Neustály krik detí v bytovom dome

1. aug 2022

Zdravím bývame už dva roky v bytovom dome ktorý má 3 vchody ja osobne mám ročne dieťa a susedia v treťom majú detí od 3-8-9 ..Ich rodičia s nimi vysedávajú stále pred bytovkou pretože si tam spravili posedenie a už nám ide na nervy aj s priateľom krik detí keďže sú pravidelne vonku cez týždne do 21:00-21:30 a cez vykend aj do 22:30 .. Nechápem tých rodičov či nemajú žiaden detský režim pre nich, samí máme ročného syna ale toto som ešte nezažila čo tu keďže už som pred kúpou bytu bývalá v bytovke...Ako to mám riešiť?Alebo čo by ste robili vy

autor
1. aug 2022

Bývame na prízemí a okno v spálni je priamo pred vchodom kde sa detí hrajú a kde im ich rodičia postavili šmýkačku-hojdačku

syslik81
1. aug 2022

ist na mestky urad nahlasit ihrisko ak ho postavili bez povolenia musia ho odstranit ... inak nemozes nic-maju rovnake pravo byt vonku ako ktokolvek iny - bytovka .. a uz jedine sa odstahovat .. neboj aj tvoje decko bue hlucne a isto nejednemu cerstvemu rodicu polezie na nervy . hgold deti sa nedaju vypnut ani stisit

zmrzlinka2021
1. aug 2022

Aku režim? Veď je leto

deti95060810
1. aug 2022

9 ročnému réžim? Maminka nepreháňaj...

autor
1. aug 2022

@zmrzlinka2021 Za celý deň ich nepočuť lebo nie sú ani na vonku, Myslím že chodia do škôlok alebo neviem pretože vždy sa objavia medzí 16:00-16:30

syslik81
1. aug 2022

mozes investovat este do kvalitnych okien na hluk a klimatizaciu a mat zavrete okno .. ale nocny klud je az po 10 .. takze kup flasu vina sadni tam so susedmi a uzivaj si zivot aj ty ... dieta sa ti vyspi aj v kociku na vzduchu

autor
1. aug 2022

@deti95060810 V predošlej bytovke bolo 3x viacej detí ako tu a tam som nič také nepočula..Asi je to aj tým že rodičia chodili a deťmi von a ďalej ako na pozemku ktorý nejakú časť má obec a aj susedia

zmrzlinka2021
1. aug 2022

Ale veď to je normálne. Sú to deti, mladé rodiny, trávia spolu čas, budujú vzťahy. Aj my sme takí boli ako deti, aj do deviatej vonka, rôzne hry

ankare
1. aug 2022

Máš iba jedno dieťa a malé. Preto to nevieš pochopiť. Drž sa!

sickynickyobsadene
1. aug 2022

Vo večerných hodinách to nie je normálne! Tiež mám deti toho veku a po nociach nič také nerobíme,ani o 19.00 .Veď viem že tam žije kopa ľudí a už chcú mať kľud,určite niekto z toľkých susedov.
No nenahlásovala by som ...skús im povedať..aj keď tá asi niekde pošlú...

autor
1. aug 2022

@syslik81 Pýtam sa len pre zvedavosť.. Sesternica býva v sociálnych bytoch kde je pozemok veľký pozemok a dali si naň trampolínu,sedenie z paliet pieskovisko.. Môžu ju sa to tiež udať?

autor
1. aug 2022

@sickynickyobsadene Nechcem byť hnusná ale doteraz v tomto čase sú samozrejme stále vonku aj s ich rodičmi a nechápem aj to o koľkokej majú všetci večierku keď aj chodia do práce 😂

macilaci
1. aug 2022

No aj tvoje bude mať raz 3-8-9. 🤔😉

nepic
1. aug 2022

Takéto veci sa vedia aj zapamätať a následne vracať. Aj tvoje dieťa vyrastie a bude ho počuť a im potom môže všetko vadiť. A ver-nebude ti to príjemné.

selest
1. aug 2022

Mame to iste, zavriem okno kym uspavam a je ticho. Rezim v lete pre tak velke deti, cez den je horuco tak vecer chcu deti vybehat. Miesto sedenia pred telkou si uziju vecer vonku. Chapem ze je to otravne ale do 22 nic nezmozes. Mysli na to ze mas velmi malicke dieta a este nevies ci o rok dva nebudes ty potrebovatod od susedov zhovievavost. Kludne sa moze stat ze tebe o rok decko bude vrieskat cele dni. Potom budes rada ze su susedia vonku..

