Neuvedomelá svokra

ppain
4. sep 2013

Svojej svokre som od zaciatku zrejme nesympaticka ,kedze mi to davala najavo roznymi blbymi narazkymi a odmeranym spravanim od kedy ma pozna... Vrchol vsetkeho bolo ked sme sa s terajsim manzelom nastahovali do jednej domacnosti, zacala mu vsetko organizovat v byte ako keby ona tam mala byvat.. Po svadbe sa to ako tak zlepsilo, lenze co cely cas pretrvava je,ze sa horlivo montuje do nasej financnej situacie, teda hraje sa na nasu financnu poradkynu, co a kedy kupit, alebo naco to kupovat.... Manzelovi huci do hlavy kadejake blbosti ako ma robit s peniazmi, kde ma zainvestovat,ked na nieco nema tak mu s radostou pozicia ,pricom potom sa len nepriamo povysuje nadomna ze ona je ta dolezitejsia ako ja,naposledy to bola kupa mensej nehnutelnosti,o ktorej som ja nevedela a bola mi zatajovana,kedze som s tym nesuhlasila... Nakoniec z toho vysvitlo ze to cele znova ona organizovala... Uz som z toho uplne zufala,cely cas sa nam len montuje do vztahu, manzel si neda povedat,psychicky ma to vycerpava,ja uz nevladzem ustavicne viest hadky kvoli nej... ☹ Neviem co mam robit ale asi takyto vztah nema zmysel,zazili ste uz podobnu situaciu???

juliana77
4. sep 2013

@ppain Neskutočne veľa diskusii tu je na tému svokra. Ja to skôr vidím, na vyriešenie si vzťahu s vlastným manželom, ktorý sa v takýchto prípadoch tvária ako keby neexistovali ked sa vedú žabo-myšie vojny medzi svokrou a nevestou.

libka1
4. sep 2013

@ppain tak taky vztah kde manzel kupi so svojou mamou nehnutelnost a tebe to zatajuje naozaj nema zmysel... toto si asi nechcela pocut, ale co teda bude tajit nabuduce? zdrhla by som co najskor kym nie su deti, potom sa to len zhorsi ☹

danielatn
4. sep 2013

@ppain ahoj, suhlasim s juliana77. Moja osobna skusenost - byvaly manzel sa nedokazal "odstrihnut" od svojej mamy. Postupne sa nabalovalo aj kadeco ine a tak nase manzelstvo skoncilo rozvodom. Tym ta vsak nechcem strasit. Terajsi priatel to montovanie svojej mamy utal chvalabohu hned na zaciatku. Zhorsilo sa to potom prichodom vnucat. Ale opat ju "usmernil". Chvilu ju to bolelo, ale predychala to a vsetci fungujeme nastastie normalne. Zalezi len na tvojom manzelovi, ake hranice jej stanovi. Prajem vela stastia 🙂

babulina
4. sep 2013

Zober ju na kavu niekam na neutralne miesto a povedz jej to priamo a ak to nepochopi tak sa len s tym zmierit, hadam sa nebudes rozvadzat kvoli svokre 😅

kiki68
4. sep 2013

svokra v pozicii executive manager....nem dobre.... 😉
drzim palce,taketo svokry su na utratenie...fakt...financie su citliva zalezitost,uz pri dvoch ludoch je to sem tam na hrane....nie tak este svokru k tomu...

ppain
autor
4. sep 2013

@libka1 mame jedno male dieta ☹

libka1
4. sep 2013

@ppain tak to je horsie... len diskusia, hlavne s manzelom, len ci bude ochotny pochopit kto je jeho rodina a trochu spacifikovat svoju matku? ak nie, tak ti nezavidim a asi ani moc neporadim ako z toho von, to uz budes ty musiet posudit vsetky okolnosti... ale kebyze mam tym nejak trpiet ja si to nenecham a riesim to razne 😖 netvrdim ale ze to je dobre riesenie, len sa poznam a viem kde su moje hranice 😅

ppain
autor
4. sep 2013

este musim dodat ,ze ta moja svokra je spoludisponujucou na ucte,a aj na vkladnej knizke ku ktorej ja absolutne nemam pristup..Moj manzel je asi chorobne na nu naviazany,cokolvek poviem,tak ja som ta zla... A inac je aj dobra herecka,vzdy vie zahrat na city, rozplace sa ako to dobre myslela ,ze ja co ja mam proti nej a tak... Ked som jej minule volala z toho celeho soku co sa u nas deje, ci vedela o tom tak mi len zaryto klamala ,ze nie hoci manzel mi potom tvrdil opak, a ze co ma je do toho ze co on kupuje ☹ ☹

