Nevera, ktorá nie je u konca

maruska24
15. nov 2013

viem že je tu kopec tém s touto problematikou, ale neviem do ktorej by som ju zapasovala najlepšie. Nejde o môj problém /našťastie, alebo v to iba verím/, ale o problém mojej sesternice, ktorá je z toho zúfalá, nešťastná, sklamaná. Mali šťastné manželstvo, pre okolie boli ideálny pár, majú krásne deti. Ona nie je žiadna neupravená raketa, je starostlivou matkou, manželkou, priateľkou a pod. vlastne ako mnohé z nás. No napriek tomu jej mužovi poplietla hlavu mladšia. Pracoval v kolektíve, kde sa to len hemží takýmito ženami. Jednej podľahol, druhá sa o neho snaží stále. Sesternica je v koncoch, snaží sa zachrániť manželstvo, bojí sa samoty a hlavne stratila lásku. Jeho správanie je nevyspitateľné, raz chce manželstvo zachrániť, inokedy nemá o to záujem. Klasika. Čo jej ale mám poradiť, urobiť, aby sa z toho nezbláznila a neurobila niečo čo by za normálnych okolností neurobila. Je to zranená ženská duša, zrútenie viery v lásku a rodinu lebo chlapovi preplo kvôli mladšej. Trvá to už čosi cez rok a ide to len dole vodou. Pritom boli krásna rodinka a zrutil to. Ju za všetko čo robí obviňuje, prestáva myslieť na rodinu, všetok voľný čas venuje milenke a jej podobným. Ťažko sa v ňom vyznať. Len podotknem že je to zrelý chlap, žiaden 20tnik. Čo by ste poradili? Podľa mňa sa kvôli deťom vo vzťahu neoplatí existovať, oni to vnímajú. A ona sa bude len a len trápiť. Len je to ťažké ukončiť bez boja. Ako by teda mala bojovať? Ako ho odvrátiť od milenky? Alebo ako sa dotyčnej pomstiť. /viem najlepšia pomsta je jej toho muža nechať, ale.../

adri266
15. nov 2013

@maruska24 clovek dokaze pretrpiet a vydrzat vsetko. Clovek dokaze aj odpustit neveru, hoc je to pre neho ta najbolestivejsia rana. Aj takyto vztah je mozne zachranit.
ALE, musia to chciet obaja. Ocividne, on chytil druhy dych. Vzdy zenam radim, aby to najprv riesili, sli na poradnu , poriadne si rozmysleli svoj dalsi postup, ale v Tvojom pripade by som jej radila odchod.

Takze na jej mieste by som sa najprv nahlasila na manzelsku poradnu, cez urad prace je to zdarma, tam by som sa dala dokopy, a zacala by som riesit otazku byvania, rozdelenia majetku, atd po rozvode.

Stane sa totiz, ze chlap ci zena jednorazovo zakopne. Je to svinstvo, boli to, ale ak potom ukaze partnerovi, ze ho to velmi mrzi, a ze si ceni svoju rodinu viac ako milenku milenca, tak ma zmysel bojovat o vztah. Jej partner nevie, co chce. Ze vini ju, je normalne. Takto si to ti podvadzajuci pred sebou ospravedlnuju. Ze je pekna, atd, je tiez bezne. Podvadzajuci hlada nieco ine, nove, vzrusenie spojene s nebezpecenstvom odhalenia, adrenalin, hormony...ze uz nie je 20nik, to je tiez normalne, ludia byvaju neverni v kazdom veku...

no nic,nebudem tu vysvetlovat, preco sa to asi stalo. Tvoja sesternica teraz potrebuje Tvoju podporu, potrebuje sa vyrozpravat. Posli ju na poradnu, ak bude chciet ist aj on, len dobre, mozno sa tam o nom dozvie nove veci, po ktorych bude chciet rozvod na 100%. A mozno nie, mozno jemu dopne, o co mozno pride....Milenke nech sa nemsti, ak spravi nieco jednej, on si najde druhu...tu vobec nejde o tie zeny. Ak by on nechcel, nestalo by sa to, akokolvek radodajne by boli. Ony nie su na vine, on je...a pomsta pre neho??? Velke noznice a cvak cvak 😀 😎 😝

