Nevera a pohlavné choroby

zuriva
2. apr 2014

Uz vela krat som citala prispevky od zien, ktore tvrdia, ze jednorazovu neveru by odpustili kvoli rodine. Ja to nechapem, ale ok, kazdy mame nejaky pristup a myslim si, ze ak obaja partneri maju rovnaky nazor, tak je to ok.

Ale vcera som pozerala vecer spravy, bol tam prispevok o jednej k*rve, ktora ponukala svoje sluzby napriek tomu, ze vedela, ze ma AIDS. Mna az striaslo.
A co vlastne chcem vediet? Chcem vediet, ci tie, ktore by neveru odpustili, su si iste, ze ich partner by pouzil ochranu, aby ich a deti nevystavil riziku nejakej choroby. Kedze ja som uz tolko krat pocula od chlapov, ze sex s kondomom nie je ono, tak si neviem predstavit nejakeho chlapa platiaceho za tieto sluzby, a zeby mal kondom. Chcem vediet ci tie, ktore podvadzaju manzelov, trvaju na ochrane.

A mozno je to o mentalite. Ako s fajcenim, aj ked fajciari vedia, ze ich to zabija, ze mozu mat rakovinu, fajcia dalej. A to iste plati aj o fajceni pred detmi ci v tehotenstve. 😔 😔 😔 Jednoducho, je mi z toho smutno a zaroven som zhnusena, ze niektori ludia kvoli 5 minutam rozkose riskuju zivot svoj, aj svojej rodiny. 😢 😢 😢

miskacharly
2. apr 2014

Taki su dnes ludia,nikdo nema nikdy dost.

jahodka8
2. apr 2014

na takéto choroby doplatíme vždy len my poctivé ženy, ona sa ešte z toho aj vylieči čiastočne a poctivá manželka si to odtrpí alebo na to aj zomrie. Ked svojmu mužovi neveríš, tak s ním nemaj sex alebo ho vyhod. Lenže ktorý sa ti s tým prizná?

zuriva
autor
2. apr 2014

@jahodka8 mas pravdu, kto sa prizna??? Nikto. Manzelovi som povedala, ze ak by som raz na to prisla, ze v minulosti ci v buducnosti nieco take vyvedie, nevera a este aj bez ochany, tak mu odrezem tu jeho nadheru 😠 😠 😠

Neviem, asi si myslia, ze im sa nic nemoze stat. Je to to iste, ako ked niekto jazdi 130 km/hod na mieste, kde je prikazanych 90 a este aj obieha cez plnu ciaru 😕 Len neviem, ci im nieco chyba v mozgu? oni nechapu, ze mozu havarovat a vacsinou pridu o zivot prave ti nevinni ludia?
V tej sprave bolo, ze vraj nikoho nenakazila. Ale ako vedia, s kym vsetkym spala za tie dva roky???

moonlight1210
2. apr 2014

@zuriva riesis len neveru.
Ale toto sa ti kludne stane aj s clovekom s ktorym zacinas vztah. Lebo asi ta nenapadne pytat si vysetrenia od neho prv ako po nejakom case chodenia sa spolu vyspite. Skor veris ze by ti neklamal, ze je voci tebe uprimny a sam by sa najprv liecil akoby teba, svoju lasku, nakazil. Resp predpokladas ze jednoducho zdravy je.
Jednoducho sa s nim vyspis a nezamyslas sa.
Ale pocit dovery ktory navodzuje zamilovanie nezarucuje automaticky imunitu voci pohlavnym chorobam.

No pri zacinajucom vztahu toto neriesime. Pricom riziko, ze sa nevedomky nakazime je rovnake ako pri odpusteni jednorazovej nevery partnera.

zuriva
autor
2. apr 2014

@moonlight1210 no vies co, ak by som si zacala novy vztah, tak by to bolo uz len s ochranou. Klapky z oci mi uz spadli ...

mysicka36
2. apr 2014

Kokos, toto sme spolu pozerali v TV a skoro som odpadla. Môj len poznamenal, že keby mu nebolo lúto tých žien a detí tak si povie dobre im tak. Ale presne to nieje len o tých chlapoch. ☹

