Nezáujem babky o vnúča

5. feb 2024

Naozaj nepochopím ako môže byť babka taka chladná voči vnučke, nemá žiaden záujem, nezaujíma ju keď je chorá ako je na tom, ale pre vnúčatá od svojich dcér sa ide roztrhať, mrzí ma to len kvôli dcérke. Ako človek u mňa strašne klesla, ešte keď sa pred druhými tvári aká je pobožna a dobrá osoba.

domkakvet
5. feb 2024

Dieta si mala kvoly sebe a nie kvoly tomu aby sa babka zaujimala, nema zaujem, tak neries.

pribinak
5. feb 2024

Dôležití ste vy rodičia. Vy sa o dieťa starate a saturujete jeho potreby, fyzicky i emočne

Stari rodičia ktorí sa o dieťa zaujímajú sú super, ale základ sú rodičia

Dieťa to v pohode zvládne, ak ho tým nebudete zaťažovať. Láska sa nedá vynútiť, babka prichdza o čas a chvíle s vnučkou, ale to je jej problém

nelca0510
5. feb 2024

Nemá záujem boli to,ale čo uz

nika11103
5. feb 2024

Autorka … zamyslela som sa nad tvojim príspevkom . Povodne som chcela napísať určite to tak nie je . A potom som sa zamyslela . Aj moj otec inklinuje viac k najmladšiemu vnukovi od brata . Nehovorím že našu dcéru nemá rad. Ale predsa len jeho vnuk jeho pýcha jeho priezvisko . Dôležití sme my rodičia koľko lásky nasim deťom dáme toľko sa nám určite vráti . Držím palce autorka netráp sa !

nika11103
5. feb 2024

@pribinak presne si mi to povedala z duse .

dzulli1980
5. feb 2024

Ani u nás sa svokra o vnučku nezaujímala ... neprišla pomôcť, hoc už bola na dôchodku, moja mama nemohla, starala sa o môjho otca, ktorý odchádzal na rakovinu pankreasu ... ja som to vytesnila z hlavy, proste som to brala tak, že nemá záujem ... hoc o deti svojich dcér sa starala, pomáhala ... dcéra ju prvý a poslednýkrát videla v truhle ...

lucianne
5. feb 2024

popravde ani moja svokra sa nezaujima o svoju vnucku.Ale uz ma to netrapi ako zo zaciatku su toj stratene chvile.A to sa dusovala ako sa tesi ze bude kocikovat a neviem co.Ale nie len o nasu ale aj druhu svoju vnucku tak isto.A moja mamina a tatino jej to ako starky krasne vynahradzaju beru ju na vylety,povaruju ked sami chcu aj ked my potrebujeme.Zasa to je len o tom kto chce a najde si cas.

minenkak
5. feb 2024

A jej je úplne jedno, či u teba klesla alebo nie. Dieťaťu chýba? Určite nie.

domka222
6. feb 2024

Akože toto mi je úplne jedno. Keď jej nie je ľúto, že ju deti ani nespomenú, mne už tobôž nie

zuzinka888
6. feb 2024

Co ma spolocne " poboznost" a vztah s vnuckou? Ona ju rada mozno ma, len to nevie prejavit. Starsia generacia totiz dostala len studeny odchov. A minochodom mozno sa nechce "miesat do vychovy " a radsej caka na " pozvanie". A ak si nerozumie s tebou, asi tazko si bude budovat perfektny vztah s vnuckou.

prasiatko30
6. feb 2024

Dalsia tema z druhu o dcerine ano o nevestine nie - ale rada by som videla aky bol vztah ked si doniesla vnuca - nechytajte na ruky, nechytajte jej tvar, nerozpravajte sa k nej maznavo, tieto hracky nie, ttieto handry tiez nie. Ano s detmi od dcery to ide naozaj lahsie lebo vela veci si dokaze dcera s mamou vydiskutovat omnoho lahsie ako svokra s nevestou a za druhe nerealisicke ocakavania - ak mala dcera deti pred 10rokmi ked bola babka mladsia tak asi sa aj inak ku nim mala, a tera je uz o nejaky ten rok unavenejsia a chce mat aj cas pre seba nie len za detmi behat a robit lacnu nanny

tetapetra
6. feb 2024

Tu sa furt niekto sťažuje, že svokra nemá záujem alebo že prejavuje až moc záujmu. 😁 Uppps ľudom nevyhovieš

natall113
6. feb 2024

@prasiatko30 nevesta si nastavi hranice a otvorí hubu zle je, je ticho a trpí to čo jej vadí tiež je zle...není to vždy o vzťahoch niektoré babky sú proste také