ppain
autor
4. sep 2013

@libka1 Tak ja to uz zial vidim len na jedine riesenie,len sa bojim ako to dopadne ,ci vobec mam na nieco narok pri tích vsetkych spekulaciach a hlavne sa bojim aby som neprisla o maleho, lebo si nanho tiez robia naroky.... A navyse v ten den ked som sa dozvedela aky podvod na mna prichystal tak som sa dozvedela aj dalsiu vec, co mi len nahrava k tomu mojmu rieseniu...

libka1
4. sep 2013

@ppain z tohto by som ja osobne zosalela 🙄 bud by ma dostali na psychiatriu alebo by som zdrhla co najskor...

ppain
autor
4. sep 2013

@libka1 presne tak to vnimam, a mam pocit ,ze k tej psychiatrii tiez nemam daleko 😔

libka1
4. sep 2013

@ppain no len aby nebolo vsetko pisane na tu mamicku a pekne ta zo vsetkeho vysachuju, lebo tym mi to zavana... dieta ti len tak nevedia zobrat, ale o majetok ta zial pripravia lahko ked su takyto vychcalkovia... sa mi zaludok z toho prevracia 😝

ppain
autor
4. sep 2013

@libka1 Ved byt je na manzelovom mene, lebo nechceli aby som do toho zainvestovala,potom auto tiez a ta vec co bola kupovana ,ktovie.... Ked je to nadobudnute v manzelstve tak pocitam ze polovica moja,aj ked do toho vlozila cast svojich peniazi ona ale asi nema od toho ziaden doklad... Oni su cela rodina , takto vychovavany,ze peniaze a majetky su na prvom mieste, a takto to aj u nich vyzera...

tyssa
4. sep 2013

ak s nim chces ostat, tak to vidim na dlhorocny boj, kde ty prides o nervi, dieta bude vystresovane z hadok a mamicka bude furt najlepsia, nerozumien opicej laske-ja mam dvoch synov, su este mali ale dufam ze ich vychovam tak, aby moje nevesty nenadavali ze su za sluzky, ze chalani nevedia nic porobit v domacnosti a ani okolo domu,../uz teraz ich zapajame do vsetkeho, ci manzel alebo aj ja,../, a co sa tyka financii tak tam su podla mna najviac konflikty-asi by som sa vratila z kratsej cesty, t.z. navrh na rozvod, vyzivne a delenie nadobudnuteho majetku,.. a zacat zit svoj zivot,..pretoze nie ste rovnocenni partneri-dal ti to jasne najavo,..
ps-my mame rozdelene ucty, ale peniaze su spolocne a o kazdej investicii sa bavime /este aj o 20 eurovych veciach,../

lumiva
4. sep 2013

@ppain Ako mohol kúpiť nehnuteľnosť manžel bez teba? Vsak to na katastri nezapisu, ci uz sa to zmenilo? Ja by som asi hrala "mŕtveho chrobaka" a myslela na zadné dvierka.

ppain
autor
4. sep 2013

@lumiva Neviem ako to je mozne, totiz ja sa do toho vobec nerozumiem, ked som sa ho pytala preco som aspon pritom nebola,pri prepise alebo preco tam nie som zapisana ako spoluvlastnik tak mi nic nepovedal... Ze vraj vlastnikom je on... Asi by bolo dobre keby som sa poradila s nejakym pravnikom, tato cela situacia vyzera na pekny odrb 😒

karin1234
4. sep 2013

Kombinácia syn-matka-nevesta, z toho je malokedy niečo dobre, ked sa svokra stará do vztahu. ja by som si stanovila pravidla povedala čo mi vadi na rovinu a dala ultimatum ci sa to zlepši, ved ste dospelí ludia a nie aby vas svokra organizovala.

lumiva
4. sep 2013

@ppain Chod sa opýtať na kataster. Mohli urobit tak, ze to ona kupila a potom mu to darovala. Pozistuj si najprv fakty.

