Neustály plač bábätka od susedov mi trhá srdce

jahell
28. júl 2021

Večer čo večer nechávajú susedia plakať asi 10mes. dieťatko, niekedy to trvá 1 - 1,5 hodiny v kuse. Mám nutkanie k ním ísť a vziať to maličké do náručia a pritúliť ho. V týchto horúčavách keď máme všetci okná pootvárané tak počuť každé jedno slovo. Jeho matka sa mu prihovára slovami (povelmi) '' TICHO'' PRESTAŇ ''NEVEZMEM ŤA NA RUKY ''SPI''..... Celé sídlisko na balkónoch len krúti hlavami...viem, že nemáme právo zasahovať do výchovy ale vážne mám každý večer bolesti brucha z toho plaču , neskutočne mi je lúto toho maličkého stvorenia ako žene-matke by mi to srdce nedovolilo nechať ho tak dlho plakať

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
28. júl 2021

@jahell strasne napisala by som im anonymny list...ze ci nevedia, ze dieta ktore dlho place same v postielke bude trpiet cely zivot pocitom opustenia...

pr3ttygirl
28. júl 2021

Ja by som sa asi dohodla s ostatnými, ono je to v podstate rušenie nočného kľudu 🤷🏽‍♀️ takže by som ich poprosila aby s tým prestali, prípadne, ak máte deti, že sú deti z toho nervózne a plačú vám doma lebo počujú to bábätko...a držím palce, snáď sa tá mamička konečne uvedomí a prestane to robiť

nikpa
28. júl 2021

@jahell vieš čo ja by som jej zazvonila, dokedy máte počúvať to dieťa plakať? Nie preto že by si chcela robiť nepríjemnosti susedom ale už len preto, že možno sa bude snažiť ho utíšiť keď sa budú susedia sťažovať. Lebo to je asi maximum čo môžeš preto malé urobiť, mne by to nedalo, chudatko malé.

0silvia0
28. júl 2021

@jahell vyzerá to na chladný typ matky. Ja by som sa zasa bála, keď jej niečo všetci poviete, že to malé bude chcieť utíšiť nejakým trasením alebo ešte niečo horšie, lebo bude potrebovať aby stíchlo. Mne osobne detský plač dráždi všetky nervové zakončenia, takže ťa úplne chápem. Asi by som sa jej spýtala, či má dieťa nejaký fyzický problém a či nepotrebuje s niečím pomôcť. Nebola by som na ňu hneď nepríjemná a rázna. A podľa odpovede by sa uvidelo čo ďalej.

maciatkolulu
28. júl 2021

@jahell mne môj syn mal obdobie asi mesiac, keď presne o siedmej začal revat a koncil o 22.00.nedalo sa ho vlacit non stop na rukách, proste to bolo vyčerpávajúce a kebyže mi nejaká dojatá suseda zazvoní pri dverách, že chudáčik dieťa a chce ho zobrať na ruky.... No neviem, čo by som spravila. Mne rozum stojí, koľko debilin a ooooo, aaaach dokonalých bytôstiek sa tu nachadza... Mne naopak žerú nervy matky, čo svoje deti nechajú robiť zle iným, lebo však nebudeme ničiť sebavedomie chudáčika, keď mu niečo zákaze... To samozrejme píšem okrajovo

ajka0207
28. júl 2021

@jahell a ako dlho už takto plakava? Možno ho len chce naučiť spat v postieľke. Ja keď som odstavovala tak dcéra revala týždeň každú noc pár hodín. A bolo jedno či sme ju tisili, nosili, alebo nie. Samozrejme ak stav trvá dlhšie ako nejaké týždeň, dva tak by som sa pokúsila porozprávať so susedmi v zmysle že vás to ruší

nafka0483
28. júl 2021

Trha to srdce, ale na druhej strane - nevies co sa tam deje, nevies preco babo place, nevies preco ho nevezme na ruky. Mozno ho uci na postielku, mozno ho oduca od dojcenia, mozno praktizuje metodu nechat vyplakat... ktovie. A mozno ma babo naozaj nejaky problem - ci uz ho nieco boli, alebo sa potrebuje pomojkat a matka je proste len chladnejsia.
Lahko sa sudi, ale nie vzdy je na prvy pohlad vsetko tak ako sa zda. Mozno skusit susedu oslovit a milo sa opytat nieco na styl, ze maleho trapi brusko, bojujete vecer s kolikami? A uvidis ako azreaguje, ak sa spyta preco, pvoies ze ho pocujete plakat, mozno bude mila, mozno odvrkne, uz podla toho budes vediet co dalej.

kitycat
28. júl 2021

Prepac, ale tvoj prispevok znie ako by si chcela dokazat, ze ona je lepsia mama ako ty.

