Neviem, ako ďalej so životom

17. feb 2021

Ahojte... mám taký problém, ktorý sa mi aj ťažko vôbec vysvetľuje... ale skúsim. Možno to umocnil tento COVID, to, že som aktuálne v karatnéte a aj celkovo, že niet čo robiť, kam ísť... ale som študentka, bývam s priateľom sama v byte... ja sa tu tak nenormálne nudím, že celé dni lezím, sedím, mam apatiu a odpor ku všetkému... od toho ležania ma už bolia nohy, chrbtica... nemám tu proste čo robiť... keď však ideme k našim do rodinného domu, tiež tam nemám čo robiť, proste ja ani neviem čo by som mala robiť... umyjem riad, pomôžem mamine v kuchyni, upracem, a potom zase len posedávam, polihujem... mňa to takto nebaví, chcem byť produktívna, celé dni niečo robiť, a mať len sem tam nedeľu takúto "oddychovú"... proste neviem si predstaviť ani to, že budem robiť v kancli a celý deň vysedávať... dalo by sa to nazvať že mám takú "celoživotnú nudu"? že sa proste nudím nonstop, nič ma nebaví, neviem, čo mám robiť, ako sa zabaviť... a keď aj sa niečo naskytne, tak sa mi proste nechce.... ťažko sa to vysvetluje...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barcinka13
17. feb 2021

Môžeš sa začať učiť nejaký jazyk, venovať sa kreatívnym činnostiam napr maľovať alebo strikovat pripadne niečo piect, variť zložitejšie pripadne zdĺhavejšie jedla, citat knihy, tancovať doma podľa videí, cvičiť, pestovať rastlinky, sadiť bylinky, začať kvaskovat, učiť sa nejaký nový program alebo sa zlepšovať napr v Exceli, pretriedit šatník, domácnosť celkovo vytriediť nepodstatne nevyužité veci...

momkah
17. feb 2021

Myslím,ze ten pocit poznám. Kedysi som ho mala,keď som študovala,ale nejako to prešlo.
Skus čítať knihy,pozrite si dobre filmy alebo skus niečo vyrábať,nejakú kreatívnu prácu,ak ta čosi také zaujme,resp.mas k tomu vzťah.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
17. feb 2021

A čo máš rada? Alebo čo si rada robila tak bežne keď nebola karanténa a cely covid? Bavilo ta niekedy niečo robiť, alebo si mala niekedy chuť niečo vyskúšať ale nebol vtedy na to čas? 🙂

dazdovka
17. feb 2021

Uč sa programovať, alebo si urob nejaké kurzy na svetových univerzitách cez Coursera.org

annamarin
17. feb 2021

Veď si môžeš vytvoriť vlastný program. Kto ti zakazuje? Trebars začni cvičiť podla youtube, uč sa jazyky, nauč sa variť niečo nové, hraj online hry... hocičo sa dá.

nerya
17. feb 2021

Knihy, seriály, Pc hry, cvičenie, háčkovanie, filmy.. 😉

ciarraa
17. feb 2021

To je riadna nuda ze, skus si najst nejaku zmysluplnu cinnost ked ze si studentka co takto sa ucit, ked sa ti nechce ucit zacvic si a ked uz nebudes v karantene tak sa chod prejst. ty nemas depresie ani nic podobne ty si len znudena

dskjhfdlkdjhl
17. feb 2021

To, ze nemas co robit, to je len v Tvojej hlave. Ak si studentka, tak by si nejaky cas dna mala venovat studiu, dalej mozes ist na prechadzku do prirody, cvicit doma, naucit sa varit, venovat sa konickom (ak ziadny nemas, tak je najvyssi cas nejaky si najst, lebo dopadnes zle) a toho, co by sa dalo robit je milion, len treba vstat z gauca.

zuzana1404
17. feb 2021

Určite v tejto dobe sú potrebné aj tvoje ruky a hlava, skús sa obrátiť na miestnu samosprávu, alebo nemocnicu a ponúknuť pomoc.