zuzi0911
1. aug 2022

Tak ja neviem,aké my keď sme boli pred bytovkou ako deti tak nás rodicia niekoľko krát vedeli napomenut až sne ticho,ved tam nebývame sami...to co je za hlúposť,že sú to deti...to,že sú deti môžu rušiť ostatných....? Mam dcéry vo veku 13 a 10 r...aj keď byvanr na dome a teda tu si naozaj môžu robiť čo chcú...po 20.00 h majú zákaz akéhokoľvek hulakania a teda naozaj tie deti za to nemôžu,nato je rodič,aby ich upozornil ,že na planéte nie sú samé...

miskakyska
1. aug 2022

...ja Ťa chápem, držím palce a prajem pevné nervy...
...jasnačka..takým, ktorí to nezažili ,tým to nevadí... tvrdím stále, že od Teba každý očakáva toleranciu,ale na Teba sa každý vyprdne....

Autorka by mala investovať do okien a klimatizácie,preto lebo sa nevie niekto vpratat do kože a rodičia si nevedia uzemnit svoje deti?...ako sa nehnevajte... potom,že vyrastá generácia "rodičia skáču,ako deti pískajú"..

viestta
1. aug 2022

Pod našimi oknami je detské ihrisko, v lete s výnimkou obeda sú tam deti všetkého veku vo veľkom počte, v týchto horúčavách aj do deviatej a ani vo sne mi nenapadlo riešiť, že nemajú režim. A už vôbec nie hluk co robia. Aj keby tam nebolo ihrisko, je to verejne priestranstvo a tam sa môže zdržiavať každý, a robiť si v podstate co chce. Aj sa hrať.

selest
1. aug 2022

@miskakyska ked sme my vyrastali cele leta pred kazdym panelakom bola horda deti. Do noci sme chytali chrusty a rodicia klabosili na lavickach. Dnes uz toto malokde vidim, akurat pred nasim panelakom, velmi ma to prekvapilo ked sme sa nastahovali. Su prazdniny aj deti z panelakov si ich chcu uzit. Lepsie ako by mali sediet doma a cumiet na monitor. Ano je to otravne, tak isto sme my boli otravne deti a stare baby nas metlou nahanali, a tak isto budu cez prazdniny ukricane a otravne nase deti.

viestta
1. aug 2022

Ty máš pocit, že ti co chodia do práce sa majú o 19:00 pomodliť, umyť zuby a ísť spať? Aj v lete, keď o deviatej je konečne dychatelne a ešte aj o 21:00 vidno?

sjuzir
1. aug 2022

Ja teda neviem mne by sa to tiež nepáčilo a to mám tri deti (9,6,2). Podľa mňa maju mať deti režim a hlavne určené hranice odtial-potial. Aj keď sú prázdniny. Veď nie každý má prázdniny a chce mať večer kľud nie počúvať vrueskanie. Mne by samej vadilo aj keby to boli moje deti by som sa hanbila. Moji večer o deviatej doma leto neleto

annashirley
1. aug 2022

Ved je leto...ani my v horucavach cez den nechodime von, vychadzame okolo 17-18, a sme vonku aj s detmi do 21.....deti sa hraju na ihrisku a my rodicia klabosime...psychohygiena😃😃
Nespravis s tym asi nic, maju pravo byt vonku.
A rezim cudzich deti neries, nie vsetci funguju tak, ako ty si predstavujes.

0silvia0
1. aug 2022

Decka sa hraju vonku, nesedia pred tv, nesedia s mobilmi v rukach a hraju sa na vzduchu. Je leto, konecne sa mozu uvolnit a nerezimovat.
Skus byt chapajuca, raz tam budes sediet aj so svojimi detmi a susedmi a mozno bude na teba zazerat ina mlada matka s batolatom, ze ako je mozne, ze nemas s deckami rezim.
Ja tiez nemam rada vreskot deti, ale tolerujem ho, tiez som mala male deti.

syslik81
1. aug 2022

ak to nieje jej sukromny pozemok tak ano mozu ju udat .. dieta si na trampoline lahko ublizi .. nieje toi podla eu noriem ani pod dohladom ..takze k sa stane uraz je aj ona zodpovedna kedze to tam bez povolenia dala ..

