Nezáujem o manžela

cajka_j
21. nov 2012

ahojte zienky, potrebovala by som radu, bo uz neviem, co so sebou. vytvorila som si novy profil, kedze o tomto mi tazko pod svojim vlastnym (to len pre info pre tie, ktore sa vecne vrtaju v pohnutkach sem pisucich, nie, nerobim si srandu ani sa nenudim).
ako tema napoveda, vobec nemam zaujem o manzela. po akejkolvek stranke. sme spolu 6 rokov, z toho 3.5 sme svoji. mame dve dcerky, 3 rocnu a 1 rocnu.
problem, ktory teraz mam, zacal, ked mala starsia dcerka nieco vyse roka. muz pracoval z domu, stale mi bol za chrbtom, vsetko mi vadilo. vzdy ale ked mi uz zacal liezt na nervy najviac na svete, odisiel na sluzobku a opat bolo vsetko v poriadku, harmonia najvacsia na svete. co sa sexu tyka, po porode prvej dcerky sme si zili podla mojho cyklu. mala som menzes, bola som krava. tyzden predtym som sa chystala na to, aka budem krava a tyzden po tom som sa dostavala z toho, aka som krava bola, takze na sex, neznosti a intimitu nam ostaval tyzden aj nieco a vtedy bolo fakt vsetko ok.
az do casu, ako som pisala, ked mala starsia nieco vyse roka, sme sa strasne pohadali a pocas tej hadky som zacala mat z muza strach, tak sa rozculil, ze sa mi v hlave urobil obraz, ze ma raz zmlati, pricom teraz mi je to absolutne nezmyselna predstava, len niekedy mi proste bezia v hlave obrazy a ja ich neviem zastavit a toto bol jeden z nich. zacala som kvoli tomu chodit aj k psychologicke, kedze som sa mu vyslovene musela fyzicky vyhybat. akonahle sa priblizil do osobnej zony, mna okamzite tahalo prec. zienka psychologicka ma v terapii tlacila do toho, aby som nasla v sebe seba samu ako zenu, nie ako matku alebo manzelku, aby som si nasla cas na seba a viac sa o seba starala, no toto nebolo to, co som vnutorne citila, ze potrebujem. pocas terapie som sa upokojila, ale stale som citila, ze nerobim to, co potrebujem. proste som sa citila emocne oplostena, neschopna velkych pocitov, ci uz pozitivnych alebo negativnych, ale aspon som sa prestala muzovi vyhybat.
lenze aj sex siel dolu vodou. potom sa nejako stalo, ze som opat otehotnela, ked mala dcerka okolo roka a pol. aj ked sme deti planovali viac, toto zrovna nebol ten spravny cas, kedy som chcela, aby k nam babo zavitalo, ale vobec sme neriesili, ze chceme/nechceme, proste bola tu a tesili sme sa.
lenze po jej narodeni ide vsetko este horsie. zijeme vedla seba ako spolubyvajuci, muz s nami v spalni nespal vyse pol roka po narodeni, myslela som si, ze to je problem, ale teraz uz sme v noci spolu a nic to so mnou nerobi.
stale sa citim emocne oplostena, prazdna. rozpravame sa o tom a so mnou to nic neorbi. aj ked mi povie vec, ktora by ma za normalnych okolnosti zlozila do kolien a vyrevala by som si oci/pluca/celu seba, teraz to so mnou ani nehne, len cisto na racionalnej urovni si uvedomim, ze aha, toto si mi nemusel povedat, ale co uz, zabijem sa? no nechapem, ako som sa dostala do tohto stavu.
nemam pocit, ze ho uz nelubim, ale nemam ani pocit, ze ho lubim. casto ale spytujem v sebe, ci lubim svoje deti. som na ne hnusnejsia, viem, ze aj tam mam co dohanat, ale proste neviem, co so sebou...
ked mi ide muz dat pusu, alebo sa ku mne len priblizi, ja uz mam pocit, ze chce sex, fujkam, odtlacam ho. jemu to vsetko chyba. vravi mi, ze mu chybam nielen ako telo, ale osoba, ktoru lubi, ani pusu mu neviem normalne dat vacsinou (len obcas sa mi spontanne zadari, ked napr. ide do prace), pohladkat nehrozi, jeho dotyky su mi neprijemne, ja sa ho nedotykam...
neviem, co so sebou robit. rada by som sla na terapiu, nemozeme si to vsak teraz dovolit. ja viem, su aj moznosti zadarmo, no ja to takto nechcem riesit, mam na to vela zlych referencii aj od profesionalov, aj od klientov ako takych...
a este nieco - jediny krat od porodu druhej dcerky, kedy som sa citila vazne stastna a vsetkych naokolo lubiaca bolo, ked sme vypadli 8 mesiacov po narodeni na predlzeny vikend. tam som sa citila, ako v idealnom svete, stastna s detmi, s manzelom, aj intimco aj sex bol, vsetko. pohodka. normalne mam zo seba pocit, ze mi vadi domace prostredie akoby, ako keby som to vnimala mozno ako svoju pracu a potrebovala na to, aby som sa uvolnila, vypadnut, na co mi muz povedal, ze aby dostal svoju zenu spat, nemieni lietat kazdy vikend mimo domov, ako si ja zmyslim...
nuz, neivem, co so sebou. viete nieco poradit, neviem uz, co skusit...
budem vdacna za akukolvek konstruktivnu radu....

