Nezamestnaný brat

martinna181
27. jún 2024

Ahojte, mám ťažšie obdobie, mám dvoch súrodencov, jeden môj brat 34 ročný žije u rodičov a už dva roky nepracoval, pár rokov robil od 18 tky, ale nejako sa nemá do práce a žije z toho čo rodičia kúpia domov, trápi ma to aj zaňho, aby sa mal lepšie a nie takto, ma niekto skúsenosti s podobným prípadom alebo tak ?
Trápi ma, mňa nechce počúvať, nie je násilný. Nemá deti.

klarissa25
27. jún 2024

@martinna181 skôr by ma trápilo ako to cítia rodičia ktori ho musia živiť...

martinna181
autor
27. jún 2024

@klarissa25 No určite nie dobre, akože pomáha im a nie je v niečom namočený, len je taký lenivý a stratený v živote

klarissa25
27. jún 2024

@martinna181 tu pomôže jedine to že začne byť samostatný a odsťahuje sa od rodičov...

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinna181
autor
27. jún 2024

@deti95060810 Nič sa mu nepáči, nie je sprostý, ale fajnový, možno sa cohoci boji, neviem, ale rodičia sú dobrý ľudia a keď im pomáha, tak nemajú srdce ho vyhodiť

maca1984
27. jún 2024

V 34 rokoch žiť u rodičov, nepracovať.
To je " skvelá" perspektíva do budúcna.
Rodičia by s ním mali prehovoriť.
Aspoň skrz práce ,nech má pracovné návyky, prispieva ...

monicka987
27. jún 2024

mna by tatko vyhodil z bytu uz 15rokov dozadu a smola

gemerka17
27. jún 2024

@martinna181 tu pomôže len jediná rovnica ak neprispievas, ideš z domu. To ho nakopne. Inak bude len hniť doma bez namahy a perspektívy. Nezmení sa sám od seba.

colsami
27. jún 2024

Darmo ze su rodicia dobri ludia, takto svojmu decku (34!rocnemu) velmi skodia, ze ho nechavaju hnit doma a nie je nuteny sa zaradit do normalneho zivota.

tenerifka
27. jún 2024

Toto je hlavne chyba a vizitka rodicov, nie brata. Pomoze len sokova terapia, zbalit uzlik s buchtami a poslat Honzu do sveta. Cim bude starsi, ak sa nic nezmeni, tak to bude len a len horsie

kacena4
27. jún 2024

zrušit mama hotel a dat mu ultimatom bud praca alebo leti z domu, ale toto je na rodicoch ci ho chcu ofukovat do smrti alebo ho naucia starat sa o seba

katkaseiner
27. jún 2024

mam podobnu sesternicu ale teda tej lezie na 40ku a v zivote rok nepracovala... toto je ale chyba rodicov. Keby ho inspirovali "vykopnutim z mamahotelu" , hned by sa mal ku vsetkemu.... A ze doma pomaha? To pomaha aj môj 8rocny...ale ten chodi do skoly. Za mna bud skola alebo práca...v 34 rokoch uz by fakt nemal kysnut u rodicov

deti95060810
27. jún 2024

@katkaseiner čo robí 40 ročná žena doma.
to si neviem predstaviť.

personality
27. jún 2024

Baby tiež mám skúsenosť s týmto. 39r, u rodičov, alkoholik. Čo s ním? Rodičia ho nevyhodia, on "je v pohode", nerieši, ešte pije za ich peniaze.

marsmykkok
27. jún 2024

@martinna181 No ak sa snaží pomáhať, tak zjavne si uvedomuje, že to nie je ok a viac dostáva ako dáva a je to ešte lepší prípad ako nejaký alkoholik, kriminálnik a tak čo by robil len problémy. Myslím, že tá myšlienka, že možno sa niečoho bojí ťa kvôli niečomu napadla. Ak nemá vzťah, priateľku ani prácu môže sa fakt niečoho báť alebo mať nejaký problém v sebe. Asi najlepšie by bolo dostať ho k psychologovi, možno nejako nenápadne skúsiť ho nahovoriť, že nevie sa zaradiť pracovne, či nechce nejaké testy osobnosti, že na čo by sa hodil a v čom by sa uplatnil. A ak by tam odhalili nejaký problém a sadol by si s psychologom možno by sa niečo podarilo zmeniť.

katkaseiner
27. jún 2024

@deti95060810 aj mna, vlastne uz nie... staré info spred 10 rokov ze pije kavu a pozera serialy....ci sa posunula niekam dalej....silno pochybujem

vevebono
28. jún 2024

No mňa mama vyrazila v deň mojich 18tich. A ja plánujem deckam spraviť po škole, že budú musieť prispievať do rozpočtu. Aby nekvitli len pod mojou sukňou

mantilka
30. jún 2024

Opicia láska.