Nevera kvôli alkoholu

nelsonson
1. jún 2017

Ahojte, chcem sa o niečo podeliť, resp. zistiť vaše názory. Som abstinujúci alkoholik. Píšem to na rovinu, lebo nemám čo skrývať. Ide o nepríjemnú chorobu, s ktorou má možno dosť z vás skúsenosti. Som ženatý takmer dvadsať rokov, máme s manželkou dve deti. Manželka trpela moju závislosť viac ako pätnásť rokov, napriek tomu sme spolu zostali a myslím si, že sme príkladom toho, že ak sa chce, dá sa všetko zvládnuť. Ak by ste ma stretli, nikdy by ste nepovedali, že som mal s alkoholom niekedy problém. Ani výzorovo, ani psychicky to nenechalo na mne závažné stopy. Prečo som sa rozhodol abstinovať? Pretože som manželku začal strácať. Ožratý, resp. neustále alkoholom povzbudený chlap doma nie je určite pre žiadnu ženu príťažlivý. Dohovárala mi, prosila, vyhrážala sa... Nič nepomohlo, stále som si našiel k poháriku cestu. Až prišiel rok 2011, kedy som prišiel prostredníctvom Pokecu na to, že ma podviedla. Podotýkam, že obaja sme tam mali účty, chodievali sme tam len tak sporadicky. Priznala sa mi sama a ja som vtedy pochopil, že sa skutočne so mnou niečo deje. Prekusol som to samozrejme s pohárikom v ruke, ale trošku som sa miernil v pití. Všetko fungovalo ako predtým, manželka mi verila a ja som veril jej. Lenže moja choroba sa opäť ozvala a alkohol sa pomaly stával znovu mojim najbližším priateľom. Pred takmer deviatimi mesiacmi, keď moja zúfalá manželka už nevedela ako ďalej, začala veľmi vážne hovoriť o rozvode. Až vtedy som skutočne pochopil vážnosť situácie a rozhodol som sa, že budem abstinovať. Dnes vidím, že nepitie mi nerobí žiaden problém, nemám cravingy ani abstinenčné príznaky, jednoducho vôbec nič, fungujem ako dobrý manžel a dobrý otec. Keďže sa zhovárame doma s manželkou myslím si o všetkom otvorene a už poznám jej reakcie, priznala sa k druhej nevere... Stala sa pred rokom, asi mesiac, alebo dva pred mojím rozhodnutím abstinovať. Povedal som jej, že to, že čo sa stalo ohľadom nevery či nevier počas môjho pitia, je všetko odpustené. (až tak sa priznala 🙂) ) Podotýkam, že ja som jej celé roky verný, bez žiadneho "úletu". Pri rozhodnutí abstinovať sme sa dohodli, že nebudeme chodiť na pokec, čo aj platí. Všetko je v najlepšom poriadku, manželka šťastná, dcéra spokojná, ja som spokojný. Priam ideálna rodinka. Len ma žerie jedna vec. Poznám manželku a mám nejaký pocit, že mi povedala všetko tak na 90%. Že tam tých desať percent ešte chýba a niečo tají. Znásobilo sa to potom, ako som náhodou zistil, že okrem svojho profilu na Pokeci má ešte jeden, utajený, o ktorom som nemal vedieť. Manželka nevie, že o ňom viem, hoci som sa jej na to nenápadne pýtal a čakal som, čo povie. Priama odpoveď neprišla a ak, tak otázkou "prečo zasa rýpem". Ten profil už nevyužíva, ale mám strach, že z akéhosi "ženského" dôvodu znovu začne, hoci je doma už pokoj a kľud. O oboch jej neverách sme sa rozprávali, o dôvode, o dotyčných chlapoch (kto to bol, odkiaľ, čo je zač...) preto si myslím, že sa rozprávame naozaj otvorene. Nemám v úmysle sa mstiť, pretože som si vedomý, že ak by som nechľastal, k žiadnej nevere by neprišlo. Ja sa len bojím, že mi nepovedala z akéhosi dôvodu všetko. Prosím kočky, napíšte mi váš ženský názor na túto vec, ako by ste sa zachovali vy a samozrejme aj chlapi, čo si o tom myslíte. Ďakujem zatiaľ...

