Neznášam nevlastného syna, ktoré je u nás v striedavke

23. júl 2022

Vydala som sa mala dieťa. Môj manžel mal ženu/priateľku, ktorá s ním mala dieťa. Rok po narodení ho kopla do rici a vytrieskala z neho vysoké výživné. Ja som ho spoznala už v takejto konštalácii. Podporila ho v tom, keď chcel striedavu. Striedava mu prešla. Dieťa je u nás druhý rok a ja ho doslova neznášam, nemôžem ho vystáť. Je to jedno falošné a vychcane dieťa. Mne donasa na svojho otca, dokonca aj mamu. Otcovi donasa na mňa a svoju mamu. A jeho mama nám už veľakrát volala, že mu hovorime a že ho huckame proti nej. Ja už sa doma necítim vôbec dobre. Keď mi niečo povie neverím mu už ani "nos medzi ocami" . Manželovi som už stokrát hovorila čo sa deje. On s chlapcom rozpráva ten mu povie, že nevie, nepamätá a možno. Ženy ja som už na prášky s chlapca. Ja ho uz u nás nechcem a niekedy rozmýšľam, že podám na rozvod a nech s ním muž žije sám. Prepáčte musela som to sem napísať

kate211
23. júl 2022

V tejto konstalacii striedavka neni dobre riesenie. Striedavka je dobra len vtedy ak otec, matka, nova partnerka otca, novy partner matky maju rovnake pohlady, hodnoty vychovy, dokazu vsetci styria problemy riesit, zhodnut sa na sposobe riesenia. Ak to tak neni, dieta si robi co chce, napr. donasa na svoju mamu, otca. Preco by to dieta nerobilo, ak mu to situacia dovoli? Dieta neni hlupe, vie kde a v com zije a ako to v jeho rodine funguje. Citi, ze ho neznasas, otcovi je to jedno, matka ma tiez bohvie aky vztah k nemu. Striedavka je dobra pre rodicov, ktori maju rovnaki pohlad na vychovu a nemaju nove partneri.

tora23
23. júl 2022

Áno, vitaj v realite, deti sú rôzne, majú rôzne povahy a rôzne reagujú a správajú sa v situáciách akou je napríklad aj život v rozvratenej rodine. Čo si čakala? Dospelá žena. Vychovávať trpezlivo a s láskou ale len "easy going" deti? Práve takéto deti potrebujú stabilitu a podporu najviac. Zvládneš byt matkou ktorou si sa zaviazala byt, alebo zdrhnes do komfortnej zóny?

ckocka
23. júl 2022

V tomto prípade by bol rozvod najlepšie riešenie pre všetkých.

anetkaadamko
23. júl 2022

Precitaj si nieco o narcistickej poruche osobnosti....hned ma napadol ten opis...

juliasb
23. júl 2022

Keby bolo tvoje dieťa takéto, tak by si potom urobila co? Tiež by si ho opustila alebo by si sa snažila mu pomôcť správať sa dobre?
Si si brala muža s dieťaťom, brala si si aj to dieta

dilino
23. júl 2022

A to si nevedela o ňom ked ste začali mať spolu vzťah.Je to jeho dieťa vždy budeš druha to mi ver vlastna skúsenosť.Ked má dieťa dieťa bude vždy na prvom mieste.A áno rozvod by bol najlepši ON svoje dieťa bude ochraňovať ako rodič.Nech povieš čo chceš a ON ten syn bude akokoľvek klamať vždy to bude jeho syn a ten neklame.Ked sa nájdu rovnocenní partneri v zmysle TY slobodna bezdetná a ON tiež slobodný a bezdetný je iné začinate že ste obaja bezdetný a spolu budete mať ako to ked niektorý z vás prinesie aj dieťa s predchadzajuceho vzťahu.Aj ty máš dieťa ako pišeš tak TY jeho syna neznašaš a ON ked to nieje vaše spoločne dieťa musi ho mať rad a rešpektovať lebo TY to tak chceš.Vedela si že deti má tak to si trebalo rozmyslieť ešte skôr než sa začal váš vzťah.

terezka1947
23. júl 2022

Hm,chudák to dieťa. Domov nikde,4rodicia,ale nikomu nepatrí. A že donasa?kto vie,čo si tým kompenzuje.
Rozvedte sa,bude to naj pre všetkých.

domak2
23. júl 2022

A čo keby ste sa o tom všetci dospelaci porozpravali? Ze o tom viete, prečo to asi robí a dohodnúť sa ako na to reagovat. Len z opisu to pôsobí, že ste na to príliš detinski a manipuluje vás male decko

pribinak
23. júl 2022

Chudák chlapec

Prosím tá, rozved sa a vyhľadaj psychológa

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. júl 2022

@kate211 Ja som ho práve preto podporila, lebo mi bolo chlapca ľúto akú ma šibnutu mamu (chlapec mi o nej hovoril, že nemá kamarátky nikam nechodí, jemu hovori o problémoch s jeho otcom..mojim mužom) jasne, že chlapec ma sprosto oklamal

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
23. júl 2022

A co prosimta taky chlapec donasa na vas a co donasa vam? To je nejaky 10 rocny chlapec nie?