Ked uz oslovit tak ked na nu nahodne natrafis a nie cielene za nou ist uprostred ich ritualy. Vobec nevies ake ma ta mamicka doovody na svoje konanie

0silvia0
28. júl 2021

@jahell teraz som si spomenula, že aj môj syn takto revával okolo roka každý večer, išli mu zuby. Trvalo to asi 1-2 týždne, ale tak neokrikovala som ho, aby prestal, ale som ho čičíkala, kým mu zabral nurofen. Takže ťažko posúdiť, o čo ide, ale jednala by som opatrne a citlivo. Lebo keď vybehneš na vystresovanú matku ešte s dotazom, aby si utíšila dieťa, nemusí to dopadnúť dobre.

oblecenie99
28. júl 2021

@maciatkolulu presne, môj mal síce krátke ale o to intenzívnejšie obdobie keď proste nie a nie zaspať a musel sa doslova vyrevat. Ku koncu som už mala také nervy, že som ho proste nechala, nech plače a potom som ho zobrala opäť dvestykrat na ruky a keď sa už patricne vyreval, tak zaspal. Robil to iba pred nocnym spánkom. Doteraz nerád chodí spať vecer, už sme mali nastavený režim, že od deviatej spal, ale prišlo leto, viac svetla večer a zase sa to pokazilo. Navyše môj muž chodí domov z práce o desiatej a prísaham čaká na neho ci co, od deviatej stojí v postieľke a kuká na dvere. Mame 2 možnosti, chodiť s nim večer po meste alebo ho nechať do noci hrať sa a pod. kým sa neunavi (bavíme sa o polnoci a pod.) alebo ho skúšať uspavat postupne od tej deviatej, čo v praxi vyzerá opäť tak, že on spať nechce a keď zistí, že chceme aby spal, tak začne vystrajat a plakať. Cez deň zaspí úplne bez problémov sám. A áno, niekedy mamám rupnu nervy, už aj mne sa stalo, že som musela odísť z izby si tie kazdovecerne cirkus rozdychat alebo proste zvýšila hlas. Keby mi do tej paródie na uspavanie ešte zazvonila suseda, že ona malého ľutuje a pomojka, lebo ma roztrhané srdce, asi by ma porazilo.

ivangeline
28. júl 2021

Ja by som sla povedat...ze to rusi,ak to trva dlho. Ak tp metrva ani tyzden,tak by som to nechala tak..

jana_eyre_2
28. júl 2021

Koľko krát som tu na modrom koniku čítala že takto ženy učia deti zaspávať samé.. možno to proste začala praktizovať, nevravím že by som to robila rovnako, svoje deti som uspávala dlho.. ale matka je zrejme už unavená, frustrovaná tak sa proste tak vyjadruje.. ľahko sa hovorí každému čo nemá urevane dieta ako by to urobil lepšie..

Môj najmladší má balkánsku nervnu povahu, prvé roky života doslova odreval a veru bolo to riadne náročné.. a stále je a poznám ake to je, keď všetci vedia lepšie čo robiť a pritom tie.ich rady milión krát vyskúšané nefungujú...

natalala
28. júl 2021

@jahell to je strasne :( mne by tiez puklo srdce asi, kebyze to pocuvam. U nas tiez bolo obdobie, ked vecer plakala kvoli brusku, ale teda aj 3 hodiny sme sa striedali s manzelom, nosili ju, spoevali, masirovali brusko, kojila som, no prpste robili sme vsetko aby sa jej ulavilo a bolo mi ale ze uplne jedno, ze ma bolia ruky a je mi nepohodlne, ked som videla ako place. Uz som aj ja niekedy zacala plakat, tak to ma manzel vzdy vymenil, chvalabohu to obdobie preslo. Davat ale dietatu pokyny akoze neplac a spi 🤦🏼‍♀️ to je fakt hrozne. Chapem ale, ze mozno je vycerpana, nema jej kto pomoct a je zufala, ale stale je to ona co priviedla to doeta na svet, lebo ono sa nepytalo a este velakrat bude musiet kvoli nemu obedtovat svoje pohodlie a hlavne ked je babo.