libawet
1. jún 2017

@nelsonson nuž, v prvom rade, Ti veľmi gratulujem, že si toto dokázal, zbaviť sa choroby menom alkoholizmus, aj keď pomenovanie " abstinujúci alkoholik " zostane navždy. Naozaj, klobúk dolu. Ako píšeš, s manželkou sa o všetkom bavíte, viete o sebe asi naozaj všetko - prečo sa jej teda teraz neopýtaš na tých zvyšných 10% ? Na rovinu a vysvetli jej aj svoj postoj, prečo sa jej pýtaš. Ja Tvojmu postoju rozumiem a chápem, že jej už tak veľmi neveríš, napriek tomu, že si tolerantný k jej neverám/nevere počas Tvojho alkohol. obdobia, no to ALE tam zostane. Opýtaj sa jej, rozoberte to spolu - aj jej dôvod, prečo to robí teraz alebo - čo robí a prečo ? Vysvetli jej svoje obavy a myslím, že by ich mala pochopiť. ( len také moje myšlienky - možno jej to " inde " viac zachutilo, možno jej to zvyšuje sebavedomie, možno s tým " niečím " nevie prestať, možno aj ona teraz potrebuje zasa Tvoju pomoc a podporu.....)

331kikus
1. jún 2017

ak by som na jej mieste došla až do bodu nevery, bolo by to preto, že môj manžel by pre mňa strácal svoje miesto v mojom živote...a prvý raz by to bol poloúlet a keď sa to znova stalo, lebo by sa znova vrátil do starých koľají, tak by som už hľadala niekoho kto ma v ťažkých chvíľach podrží namiesto manžela....a po tom všetkom by tam boli už asi aj city....no ak by som dala znova šancu manželstvu (rodina na prvom mieste), s tým že obaja vyložíme karty a nový začiatok, myslím že by som nespomenula to že som k niekomu začala cítiť niečo viac...možno to je problém, je ťažké mať rád človeka, ktorý toľkokrát klamal, opakovane ranil...aj keď človek chce veriť na sto percent, nikdy to už sto percent nebude...vždy by som čakala kedy príde vlak a ty naň nastúpiš...

nelsonson
autor
1. jún 2017

@libawet Nechcem rýpať do niečoho, čo možno neexistuje. Ten tajný profil si založila ako som písal cca pred rokom a na 100% preto, lebo som mal prístup k jej "oficiálnemu" a určite nechcela, aby som čítal čo si tam píše. Pravdupovediac, aj to čo som čítal na jej oficiálnom nemalo so sexom nič spoločné, hlavne sa potrebovala anonymne posťažovať. Samozrejme na takom portáli sa ale nájde koopec "utešiteľov" 🙂)) Na druhej strane si myslím, že ak by to bolo viac ako dva krát, povie mi to. Je to možno len taký čert, ktorého som si namaľoval na stenu a teraz sa ho bojím.

nelsonson
autor
1. jún 2017

@331kikus Práve preto k nevere došlo a ja som si toho plne vedomý. A ako som napísal libawet, ak by toho bolo viac, určite by mi to povedala. 🙂 Manželka dokonca aj žiarli na mňa, čo je tiež znak toho, že jej stále na mne záleží. Inak by som jej bol i napriek novému životnému štýlu ľahostajný.

nelsonson
autor
1. jún 2017

Ďalšia vec je, že to urobila ako sa sama vyjadrila, z akejsi pomsty. Ja som kašľal na ňu, tak ona kašľala na mňa. 🙂 Ja som jej bol neverný s alkoholom.

