Nevie si vybrať s ktorým mužom chce byť.

katlak
7. jan 2019

Ahojte, nepisem za seba ale za priatelku. Nevie sa rozhodnut medzi 2 muzmi (jej sucastnym priatelom a muzom ktorého spoznala). Viem ze rozhodnut sa musi sama, ale chcela by som jej v tom nejako pomoct, podporit ju, vidim ze ju to velmi trapi.
Bola ste niektora uz v podobnej situacii? A museli ste si vybrat ? (nazvala by som to ze medzi rozumom a srdcom) A s odstupom casu nelutujete svoje rozhodnutie?

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabellik
7. jan 2019

tak taketo rozhodnutie je velmi tazke ale asi by som sa riadli srdcom!

tyrkysova_kobyla
7. jan 2019

@katlak to je take no... Zavisi to, od mnohych faktorov, ako s ktorym vychadza, ku ktoremu nieco citi, s ktorym si vie predstavit buducnost, deti... Toto nie je otazka typu biela alebo cierna!

lindusss2016
7. jan 2019

@izabellik lenze srdce (vasen) ta vacsinou taha k novemu lebo so stsrym uz to zalubenie opadlo, ale tak isto opadne aj pri tom novom casom. Jasne, ze clovek, s ktorym nezijes je este v tvojich ociach super, pripadne nedostatky sa ukazu az neskor.

arcanne2
7. jan 2019

@katlak určite sa treba rozhodnut srdcom, ale nech je aj rozum pritomny :D Ja som sa pred pár rokmi rozhodla srdcom (napriek varovaniu ostatnych, lebo veď sa lubime a to je zaklad) a ľutujem do doteraz. Nechapem ako som mohla byť take teľa :D závisí to od veľa faktorov, neviem či jej budeš vedieť poradiť. Musí si to v hlave asi sama zrovnať

terezka1947
7. jan 2019

@katlak ak sa rozhoduje medzi dvomi,tak asi ani jeden nie je ten pravy....

monikafeliz
7. jan 2019

z vlastnej skúsenosti môžem povedať nech sa rozhodne srdcom. Keby sa rozhodne rozumom môže to neskôr oľutovať

kiwi3
7. jan 2019

@terezka1947 podla akej logiky?

kazdy povie podla svojej skusenosti... uz je tu koment, za sa treba rozhodnut podla srdca aj podla rozumu. je tu dost malo info na nejaku radu.

izabellik
7. jan 2019

@lindusss2016 ano je to pravda, ale vies, nerozpisala nam cely pribeh a mozno v tom nieco je, ze chce odist od sucasneho a hlada nieco lepsie. takto tazko radit, ked skoro nic nevieme

katlak
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
7. jan 2019

@kiwi3 myslim,ze v laske logika nefunguje. Cize ako radit?a ako radit neznanej zene,co s neznamymi muzmi?co?
Jasne,kazdy podla seba...ja za seba,ak si nie je ista jednym,ani druhym....potom musi byt treti. Pokial ma clicek niekoho rad...tak ho rad ma.
Tam sa vela nariesit neda. Pokial ide o zalubenost,pociatocne stadia vo vztahoch-oboch,tak...aj srdce,aj rozum. V takom spravnom pomere. Ale to ta dotycna urcite niekde vo vnutri citi,co ma robit....to som 100%presvedcena

arcanne2
7. jan 2019

@katlak asi až po 2 rokoch, dovtedy som bola uplne zaslepena

majkeel
7. jan 2019

U urologa: Dobry den, ehm, uhm, mozem sa nieco opytat? ... jeden moj priatel ma problem ... Tak toho priatela ukazte. ;)

kiwi3
7. jan 2019

@terezka1947 ono to totiz vobec nemusi byt, ze si nie je ista, ale k tomu prvemu ju viazu spomienky, spolocne roky a zvazuje. pritom napriklad ten druhy moze byt ovela lepsi partner, len ten prvy je istota. a urcite to moze byt aj naopak. ze do toho druheho sa zamilovala, ale je to len chvilkova zalezitost. preto s tym moc nesuhlasim, ze ani jeden asi "nie je ten pravy".

katlak
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katlak
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
7. jan 2019

@katlak tak ja byt jej kamoska, poradila by som jej, nech sa s tym prvym rozide, pretoze to nema ziadnu stastnu buducnost. a s tym druhym nech chvilu pocka a uvidi, ako sa to vyvinie, ked bude volna. ci to s nou vobec mysli vazne a ci si aj nadalej budu rozumiet (zatial ako kamosi).

terezka1947
7. jan 2019

@kiwi3 pozri...so vsetkym,co si napisala suhlasim,ale da sa niekoho lubit iba spomienkami,ze nam bolo.dobre?alebo tym,ze je super clovek?da...dokonca sa da lubit aj toho,kto nas bije.
Ale je to laska,taka skutocna?ak mam niekoho skutocne rad,tak nehladam inde,ineho....
Kazda sme ina a kazda od lasky cakame nieco ine,preto aj nase rady inym su len rady....s neviem.akou vypovednou hodnotou. Snad,aspon si moze precitat nazor inych.

