Neviem sa zmieriť s tým, že nám nikto nepomáha

28. aug 2021

Ahojte..Asi skôr citový výlev.. Máme 8rocnu dcéru a 1,5 ročného syna.Byvame v meste,kde býva celá naša rodina..Aj naše mami,otcovia... Všetky moje kamošky, ktoré majú deti, majú rodičov, ktorí sa tešia na svoje vnúčatá.Pracujuci či nepracujúci starí rodičia, každú voľnú chvíľku si užívajú s vnúčatami,a moje kamošky s manželmi majú aspoň 2 krát mesačne čas sami na seba.Nasi rodičia nemajú o vnúčatá záujem.. Teda aby som nekryvdila, majú,ale tak raz do mesiaca na pol hodku prídu pozrieť,aby sa nepovedalo.. keď som skúšala moju mamu doslova uprosit,aby aspoň na dve,tri hodky strážila deti,aby sme si s mojim manželom mohli vyraziť aspoň na obed, rázne odmietla,vraj nie,ona má čo robiť.Muzova mama má zas radšej deti manželovho brata,takže tak trávi veľa času..No a my s manželom sme spolu nikde sami neboli 8rokov.. Cítim, že nám to dosť nastrbuje vzťah.Cele dní to isté, starať sa o deti, domácnosť, práca, občas výlet,ale stále to nieje ono.Jednoducho by nám veľmi prospelo,keby môžme občas vyraziť iba my dvaja.. opatrovateľku nechceme,deti niesu na cudzích zvyknuté,nechceme im kvôli nám dávať do domu cudziu ženu.. Už veľa krát som si povedala, že to nebudem riešiť,ale nejde to.. Strašne má to mrzí, keď vidím druhých starých rodičov,ako sa vnúčatám tešia a venujú.. Už som si asi zvykla, že to u nás takto funguje,ale v kútiku duše to neviem spracovať 😏😏😏😭😭😭

lucka_ke
28. aug 2021

ak deti nie sú zvyknuté na starých rodičov tak kľudne aj opatrovateľku, nebude o nič horšia ako starkí, ktorých nepoznajú... alebo dobrá kamoška? na oplátku postrážiš deti ty jej

brita7777
28. aug 2021

Aj my to tak mame, zijem v zahranici, takze pomoc ziadna, z muzovej strany jeho otec ma 75 a on uz tak deti moze mat 2h za mesiac ani to nie. Treba to len rozdychat. Na Slovensku, ked som bola, nasi pomohli, ale uz je to menej a menej, 5 rokov som nebola vecer vonku, lebo napr. to oni n3dokazali byt s nimi vecer, aj ked uz spali.
Je to niekedy o drzku, ked este deti ochoreju a tak, ale stale verim, ze sa to zlepsuje a cim budu starsie, bude to lepsie 🙂

autor
28. aug 2021

@lucka_ke poznajú ich,moju mamu milujú,ona keď príde raz za čas decká sa idú roztrhať,preto má to mrzí 😏

sandrika1986
28. aug 2021

My to mame tiez tak...poznam to...

lucka_ke
28. aug 2021

mne tiež nikdy nikto nepomáhal, môj malý bol strašne urevané dieťa a nikto k nám nechodil ani ho nechcel strážiť, ale zvykli sme si a všade sme chodili traja, malého sme uspali a mali čas na seba s mužom, aspoň nie som nikomu zaviazaná a nič dlžná

pribinak
28. aug 2021

Kľudne by som na rie 2-3 hodiny poprosila kamosku, susedu, zaplatila nejakú študentku či dôchodkyňu a šla s muzom niekde stráviť spoločne čas

Vieš, to, že stari rodičia nemajú taujme je viac ich problém ako tvoj, raz to budú ľutovať a čudovať sa, že vnúčatá nemajú o nich žiadny záujem

Láska sa nedá prikázať a nie všetci stari rodičia sú čelí pif paf z malých deti, lebo tie revu, sú upistane, …,jednoducho ich to nebavi

Možno máš okolo seba fajn priateľov a ti sú niekedy viac ako rodina

surama
28. aug 2021

Nasa generacia ma uz deti neskor. Uz aj rodicia su starsi a chcu mat pokoj, a pritom stale musia pracovat..je to aj na nich vela. Nie je to ako kedysi, ked zeny isli po 50ke do dochodku a uz boli len doma a starali sa o vnucata.