libawet
1. jún 2017

@nelsonson no ale toho čerta na tej stene, kt. si stále kreslíš sa chceš ako zbaviť ? Tak jej teda dôveruj, vyhoď si to raz a navždy so svojej hlavy, prestaň ju tam " špehovať " a ver tomu, čo vidíš a máš pred očami. Never len akýmsi domnienkam. Je to len v Tvojej hlave a tam si poriadok môžeš urobiť len Ty.

nelsonson
autor
1. jún 2017

@libawet Vďaka, niečo podobné som asi potreboval počuť. Či teda vidieť... 🙂) Je to zrejme len moja blbá predstava a strach, inak fakt všetko funguje ako má, nič si nevyčítame, v podstate sa na tom už pousmejeme, ak nesmejeme. Intímny život máme výborný, nič nenasvedčuje tomu, že by niečo niekde škrípalo... Len som potreboval vedieť aj iný názor. Len ak som sa opýtal na ten tajný účet, prečo mi nepovedala "áno, mám ho" ?

libawet
1. jún 2017

@nelsonson možno sa za to hanbí, že niektoré veci takto rieši, a nechce, aby si to vedel, možno jej to pomáha, vyrozprávať sa len tak, anonymne ( tu na MK máš "more" príkladov 🙂 - ozaj, Ty jej povieš, že si si dal účet tu na MK a pýtal si si radu ?🙂 Skús sa aj takto na pozrieť, z opačnej strany. Máte super manželstvo, vzťah, rodinu, alkohol je mocný rozvracač, vy ste vydržali aj túto živ. skúšku, ešte viac vás zblížila a zomkla, nepokaz si to len " hlúpymi " - jedna pani povedala a myslel som si....

sissy27
1. jún 2017

@nelsonson napísal si, že napriek tvojmu alkoholizmu ste vy dvaja príkladom toho, že keď sa chce, tak sa dá všetko zvládnuť. Ja to vidím inak - ty si nezvládol nič, všetko zvládala tvoja manželka, deti a okolie... Môžeš si gratulovať, že tvoja manželka si akurát tak dopriala fyzické potešenie inde, mal by si byť za to vďačný a ak by chcela ešte niekedy, tak ju tam aj odvez a popraj príjemnú zábavu. Pretože ťa mohla kopnúť do zadku a žiť si svoj život, mohla mať po boku seriózneho chlapa, ktorý by jej bol oporou a na ktorého by sa mohla spoľahnúť. Namiesto toho obetovala najkrajšie roky tebe a tvojmu chlastaniu. Mal by si manželku na rukách nosiť a nie rozmýšľať, či má nejaké tajomstvá alebo nie...

eeffka
1. jún 2017

@nelsonson ak ta podviedla 4x uz to bude problem? v danom case, pocas tvojho alkoholizmu?

Za mna osobne mozes sa nesmelo opytat o 15rokov... zena sa zasluzi zlaty metal, nie nejake vysetrovanie.

zbytocna
1. jún 2017

Prepac, mozno je to mimo temy ale vobec sa tvojej zene necudujem ani ju nesudim, ze ti zahla. a klobuk dole pred nou, ze po tolkych rokoch ti stale nedala zbohom... ja som to po 8 rokoch vzdala, uz ma nebavilo prosit sa aby si vybral medzi mnou a chlastom. nuz vybrala som si ja. spoznala som niekoho, kto mi ukazal, ze sa da aj inak a ja to nebudem nikdy lutovat. takze pozor, ak si si raz a navzdy vybral, tak urob hrubu ciaru a neries minulost. cim viac ju budes riesit, tym horsie pre vas. sypete si sol do ran. vela stastia

nelsonson
autor
1. jún 2017

@libawet Máš pravdu. A dupľom ak tam už niekoľko mesiacov nechodí. Napriek všetkému a nechcem, aby to vyznelo divne, som šťastný, že takú manželku mám. A už ju nechcem od seba odháňať.