drzim prsty

miska030
15. nov 2013

@maruska24 Je vela manzelstiev,kde je,alebo bol problem ina zena,ale je vela manzelstiev,kde muz odisiel s inou a potom sa po kolenach vratil naspät,niekedy ked som nad tym rozmyslala,keby sa mne nedajboze nieco take stalo,tak by to pre mna bol koniec sveta,nevedela som si predstavit ako by som dalej fungovala,ale odstupom casu ked na to niekedy myslim,alebo ked citam tu na *MK nejake prispevky,tak urcite by som si zachovala hrdost,pomstou nic nevyriesi,aby sa nestrapnila.Nech ide,ved on pride na to,kde mu bude lepsie,este aby sa za nou naspät nedoplazil,to by som si vychutnala 🙂 🙂 🙂 Toto by bola pre mna "pomsta" 😀

adri266
15. nov 2013

@miska030 a este lepsia pomsta by bola, keby sa doplazil a ja by som mu ukazala, ze uz so mnou zije klon Brada Pitta a Toma Cruisa 😎 😎 😎

miska030
15. nov 2013

Ako seba poznam,mna by take nieco este viac nakopolo,ja by som prave,ze ukazala,ze viem fungovat a zit aj bez neho,aby videl,ze sa mam dobre aj bez neho,ale myslim doslova,nie tak,ze na verejnosti v pohode a doma plac do vankusa,ale to zavisi aj od povahy,ja som optimista,takze mna by asi nieco take nepolozila,hoci svojho muza nesktutocne milujem a neskutocne si ho vazim,je moj manzel,kamarat,milenec,uzasny otec,ale ja by som to zvladla aj bez neho 😀 😀 😀

sue
15. nov 2013

@maruska24 vyprdnúť sa na neho - nie v zmysle rozvádzať sa, ale vykašľať sa na neho, fungovať bez neho - bez sexu, bez prania jeho prádla, žehlenia jeho prádla - keď on nefunguje ako plnohodnotný partner, milenec, manžel, priateľ, tak nech to nerobí aj ona - bude mať viac času, keďže nebude na neho vyčkávať, nebude zabíjať čas myšlienkami na to, kde on teraz je, žehlením jeho prádla - bude sa môcť viac venovať sama sebe a svojim koníčkom. Buď sa pánko zbadá - alebo nie. Ona ho nedonúti milovať ju a vrátiť sa k nej... takže nech to "nechá" a uvidí... ako sa to vyvinie...ale musí začať žiť bez neho a pripravovať sa na život bez neho. AK to je kretén, ktorý si neuvedomuje šťastie, že rodinu má, tak je super, ak to zistila teraz a nie až keď bude mať 55 😉 Držím jej palce 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pragmaticka
15. nov 2013

@maruska24 jedine ako jej ty mozes pomoct je dodat jej sebavedomie, travit s nou vela casu teraz ked to ma tazsie a proste navodit ju na pozitivne myslenie. Nech sa s nim co najskor rozvedie (nech netrpi dlhsie) a nech sa neda nadalej ponizovat jej muzom (tym ze on travi vela casu s milenkou) ..zbytocne tym straca len sebavedomie a prestava si vazit samu seba ako zenu. takze ja osobne by som ju co najskor dookopala k rozvodu a k zacatiu noveho zivota. Urcite by som takehoto chlapa necakala doma upravena s teplou vecerou! co je vela, to je vela!! ak sa chlap nespamatal a robi to nadalej, vobec si tu svoju zenu nevazi!! v takom vztahu by som ja za ziadnu cenu nezostavala!!

maminuska
15. nov 2013

@maruska24 niekedy najlepšia bojová taktika je neurobit nič a tým uoribit pre seba veľmi veľa.
Odbúrať od seba jeho " veci " a začať žiť pre seba , riadiť si svoj život,svoje záujmy a dať tomu rok . Po roku zabaliť fidlátka a odisť . Vyrovnaná so situáciou, nabudená vidinou vlastného života a s kľudným svedomím ho prepustiť. 🙂 .

