zaujalo, prečo s ňou musíš bývať, nemusíš, ani teraz nič nemusíš vydržať, to, že má tvoj muž mamu rád nie je dôvodom, aby ste bývali s ňou, ak teda nemá veľmi vážne zdravotné problémy

dominikak4
27. apr 2022

Môjmu manželovi zomrela mamina keď bol ešte malý, vidím na ňom aká obrovská strata to pre neho bola, a že sa s tým dodnes nevyrovnal a je tým poznačený. A mne je naozaj ľúto, že toto prežil, a že som nemohla spoznať ženu, ktorá porodila a vychovala chlapa, ktorého ľúbim. Vážila by som si ju nech by bola akákoľvek a snažila by som sa, aby ma mala rada. Aj môj muž je slušný k mojej mame a keby mi raz povedal, že neznáša moju mamu, alebo otca, tak by ma to veľmi bolelo, pretože svojich rodičov ľúbim. Je to raz mama TVOJHO muža a ak ho ľúbiš, tak rešpektuj aj človeka, ktorého on miluje. Ku každému sa dá nájsť cesta, len treba chcieť. Treba dozrieť.

autor
27. apr 2022

@janinah tak puto by mal mať hlavne so svojou ženou, len niektoré matky nevedia dozrieť a pochopiť to, že ich syn už nemá 5 rokov a má vlastný život.

janinah
27. apr 2022

Autorka.ano.puto s manželkou by malo byť silné.len by nemalo byť postavené na troskách putá s rodičmi.hlavne s matkou.Toto pochopíš až raz sama budeš mať syna

azurova99
28. apr 2022

@elizabet173 nie každý má možnosť ísť po svadbe rovno do svojho a v dnešnej dobe a situácii už vôbec nie život a bývanie so svokrou pochopí len ten kto s ňou byval

miadi
28. apr 2022

Ale to je uz problem tvojho muza nie svokry . Pre nu moze byt jej syn ako 5r aj v 50 . Otazne je uz len ako sa on k tomu postavi. Ty si tu napisala prispevok plny jedu nenavisti a nakoniec kricis ze svokra je toxicka ? Sa trochu ukludni lebo Mozno toxicka si ty. Aspon tvoj prispevok . A to nemam ziadnu super svokru ale tvoja je tiez len clovek, a matka muza ktoreho chces teraz dat do pozicie akehosi vyberu ze ktoru mà radsej .. ale on vas miluje obe kazdu inak. Svokra nie je tvoja konkurencia. Naozaj zasahovat do vasho zivota nemoze ak jej to nedovolite a reci su neskodne.

miadi
28. apr 2022

@azurova99 ale kazdy si moze dovolit ist do podnajmu. Lenze mama hotel je lacnejsi. A tak ho niektori vyuzivaju lenze ked potom frflu špinia do vlastneho hniezda. Je to ich volba.

tykat
28. apr 2022

...a niektore nevesty si myslia ze ked je chlap uz manzelom tak prestane byt synom.

acrobaleno
28. apr 2022

A co jej akoze chces vykricat? Co ti tak lezie na nervy? Preco ju neznasas?

melanta
28. apr 2022

Zaujímalo by ma, čo také svokra robí, že ju tak neznášaš.

otvorena
28. apr 2022

@janinah ja neviem...veď to je kolobeh . Každá žena má svokru a bude aj svokrou ..neverím že aj vy ste sa páčili svojej svokre.. proste , je to tak . 🤷

ibrunova
28. apr 2022

A čo také hrozné urobila? Vyzerá, že spolu nebývate.

azurova99
28. apr 2022

@miadi áno lacnejší hlavne keď si človek byt prerába a všetky peniaze dáva do toho, neviem či si ešte dovolí nájom, pritom poplatky platí u nich normálne napolovicu a kupuje si vlastné potrsviny

sasa1310
28. apr 2022

@mina0202 prečo by si musela bývať? Si tam prikovaná?🤦‍♀️🤦‍♀️

evica17
28. apr 2022

Tiez nemam rada svokru, navstevy u nej odtrpim, radsej nepoviem nic. Manzel to vie, chape. A popravde, ani jemu sa nechce k vlastnej mame, takze tam casto nechodime. (v podstate ju rodina a ani nik celkovo nenavstevuje, za to ako sa dokaze spravat, ani v robote sa s nou moc nebavia a ani kamaratky nema moc)

sasa1310
28. apr 2022

No asi nemáš ani ty silne puto s manželom, keď rozmýšľaš nad rozvodom. Sa teda rozveď a uľaví sa všetkým a nebudeš si musieť žily rezať kvôli žene, ktorá vychovala človeka, ktorého si si zobrala za manžela.

domka222
28. apr 2022

Mám pocit, že asi s tebou nie je niečo v poriadku, nie so svokrou. Napísať, že si máš chuť podrezať žily... Tak k nej jednoducho nechodievaj,čo si nesvojprávna? Nech chodieva muž radšej sám.

ivik4
28. apr 2022

Necuduj sa tym komentarom ked si nenapisala co konkretne zle Ti svokra robi

kvetinka75
28. apr 2022

a čo konkrétne ti na nej vadí? Len to že je svokra? Možno si ona o tebe myslí to isté a dúfa, že sa budete vídať čoraz menej ak vôbec

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
28. apr 2022

Autorka A čo také hrozné ti tá svokra robí? Či len ten status svokry ťa vytáča?

alexandra2010
28. apr 2022

zrely dospely chlap k tomu musi mat komentar a navrhovane riesenie. Asi koren problemu je v jeho (a mozno v Tvojom) detstve a vztahoch s rodicmi.

lindusss2016
28. apr 2022

Ano, puto s manzelkou je velmi dolezite, ale ta zena ho porodila a vychovavala mozno 20 rokov, kym o tebe ani netusil. Ja ak niekoho milujem, nebudem mu kazit vztah s vlastnou mamou, to jr absurdne. Tiez som zo zaciatku nrmohla svoju svokru vystat, mala som pocit, ze ma neznasa a ze nas chce rozdelit. Ked som prehodnotila svoje postoje, nas vztah sa neskutocne zmenil a so svokrou si vyborne rozumieme, tesim sa jej navstevam. Stacilo sa prestat porovnavat, brat si vsetko osobne.

martinellacka
28. apr 2022

ako zas ale to je podla mna prehnane, aby si vyberal medzi tebou a asvojou matkou. stava sa, ze si nevesta so svokrou nesadne, no ziadat od neho, aby s nou pretal kontakty je podla mna az moc