Ja by som možno čisto teoreticky prekusla úplne náhodnú neveru. Ale keďže si niekto nájde štetku na nete tak to náhodné asi nebude 😀

jahodka8
2. apr 2014

@zuriva No ved to už bolo aj dávnejšie v tv, že štetky v Afrike sú prenášačku AIDS-u a potom sa rodia deti s aids a ich matky na to zomierajú. Asi najlepšie nemať sex s tým svojim, ked je už len podozrenie alebo ísť preventívne na vyšetrenie, lebo muži sú blbí a my ženy matky strašne obetavé. No a tí ktorí chodia za sexom do exotických krajín, to no comment, to dovlečú všetko sem. Asi ho treba poriadne doma usexovať, aby mu to išlo až hore krkom.

zuriva
autor
2. apr 2014

@jahodka8 ved to, napr do Thajska sa chodi za sexom s mladymi dievcatami pod 18 rokov...
ale proste je to nad moj pochop ☹

jabadaba
2. apr 2014

@zuriva Ty si ako filipinske zeny, aj tie odrezavaju. Ja odporucam este aj zalozit na kyslo do pohara. 😀

kveta
2. apr 2014

V Bratislave na Mytnej 5 je sukromne laboratorium, kde sa da anonymne otestovat na pohlavne choroby vratane HIV.

kris557
2. apr 2014

@zuriva len muži asi nevedia, že tie ženy sú preoperovaní chlapi. 😀

jahodka8
2. apr 2014

@zuriva Lebo oni sú len prenášači, im sa málokedy niečo stane. No môj známy bol tiež takto v Thajsku a ako odtiaľ priešiel, hned bol akýsi celý chorý.

moonlight1210
2. apr 2014

@zuriva neviem, ci sa nieco zmenilo, ale kedysi na VS som robila pracu na temu HIV. Kondom nie je 100% ochrana pred nim, lebo otvory v latexe su vacsie ako virus samotny. Takze sa moze vzacne stat ze sa "presmykne". Ale vyroba a zlozenie sa uz mohlo zmenit.
To na margo, ze odteraz len s ochranou. 🙂
A ked ochrana praskne (stava sa tiez vzacne, ale stava), tak je to potom uz osud.

Okrem toho nie vsetky pohlavne choroby su len pohlavne prenosne. Vzacne sa stane ze ju chytis aj inak. Trebars v teplej vode termalneho kupaliska mozes byt vynimkou co schyta chlamydie. Strasne tazko sa to potom vysvetluje partnerovi, resp jemu ze ta nenakazil on. Ak ich od teba uz chytil aj on a mate ich obaja. Kto bol vajce a kto sliepka. 🙂
Hoci Su choroby kde sa podla stadia da zistit, kto bol povodca aspon v rodine (kto ich prvy mal).
Preto napr pri zisteni chlamydii mozno nie je fer hned vystartovat po chlapovi s panvicou a utlct ho za "dokazanu" neveru. 🙂

maria1989
2. apr 2014

@zuriva tieto otázky by si mohla prediskutovať s mužom... či prečo sa tu pýtaš, kto sa kde nakazil

marse
2. apr 2014

najlepsie a najucinejsie je NEODPUSTAT neveru !!!! 😉

stanulienkat
2. apr 2014

Sorry,ale vraj sa dopusta nevery oklo 70% ludi. To by sme uz nikdy nikto nemohli sulozit- ani s vlastnym partnerom.:'(

v_alika12
2. apr 2014

nielen muzi maju svoj podiel viny na neverach... inak mm verim na 99,99% lebo na 100% neverim ani sebe 😀 takze je tazke teoretizovat o tejto problematike,ked sa nas nedotkla (a snad nas bude vzdy obchadzat)

mysicka36
3. apr 2014

Nech sa páči a ona si kludne trtká ďalej 😖

Prostitútka s HIV je na slobode: Stále sexuje za peniaze, nachytali ju pri tom na vlastnej koži!
http://www.topky.sk/cl/100370/1388639/Prostitut...

zuriva
autor
3. apr 2014

@jabadaba odpadnem 😀 😀 😀 😀 Ale ked tak nad tym rozmyslam, asi by to mali byt nakladane vajcia, nie vtaciky 😝