monyccka
4. sep 2013

@ppain akje nehnutelnost alebo iny majetok nadobudnuty pocas trvania manzelstva, je rovnako tvoj ako manzelov. Nie je dolezite, na koho je pisany ani kto ho kupil. VSETOK majetok nadobudnuty pocas manzelstva sa pri rozvode deli rovnym dielom. Zaroven NIC, co bolo nadobudnute pred uzavretim manzelstva a je vylucne vo vlastnictve jedneho z manzelov neprinalezi pri rozvode tomu druhemu. Dzrzim prsty. Utekaj z toho prec skor, ako ti prepne..lebo to k tkmu podla mna smeruje. Este doplnim, ze akk tu pisala @lumiva , darlvacou zmluvou sa to da obist ale tam su nejake lehoty, ako dlho to musi kupujuci vlastmit pred darovanim..

janka0276
4. sep 2013

nemusí chodiť ani na kataster, najde to aj na stránke katasterportal.sk

lumiva
4. sep 2013

@janka0276 To ano, ale mozno tam najde nejaku "spoluziacku zo zakladky", ktora jej ochotne povie podrobnosti 🙂

mellisek
4. sep 2013

@ppain
Ver ze som zazila stale ji zijem, prisla jsem sem z Prahy kdyz jsem byla tehotna tak muj pritel slovak odesel do UK abysme si polepsili a ja jsem musela jit sem, bydlet k ni.
Ted jsme tu uz oba dva bydlime u ni stim ze si jeste svoje vlastni nemuzeme dovolit.
Ja jsem tedy pomahala s domacnosti varila jsem kedze ona se porad montovala do naseho vztahu MONTUJE montuje se do všeho, do vychovy proste do všeho ackoliv zijeme z vlastnich financni.

Proste katastrofa, muj pritel uz pochopil ze se me musi zastavat protoze NEHORAZNE obrovske hadky kvuli ni byli, i nas rozchod byl uz na ceste ja jsem zni do ted vystresovana.
Proste tesim se na den kdy budeme moc opustit tento byt a budeme daleko daleko od ni kde budeme moc konecne zacit UPLNE svuj zivot.

Jsem ji urcite moc vdecna. Ale to co dela jiz prehani

DRZIM TI palecky a pevne nervy, a tvuj manzel musi pochopit ze ted si ty jeho rodina a on si za tim musi stat

libka1
4. sep 2013

@monyccka pokial to kupila svokra na seba tak si moc nepomoze...

natalka331
4. sep 2013

@ppain moja draha ja prezivam presne to co ty. rozdiel je v tom ze moj muz si nekupil nehnutelnost ale dost drahe auto za mojim chrbtom. a ked zistil ze mu nevychadzaju mesacne splatky tak si svokra zobrala na seba splacanie. nie ze by mu dohovorila ze na co si to auto kupoval, alebo ze ked na tto auto nema prachy nech ho preda, nie nie ona ho v tom este podporuje! moja svokra je velmi falosny clovek, do oci nic zle nepovie, ale za chrbtom ohovara kade sa da aj mna a celu moju rodinu. moj manzel je doslova a do pismena mamin cecek! ona je strasne zatazena na svoje deti, pretoze jej manzelstvo je dost na prda ona je zatrpknuta kvoli tomu. kazda hadka co mame s manzelom je iba kvoli nej. teraz akuat riesime obrovsku dilemu ohladom byvania. ona chce aby sme sa nastahovali do jej domu a aby sme si to tam opravili - nova strecha kupelne nove, zateplenie a tak. ten dom je stara haraburda. ale ona by ten dom na nas aj tak nikdy neprepisala lebo sa boji ze by sme sa s muzom rozviedli a ju by asi slak trafil aby som potom polovicu vlastnila ja. takze si mame s muzom opravit vlastne majetok niekho ineho! no mojmu muzovi sa tato myslienka velmi paci. na druhej strane mame k dispozici pozemok aby sme si mohli postavit domcek, ale to sa zas svokre nepaci a ona mu to vytlkla z hlavy. ze na co stavat a brat si hypoteku, ked mozme ist byvat uz do postaveneho.......som zvedava ako to dopadne. a rozhodne tu nepocuvaj rady typu rozved sa a tak.....je to tvoj manzel! rozvadzat sa kvoli ludskej hluposti svokry - to nerob! hlavne bud na manzela mila a on si bude postupne uvedomovat kde je jeho miesto. drzim palce!