mabenn
28. júl 2021

@jahell tazke toto...ja som tiez proti tomu aby sa dieta nechavalo plakat ....mimo obdobia vzdoru ked si potrebuje prezit emociu sa bavime 2roky plus a nie dlhsie ako par minut...neviem poradit, ja som clovek aj pomerne empaticky voci okoliu, preto som ani nedokazala odstavit, pokym to dieta bude reagovat takto a v noci...proste ma silnu potrebu nejaku, mam to riesit...poradit ti neviem, zial, ale musi to byt zle, nech uz je pricina akakolvek...ak aj zuby, existuje nurofen, ako bolo spominane...

mabenn
28. júl 2021

@jahell ty mas deti? Vies si realne predstavit ze by si jej v dobrom isla niekedy zazvonit a spytala sa, co je vo veci? Mozno jej aj poradis/pomozes, ktovie...

hettinka
28. júl 2021

@jahell naša dcéra bola taká uplakaná, že keby bývame v paneláku, asi na nás volajú socialku 🤣. Nepomáhalo nič, ani pekne, ani škaredo, keď som ju chcela pohladkať, pritúliť, revala ešte viac. Rekord boli 2 hodiny v 4 rokoch pre NIČ! Lebo sme prišli z kúpaliska o 19:00 a ona si zmyslela, že tam ešte chcela byt. Alebo revala hodinu preto, že som jej otvorila ja jogurt a ona si sama chcela. A podobne dôvody. A vedela revat, že sa až povracala. Nikto jej nič zle nerobil. Aj u doktorky sme boli, radila som sa s kamoskou psychologickou, vraj tazka povaha, vysoko inteligentný introvert, čo chce mat všetko po svojom. Doteraz. Len už nereve.

jumama
28. júl 2021

Alebo jej do schranky hodit nejaky letacik, vytlaceny z netu, ako uspvat dietatko tak aby neplakalo... povyberat nejake rady, mozno ma len taku radu od svokry, ci maminy, ze odlozit dieta do postielky a nebrat na ruky, som 76 rocnik a vtedy bola takato metoda “moderna”, napr. aj moja svojra sa mi ju snazila odporucit, ze co hned do ruk beriem, ked place, ze mam dat do posielky a nechat nech babatko zaspava same.... A nemyslim tym naozaj nic dehonestujuce voci svokre, iba ze sa to vtedy naozaj tak robilo. Niektorym detom to nevadi, zasia tak, niektorim vadi a placu, potrebuju mamu. Zlata stredna cesta je mozno niekde uprostred. Upokojit sa a odhadnut, preco babo place... Babatko moze byt uplakane, bo mu idu zubky, mama uz vycerpana, mozno jej nik nepomkze cele dni...a mozno naozaj nechce sklznut k tomu, ze bude babo drzat na rukach a hongat sa na fitlopte celu noc. Ako sa sprava k dietatu inokedy? Chodi vozikat, chodi casto von? Su aj narocne babatka a niekedy im nepomoze ani spanie s maminou, aby neplakali... nasa bola spachtos, kamoskina bola takyto placko, ked ju nehongali v kociku, tak im ani nespala... Mali to strasne narocne prve dva tri roky.

karelova
28. júl 2021

Ach, milujem takéto diskusie. Odkial ty môžeš vedieť, že ho nechavaju vyplakat? Mas rontgenove oci? Možno place v maminom naruci, mozno ma nejaky zdravotný problém, ale ano, hneď treba matku odsúdiť a napísať o tom na MK 😃
Aby sa to raz neotocilo proti tebe....

jablkovastrudla
28. júl 2021

@hettinka kedy jej to preslo? Ja to mam aktualne doma. Uz som myslela ze maly naozaj nie je v poriadku, ale uz som to riesila s dost doktormi aj psychologickou. Má len tazky povahu 😑

hettinka
28. júl 2021

@jablkovastrudla okolo 6 rokov, keď sa narodil syn a hodila sa o zem. Ja som bola nejaká unavená a som jej povedala, že je veľká a fakt sa to už nehodí. Akoby zázrakom pomohlo, prestala plakat a prešlo to plynulo do fázy oduvania sa a trieskania dverami.
Napriek ťažkému detstvu je to dnes sikovna a múdra mlada žena, len svojská povaha.