adrioska
21. nov 2012

@cajka_j Ahoj, neviem Ti fundovane poradit a snad nenapisem velku sprostost,ale podla toho, co pises, vsetky tie stavy mi pripadaju ako nejaky hormonalny problem. Proste po porode sa Ti asi hormony "zblaznili" a mozno naordinovanim nejakych liekov by si sa tychto stavov zbavila...Tiez mi pride, ze psychologicka asi neodhadla Tvoju spravnu liecbu, skusila by som aj inu/ine...

lea641981
21. nov 2012

@cajka_j ak ti pomohlo ze ste odisli z domu mozno potrebujes zmenu asi to bude stereotypom 😒
prestahujte sa alebo mozes skusit nieco ako povymienaj nabytok alebo jednoducho prerob izby mozno sa to zda ako totalna hovadina ale malickoti tvoria celok mozno to bude len obycajnou banalitou ze sa citis tak ako sa citis 😢 alebo jednoducho hod deti babkam a chodte vy dvaja na veceru na disko hocikde vyskusaj 🙂

lea641981
21. nov 2012

@adrioska suhlasim 😒

lea641981
21. nov 2012

@cajka_j prestahujte sa 🙄

alka221
21. nov 2012

1, urcite by som sla na nejaku terapiu, psychologovi alebo proste niekam.. ked to nebudes riesit, necuduj sa, ked chlap zbali roha 😒
2, preco je to tak? zmenil ta porod?hadka? treba hladat dovod, pricinu..
3,ujasni si, ci chces s nim byt, nevies ci ho milujes? to su co za bludy 😕 bud s nim chces ostat alebo sa zbal a chod..
mam pocit, ze muz aj zaujem ma, ale ty nie.. ☹ skus sa viac venovat sebe, chodte von bez deti, sami, hlavne sa vela rozpravajte.. rozhovor..ale vsetko citlivo a opatrne, lebo ak mu povies, ze sa ti "hnusi" moze sa stat, ze bude koniec vztahu, chyba je urcite v tebe.. 😝

materina_duska
21. nov 2012

Manžel bude predpokladám v poriadku, skôr má môj obdiv 😉 Ty popracuj na sebe.. pričom ver, že víkendy zo zľavy dňa nie sú dlhodobým riešením 😀

lea641981
21. nov 2012

mna napadla taka hovadina 😀 😀 😀 😀 nastahuj k sebe svokru a ked po tyzdni odide uvidis ako ju budes nenavidiet a chlapa lubit a vazit si ze ste sami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cajka_j
autor
21. nov 2012

@adrioska vidis, na to som zabudla, to mi vravela uz ta psychoterapeutka, ale kedze som otehotnela, bola hovadina profil si dat robit, musim sa na to poinformovat...

cajka_j
autor
21. nov 2012

@lea641981 no my sme sa prave tesne pred porodom prestahovali a mame vsetko nove, takze toto asi nedam 🙂 co sa vypadnutia niekam vo dvojici tyka, toto sme, to je pravda, este neskusali, kedze kacatko otrasne spavala, co je uz teraz lepsie, takze planujeme toto uskutocnit. ja sa ale hrozne bojim, ze to bude somarina a ze to vobec nepomoze, pretoze pri prvej dcerke sme chodili kade tade a nejako to neodvratilo stav, v ktorom sa teraz nachadzam...