leanax
15. nov 2013

ťažko odpovedať, pretože si myslím, že také čosi musíme prežiť, aby sme to pochopili... ale veľa žien má podobné skúsenosti a každá sa k tomu postavila po svojom... môj názor: ak by to skončil: kým sú deti malé a lipnú na ňom tak by som asi odpustila, ale nezabudla, ale obetovala by som sa kôli deťom, radšej budem trpieť ja než deti, kroté otca milujú... ALE k by to neskončilo ako píšeš a trvá to už rok tak by som to riešila rozvodom, ono to nemá zmysel naťahovať. A čím skôr to sesternica ukončí tým skôr sa z toho dostane.

kykka
15. nov 2013

@maruska24 Tvoja sesternica je uz zlomena zenska dusa, stratila svoju lasku a radost zo zivota. Pises, ze sa uz len trapi a urcite to dolieha aj na deti. Ale rozviest sa nechce, lebo sa boji, ze zostane sama... Ibaze ona je sama uz teraz, tak aky je rozdiel ci sa bude trapit ako rozvedena alebo vydata? Je to vlastne to iste.. Dava jej ten vztah nieco okrem pseudopocitu, ze deti maju otca? Ani deti niesu hlupe a je horsie pre nich vyrastat v stresujucom manzelstve ako keby mali zit iba s matkou a v klude... Ze sa jej muz rok flaka s nejakou mladou cupkou a je mu jedno, ze ublizuje zene a detom? Je to kus hajzla a on si nezasluzi dostat ani druhu sancu od svojej zeny, ktora je mimochodom pani na urovni, nie ako ta malda k*cka, s ktora mu iba roztahuje nohy... Niektori chlapi su fakt nepolepsitelni blbci, ktori sa nikdy nezmenia a preto rozvod by mozno bol pre nu a jej deti najlepsie riesenie. Zo zaciatku by sa mozno trapila, ale to by sa trapila, aj keby ostala zit s nim, a potom by si postupne mohla zacat zariadzovat zivot, kde by mala klud, popripade noveho partnera, s ktorym by uz aj dozila v pokojnom a stastnom vztahu... Na co ostat zit s takym chrapunom, ktory sa po case zacne hnusit aj vlastnym detom? Aky priklad do zivota im on dava?

maruska24
autor
15. nov 2013

mate pravdu vsetky, ono už sa raz bolo aj tak že odíde, potom zase že sa rozíde, potom bol ako zmyslov zbavený atď. ja si myslím že ich vzťah už nemá šancu, on ju zahodil, vymenil rodinu za potešenie. Je to hajzel na entú. Osobne by som bola najradšej keby dostala toľko sily a vyhodila ho z domu ešte pred vianocami / i keď to budú tie najbolestivejšie sviatky/. On už je na mladú tak namotaný, že im už dobrého nič neprinesie.

maruska24
autor
19. nov 2013

@kykka
@leanax
@maminuska
@pragmaticka
@fidka79 baby, ona ho ešte aj obhajuje v mnohých veciach. Nechápem. Sama som videla jeho a tu jeho mladú na fotke z jednej akcie, veru to vyzerá že chlapec je riadne namotaný. Manželka mu robí služku, baby siterku a to je všetko. Podla mňa manželstvo nezachráni. Ťažko je jej radiť napr. aj o rozvode, keď si to nechce sama pripustiť.

lucka_220809
19. nov 2013

@maruska24 clovek si najviac uvedomi,co mal, ked to straca. Niekedy je potrebne odist urobit extremnejsi krok, aby bolo mozne potom nieco reparovat. Asi by som jej tiez poradila s kludom zacat riesit, co dalej.... nemusi hned riesit rozvod, ale mozmo odstahovat sa na cas a nechat ho sameho bez toho tepla domova, ktorym si je taky isty.... ak mali dobry vztah a krasne manzelstvo,ako pises, verim, ze mu to skor ci neskor zapne a pride aj s placom...