Inak, druhy syn uplny opak, ten vôbec neplakal.

mamamasama
28. júl 2021

Vdaka Bohu moje dietatko nikdy extra neplakalo, ale naopak, drobec u susedov plakal tak, ako keby ho z koze drali. Kazdy den. V zivote by mi ani nenapadlo zasahovat niekomu do vychovy. My mame svoje metody, ktore sa im napriklad nepozdavali(nosenie v šatke), no vdaka tomu nas maly neplakal. No skutocne nikdy som im nebola klopat na dvere, ani mi to netrhalo srdce a pritom ich maly reve dodnes a to uz ma 2,5 roka. Ži a nechaj žit. Nevies ci mu rastu zubky, ci ho neboli brusko, moze byt xy dovodov preco place, ale na to su rodicia, aby to riesili. Nie susedy.

oblecenie99
28. júl 2021

Ešte dodám, že nikdy som ináč nepraktizovala žiadnu speci metódu, keď môj syn nechce spať, alebo je chorý ci mu idú zuby a už bude mať nervy, tak bude plakať aj na rukách. A môžem ho vlacit aj hodiny, aj tak bude plakať. Ako dieťa som bola rovnaká, naši mali prerevane tri roky kazdu jednu noc. Uplne chápem susedov, ktorí sa tiež chcú vyspať a nie je im to príjemné.

ankare
28. júl 2021

Krava sprostá,evidentne necháva bábo vyplakat,chudiatko maličké. Mne by srdce trhalo.

heidy222
28. júl 2021

@jahell porozpravaj sa s tou zenou. Moze to Byt inak. Moj 1,5 rocny ma teraz uplakane obdobie a place aj Ked ho mam na rukach

bory195
28. júl 2021

Mne raz klopala suseda, že mi place dieťa, to mal syn 2 mesiace, a nevedeli sme, ako ho večer utíšiť, neurazilo nás to, skôr to bolo milé gesto, taka úprimná snaha pomôcť, a ona aspoň mala srdce na mieste, že ho drobca malého netyrame, tak by som povedala, počúvaj srdce, ak to tak cítiš, klopnut a opýtať sa, či im netreba pomôcť, to snáď nikoho neurazí

kristianka2255
28. júl 2021

nooo, moj syn hned ako vysiel z brucha plakal, plakal najedeny,plakal prebaleny, plakal ked sme ho nosili na rukach, kocikovali, nosili v nosici, hojdali v kresielku,stale a ver mi ze ked to dieta stale place (2roky vkuse) , vyzeralo to asi tak ze 2 hodiny plakal, pol hodinu pospal a potom zas 2 hodiny plakal chodili sme stale po doktoroch, raz asi koliky, raz asi reflux, ktovie ci ho hrdlo neboli, ked je dlhy mozno aj klby ...no stale daco, boli sme uz riadne na nervy, nemali sme okolo nas babky, sesternice, tety, sestry ,ktore by nam pomohli, my nonstop s muzom nevyspatí, unavení, na pokraji zrutenia..tak aj od nas slo velakrat slovo "boha zase" 😂a ver ci never syn ma uz 4.5 roka a milujeme ho nadovsetko a urcite niesme zlí rodicia, davamu mu najviac lasky kolko vieme a venujeme sa tiez najlepsie ako vieme...aj take pribehy pise zivot😀

3vita
28. júl 2021

Nevieš čo je vo veci, možno má nejaký zdravotný problém (napr. seknute v krížoch a pod.) je na dieťa sama a nevladze už, možno má neustále uplakané dieťa, možno ho od niečoho oduca. Určite by som jej nešla vyklopavat na dvere alebo hadzat letaciky či čo preboha 🤦

jana_eyre_2
28. júl 2021

@mamamasama môj reval v nosiči, v šatke, v kočíku, na rukách, zo spánku, keď lezal a sedel.. mal samozrejme aj svetle chvíľky ale bolo to hrozne.. ja len preto, že pri urevanom dieťati sú aj výchovné metódy jedno..

je moje tretie dieťa v krátkom časovom úseku po prvých dvoch.. na starších platilo všetko čo tu píšu ostatné, na najmladšieho nič.. býval aj často chorý, stále niečo bolo.. možno keby som také dieťa nemala tiež by som sa tu pohorsovala nad matkou čo nezoberie dieťa na ruky ako niektoré tu v diskusii, ktoviw.. ale často to pochopi len ten, čo také dieťa má..

kristianka2255
28. júl 2021

@jana_eyre_2 presne moj bol taky isty a ked som prisla ku kamoske a ona svoje nakrmila, prebalila a chlapec ticho tak som to nechapala 😳ze to nejde teraz vrestat ako to moje? 😂😂😂😂