ematko29
21. nov 2012

@cajka_j No podla mna ak,manžel od teba odíde ,ty vtedy zistíš že ti chýba.Treba to riešiť zavčasu ak už terazu nieje neskoro.Lebo ak to trvá dlhší čas tak podla mna už niekde má milenku 😔 Nečakaj ,že on takto bude fungovať ako je to teraz s tebou.Ako písala
@adrioska
@lea641981 môžu to byť hormony,alebo stereotip ktorý ta priviedol do takéhoto rozpoloženia.Alebo by som to skôr riešila s psychiatrom.Určite hladaj príčinu ,snád ešte nieje neskoro 🙄

lea641981
21. nov 2012

@cajka_j zavolaj tu svokru alebo mamu k vam nech trochu pobudnu mozno to pomoze,nieje toho na teba privela?mozno ta nahnevaju aj to bude k niecomu alebo chod s kamoskami nech chlap doma s detmi alebo chod sama cvicit vypotit sa do posilnovne 🙂 🙂 🙂 🙂
nieco sa urcite najde, neboj 😨

cajka_j
autor
21. nov 2012

@alka221 terapia je v plane, akonahle budu financie, v tomto mam uplnu muzovu podporu. skor mi slo o to najst cestu, ako si zatial pomoct sama
co ma zmenilo to fakt neviem, kedze sa dialo vela veci naraz - stahovanie do novej krajiny, novy zivotny styl, porod, stahovanie sa do podnajmu, hadka, vsetko naraz...
no a muza opustit nechcem, neviem si to predstavit, zit bez neho....
a viem, ze je chyba vo mne, aj ked sa to tazko priznava, tam som sa uz dostala, nehladam chybu nikde inde...

cajka_j
autor
21. nov 2012

@materina_duska manzel je prudko v poriadku, ved sa mu cudujem, ze to so mnou dotiahol az sem. ved prave preto sa nechapem, je to uzasny muz, pomaha mi aj s detmi, aj s domacnostou, ja som proste krava kompletna... nechapem sa.... chudak.

alka221
21. nov 2012

@cajka_j skus ist von s kamoskami, skus si odpocinut, nechyba ti aj praca? myslim, vypadnut z domu, od deti, od rodinky 😉

cajka_j
autor
21. nov 2012

@lea641981 k tej svokre - ona je psychicky chora, ta by u nas nemusela byt ani tyzden, aby mi to podobijalo, ale kedze ma svoje problemy, nesla by... tadialto cesta nevedie 😉

cajka_j
autor
21. nov 2012

@ematko29 co sa odchodu muza tyka, v tomto som tak trosku asi sprosta, ale vobec si to neviem predstavit. ze by ma opustil. je veriaci, drzi sa, vela sa rozpravame, aj ked vidim na nom, ze uz mu dochadzaju sily...
tento vikend sa ma dokonca opytal, ci by mi vadilo, keby si nasiel niekoho aspon na sex. neviem, nakolko vazne to myslel, ale normalne som v sebe vobec nemala pocit, ze by mi to vadilo. ale predpokladam, ze keby sa take nieco zacalo, tak hej....
@alka221 @lea641981 zacala som raz do tyzdna chodit cvicit, je to super, potom sa citim perfektne, som vesela, serotonin fici. asi by som potrebovala este 6x do tyzdna a bolo by super. von s kamoskami sa snazim ist uz asi mesiac, ale kedze som typ, ktory ich nema vela, nevychadza mi to zatial, ale nezufam, raz to snad pride....

lubkasofia
21. nov 2012

@cajka_j tak u nás je presne tento istý problem,len škoda že opačný :( manžel nemá zaujem o mna ale že žiadny ,nech sa snažím akokolvek,myslím že už som to vzdala :(

alka221
21. nov 2012

@cajka_j popravde, myslim si,ze on na ten sex uz aj niekoho mozno ma 😉 si myslim, moj muz by taketo spravanie asi netoleroval, a ja podobne.. ani netlaci na teba? ze pod sa milovat? nic? 😎

chmurkaxy
21. nov 2012

ahoj, nemoze to by este nejaka poporodna depresia? skus sa spytat svojej doktorky, mozno je to naozaj len rozhadzana hladina hormonov, co sa da dat dokopy.. ono hormony su zodpovedne za vela veci, napriklad serotonin a jeho nedostatok sposobuje depresiu. takze podla mna by ti mohli aspon spravit krvne testy.

ematko29
21. nov 2012

@cajka_j myslím,že stým cvičením je to super.A čo sa sexu týka,skus pozrieť nejaky fest romantický film ,prečítať nejaku eroticku knihu.Napr UčITEL LASKY od ROBIN SCHONEOVEJ. a teraz som sa dopočula,že je aj druhá časť.uf musim si ju zohnať.

ematko29
21. nov 2012

@alka221 no teda ani môj...

jaja28
21. nov 2012

@cajka_j baby maju pravdu, cim skor zacnes nieco robit tym lepsie, lebo skor ci neskor manzel bude hladat inde to co mu ty nedavas, to je 100 % , takze zacne so sebou rychlo nieco robit, lebo ani sa nenazdas, budes sama, nechcem ta vyplasit, ale pises, ze sa ta nemoze ani dotknut, ze sa ti hnusi aj pusa, neviem si predstavit, ze by sa manzel takto spraval ku mne a to dlhodobo................... drzim palce, aby si si to cim skor vyriesila................ 😉

cajka_j
autor
21. nov 2012

@alka221 jasne, ze na mna tlaci, kazdy vecer ho odhanam ako muchu.... ale nemyslim si, ze niekoho ma. je pravda, ze 4 dni v tyzdni chodi domov az o 22.00 ale je to kvoli praci a jeden den kvoli futbalu. uz som mu hvoorila, ze jasneeeee, urcite futbal... a ake mala spodne pradlo? robime si z toho prcu celkom. kazdopadne - som presvedcena, ze nema nikoho, podla mna je typ, ktory by mi to povedal, ved ako som pisala uz vyssie, uz sa ma aj pytal, ci moze a ci by mi to vadilo.

