Nevesta sa angažuje v domácich prácach a mne to vadí

31. mar 2020

Dobrý večer, ja by som sa chcela len opýtať vás žien, ako by ste reagovali. Ide totiž o to, že nevesta sa v poslednom čase dosť angažuje v domácich prácach čo sa týka varenie, pranie, nakupovanie, upratovanie ... Mne sa to až tak nepozdáva, ako hej hovorila som že bývam na všetko sama a potom takto sa začala správať a nejako mi to začalo prekážať. Už som jej to samozrejme povedala a ona povedala že teda nebude robiť nič, nebude pomáhať ale čo by ste povedali vy? Jednak sa mi nepáčilo ako často prala aj každý deň , teraz to obmedzila na raz za týždeň dva a aj tí si donesie domov k mame. Syn so mnou odvtedy nekomunikuje. Čo by ste urobili? Blbé komentáre si nechajte.

kikaaa444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
31. mar 2020

Hm.. ťažko povedať, či by mi to vadilo alebo potešilo. V prvom rade by som určite neakceptovala nekomunikovanie čiže ignorovanie v tvojej domácnosti a slušne im povedala, že bývajú pod tvojou strechou, sú dospelí, tak nech sa ako dospeláci aj správajú. Čo tým chce ako syn dosiahnuť? Nekomunikovat s matkou za takú blbosť? Navrhla by som rozdelenie si povinnosti a potom budeme mať všetci ešte aj dostatok voľného času.

petulda333
31. mar 2020

Co ti napisat? Raz ti vadi to, potom to. Usporiadaj si v hlave co chces

heleninamama
31. mar 2020

Ja osobne by som nevravela nič, syna aj nevestu by som poslala preč.(Ale najskôr by som im vôbec ani nedovolila nasťahovať sa). V mojom dome som pani ja a nikto mi nebude zasahovať do domácnosti, meniť zvyky, zdúvať sa a nekomunikovať.

autor
31. mar 2020

@vilma7 on so mnou poriadne nekomunikuje už dlhšie toto bola taká čerešnička na torte.

autor
31. mar 2020

@heleninamama dom je aj môjho manžela ktorý so mnou nežije a ten je s tým ok.

heleninamama
31. mar 2020

Keď sa syn chcel ženiť, mal si zabezpečiť bývanie. A toto mu mal chlap, otec povedať dávno dopredu. Takéto bývanie je vždy časovaná bomba a nik normálny s tým nemôže byť ok.

fokuska
31. mar 2020

Omg omg kde je ta diskusia kde mlada byva u svokry, dom je aj svokrov, ale on tam nebyva a mlada sa stazuje, ze ju svokra kritizuje ze casto perie?

petulda333
31. mar 2020

@heleninamama tiez som zato, ze zit sami. Ale uz ked im tam dovolila byt, tak sa netreba povysovat, ze to je moje a basta. Najst kompromis. Neviem ale nepride mi v poriadku raz jej vycitat, ze nic nerobi a potom zas, ze robi. Autorka by si mala premysliet co vlastne chce a prebrat to s nimi

autor
31. mar 2020

@heleninamama viete on mi na otázku, či si dá kávu povie nie. Na všetko. Nič odomňa nechce a mňa to celkom trápi.

heleninamama
31. mar 2020

@petulda333 Tam sa kompromis nedá urobiť proste 2 ženy nemôžu rozhodovať o jednej domácnosti. Ani matka s dcérou takúto situáciu neustoja a toto je cudzia krv. Celé zle.

autor
31. mar 2020

@petulda333 ona sa urazila alebo neviem ako to nazvať, uprace iba po sebe a synovi, síce naposledy umyla pár okien a dvere a také veci, sem tam podlahu myslím že jej to nedá. A syna som tým nahnevala úplne.

autor
31. mar 2020

@heleninamama alebo ma nahnevala tým že som prišla z práce a ona už varila pre syna.... Neviem akoby chcela byť lepšia alebo čo.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pani_holubova
31. mar 2020