@moonlight1210 suhlasim s Tebou. Ziadna ochrana nie je 100 percentna, ale to neznamena, ze odteraz prestanem pouzivat HAK alebo davat si v aute pas, ci detom. Mas to bezpecnejsie. Mozno vies, ze najnebezpecnejsi sposob dopravy je autom. Napriek tomu bezne soferujeme a nemyslime na to, co sa moze stat. Dame si pas, dodrziavas rychlost. Tak je to aj s HAK, ci kondomom. Mne ide o viac. Najlepsie je mat jedneho partnera, nestriedat a uz vobec nie nekupovat sex u pochybnej drogovo zavislej zenskej 🙄 🙄 🙄 Proste hnus na entu.

@maria1989 Ak by bol Tvoj manzel neverny, Ty by si mala podozrenie, ale nevedela to na isto, odpovedal by Ti na taku otazku? A co Ty, ak by si ho podvadzala a nechcela mu to povedat, priznala by si sa, ak by nemal ziadne dokazy?

@mysicka36 to snad nie je pravda...a citala si aj tie komenty dole?
Napr, citujem: Však si aj zaslúži. Teraz ak si aj odmyslíme, že za ňou chodili ženatí muži, ktorí podvádzali svoje ženy, toto si nezaslúžili. Ona úmyselne šírila smrteľnú chorobu. Je dosť možné, že sú nakazené už aj nevinné ženy tých mužov.
28 • Odpovedaj•Zdielať ›
Obrázok
kayo Simmiska • pred 3 hodinami
asi niesu az tak nevinne, ked ich muzi museli chodit za inou :D

Tak toto ma nas*alo, ze manzelky nie su take nevinne, ak museli chodit za slapkou. Typicke sovinisticke myslenie, az penim teraz od jedu 😠 😠 😠 🙄

maria1989
3. apr 2014

@zuriva keď by som mala takéto podozrenie, poslala by som ho na testy, či by chcel či nie. alebo by som šla ja a jeho poslala do riti

janka7177
3. apr 2014

@moonlight1210 Presne ako píšeš, kondóm môže urobiť sex bezpečnejším, ale nie bezpečným.

froschka
3. apr 2014

Takemu chlapovi co si vrzne s prostitutkou a podvedie pritom partnerku-manzelku by som ako positovna liecbu nepreplacala! Nech si plati vsetko sam alebo nech sprepacenim skape! Taky muzi su vytrete obludy co nemaju najmensiu uctu k zene! Moj tatko aj brasko su kamionisti a denne vidia ceske ci slovenske tlste cigane smradlave na parkoviskach a dojde si po ne nemec ci rakusan na luxusnom aute... Chapete tu zvrhlost? Doma maju vonave krasne manzelky a rodinu! A idu na skuzobky tak si vrzaju s takymto odpadom ! Preto nelutujem ani jedneho co sa s takymto typom zien dava dokopy. A stat sa to mne tak tiez to riesim po filipinsky ! 😀

adri266
3. apr 2014

@froschka presne tak...ja som mala moznost vidiet, ako to byva v takej stvrti, kde parkuju kamionisti, a samozrejme, ze dievcata s cervenou kabelkou tam mali svoje rajony. A kazdy jeden kamion mal zakaznicku 😠

@zuriva myslim, ze clovek, ktory vedome podvadza, nema moralne zabrany, je si vedomy, ze doma ma deti, a manzelku/manzela, a tym padom ohrozuje ich vztah, manzelstvo, uz neberie do uvahy taku malickost, ze riesi ochranu. Raz som citala rozhovor s jednou prostitutkou a ona vravela, ze trva na ochrane, ale ze chlapi su svine, lebo oni praveze chcu bez 🙄 🙄 🙄 Ze ked platia tie peniaze, aby si to viac uzili.

jabadaba
3. apr 2014

@zuriva 😀 skor som mala na mysli nieco na sposob ceskych utopencov. 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oldman50plus
19. feb 2017