@chmurkaxy na podnety viacerych z vas si zavolam zajtra mudr. ci mi urobi testy, uplne mi vypadlo, ze to moze byt aj hormonmi...

@ematko29 romanticke filmy som skusala, nejako nepomaha, skor mi je smutno z toho, ze ti dvaja ludia to tak pekne prezivaju a so mnou to nic nerobi

normalne nemam na sex chut vobec, zvykla som sa riesit obcas aj sama, no uz davno nehrozi...

cajka_j
autor
21. nov 2012

musim letiet venovat sa opickam, vecer sa prip. ohlasim...

ematko29
21. nov 2012

@lubkasofia no to si teda neviem predstaviť,nevysvetlil prečo je to tak?skús to z neho dostať.Nedokázala by som takto žiť kym by som neveedela pravdzu prečo je to tak

alka221
21. nov 2012

@cajka_j takze sex nechces..a teda by ti vadilo,keby si niekoho nasiel? ja mu rozumiem, isty cas dobre, ale dlhodobo..ludia bez sexu, sa neda 😀 a ci ta podvadza, no nehovor hop,kym nepreskocis, kolke si mysleli, ze nie, a muzi si veselo uzivali inde.. treba so sebou nieco urychlene robit.. neberies HAK?

parabolla
21. nov 2012

@cajka_j keby som toto pocitovala k mojmu muzovi, tak sa s nim uz rozvadzam! pre mna je zivot prilis kratky aby som ho travila denne vedla cloveka ktoreho uz nemilujem, kt. fyzicky kontakt sa mi hnusi!! Si urcite este mlada, zacni odznova!!

lubkasofia
21. nov 2012

@ematko29 skušala som sa rozprávať s ním,ale jeho jediná odpoved je aby som ho neotravovala s kravinami :( neviem čo dalej,ale nejako som si zvykla že som stale sama s detmi a žijeme v podstate vedla seba ako surodenci :(

zuziq
21. nov 2012

@cajka_j teraz to napisem rucne,strucne a bez okolkov. Necakaj kym jedneho dna pride s tym, ze stretol niekoho dokonaleho a odchadza... Lebo aj ked si si nim neviem ako ista, aj u chlapov,ktory by to ani sami o sebe nepovedali sa to stat moze. A vy mate na to vo vasom vztahu "idealne podmienky". A potom mozno bude neskoro spamatat sa a uvedomit si, co stracas... A hlavne presvedcit ho,ze sa to moze zmenit... Lubis ho naozaj alebo sa len bojis ostat sama? Mas pocit ze je tvojou druhou polovickou alebo premyslas niekedy nad tym, ze ten pravy pre teba mozno niekde beha po svete? Mne nemusis odpovedat, odpovedz uprimne sebe. Lebo mozno si to neuvedomujes, ale toto moze byt zaklad vsetkeho, co sa s tebou deje...

vadimka
21. nov 2012

@cajka_j nuz velmi sa to podoba na poporodnu alebo inu depresiu....pri dvoch malickych detoch este k tomu tesne po sebe sa urcite cely den nezastavis....stahovali ste sa, do cudzej krajiny...to samo o sebe je stres....

to, co prezivas teraz, je len nasledok neriesenych problemov, mozno sa to taha s tebou uz dlho, mozno to je niekde v podvedomi.....cestu von by ti mala pomoct najst dobra psychologicka prip.psychiatricka...nepodcenuj svoj problem, nie je normalne, ze sa ti mm hnusi....
co mozes spravit hned???
..skus si zanalizovat, kedy u teba nastal tento zlom, co predchadzalo tejto reakcii [mozno ta manzel niekedy velmi zranil napr.] ....pis si na papier co prezivas,, bud sama k sebe uprimna...len takto sa dostanes na koren veci...spomen si na svoje detstvo, reakcie, prezivanie problemov....mozno prave pisany text ti odkryje tajomstvo tvojej duse, ktore podvedome skryvas...

...ak si s tym nebudes vediet sama rady urcite navstiv dr. a zdover sa mu. vela stastia.