andreah25
4. sep 2013

@ppain Čokoľvek nadobudnuté počas manželstva (i keď to bude znieť iba na manželove meno) je i Tvoje. Je jedno či to ide čiste iba z jeho peňazí, je to i Tvoje. Taktiež ak by bral aj nejaké úvery, o ktorých tiež nemusíš vedieť, tak i tie úvery sú z polovice Tvoje - proste všetky aktíva i pasíva počas manželstva sú vás oboch.
A že Ťa nič do toho, čo on kupuje? A že nemáš vôbec prístup k nejakým účtom/knižke? OK, ale hneď dnes si choď do banky urobiť svoj účet, kde nebude mať on prístup, na ten účet si daj posielať svoj plat/rodičovský, alebo čo poberáš. A manžel ak má na blbosti, tak si peniaze pekne odkladaj a mužovi dávaj iba zoznam toho, čo treba kúpiť - aj pre malé.
A keď sa manžel ozve, že prečo nemá prístup k Tvojim peniazom, tak mu povedz, že má taký istý prístup, aký máš Ty k jeho....

tilly
4. sep 2013

@andreah25 ma pravdu, ak manzel kupil nehnutelnost na svoje meno, tak je kupna zmluva relativne neplatna... znamena to, ze ak sa do toho zamontujes, tak sa kupna zmluva stane uplne neplatna, cize manzel musi vratit nehnutelnost a predavajuci mu musia vratit peniaze... resp. teba musia zapisat na LV... a nechapem predavajucich, resp. realitku, ze si neoverili, ze predavaju jednemu z manzelov a druhy o tom nevie... ja by som do takeho rizika nesla...

a tvojho manzela trosku prefackaj... je to len jeho chyba ako sa svokra k tebe sprava... moja by si toto nikdy nemohla dovolit... aj ked teda nemame super vztah, viacmenej sa ignorujeme, ale rozhodne by sa nemohla montovat manzelovi do zivota... tvoj muz mi pripada ako riadny oidipacek... 😠 najprv porob poriadky s muzom az potom so svokrou

ppain
autor
4. sep 2013

@natalka331 Vidim ,ze sa nas pribeh zhoduje v 80percentach, tak rozvod beriem ako krajnu moznost, ale zas tahat nieco dalsie roky ,tak to teda neviem ci to vobec stoji za to.... A nas vztah by sa zlepsil samozrejme, ale keby nebolo jej, co zrejme este nejakych par rokov potrva 😠

darkabarka23
4. sep 2013

@ppain mne to pripadá,ako keby ťa manžel nemal za nič,prvoradá je pre neho jeho mama,a čo si myslíš ty,je pre neho nepodstatné,a časom sa to podľa mňa bude len zhoršovať,lebo aj váš vzťah bude len zovšednievať,a keď on je na mamu tak naviazaný,to sa nikdy nezmení.Ty sama musíš uvážiť,či chceš ostať vo vzťahu,v ktorom si vlastne nesvojprávna,lebo šanca je tu takmer nulová,že by sa to časom zmenilo,jedine,ak by manžel videl,ak by si povedala,že takto nechceš žiť,a chceš sa rozviesť,si možno uvedomí,s kým vlastne chce prežiť zvyšok života.Lebo žiť v takomto vzťahu by chcel asi málokto.

dedikatessa
4. sep 2013

@natalka331 uff tak to ako keby som citala o mojej svokre s tym rozdielom ze my sme tak byvali pod jednou strechou, stary dom treba stale opravovat a my sme tiez vrazli nie male peniaze do vsetkeho co sa nam uz nevrati ale aspon sa ukazala prava tvar a to je na nezaplatenie, pretvarka nevydrzala a to co sme riesili skoro dva roky sa za par minut ostrjsieho slova vyriesilo tym ze sme hned odisli !

dedikatessa
4. sep 2013

Myslim, ze takychto pripadov je neurekom a to hlavne preto ze sa rodicia nevedia vzdat svojich deti...a vecsina muzov je velmi rada ze je tale o nich postarané, je to taka lenivost postavit sa ako manzel a otec vlastnej rodiny lahsie je byt stale maly chlapcek. Len ta prosim za ziadnu cenu nechod byvat k svokre hovorim z vlastnej skusenosti s tym rozdielom ze moj manzel stal pri mne a videl svoju matku v skutocnom svetle inak by to nevydrzalo ani nase manzelstvo hoci sa lubime to v takychto pripadoch nestaci. A ako sa pise :Preto opustí muž svojho otca a svoju mať a bude ľnúť ku svojej žene, a budú jedno telo. pokial nie ste jedno tak to nebude fungovat