Neter ničí mojej dcére hračky

16. jan 2021

Potrebujem sa asi len vyrozpravat ... neter ked k nam chodi tak nici malej teda hracky. Mala ma 5 rokov zo zaciatku priznavam ze aom malej povedala ze nech ju necha nech sa hraju spolu. No v poslednej dobe malej taha z ruk hraxky a mala ked pride za nami tak jej mama ze ved nexh sa hra ved ona sa tak hra. Naposledy ked boli u nas ked prisli mala sa hrala s babikou a kocikom no ako ta mala prisla tak malej ju vzala a zacala ze jej mama povedala ze moze.

vilma7
16. jan 2021

Hoď debatu so sestrou, alebo švagrinou. Malá za to nemôže, ako ju vychovávajú. Určite sa s tým dá niečo urobiť.

autor
16. jan 2021

@vilma7 no jej mala ma 7 rokov ... hodila som so svagrinou rec tak ona ze sa nemam miesat do ich hier ... ze ony sa hraju raz som neter okrikla ze je to malej a ona sa urazila a povedala mi ze ked nechcem aby malej brala hracku mam jej rovnaku kupit

nika82
16. jan 2021

nevidim dovod aby ty si jej kupovala rovnaku hracku, ked nicic hracky viac ju nebudem volat na navstevu

janba
16. jan 2021

Ja by som povedala rovno tej malej, ked jej nevedia povedat rodicia.
Raz bol u nas sesternicin maly, trieskal s mojho maleho hrackami, rodicia len "noo nerob, to sa nerobi" a ich maly ich mal uplne v pazi.
Tak som mu povedala ja,ze ked s tym bude trieskat,tak mu to zoberiem. Aj som mu ich zobrala veru. Jeho otec sa sice na mna skaredo pozeral, ale ich maly bol zrazu ako anjelik 😃

autor
16. jan 2021

@nika82 my ju nevolame. Furt sa pochytime na niecom manzel je na mojej strane ale nevladzem uz ... naposledy malej vzala babiku ze ona sa ide trz hrat a povedala nam ze nech si malu berieme prec ... raz povedala ze si to berie domov na co mala zacala plakat vtedy sme zakroxili a povedali ze nie.

autor
16. jan 2021

@janba vies co? Mala je na tu babiku akoby "naviazana" tu babiku zboznuje takze aj keby ta mala sa hodila o zem nedala by som jej ju.
Ta mala je vtedy ako nvm to nazvat ... vsetko malej nici a mala ked vidi ze idu k nam place ze ona sa s nou hrat nebude a jej Adelku jej nedá.

jankapepe
16. jan 2021

A ty sa nevieš postaviť a vysvetliť dieťaťu a jej mame aké pravidlá platia u vás??

autor
16. jan 2021

@jankapepe my sme to skusali po dobrom aj po zlom dokonca som na nu zvysila hlas a ta mala nic akoby sa nechumelilo ...

jankapepe
16. jan 2021

Tak si ju nechala ďalej robiť zle? Či ako to mám pochopiť? Veď ak dieťa nezareaguje na mile slovo tak zvýšim hlas, ak nepomôže upozornis ráznejšie aj dieťa aj rodiča, ak nepomôže končíš návštevu.

zun
16. jan 2021

:D

pribinak
16. jan 2021

Zrušila by som na čas takéto navstevy. Kurnik šopa, k nám chodieva sestrina dcerka a dosť pravidelne, ale toto by som netolerovala

Normálne zrus celé navstevy a keď sa budú pýtať prečo, tak rovno povedz že dievčatá sa nevedia spolu zahrať a dcéra je potom nešťastná a te sa tu nepáči ako sa neter k nej správa
A hotovo

ukulela
16. jan 2021

Evička, s touto bábikou sa nemôžeš hrať. Bodka. Alebo ju odlozte. Hotovo. A ak hračky ozaj ničí, teda demoluje, tak tu má tieto staré zničené, s nimi sa môžeš hrať. Veľa veci si deti vystrngaju, ale keď je jedno v defenzive, treba zakrocit.