20erika07
28. aug 2021

Ahoj, nase deti nastastie maju neustaly kontakt so starkymi aspon z muzovej strany, moja mama je daleko , ale kamoska ma podobný nie az tak zly problem ale ked treba a da sa mi strazim jej ja deti , nemas tiez nejaku kamku?

rubinka
28. aug 2021

Strážiť deti preto aby ste mohli ísť sami niekde von? Nikdy som o niečo také nežiadala. Skôr by ťa málo trápiť že deti netravia čas so starými rodičmi že oni nemajú potrebu navštíviť vnúčatá. A nie že ty si nezajdeš sama s mužom na večeru či do kina. Viac pracujte na budovaní vzťahov, neprídu oni príďte na návštevu vy. Teraz by som myslela na tie deti predovšetkým.

lala123
28. aug 2021

Ja by som skúsila tu opatrovateľku ( veď nemusí byt cudzia upne možno dcera niejakych priatelov a pod), možno by to trocha naštartovalo rodičov....že máte ich a musíte cudziu osobu ku deťom volať

ailiba
28. aug 2021

Chápem ta, v prvom rade ta mrzí ich postoj, nehľadás riešenie. Keď nechcú, tak nechcú, nič sa nedá robiť. .. Aj z mužovej strany to mame rovnake. Naš syn má 1.5 roka a svokrovci ho videli 2x. Dobre, bývajú 500km ďalej, ale sú obaja na dôchodku, majú čas. Keby sme tam tie 2 razy neboli, ani by ho nevideli... Tiež nás to veľmi mrzí. Bohužiaľ nič sa s tým nedá robiť. Ale je to škoda.

brita7777
28. aug 2021

@rubinka takymto stylom myslenia ich vztah zachvilku vyhori

brita7777
28. aug 2021

@ailiba co myslis, ze za tym je ?

lucka_ke
28. aug 2021

@ailiba môj muž má rozvedených rodičov a svokor ešte vnuka nevidel (už bude mať 14 rokov) pritom je jediný vnuk okrem vnučiek... čo ti poviem, ale ja sa ani netlačím niekde kde o nás nestoja

luccija
28. aug 2021

My sme na tom tak isto, ale zvykla som si.Dcera je už teenegerka nikde sme bez nej neboli.Ked vidím ako starí rodičia chodia s deťmi na dovolenky, výlety ..a to všetci 4 su zdraví, mladí a záujem nie je.Max k nim na dvor.ich nebaví ísť do kina, výlet ani nikam s nami.Moju mamu sme raz za 14 r nahovorili na 5 dní s nami na turistiku

luccija
28. aug 2021

@rubinka aj rodičia by mali ísť občas sami von do kina, večeru nám resp.mne to veľmi chybalo

leskovael
28. aug 2021

Možno to bude znieť hnusne, ale nikto okrem vás nieje povinný starať sa o vaše deti ani ich varovať ak to tak necíti. Nemyslím to v zlom...len to tak narovinu bez okolkov poviem lebo to nechcem obkecavať. Viem že ťa to ako rodiča trápi, ale aké mate vzťahy s vašimi rodičmi vy? Mna by to mrzelo ak by som mala blízky vzťah s rodičmi a o vnúčatá by nemali záujem, ale ak nemáte nejaké vrúcne vzťahy, tak je to trochu žiaľ asi aj prirodzene.. Nie každý zato ze je babka/dedko má záujem tráviť s malými deťmi pár hodín, niekomu naozaj stačí návšteva a nemusí v tom byť úmyselne to že nejaví o vnúčatá záujem...jednoducho sú aj také povahy ktoré nato niesú 🤷🏽‍♀️ Nie všade sú vzťahy že deti chodia k starým rodičom, alebo že majú manželia čas pre seba pri malých deťoch. Staršie dieťa má už 8r kym chodilo do škôlky mohli ste si trochu užiť jeden druhého. Vo dvojici káva, kino, prechádzka..to všetko sa dá aj počas dňa, najma ak ste vedeli že dieťa vám nemá kto postrážiť. Robili ste tak? Ak deti niesu zvyknuté na cudzích požiadaj a zaplať kamoške torú poznajú, alebo susede, pripadne skúste aj opatrovateľku, možno by si bola milo prekvapená ako si ju deti obľúbia ked príde nejaká ktorá s to s deťmi vie a urobí im program na 2-3hodky

kulumulu123
28. aug 2021

@leskovael hej úplná pravda tiež opatrujem detičky dlhodobo alebo príležitostne a dovolím si tvrdiť ze ak to opatrovatelka s deťmi vie tak 2-3 ci aj 5-6hod ubehne tak ze ani nezbadajú kedy... Nie je to zadarmo a na viac hodín ani zrovna najlacnejšie ale nerobíte to denne ci??

ailiba
28. aug 2021

@lucka_ke je to smutné, ale nedá sa inak... Je to na jeho skodu

ailiba
28. aug 2021

@brita7777 myslím si, že oni proste majú svoj život. Keď sme tam boli týždeň, svokra ho videla len raz a keď jej muž volal, či sa nechce stretnúť, tak mu povedala, že "ci je ona povinná sa s nami stretnúť". Proste sa jej nechcelo. Jej stačí si občas zavolať, raz za rok sa vidieť. Ma svoje kamarátky a nás nepotrebuje. Nie každý je rodinný typ. Niekomu to takto vyhovuje. Myslím, že je to tak aj u vás... Stačí im vidieť vás raz do mesiaca.

lucik194
28. aug 2021

osobne, beries to mo tragicky, ono sa hovori ze kosela je blizsie ako kabat ale nie vzdy to plati......