mandala77
1. jún 2017

@nelsonson ak si abstinujúci alkoholik, ak poznáš napr. 12 krokové programy AA, potom vieš, že alkohol postihuje celú rodinu a manželka sa stala spoluzávislou.
Prečo si ona zakladala tajný účet Ti nepovie nikto. Dôvod vie len ona sama. Nedôverovala Ti, hľadala porozumenie, pochopenie, potrebovala sa odreagovať. A nemáš sa čo čudovať. Často sú aj tu témy ohľadom alkoholizmu v rodine a ženy hľadajú radu.
Nerýp sa v tom zbytočne. Ženy hľadajú pomoc, potrebujú sa vyrozprávať. Nemáš jej čo zazlievať. Ak došlo k nevere, opakovanej, samozrejme, že dôvera je naštrbená. Či už tá jej voči Tebe (alkohol) alebo Tvoja voči nej (nevera).

nelsonson
autor
1. jún 2017

Ďakujem zatiaľ všetkým za rady. Utvrdil som sa v tom, že radšej nerýpať do niečoho, čo možno ani neexistuje. 🙂

nelsonson
autor
1. jún 2017

@mandala77 Tá dôvera naštrbená nie je, pretože sme si obaja vysvetlili čo a prečo sa stalo. Ja manželku plne chápem a nezazlievam jej to.

simculllka
1. jún 2017

@nelsonson ahoj, vo vašom prípade musí fungovať jedine dôvera a nič iné. POzri sa na to z tej strany, že môže ona tebe stopercentne dôverovať, že nezačneš raz v budúcnosti zase piť???? Vieš, v živote nikdy nie je nič 100%..ani to, že ty budeš abstinent, ani to, že ona ťa nikdy nepodvedie( možno ty ju). Vo vašom prípade ti radím, aby ste sa držali toho, že spolu komunikujete, trávte spolu čo najviac času a buďte jeden druhému oporou. Popravde, môžeš byť rád, že to s tebou takto dlho ťahala....radím ti, aby si nehľadal nejaké ale tam, kde nie je, resp. nevŕtal sa v tom, nekontroloval ju, už len vo vlastnom záujme. Ono vieš, ani ja neviem povedať 100%, že môj muž ma niekedy nepodvedie, ale teraz nebudem snoriť za jeho chrbtom, čítať mu históriu na kompe, sms a sledovať komu kedy volal. Proste buď si dôverujeme alebo nie. Ak ťa má niekto podviesť, podvedie ťa možno tak, že o tom ani nikdy nebudeš vedieť. A ak by sa to naozaj stalo, ok, bude to bolieť, ale život ide ďalej, všetko sa dá vždy nejako vyriešiť. Držím vám obom palce a staraj sa o svoju manželku, pretože si to zaslúži, hoci aj ona vyviedla hlúposti, ale stále ste spolu, tak pracujte na vašom vzťahu.

mandala77
1. jún 2017

@nelsonson no neviem, keby dôvera narušená nebola, tak to nerieš.

missguerlain
1. jún 2017

@nelsonson Tak plne ju chapes, nezazlievas, doverujes, ale podozrievavy si...no k comu toto?😅

nelsonson
autor
1. jún 2017

@mandala77 Bola by narušená ak by na ten profil stále chodila a tajila to. To by bola iná situácia. Lenže ako som uviedol vyššie, nechodí už tam. Je to v podstate asi prkotina, nehnevajte sa, že mi to vŕta v hlave...

nelsonson
autor
1. jún 2017

@missguerlain Neviem... Lebo som chlap?? 🙂)) Ale časom to prejde, poznám sa. Možno som len chcel povedať svoj príbeh.

majusqa77
1. jún 2017

podla mna si v prvom rade musis ujasnit sam v sebe, co chces.. ..ci chces, aby ste spolu ostali a vyser sa na vsetko, co bolo, ked si jej odpustil, alebo budes rypat a rypat a posle ta do prdele...

