Nesústredenosť, zábudlivosť a výpadky pamäte u partnera

pocahonntas
24. feb 2014

mate niektora partnera alebo poznate osobu ktora mava vypadky pamate (typu neviem co som chcel, neviem preco som otvoril chladnicku, neviem ci som spravil to a to a pod) dalej nevie sa sustredit (pozera dokument alebo film a chvilami sa nesustredi potom sa vypytuje co preco kto spravil v tom filme nieco), nepamata si niektore veci, sam o sebe tvrdi ze sa tazko uci (take tie biflovacky, matika mu sla) a v beznom zivote to vyzera tak ze mi niekedy poklada take otazky ze ako je mozne ze pohar praskol ked sa don naliala horuca kava. v praci si z neho robia posmesky beru ho za taku trubu, sam o sebe si mysli ze je hlupy, neviem ci je to preto ze mu to bolo odmalicka vstepovane alebo ci je to naozaj tak. vie si hlupy clovek priznat ze je hlupy? pritom rozmyslat vie v roznych veciach to vidim ale niekedy ma divne stavy kedy mam pocit ze asi ani nevie rozmyslat, neviem ci je to nejaka diagnoza alebo len nasledok tazkej minulosti s ktorou sa nevie vyrovnat, zil cele roky skor ako samotar moc sa o okolie a o veci nezaujimal nema moc vseobecny prehlad. neviem co si o tom mysliet, poznate aj vy niekoho kto je na tom podobne, popripade cim to moze byt? vdaka

pocahonntas
autor
24. feb 2014

neviem ci su to len jeho pocity menejcennosti v porovnani s ostatnymi, ci nema len male sebavedomie a nenahovara si preto ze nic nezvladne a preto sa do toho ani nepusta....stale mu vravim ze vsetko je o tom ako si nastavi mysel, ked mysli negativne tak nedokaze ale ked pozitivne tak to ide lahsie.....prosim len seriozne odpovede je to dobry clovek

pocahonntas
autor
24. feb 2014

velakrat vtipkuje a robi zo seba takeho sasa - dilina ale to naschval aby sa clovek co je s nim zasmial ale niekedy neviem ci vtipkuje stale alebo ci je naozaj taky zaspaty...je aj dost pomaly co sa tyka cinnosti ktore robi, musi sa sustredit len na jednu cinnost, pomaly mozno aj v premyslani ked sa musi rozhodovat tak mu to mozno niekedy dlhsie trva....tak ja uz neviem fakt, ci je to vrodene alebo ci sa mu da este pomoct keby to bolo z depresie a stresov ktore mal a stresy este aj ma

zajaciq
24. feb 2014

komplexna psychodiagnostika osvetli problem. robi ju klinicky psycholog. ak by vysla pozitivna organicita, bude dalej odoslany k neurologovi, psychiatrovi, na CT vysetrenie mozgu.
moze byt len osobnostne takyto podareny, moze byt za tym nejaky uraz hlavy, nejaka lezia, rozvijajuce sa neurodegenerativne ochorenie, ktore mozu mat dopad na upadok niektorych kognitivnych schopnosti

svetluska82
24. feb 2014

@pocahonntas skuste navstivit poradnu, nech mu spravia intelekt a vysetrenia na znaky autizmu...... Potom budete mudrejsi. Ci je fakt tazkopadny, alebo má nejaku poruchu.

pocahonntas
autor
24. feb 2014

@svetluska82 autizmus? to by snad na nom bolo vidno nie? vie normalne fungovat v zivote, nie je to zas taky podivin

svetluska82
24. feb 2014

@pocahonntas mozno len nejake stopy autizmu......alebo je len osobnostne odlisny.

svetluska82
24. feb 2014

@svetluska82 a tie vypadky ma stale?alebo od nejakeho casu.? Nie ej len unaveny? Ake ma vzdelanie? Moze mat aj nejaky nalez na mozgu....

svetluska82
24. feb 2014

@pocahonntas tie vypadky ma stale?alebo od nejakeho casu.? Nie ej len unaveny? Ake ma vzdelanie? Moze mat aj nejaky nalez na mozgu....

pocahonntas
autor
24. feb 2014

@svetluska82 byva stale unaveny mava bolesti hlavy aj oci, potrebuje vela spanku a aj ked ma vela spanku aj tak je unaveny, mal zle psychicke stavy chcel sa aj zabit v minulosti co mi hovoril lebo bol uz uplne na dne, tak neviem ci len este stale odznievaju priznaky jeho depresii alebo co ....

svetluska82
24. feb 2014

@pocahonntas treba urobit komplexne vysetrenia, mozno má nieco aj s hormonami, alebo len nejaka blbost. Ale moze to byt aj nieco vaznejsie CT-cko by to malo spravit. Jednoznacne nepodcenit.

haslerka27
24. feb 2014

okolie nas vnima tak ako my vnimame samych seba

digysa
24. feb 2014

@pocahonntas treba dat urobit to vysetrenie. Pripomina mi to kamarata z detstva. Mal podobne stavy....neskor mu zistili nador na mozgu. Vsetko sa vsak skoncilo dobre, nador mu odstranili.