juliet86
17. feb 2021

nemas depresiu nahodou?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
17. feb 2021

toto si neviem predstavit. Akoze jasne, stava sa mi, ze sa nudim, ale preto ze chcem a niekedy aj nuda dobre padne. Ale uprimne, ake mas zaluby? Konicky? Co sa Ti v zivote paci? Co Ta bavi? neviem, zacni citat, nauc sa strikovat/sit, piect/varit... zacni cvicit, uc sa novy jazyk, skus malovat/kreslit...

lija22
17. feb 2021

to musi byt uzasne, nemat nicna robote ani ziadne povinnosti.

siska53
17. feb 2021

To asi vyplyva z celej tejto situacie, izolacia.. clovek sa dostane do stadia, ze sa mu uz nic nechce.. ako..vymenila by som si to s tebou na par dni..
No..ja sice mam.pracu a dve deti, ale..vstavam pomaly coraz neskor, lebo robim z domu a postupne na mna ide uz tiez taka apatia, ze sa mi uz pomaly nic nechce..len praca a domacnos dokola.. . inak nic, ziadne podnety..uz tiez upadam.do.letargie a pomaly sa nutim.robit domace prace a varit.., takze ta chapem..

lillyilly
17. feb 2021

Ach, co by som ja dala za to aspon pol dna nic nerobit, nic nemusiet, nikto by ma neotravoval a vsetci by mi dali svaty pokoj 😀 Nemyslim to v zlom, sama som zazivala nieco podobne, kym sol nemala deti. Vela casu som len tak neproduktivne prelezala. Teraz si vravim, aka som bola hlupa a leniva, ved stacilo len trochu chciet, vzchopit sa a spoznat viac samu seba - zistit co ma bavi, co ma naplna a tesi a potom to aj robit. Teraz mam dve divoke energicke deti, pri ktorych nemam cas ist ani na wecko, a casto spominam na tieto casy ked som mala cas sama pre seba. A stale si poviem, kiezby som ho vtedy vyuzila lepsie. Skus sa na to pozriet z tohto hladiska. Ze ani tento stav nebude trvat vecne a treba z neho vytazit co najviac, vyuzit na spoznanie seba samej, lebo to sa ti v zivote velmi zide.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mpg
17. feb 2021

Tiež, čo mám bratranca, ktorý chodí na VŠ tak hovorí, že sa majú veľa učiť, nemá sa kedy nudiť.

mysicka36
17. feb 2021

Kúp si aktívneho psa a budeš mať čo robiť 😀

thewitch
17. feb 2021

@mysicka36 alebo aktívneho priateľa...

thewitch
17. feb 2021

Minule tu písal jeden týpek čo je sám bez ženskej, práca 13 rokov vkuse čo ho už nebaví a premýšľal nad samovraždou, to je človek čo nevie ako ďalej so životom lebo žene už nedôveruje a omrzelo ho všetko a nie ako ty máš praiteľa tak si nájdite nejaké spoločné aktivity a mimovhodom si študent, fakt sa ideš sťažovať že nemáš čo robiť? Sadni a uč sa kým môžeš

hiro
17. feb 2021

To je sen :D Raz dufam ze ked budem na dochodku nebudem mat na 20h denne povinnosti a tak budem mat cas konecne na konicky :D

radkaradix
17. feb 2021

Uplne chapem, myslim, ze ti co ti tu napisali, ako ti zavidia a co by za to dali, ti velmi nepomohli. Ja mam sice dieta a muza, sme cele dni spolu, obaja pracujeme z domu. A riadne mi to uz lezie na mozog. Kazdy den to iste. Vstanem, kava, PC, poobede na prechadzku, vecer tv a spat. Akoze co take mame vymysliet? Vylety v tomto pocasi s malym dietatom su viac otrava ako zabava, aj tak mimo okres nemozeme..a celkovo je tolko zakazov, ze sa v tom stracame a uplne nas to odradza vobec niekam ist. Tak sa tu len po okoli motkame, stale to iste, nudaaa.. uz aby sa vycasilo a oteplilo! To vydrzime aj vonku viac a uzijeme si to. Ale tak jasne, snazime sa stale daco nove robit, aby sme nezosaleli. Tvorime, varime, pecieme.. ale cloveka uz ani to nebavi..

patrishapat
1. mar 2021

@siska53 takto nejak sa cítim aj ja, až na to, že ja ani tú prácu nemám 🙄 každý deň rovnaký a čím ďalej tým viac sa mi nič nechce ....