@peter952 Že sa nehanbíš šítiť takého nezmysly, nebojíš sa že sa staneš vrahom keď ti náhodou niekto uverí? Pretože zabrániť prepuknutiu AIDS je u nakazeného dnes väčšinou dobre možné, už dokonca sa testujú aj lieky ktoré pravdepodobne v blízkej budúcnosti už budú skutočne liečit? Si ďalší úbožiak širiaci AIDS denialism a veriaci celosvetovým sprisahaniam?
Naozaj veríš že tie desaťtisíce vedcov a lekárov ktorí sa tomuto ochoreniu venujú sa zúčastňujú celosvetového sprisahania?
Môžeš mi vysvetliť prečo úmrtia na AIDS ktoré v afrických štátov môžu ísť nad 100000 ročne tam nemajú koreláciu s užívaním drog?
S jediným čo si napísal možno súhlasiť. Testy na AIDS nie sú tak spoľahlivé ako by sme si všetci želali a ja osobne by som po styku s nakazenou osobou a negatívnom teste celkom ukľudnený nebol. Ako si ale nejaký odborne nevzdelaný polointeligent ako ty môže myslieť že tento fakt podporuje teórie že HIV nespôsobuje AIDS je nad moje logické chápanie. Jediným vysvetlením je to že komu nie je zhora dané v apatieke nekúpi.
Nepočúvajte nezmysly ktoré píše tento demagóg a pár prác s ktorými polemizuje mnohonásobne viac odborných pracovníkov. Vyvarujte sa akéhokoľvek riskantného styku a samozrejme pri pozitívnom HIV náleze zdravý nie ste. Potrebujete liečbu ktorá ale zatiaľ len potláča/odďaluje prepuknutie AIDS. Môžete byť voči tomuto prepuknutiu imúnni, ale stavíte na to svoj život?
Ako môžeš tvrdiť že polovica ľudskej populácie je nositeľom HIV a zároveň že neexistuje test na HIV pozitivitu, ty duševný úbožiak? Viem, pravdepodobne si duševne chorý a potrebuješ liečbu, dnešný svet internetu žiaľ nebráni takýmto jedincom širiť nezmysly nebezpečné pre verejnosť.

oldman50plus
19. feb 2017

@oldman50plus Tak som sa rozčúlil že som napísal aj ja nonsens, samozrejme test na HIV

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
19. feb 2017

@zuriva jednorázovú neveru by som asi skúsila prekusnuť, aj keď netuším s akým výsledkom. Ale práve téma pohlavných chorôb, pričom, ako už bolo spomenuté, kondóm nie je 100% ochrana, by bola veľký problém u mňa.
K tej nakazenej prostitútke...Každý by mal vedieť, aké riziko podstupuje. Kto chodí za prostitútkami, vedome sa vystavuje riziku a je zodpovedný za prípadné následky. Ako k tomu príde nakazená manželka...žiaľ, neviem. Ale rozčuľovať sa nad nakazenou defkou a nad tým, že ju nezavrú, sa mi nejak nechce. Snáď si niekto nemyslí, že je jediná nakazená. Je ich x, niektoré to vedia, niektoré nie, niektoré to tušia...Drogovo závislý človek má len jeden jediný cieľ - drogu a je mu jedno, akým spôsobom sa k nej dostane. Osobnosť sa pod vplyvom užívania deformuje. Očakávať nejaké morálne princípy u takej osoby je vysoký stupeň naivity. A ako je známe veľké percento predajných žien, je závislých. Tak čo používajú na myslenie tí, ktorí si to platia?

lubkavargova1
19. feb 2017

jeeezkove oci dalsi truhlik co vsetko videl a vie cez google a youtube a bla-bla-bla a potrebje stahovat XY rocne fotky...

K panii zakladateke: ja som slobodna a teda sem-tam sa stalo ze clovek si uzil bez zavazkov. Teraz ked aj bol nejaky vztah, vzdy som trvala na ochrane, kondom. Nikdy som nepreferovala sex "naplo". Pokial mladenec nemal kondom u seba alebo ja alebo aj ked bol a zacal sa vyhovarat tak vtom momente sme skoncili.

Tiez som videla tu zienku v spravach...no smutne to je. Osobne by som aj polisom dala rukavice....