Samozrejme to nemusi byt jeho pripad. Ale ta unava a bolenie oci nie je znakom toho, ze je hlupy. Tam bude nieco ine.

kiki68
24. feb 2014

jednoznace CT alebo MRI...s takymito vecami ako vypadky pamate to nie je sranda.

zenulienka
25. feb 2014

Žienky ja som mala výpadky pamäti , ked som bola nevyspata , vlastne na materskej , myslíte , že to je tiez vážne , že by som mala isť na Ct- čko? Teraz som už ale v pohode , normálne rozmýšlam , nepletiem sa , nemám žiadne ťažkosti.

pocahonntas
autor
25. feb 2014

@zenulienka ked je to prechodne a sposobene nevyspatostou tak je to asi "v norme" pretoze clovek ked ma nedostatok spanku a k tomu dlhsiu dobu tak sa to odrazi na spravani - podrazdenost a aj na tom ze zabuda..keby si mala tento problem rok a viac vtedy by som sla k odbornikovi.....tento moj partner on to mava dlhsiu dobu, ale prave som si uvedomila ze je tiez dost nevyspaty

dari
25. feb 2014

Mal niekedy vysetrenie od pschychologa, spec.psychologa...? Mne tak pripada(aj podla tej predchadajucej disk.) Ako osoba s prvkami autizmu, asperger...

katpetdo
25. feb 2014

@pocahonntas Ja s neskutocnou roztrzitostou bojujem cely zivot. Velka vacsinu veci, ktoru spominas,dobre poznam. Je to neprakticke, ale zit sa s tym da.

pocahonntas
autor
25. feb 2014

@katpetdo a co to je, je to nejaka diagnoza?

bolavyzub
25. feb 2014

pocahontas, ako keby si o mne písala + taktiež ako hovorí katpetdo som strašne roztržitá. Ja som bola v minulosti aj na MRI a bolo to ok... Tiež som už niekedy sama zo seba nešťastná. A nemyslím, že to tak bolo so mnou vždy, ja to pozorujem možno posledných cca 10 rokov.. v škole som si nikdy nepripadala hlúpa,.. a tiež mám depresie, tak neviem, či to má súvis (bola som aj u psychologičky, ale chodila som tam veľmi krátky čas a uzavreli sme to bez nejakého výsledku, resp. nálezu). Tak momentálne už fakt neviem, čo s tým.. No a samozrejme, sebavedomie žiadne..

katpetdo
25. feb 2014

@pocahonntas netusim, a to som chodila k psychologicke tiez dost dlho, ale kvoli depresii a porucham stravovania. POviem ti uprimne, ze ci je to diagnoza alebo nie, je mi to jedno. Diagnoza nic nevyriesi. Naucila som sa akceptovat sa taku aka som. Zakladom je to sebavedomie, co ti pises, ze tvoj partner ma nizke. TU by mozno psycholog pomohol, ale ci by sa na nieco take tvoj dal, neviem.

Viem, ze sme spolu s psychlogickou robili aj rozne testy(osobnostne apod, bolo to uz davno, tak neviem presne..).a vzdy som z toho vysla uplne zvlastne, mimo standardov. Uzavreli som to s tym, ze no tak moj mozog funguje inak ako u vacsiny a co? Stale to budem ja. Nehovorim, ze treba zanedbat realne problemy,len niekedy nie je potrebne mat na vsetko diagnozu.

petraxy6
25. feb 2014

@pocahonntas užíva nejaké lieky? písala si o depresii. mal by ísť na vyšetrenie najskôr aby sa vylúčila nejaká porucha, ale skôr sa prikláňam k tomu čo si písala, o minulosti, že sa s ňou nevie vyrovnať a tým pádom preestáva na "sebe" pracovať...

1andrea111
25. feb 2014

@pocahonntas mne jeho správanie pripadá ako depresia samotná. Liečil sa na ňu? Nie je to celé prejav depresie? A tiež si myslím, že pomáha (nie pri depresii) "cvičiť" mozog. Ja keď som bola doma na materskej, som tak zabúdala, že som sa toho až bála. Keď som nastúpila do práce, kde musím myslieť, všetko prešlo.

anavila
25. feb 2014

ja sa napr. vraciam 5krat skontrolovať, či som zamkla 🙂

janickacrazy
25. feb 2014

@pocahonntas Ked človek trpí depresiou, je neskutočne unavený, nič sa mu nechce a taktiež zabúda, je proste spomalený, samozrejme u každého to nemusí byť rovnaké, píšem ale z vlastnej skúsenosti, takže viem, že to nie je vobec sranda. Mne osobne pomohla psychoterapia a kurz sebaspoznávania a sebazdokonalovania, pochopila som mnohé veci a som v pohode, nikdy mi nebolo lepšie. Ťažkosti s učením takisto možu z toho plynúť alebo to može byť aj niečo iné, jednoznačne treba ísť k dobrému psychologovi a dať sa vyšetriť. Nezanedbať to, može to byť nebezpečné, ako aj vraveli dievčatá, určite aj CT urobiť.

dianka318
11. mar 2017

@pocahonntas Ahoj , prosím ťa ako vtedy dopadol partner? na akom vyšetrení bol a čo zistili? lebo ja som na tom presne tak isto ako bol vtedy tvoj partner a medzi ľuďmi sa cítim strašne trápne .Vopred ti ďakujem za odpoveď.

jankavt1
11. mar 2017

Nech mu spravia test na boleriozu.

pocahonntas
autor
25. mar 2017

@dianka318 ahoj nic mu nezistili...akurat tak tetaniu bere na to magne B6 ale stale je rovnaky...

tiper24
25. mar 2017

@pocahonntas to su priznaky demencie

pocahonntas
autor
25. mar 2017

@tiper24 demencia v mladom veku?

tiper24
25. mar 2017

@pocahonntas aj mladí su dementní a zla psychika k tomu len pridava