autor
16. jan 2021

@jankapepe nie ... povedala som jej najprv pekne a ptm raznejsie to prestala na chvilu kym bola mala pri nas hned ako odisla ta mala za malou sla ... to dobehla nasa mala ze jej vzala babiku nechce jej vratit ju. Vtedy som sla za neterou ja a aj jej mama ... povedala som jej ze nech OKAMZITE ju vrati na co mi povedala ze nie ... jej mama pozerala na neter akoby ona bola neviniatko. Nahnevala som sa sla k nej a babiku jej z ruk vytrhla ... ostala ako obarena co som spravila a pustila rev a odisli. To bolo pred Vianocami este

autor
16. jan 2021

@ukulela toto na tu malu neplati pekne slovo ... je asi aj rozmaznana. Jej mala sa k nej sprava akoby z cukru bola

jankapepe
16. jan 2021

No vidíš a takto máš reagovať vždy.

jankapepe
16. jan 2021

Potom sa to ešte opakovalo?

autor
16. jan 2021

@jankapepe no ked sme volali cez messenger tak neter malej povedala ze ked pride vezme si hracky domov ... to iste lego rozhadze ale upratat? Ani za svet vraj ona neni sluzka 😡😡😡

jankapepe
16. jan 2021

A v týchto prípadoch si zakročila ako?

kristina2412
16. jan 2021

Bez ohľadu na to, či je to tvoja dcéra alebo nie,treba brániť mladšie a slabšie dieta. Ja mám doma osemročnu a to je naozaj veľké dieťa schopné nadhľadu , empatie,tolerancie voči mladšej sestre,často ustúpi..neviem si predstaviť že by brala hračky 5 ročnej...a ešte na návšteve v cudzom dome. Tu zrejme nebude výchova v rodine celkom v poriadku...

autor
16. jan 2021

@jankapepe no 1x sme o tom nevedeli len ako sme vosli do izby vybuch priznavam aj som na malu kricala preco to neupratala az neskor sa mala priznala ze neter rozhadzala lego a odisli vtedy akurat. Dala som si namahu a 2x uz som jej povedala ze ci aj doma tak hracky rphadze a ptm neuprace vraj hej lebo jej upratuje mamka tak som jej vysvetlila ze nech ide do izby a uprace to ... na to mi povedala ze to je nasej malej izba nech si to uprace ze ona neni sluzka. Jej mama je z jej pos.ata ... ale ja nie ... pekne krasne musela upratat ale sa našomrala ... jej mama ma dorazila ked povedala ze joj chudatko musi upratat

autor
16. jan 2021

@kristina2412 ono vies mala je taka ze sa podeli hoc ma co chce vzdy jej vravime ze su deti kt tolko nemaju a nema problem sa podelit s detmi. mala zboznuje male deti mozno aj preto sa akoby naviazala na babiku. Kamoska ma tiez 5 rocnu a rocneho chlapceka ... a mala mu bez problemov dala kocky a hrali sa vsetci 3ja spolu teda skor to vyzeralo ako krotenie maleho lebo chcel to co ony mali 😀

miadi
16. jan 2021

Nie je nahodou lockdown? Neprijimaj navstevy. A ked bude chciet krpata zobrat hracku domov tak jedine ked ty vezmes jej mame kabelku..

kristina2412
16. jan 2021

Podľa mňa je úplne v poriadku že tvoja dcéra má hračku, ktorá je proste tabu, ktoru ťažko požičiava ,na ktorú je naviazana...každé dieťa takú ma...či už je to plyšák či bábika...normálna návšteva pochopí...a obzvlášť keď je to väčšie dieťa....napríklad u nás bol problém s požičiavanim čerstvo nových hračiek, dcéry dostali kočík ,bábiku a tešili sa že si ich vezmú von a v tom 10 cudzích deti a brali hračky z ruky, vysvetlila som ,že zajtra alebo neskôr požičiame, niektoré matky pochopili iné ma už ani nepozdravili😛

kitycat
16. jan 2021

Mam pocit, ze s tebou zameta tvoja dcerka, ta 7 rocna a este aj jej mamicka... To si nevies dupnut vo svojej domacnosti?