eva8
7. jan 2019

@katlak poznám pár - chodili spolu od začiatku strednej, po skončení VŠ sa obaja rozišli, lebo mali iné plány do budúcna, iný pohľad na svet, presne ako píšeš o tvojej kamarátke.. Teraz majú 26r. nových partnerov a sú spokojní. Predtým spolu nebývali, ale na dovolenkách to nebolo ktoviečo. Teraz chlapec býva cca 2. rok s partnerkou a je to bezproblémové.
Boli už spolu na dovolenke? Bývajú s priateľom? Písala si, že i to nefunguje po viac stránkach. S novým známym to iskrý. Majú spoločné záujmy, alebo to ešte nezistili, lebo nemajú mmožnosť? Nedá sa takto poradiť. Risk je zisk, ale i prehra

chcemradu
7. jan 2019

Ak sa ma rozhodnut medzi dvoma, tak nech si vyberie druheho, lebo keby ľúbila prveho, druheho by do svojho srdca nepustila. A ked vaha, nech bude trosku sama. A uvidi, kto sa ako k nej bude spravat. A mozno ten druhy keby vedel, ze chce az taky vazny vztah, tak zdupka skor, ako si ona stihne pobaliť veci. Nečítala som vsetky komentáre. 😉

katlak
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katlak
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
harmona
7. jan 2019

Moj nazor je taky, ze ak dovolila vstupit niekomu druhemu do svojho zivota, tak s tym prvym to asi moc fajn nie je

chcemradu
7. jan 2019

@katlak neviem kolko maju rokov a ci s prvym spolu byvaju. Ale ak nie, tak nic nestratí. Moze len ziskat. A ked sa na ňu vykašle druhy, tak pride niekto dalsi. V kazdom pripade nech sa rozhodne ona sama. Ani ty, ani my im nemozeme nijako pomoct ani za nich zit a uzivat si lasku. Len im popriať vela stastia a lasky.

diusk
7. jan 2019

Ono podľa mňa je to ťažko posúdiť nakoľko nikto ani ak si jej naozaj dobrá priateľka im na 100% do vzťahu nevidíš. Nevieš ako sa k nej správa keď sú samí, čo k sebe vzájomne cítia... Áno vidina nového vášnivého vzťahu môže byť vzrušujúca a žena si pripadá ako v telenove 🙄 ale riskne kvôli tomu stabilnú zem pod nohami?? Koľko bolo takých žien čo boli v manželstve hoci 20 rokov a tiež zažili akési splanutie voči inému no vedeli že to nieje naozaj nič iné? Veľa. Aj známa sa takto "zaľúbila" do jednoho čo jej pobláznil hlavu lebo na rozdiel od jej muža jej nosil kvety, choval sa k nej ako l bohyni atď. Keď na to jej manžel prišiel dal jej na výber a kým chce skutočne ostať. A keď si spomenula, ako dlho a ako na začiarku ich vzťah vyzeral že tiež ju mal za bohyňu a tiež jej nosil tie kvety tak si uvedomila že u toho nového ak by spolu vôbec vydržali tak by nakoniec viedla taký istý po rokoch "ochabnutý" vzťah ako s jej mužom až na to, že nemala žiadnu záruku že by s ňou na rozdiel od jej muža toľko rokov vydržal. Uvedomila si že možno už nemajú medzi sebou toľko lásky a vzrušenia ako mali ale že jej muž ju stále ľúbi keď ju ani po Tom čo to zistil neopustil a že tu pre ňu vždy bol aj bude. Čo majú medzi sebou je len ich vec a nemala by si ju navádzať na románik s novým len za to že dúfa v príbeh ako v špatnej telenovele... Dospelá žena má už rozmýšľať rozumom inak sa môže stať že opustí svoju životnú lásku kvôli niekomu kto jej bude pár mesiacov za princa a potom prejde k ďalšej a ona ostane úplne sama... Keby bola presvedčená o tom, že ten druhý je ten pravý neváhala by. A o tej podobnosti.... Pred terajším partnerom som chodila s chirurgom ktorý bol kompletne vo všetkom ako ja. Hodiny sme sa vedeli rozprávať, mali spoločné záujmy, jeho rodina si ma okamžite obľúbila a chcela ma za nevestu. Nakoniec sa ukázalo že je to chronický klamár a že reči o spoločnom živote boli na dobu neurčitú nakoľko v mysli bol tak ako 5 ročný čo sa zodpovednosti týkalo. A terajší môj partner? Nemáme veľa vecí spoločných ale rešpektujeme ich a snažíme sa pochopiť. Dopĺňame sa a učíme toho druhého. On keď som ho spoznala práveže vyzeral ako dieťa. Nebral veci vážne, nerozmýšľal o tom sa osamostatniť ale ako sme začali spolu náš vzťah budovať začal sa aj on meniť. Mysľou "dospel" , zariadili sme si byt, začal byť omnoho zodpovednejší a ako sme čakali malú tak robil všetko pre to aby bol tým najlepším otcom a partnerom ktorým je až do dnes ❤️❤️❤️ neraď jej čo má robiť. Toto si musí ona sama rozmyslieť. Kamarátky nie sú na to aby určovali čo robiť a čo nie, miesto toho buď jej skutočnou priateľkou a presveč ju o tom, že nech sa rozhodne akokoľvek že ju v tom podporíš.

lucyluv
7. jan 2019

Pokial sa rozhoduje medzi dvomi, tak ani jeden nie je ten pravy

0izidora0
7. jan 2019

Tak s prvym priatelom su spolu 15 rokov a este spolu ani nebyvaju. Druhy za nou dobieha cca rok. Ja by som vztahom nenazvala ani jednym. Laskou uz duplom. V tomto pripade suhlasim ,ze ani jeden.

monikafeliz
7. jan 2019

@diusk tak krásne si to celé napísala ❤, že som ti to jednoducho musela napísať. ten samotný "lajk" mi nestačil....

0izidora0
7. jan 2019

Oprava* 10 rokov.

diusk
7. jan 2019

@monikafeliz ďakujem pekne ☺️☺️☺️ je krásne už iba keď jednou človeku to prehovorila do srdiečka ❤️❤️❤️