Z toho co pises, mi to skratka pride, ze prisiel do nejakej krizy a teraz ho to skratka bavi - tento neviazany zivot, milenka, trochu bezstarostnosti, citi sa ako svihak, stale je chceny a obdiv zo strany mladych peknych zien fakt narobi s chlapom svoje a lahko im pomuti rozum,.. to,ze na svojej zene teraz vidi vsetko zle, je prirodzeny dosledok toho, nie je to realita ani nic objektivne, proste ho evidentne teraz bavi nieco ine, tak je otraveny z tej rutiny doma, ktoru v skutocnosi miluje... len na to zabudol, nerozmysla striedmo vobec. Ja si fakt myslim,ze sa zbada... otazka je, ci sa bude mat ku komu a k comu este vracat, ale ak je tam laska naozaj zo strany manzelky, a je to rozumna zena, bude mu raz schopna mozno aj odpustit.

Asi odchod by som zvolila... ak sa nezbada ani pri tom, potom keby ostala, asi tiez nic nevyriesi... ta istota, ze ju ma, a ze sa k nej vzdy moze vracat, je podla mna velmi dobry utlmovak pre neho... ked clovek nieco straca, uz si uvedomi vselico, to mam mnohonasobne zazite...
Drzim palce...

yidaky
19. nov 2013

@maruska24 Hmmm, skoda, ze si sesternica neuvedomuje, ze takymto pristupom ho neziska naspat. Robi mu sluzku, gazdinu....velka chyba. Mala by sa vzchopit, zbalit mu smradlave ponozky a veci a poslat k milenke. Najlepsia "pomsta". Uz ked to trva rok, nemaju zabrany sa aj verejne prezentovat s milenkou....tak podla mna ich vztah davno skoncil, on je uplne namotany. Ona by mala zdvihnut hlavu a "ukazat mu" o co prisiel. Neviem ako jej pomoct, kedze ona si to asi nepripusta....v takomto vztahu nie je dobre zostat uz ani len kvoli detom. Ona je utrapena, znicena...a co z toho maju deti? Ved aj deti to vidia a citia....a trpia. Predpokladam, ze ste sa o tom aj rozpravali. Mozno sa porozpravat znova alebo nejaka psychologicka by jej mohla "otvorit oci" 😖. Tazko radit, no dolezite je, aby si to ona uvedomila, ze to asi nema vyznam a ze sa takto nici a aj svoju rodinku /ju a deti/.

zuriva
19. nov 2013

@maruska24 minule som citala diskusiu o sms v mobile od uctovnicky. A bola som sokovana, kolko zien tam tvrdí, ze im by nevadilo, ak by ich manzel podvadzal, ze to nie je najhorsia vec na svete...ze vsak co, chlapi boli a budu...
Mozno aj Tvoja sesternica ma ten pristup, ze pre nu to neznamena koniec sveta. Kym on plati, stara sa o rodinu, tak je ochotna nad tym zatvarat oci. A tak, ako mna nik nepresvedci, ze nevera je ok, bezna a nie je to koniec sveta, tak mozno ju nic a nik nepresvedci, ze to nie je normalne...

Minule mi sestra vravela pripad, ked sa vydavala nejaka kocka a na svadbe boli jej rodicia, aj milenka jej otca 😕 😕 😕 Takym veciam nerozumiem, ale asi im to vyhovuje... ludia su vselijaki...
na druhej strane, mala by si uvedomit, ze jedneho krasneho dna sa moze zbalit, nechat ju samu, s hypotekou, s detmi a s vybielenym uctom...aj to sa stava 😔

maruska24
autor
19. nov 2013

ja jej naozaj už nerozumiem. ona o nich všetko vie, čo robia, kam idú, že s ňou trávi všetok možný čas. No napriek tomu mu vytvára teplo domova a mylne si myslí že deťom vytvára teplo domova tiež. Nedokážem ju presvedčiť že robi zo seba iba chuderu a keď si to jedného dňa plne uvedomí tak bude už neskoro. Je mi jej neskutočne ľúto, je to predsa rodina, tak veľmi by som chcela aby sa jej to nestalo, ale ja na jej muža ani pozrieť nemôžem a jej jednoducho nerozumiem. akoby jej preskočilo alebo čo. Žiadna žena ma nedokáže presvedčiť že jej milenka muža nevadí a že sa z toho nezruti časom.