ajko2011
6. feb 2024

Moja svokra býva vedľa v bráne a nemá záujem o moje deti. Ale k deťom svojho druhého syna pôjde kedykoľvek. 💁 Už neriešim. Keď nemá záujem, nech nemá. Môj starší 12r syn ani s ňou nechce byť. 🤭

prasiatko30
6. feb 2024

@natall113 ale je to tiez o tom ako to vnima svokra - svokra je v podstate cudzia pani, matka tvojho muza, s ktorou si vacsina najdi nejaku spolocnu rec - niektore maju to stastie, ze v nej najdu druhu matku. A tam je ten rozdiel medzi vlastnou matkou a svokrou - ja som mame normalne povedala toto takto alebo onako, aj sme sa pohadali, ale je to moja mama a pomeris sa a ides dalej, vela veci len pozries a kyvnes rukou a ides dalej, ale ako tu sledujem na mk tak staci aby svokra inak pozrela na dieta ako chce nevesta a uz je zle a uz sa nerozprava a uz sa k svokre nehodi. Ked ma clovek furt rozmyslat ako sa spravat ku vnucatu a k neveste nakoniec si povie , ze to nema vyznam a necha to tak.

Btw - moja svokra tiez viacej pomahala detom svojich starsich deti. A moje uz len videla len ked sme jej ichzaviezli alebo doviezli ju ku nam - prozaicky dovod bol ten, ze svokra uz bola stara a chora. Cize absolutne neporovnatelne . Je rozdiel mat vnuca v 55 a roziel o 5-10rokov neskor

natall113
6. feb 2024

@prasiatko30 neviem no beriem to z môjho pohľadu tak isto poviem svokre ako aj mojej mame keď sa mi niečo nepáči, lenže moja svokra a mama sú rozdielne a veľmi.
Napr keď mala dcéra dva týždňe prišla svokra, začala ju pusinkovat na ústa a na tvár a prikaldat si ju k sebe, keď mi dcéru dala smrdela ako parfuméria a bola celá trblietava od jej make-upu, keď sme sa ozvali bolo zle, moju mamu by to ani nenapadlo pusinkovat také malé dieťa chápeš takže a ňou to ani riešiť nemusím.
Moja svokra má 58 rokov a vnúčatá od jej dcéry sú najlepšie ona má 3 ročného a 3 mesačnú a ja mám 8 mesačnú takže veľký rozdiel tam nieje a predsa je u nich stále a pomáha len dcére, ktorá o to nemá záujem a pravidelne sa tam hádajú
Podľa našej situácie sudim že dcéra ju môže aj do **** poslať a vždy jej bude pomáhať a syn a nevesta majú držať hubu keď chcú pomoc

prasiatko30
6. feb 2024

@natall113 vsak ale hovorime to iste v podstate - jej dcere asi pusinkovanie na tvar a na usta nevadi lebo je to jej matka a su na to zvyknute, prosteta ista vychova, u teba uz nemoze robit s dietatom to iste ako s dcerinym lebo citi, ze ty ju stale napominas. S tvojou matkou ste na tej istej vlnovej dlzke lebo tvoja matka ta vychovala po svojom a mate viac menej rovnake standardy pri zaobchadzani s detmi, i ked ty mozes postupne adoptovat ine nove normy, ale ty vies co mozes ocakavat od matky pri svokre si v strehu co urobi, co povie, co chyti, co jej da do ruky

autor
6. feb 2024

@zuzinka888 x krát sme ju volali, dokonca som s malou prišla k nej, ale radšej robila niečo iné, alebo telefonovala. Pýtala som sa jej v čom je problém, ale bez odpovede. So mnou nemala zlý vzťah, keď niečo potrebuje vie sa ozvať ale ani zmienka o tom ako sa ma mala. Jasne ze dieťa dcéry jej je bližšie, proti tomu fakt nič nemám, ale toto sú rozdiely ktoré vníma aj dcérka, co ma mrzí. A áno určite hranice som si stanovila, ale len preto ze dcérka má horší zdravotný stav a chodíme s nou často lekárom, plus sa narodila s vrodenou chybou obličky. Neviem ale nemyslím si ze to ze nepovolím návštevy chorých ľudi s mojou dcérou ma byť nato dôvod.

nesana
6. feb 2024

Máme to podobne, ale vôbec to neriešim, zo začiatku mi to bolo trocha ľúto ale už som sa s tým zmierila. Ale hlavné je že vy svoje deťi milujete a sú pre vás najdôležitejšie, viac by som sa tým netrápila.