Takže vy vlastne chcete aby boli na vás obaja závislí a aby ste im to potom neskôr mohli vyčítať...

zuzanka.zuzu
31. mar 2020

čo je na tom, že prala a varila každý deň? veľa vody? alebo rušenie kludu?

a že chcela byť lepšia??? šibe ti??? ty s ňou súperíš???

inak nič by som nepovedala neveste, ale synovi - od 1.5. sa uvoľní veľa bytov, ľudia nebudú mať peniaze, nech sa páči, nech si idú do svojho skúsiť...

autor
31. mar 2020

@perdulka7 nemám sa s ňou o čom rozprávať. Nechcem s ňou komunikovať a asi ani ona so mnou.

autor
31. mar 2020

@zuzanka.zuzu tak synovi by som to neurobila. Teraz je to ťažké s peniazmi.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. mar 2020

@pani_holubova viete nahneval ma aj tým, že keď som s ním chcela riešiť jednu situáciu, nejdem hovoriť čo... Tak ma odrovnal tým že ani on mne sa nestará do života.

autor
31. mar 2020

@perdulka7 že ako by ste brali takýto jej postoj.

autor
31. mar 2020

Koľkokrát sa vezmú v noci do mesta autom, som si istá že to je jej nápad a míňajú jeho peniaze

petulda333
31. mar 2020

Tak nehnevaj sa aj mna by to urazilo. Ja som si to so svojou svokrou uzila tiez. Ona nam navrhla nech si skusime byvat u nich (chceli sme podnajom) a ze jej pomozem s varenim, kedze robila kratky/dlhy tyzden a v krcme cize do noci. Ja som varila, upratovala. Svokrovi, muzovi, babke chutilo a svokra to vyhadzovala. Takze som prestala. A prepac ale tu nie si v poriadku ty. Bud rada, ze navari a nemusis to robit ty. Fakt mi normalna neprides

petulda333
31. mar 2020

Ale je to ich vec nie tvoja naco minaju a ako.

baccio
31. mar 2020

Je úplne normálne že varila pre svojho manžela.Musus sa zmieriť s tým že už to nieje len tvoj syn ale dospelí muž ktorý má manželku.Ona je teraz tá prvá v jeho živote.Ty budeš vždy jeho mama ale nie životná partnerka.Tu si už vybral a robí správne ak je iného prvoradá.Akoby sa páčilo tebe ak by tvojmu mužovi vytvárala stále jeho mama...a nenechala tá oprať mu oblečenie...postarať sa oňho.Skus sa na to pozrieť z jej strany.Z jej pohľadu.Ona sa oňho chce starať a teba by to malo tešiť že si našiel ženu ktorá to vie a chce robiť.Ty si užívaj že máš menej práce. Nebojuj o syna on teraz už patrí svojej žene ...tak ako aj ona jemu.

petulda333
31. mar 2020

@heleninamama no neda, lebo autorka to v hlave zjavne ok nema. Kamoska byva u svokry a vzfy vedia najst kompromis a vychadzaju. A nie je jedina

pani_holubova
31. mar 2020

@perdulka7 presne, toto je úplne choré. Pani by som teda za svokru vôbec nechcela, lebo vidno, že schválne vytvára problémy tam kde nie su. Nie je zmierená s tým, že v živote jej syna je už druhá žena, ktorá sa oňho s láskou stará a snaží sa aj v spoločnej domacnosti. Nedokáže prekusnúť, že synačik už nie je len maminke pri sukni. Verím tomu, že mladí keby mohli tak už dávno s ňou nebývajú.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
31. mar 2020

Podla mna mozes byt rada,ze ti pomoze..nemyslim si,ze to mysli v zlom..niektore zeny svokry by ti zavideli...a ze idu do mesta?a co?maju byt pri tebe zavreti? Ved su dospeli,zobrati...skus si najst nejake hobby alebo chlapa a zameraj sa na to 😊

petulda333
31. mar 2020

Skus si odstrihnut pupocnu snuru. Uz nie je len tvoj 🙏 ja len dufam, ze sa odstahuju