laila18
16. jan 2021

Keď majú prísť, schovajte tieto obľúbené hračky, vyberte len tie, s ktorými sa môže tá druhá hrať a ktoré si kľudne môže zobrať domov ak bude scéna. Takto to riešim ja. Prišli decká od švagrinej (nie je to taký level ako toto) , synovec 3,5 roky, neterka 2 roky a môj malý 1 rok. Bolo mi jasné, že sa ešte tak veľmi nepohraju, lebo každý na inej úrovni. No a tak bola hádka o odrazacie autíčko, zobrala som, schovala. Potom aj ďalší krát keď mali prísť, som radšej schovala malého ozaj obľúbené hračky 🤷🤷

autor
16. jan 2021

@miadi toto bolo ešte pred

autor
16. jan 2021

@kitycat ako so mnou zametá moja dcéra? Neter je rozmaznávana tým že jej mama na ňu nezvýši hlas lebo bude mať traumu vraj. Mala nemá problém požičiat hračky ale neter sa správa ako malé decko keď jej mama niečo zákaze hodí sa o zem teda trz už kričí že mama ju nemá rada a švagriná hneď príbeh že miláčik ale toto nesmieš robiť

babydesire
16. jan 2021

@kristina2412 nesuhlasim s tvojim tvrdenim,ze vzdy treba branit mlafldsie dieta,,nie vzdy treba branit mladsie pred starsim,nie vzdy je agresor ci ten kto spor zacne to starsie dieta..niekedy je to naopak. Potom su ty mladsi/najmladsi rozmaznany..treba byt spravodlivy..moja dcera (2,5rocna) kusla svojho brata (takmer 5rokov) do prsta len preto,ze ju nechcel pustit ku kuchynke kde mu zhadzovala starostlivonulozene pohariky..vytrestala som ju..on je zvycajne ten nezbednejsi ale niekedy je to inak..musim byt spravodliva

babydesire
17. jan 2021

Ja myslim ze mas pravdu - tvoja neter je rozmaznana,svagrina-hlupa krava...pardon za vyrazy ale je to tak a ty to vies,vsak... Takze,ak chces riesit tuto situaciu poradim to co ostatne (jedine scim tu suhlasim) ukoncite navstevy,ze pokial sa nenaucia spravat nesmu kvam chodit alebo nieco take...to vazne chces nutit svoju dceru v zaujme zachovania rodinnych vztahov aby sa trapila vzdy ked sesternica prijde?!toto je otazka pre teba - ide o tvoje dieta...a pozicat hracky?ok ked sme vonku,na kupku deti si popoziciavaju..ale oblubenu hracku? Nie..tiez by som nikomu nepocizicala vec ktora je premna cenna,,co ak ju znici?strati?...jej mama sa spamata dojde ti za xy rokov vyplakat co za spratka ma,,,a mozno aj ona tak bola vychovavana...

kristina2412
17. jan 2021

@babydesire staršie dieťa má takmer vždy fyzicku prevahu, a ked hračku chce , vždy ju
vytrhne,vezme,premôže mladšie dieťa, odsoti ho ,hračku dá niekam kam ono nedosiahne. Tu hovorím o prirodzenej fyzickej prevahe nie o priamej agresii, pri ktorej môže byť samozrejme úspešnejšie i mladšie dieťa,potkne,soti,hryzne. Tam samozrejme treba adekvátne a spravodlivo zasiahnuť...ale uzurpovat si právo na hračky len v dôsledku vzrastu,sily,veku,tu prirodzene bránim slabšieho..