Mala si podporovat chlapa bez záväzkov, aby vam jeho ex nevolala, ze co sa deje ked je medzi rodicmi ako jojo a asi nikde doma ked ma striedavku co robi taketo rozbroje

pribinak
23. júl 2022

To nie je klamstvo čo ti to dieťa hovorilo, ale zúfalá snaha byt s každým za dobre
Nič iné mu nezostáva

autor
23. júl 2022

@pribinak ja mám vyhľadať psychológa to skôr chlapec potrebuje psychológa! Ja som s drobcom odišla k rodičom na pár týždňov a vieš čo povedal chlapec? "Teším sa, že odišli a ze budem len s tebou tato...a dufam, že sa ona ani nás spoločný syn nevratime" to povie normálne decko? A pritom ja som bola ta čo sa o neho starala keď bol chorý a ked sa sťažoval na celý svet som ho stále vypočula...je to malý smrad

kate211
23. júl 2022

Ak aj ma naozaj sibnutu mamu, nevyriesis to striedavkou. Mama mu zostane i ked len kazdy druhy tyzden. Podporovat striedavku prave z tohoto dovodu je snad ten najhorsi dovod ku striedavke.

autor
23. júl 2022

@anetkaadamko ja narcis niesom...len mi už praskli nervy..chlapec je naozaj perfektný herec a tým je totálne zákerný. Lenže to by ste museli zažiť

sasa1310
23. júl 2022

a ty sa mu divíš, že to povie? Však aj tu dávaš na neho len samé nadávky. Tak čo čakáš od neho, že bude strašne rád, že sa o neho takáto stará?

terezka1947
23. júl 2022

Myslím,že to bolo slová zraneného dieťaťa,kt.tuzi byť stredobodom vesmíru aspoň jedného z rodičov.
Ako môžeš nazvať dieťa smradom.
Išla si do výchovy cudzieho dieťaťa....nie je to ľahké.
Mala si počítať s ťažkosťami,nie ho hneď zmena vidieť. Jasné,že bojuje za čas s otcom a o otca.

kate211
23. júl 2022

Nech toho chlapca vychovava len jeden clovek, resp. par. A to len za predpokladu, ze tento par sa zhodne na vychove. K druhemu rodicovi nech chodi na vikendy a tam vytvorit skor kamaratsky vztah, nie az tak velmi vychovny.

pribinak
23. júl 2022

Áno to povie normálne decko ktoré cíti ako ho neznášaš
Aký dôvod má byt rad že si tam?

janickacrazy
23. júl 2022

Povedal iba to, čo si myslí, je to dieťa preboha. Môj syn mi tiež povie, že sa teší, keď pôjdeme na dovolenku a on bude mať od nás pokoj. Samozrejme, že viem, že to tak nemyslí a má nás rád. Čo je na tom zlé, keď si chce chlapec užiť svojho otca? Chce byť pre niekoho dôležitý. Tieto príbehy sú ako cez kopirák. Veď povedz manželovi, že to nefunguje, nech požiada o zrušenie striedavky. Možno by sa vám všetkým uľavilo.

autor
23. júl 2022

@dilino to je naše spoločne dieťa, a môžem ti povedať, že zo začiatku som ho zapajala pri starostlivosti o drobca a pár krát som ho pristihla ako ho silno drží za ruky, alebo ľahne na drobca, malý plače a on sa mu smeje..je to normálne? Drobec má dva roky. A keď sa rozvediem s mužom to že náš spoločný syn bude vyrastať bez otca to už nebude vadiť?

sasa1310
23. júl 2022

jeden drobec, druhý smrad. A mať je dokonalá

terezka1947
23. júl 2022

Vieš koľko súrodencov si robí takto zle?
A koľko súrodencov sa bije a robí zle vo vyššom veku?
Myslím,že tu s veľkou žiarlivosťou a nevraživostou pozeráš na to muzovo dieťa.
Ono nemôže za to,že jeho rodičia sa rozviedli a nové rodiny ho pri sebe nechcú.

kate211
23. júl 2022

A preco tu striedavku nezrusite? Pre koho je dobra? Ty chlapca neznasas, otec mu vo vsetkom veri. To je pre chlapca dobre?

autor
23. júl 2022

@domak2 ja som rozprávala s mužom, on sa stále porozpráva s chlapcom, ten sa rozplace, alebo povie, že nevie, nepamätá si a pod. s jeho ex sa rozprávať nedá, lebo ta hneď na mna posiela políciu

asocial
23. júl 2022

Strasne mi je luto toho chlapca. Nakoniec vysvitne, ze ma 5 rokov....v tomto pripade si ty ta zla, neemapticka zena. Akoze chudak chlapec, vidi, ze mas rada len spolocne dieta, k nemu si evidentne hnusna, lebo toto tvoje vyjadrovanie odraza aj to, ze ho neznasas a spravas sa k nemu hnusne. Ziadna laska, empatia. Tvoj muz by najlepsie spravil, keby si s tebou ani dieta nespravil. Predpokladam, ze si bola fajn herecka na zaciatku vztahu a tvarila sa, ako mas rada aj jeho dieta...

terezka1947
23. júl 2022

Koľko má ten chlapec rokov?

julish
23. júl 2022

Chod k psychologovi, správanie toho uboheho dieťaťa ma svoje príčiny. Pomôžte mu