autor
6. feb 2024

@nesana ja viem a dcérku milujeme, spravili by sme všetko na svete len aby bola šťastná práve preto ma to aj mrzí, lebo ona sa na babku pýta. Nechcem jej povedať ze babka nemá záujem.

natall113
6. feb 2024

@prasiatko30 práveže nie, to som sa ti snažila vysvetliť, tak isto to vadí jej dcére, tá ju upozorní svokra povie no dobre teda a nerobí to, ozveme sa v tej istej situácii už je urazená.
Takže dcéra ju môže upozorniť ale syn a nevesta nie a možno aj toto je problém.
Ja nemusím na svokru striehnuť ale ako píšem moja je taká úzkostliva že keď jej poviem aby dcére nedávala tvaroh že je ešte mala tak chytá hysaky čo si dovoľujem

0kristina0
6. feb 2024

Pozri sa, to aky vztah si buduje s tvojou dcerou sa ukaze neskor na tom ako tvoja dcera babku potrebovat nebude a nebude vyhladavat jej pritomnost. Nemyslim si, ze dieta potrebuje ku stastiu babku alebo dedka. Mnohe deti ich nemaju a ziju normalnym zivotom. Skus sa nad to povzniest. Ja mam uz iba jednu babku ale nevyhladavam ju prave kvoli chladnym vztahom a vies co? Nechyba mi to. Takze to neber tragicky, prisposob sa tomu, trapenie ti absolutne nepomoze. Ked raz svokra nema zaujem tak ani tvoje stvorite salto vzad ju nepresvedci.

cookie29
6. feb 2024

Prepac, ale mam napisat, ze si u mna klesla, lebo sudis ludi? Svokra nemoze byt dobra a pobozna, len preto, ze sa nezaujima o Tvoje dieta, tak ak to chces Ty? A co ma spolocne zaujem o Tvoje dieta s poboznostou?
Hovori z Teba urcite bolest a smutok ako aj potrebo chranit svoje dieta. Ma Tvoje dieta co potrebuje? Asi ano a to je to najdolezitejsie. Skus zmenit uhol pohladu. Uprimne, ani rodicia nemaju deti radi rovnako... netvrdim ze viac ci menej, ale roznym sposobom. Su dokonca rodicia, co maju preferenciu pre dieta, pretoze je chorlavejsie, alebo bol tazsi porod, alebo si len viac "sadnu" povahovo... moznosti je milion. Je prirodzene, ze svokra inklinuje viac k "rodnym" vnucatam, ked to tak musim napisat. Ak to nefunguje, kasli na to. Nesil. Mozno si casom k sebe cestu najdu a mozno nie. Moja starka mala ... 5 deti, vnucat ako smeti. Medzi tymi detmi mala 1 dceru. Ostatne chlapci. Je jasne, ze k tym "dcerinym" mala uplne iny vztah.

ina44
6. feb 2024

Aj u nás je to tak ale svokra má záujem len o seba.nikoho ineho. Ale ona vyžaduje od nás keď ona chce tak musíme skákať.staci to vyhodiť z hlavy a nezaťažovať sa tým,lebo viem že raz sa to tomu človeku vráti.

autor
6. feb 2024

@cookie29 to by si ju musela poznať, ale to tu rozoberať nejdem, pre mňa nie je pobožný človek ten čo vedome ublížuje.

morgane1975
6. feb 2024

Neriešte, ja som to mala tiež tak, že jedni starí rodicia sa o mňa zaujímali max raz za rok. Zato od maminej strany starkých som dostala veľa lásky. Tiež som si v detstve kládla otázky prečo. Dnes je to už jedno ale už rozumiem prečo sa to dialo.

19matulka91
6. feb 2024

Moja mama sa tiez nezaujíma o vnúčatá. Dcérka ma 4roky, a syn 7mes.vedela by som ti zrátať koľko krát s ňou bola viac ako 5minút. A to bývame s mojimi rodičmi v jednom dome. Oni bývajú dole na prízemí a my hore. Nikdy nemá čas, zaujímajú ju len hry na mobile a tv. Ja sa s tým v sebe veľmi pasujem,neviem sa z tým zmieriť , možno preto že ja som mala aj mám úžasnú babku. dcérke je to jedno, ta si zvykla a nepotrebuje ju.Ale nemózem čakať od osoby ktorá nebola ani dobrou matkou, že bude zrazu babkou.

blunka
7. feb 2024

@19matulka91 Ale nemózem čakať od osoby ktorá nebola ani dobrou matkou, že bude zrazu babkou.
Oh aké pravdive...