to ze vase deti nie su naucene na cudzich je Vas problem, Vasa chyba, ale kvoli tomu ze nepridu strazit rodicia by som sa netrapila, no tak nepridu, nie su povinny to urobit.....
osobne popytaj sa mamiciek 8 rocnej dcery ci by Vam deti nepostrazili, na oplatku postrazite deti vy im. Vztah s muzom treba udrziavat, lebo to kvoli detom zacne skripat..... a reci mamiciek ze musis dat doporiadku vztah so starymi rodicmi..... no hold nie vsetci stari rodicia to tak citia.....

alebo na 2-3 hodinky zaplatte opatrovatelku, to je v pohode.

deti95060810
28. aug 2021

mne svokra ešte pred narodením detí povedala že mala svojich 5 ona deti opatrovať nebude...aj tak je - minule povedala že deťom by aj niečo kúpila len nevie koľko majú rokov...
moja mama zomrela - takže tak isto sa trápime sami....
inak tiež sa nechystám opatrovať budúce vnúčatá...😉

miruslb
28. aug 2021

Aj my to tak máme.
Už som rezignovala, nedoprosujem sa, aj tak sa nikto nikdy nenašiel. Naša má už 3 roky, čiže aj ja už chodím do práce a musíme sa s manželom vždy spoľahnúť len samy na seba. Je mi to ľúto o to viac, keďže robím v službách s ľuďmi a je ich toľko, čo mi denne rozprávajú s radosťou a nadšením ako sa zaujímajú o vnúčatá, ako si ich berú k sebe, ale aj na dovolenky a výlety a naša malá je o to všetko ukratena.
Ale ako píšeš, už som sa aj ja prestala doprosovat a zmierila som sa s tým.

oli18
28. aug 2021

Toto si ja neviem predstavit. Moje deti su v nasom meste a mam spolu 4 vnucatka. Je pravda, ze od kedy ich mam, nepracujem. Uz 9 rokov, tolko ma najstarsi, pomahame podla potreby. Nikdy som nepovedala nie. T.r. prve prazdniny, co mame cely august vsetky 4. Dvaja starsi su skolaci, dvaja mladsi chodia do sukr skolky, tak nemaju zbernu. Ked odidu poobede, este vecer varim na druhy den, vypekam im podla zelania pizu, sisky, kolace. Staviam im na zahrade bunkre a odpovedam na milion otazok😀. Nehovorim, ako to vyzera, ked odidu. Ale nevadi mi to. Skor mam obavy z toho, ze pride cas a budu mat vlastne zaujmy a malo casu na nas. Tak si ich uzivame teraz. Z jednej strany starych rodicov nemaju vobec a z dalsej len babku, ktora este pracuje.

puplatko
28. aug 2021

Keď neni iná možnosť tak by som poprosila nejakú kamošku, alebo normálne opatrovateľku, vzťah potrebuje aj nejaký ten čas len vo dvojici, to proste bez debaty!

zuzi0911
28. aug 2021

Skúsila by som keď tak tu opatrovateľku.... Naor. Susedia, ich rodný domov je XY kilometrov.
Čiže odišli a tu nemajú nikoho.
Našli si manželov starých už na dôchodku.
Ti im pomáhajú s deťmi. Škola, domov, stráženie a podobne. Skúste aj vy nájsť starších ľudí, ktorí by nemali problém.
Imto takto vyhovuje a sú veľmi spokojní aj tí starí ľudia....

tetaandulkova
28. aug 2021

Reagujem na druhú časť tvojej poslednej vety: " v kútiku duše to neviem spracovať." Ja v mojom kútiku duše neviem spracovať to, že moja malá nebude starých rodičov poznať vôbec. A moju mamu, ktorá sa na ňu už roky dozadu predom tak tešila...to má mrzí najviac 😢 Takže hlavu hore, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Váž si ich aj napriek tomu, že sa vídavate pomenej. Príde čas, keď tu už pre vás nebudú vôbec, bude to horšie. Bohužiaľ taký je život.

luccija
28. aug 2021

@oli18 si úžasná, aspoň máš naplnené dni a nenudis sa🙂

andrejka1974
28. aug 2021

A skusili ste deti odniest k rodicom a tam by deti boli u nich doma a vy by ste mali aspon chvilku na seba

alaguema
28. aug 2021

no áno, je to citový výlev, snáď sa ti uľavilo a môžeš ísť ďalej. Opatrovateľku nechcete (až tak veľmi ten čas pre seba nepotrebujete), len aby tí starí rodičia fungovali, že? Lebo vám to už naštrbuje vzťah a možno je to tak trochu ich vina, že? No nie je. Možno si chcú oddýchnuť po tom, ako vychovávali teba (a možno tvojich súrodencov). Nemôžu ani za vaše manželské problémy, ani za to, že pre teba výlety s deťmi "nie sú ono". Nájdite k deťom oaptrovanie a šup na večeru.