0silvia0
1. aug 2022

U nas napriklad susedia maju v zahrade bazen a dennodenne tam maju dcery so zatmi a vnucatami. Pistia, griluju, hadaju sa o hracky a revu. Mame medzi zahradami zivy plot, ktory ale ciastocne presvita. Cize ja z ohladu na nich poobede nejdem ani do vlastnej zahrady, je mi neprijemne pocuvat ich rozhovory a nechcem narusat sukromie, predpokladam, ze su v plavkach.
Viem, ze je to len na ucity casovy usek, cize v lete, takze tolerujem. Skus to aj ty.

original_d
1. aug 2022

Skus ich pekne poprosit ci nemozu byt tichsie, ze ti to vadi… nocny klud je az po 22hodine…. Ak by sposobovali enormny hluk vtedy by policajti dosli hned 🙂

svetlonos
1. aug 2022

Ja ta chapem ale kto chce mat absolutny klud, musi mat RD a bez susedov nablizku. Ja som taky mala, bolo to super. V lavo v pravo nikoho. Teraz byvam v panelaku. Predosly susedia malu 3 deti, jeden z nich a vecer hluk a plac. Myslela som, ze jo z koze deru. Isla som hore, ci by mohli byt tihsie trochu. Mama malemu zobrala mobil, preto ten cirkus. Inak boli v pohode.
Teraz ma nas maly dva roky, vstavs rano o 6:00 a suseda pod nami sa stazovala, ze hrozne pocut ked maly posuva veci, druhy krat ze v nedelu o 8 smej rano ju zobudil lebo klopal kladivkom a to ze pocut ako behame po byte ani nespomina.
Nuz stara skola, deti treba len vidiet a nie pocut.
Takze v bytoch je to na prd.
Prajem ti pevne nervy.

1gabriela13
1. aug 2022

O chvíľu sa na tej smykalke bude šmýkať aj tvoje dieťa a tiež sa pridá hlukom. Veď sama uvidíš 🙂 sú to deti ,majú na ten byť rovnaké právo ,radšej nech sú vonku nech sedia pri Pc ,v našich časoch to bolo bežné. Hemzilo sa to vonku cez leto detským krikom ,jasanim a prežil to každý. Alebo ak to extrémne vadí,odsťahovať sa do domu

kepassa
1. aug 2022

Ked som byvala na inej ulici ako byvame teraz tak som mala pod oknom ihrisko a velmi,velmi blizko neho (a mojich okien) krcmu. Ver mi,ze ihrisko ma najmenej trapilo. Vedeli sme,ze takto dlhodobo byvat nechceme. Aj my cez take brutal horuce dni chodime von medzi 17/18 h a sme dovecera (3 deti 6,10,14r ta najstarsia uz pomenej s nami ale viem pochopit tu rodinu s detmi. Som stastna, ked sa vysalia,zabavia a vybiju energiu ako ich mat unudene a pred tv a na mobiloch. Teraz byvame na kludnej ulici ale na prvom a otocena na ihrisko a bezne mam taky detsky krik pod oknami a neriesim to. obzvlast kedze viem,ze inak to s detmi ani nejde...a fakt kym mas jedno male dieťa okolo roka tak este aby si si o nejaku sobu netukala na celo ty aka si bola naivna...pockaj o rok, do dvoch si tam aj ty. Tak si nekaz susedske vztahy lebo sa ti to vrati ako bumerang. Zial na prizemi to je tak akokeby si ich mala rovno v byte ale oni za to nemozu,ze nie si na vyssom poschodi. Ine je kebyze to boli vandali a asociali. To beriem ale detsky krik cez prazdniny....?? Iny rezim ma tvoje mimco a iny uz predskolak a iny skolak. Prazdninami sa "rezim" obzvlast upravuje a odlahcuje..urcite sa nepojdu kupat a spat o 19/20tej ako babo a nocny klud je od 22

lindusss2016
1. aug 2022

@sjuzir ale to, ze podla teba to tak ma byt, neznamens, ze to je jedine spravne a tak musia vychovavat deti vsetci 😉 niekto da detom namiesto rezimu volnost a je to v poriadku, kazdy mame vlastnu cestu...