eeffka
1. jún 2017

@nelsonson precitala som si to este raz, takze ty po 15rokoch pitia nepijes 9m a uz je vsetko naporadecku?
a uz budete zit stastne az kym vas smrt nerozdeli...? podla vsetkeho mas uz vacsiu dceru ak ste 20r manzelia...nuz vies co by u mna bolo tych 10%. Nie nejaky chlap, ale bocny prijem, zalozny plan, nahradne byvanie ...len by smerom od teba zatiahla ustna voda.
Neskutocne ma irituje ako sa tu buchas do prs, pan tvorstva ako si to zvladol...prd makovy, tvoja rodina to zvladala.

zbytocna
1. jún 2017

@eeffka presne tak 🙂

nelsonson
autor
1. jún 2017

@eeffka Prepáč ak ťa iritujem, píšem len čo cítim. A áno, predstav si, po deviatich mesiacoch je všetko naporádečku. Aj preto, že vidím na manželke aká je spokojná a šťastná teraz. A ľutujem, že som toto rozhodnutie neurobil skôr. Ale radšej neskôr, ako nikdy. A áno, budem na seba hrdý a aj na svoju rodinu, že to zvládla a nerozviedli sme sa.

zbytocna
1. jún 2017

@nelsonson prepac ale to, ze si na seba hrdy, mozes povedat po dalsich 20 rokoch abstinovania.

nelsonson
autor
1. jún 2017

@zbytocna Každý deň som hrdý a moja manželka je tak isto každým dňom spokojnejšia.

eeffka
1. jún 2017

@nelsonson poopravim ta, ked to tvoja zeny tolke roky trpela az dosla do stadia ze naozaj sa rozhodla pre rozvod, tak tomu predchadzali mesiac ak nie roky balansovania mam/nemam ? ...nasledne ak sa zena naozaj rozhodne pre vazny krok a pri tom ze vydrzala 15r to nebude prchka povaha ale skor matka Tereza tak je o tom vnutorne naouaj presvedcena.... cize iste ved teraz je fajn, preco by si konecne neuzila po rokoch normalne obdobie, aj dcera si konecne isto vydychla ze sa nemusi za teba hanbit, ale vôbec by ma neprekvapilo ak by tvoje "zeny" boli vzajomne dohodnute ze ak sa to zopakuje su zabalene za 20minut.
a toto je podla mna to co ti nikdy nepovedia...to ze su stale obe jednou nohou na odchode a nejde o to kolko krat sa manzelka "odreagovala".

A toto je to co muz nikdy nepochopi.

sasa1310
1. jún 2017

@nelsonson si hrdý, že si to zvládla? Ty si on alebo ona?

nelsonson
autor
1. jún 2017

@zbytocna Každý deň na nej vidím, ako sa "rozjasnila" a chová sa inak. Žila v mračnách a zrazu stále svieti slnko. Ty by si nebola spokojná? Moja manželka nebude žiť v neustálom strachu. Dohodli sme sa, že ak by náhodou prišlo k recidíve, ideme od seba. 🙂

svetkaadamko
1. jún 2017

@nelsonson toto je presne problém týchto sociálnych sietí, internetu a všetkého. Toľko zlého sa už kvôli tomu stalo. Človek niečo nájde, nevie ani čo to poriadne je, začne si namýšľať, premýšľať a hlavne domýšľať si veci, ktoré sa možno ani nikdy nestali a podozrievať inú osobu z niečoho, čo ani sám nevie čo vlastne je. Úplne zbytočne sa babreš v jej tajnom profile, čítaš si ten netajný a neviem čo ešte. Sadnem si s ňou, porozprávam a buď tomu verím alebo nie. Koniec. Bodka. Keď sa budeš takto užierať, tak to bude dobré len na dve veci. Na nič a na ho... a nič tým nedocieliš.