Nestíham domácnosť

oblacik00
28. apr 2013

Otváram túto diskusiu aby som si ulavila a vyžalovala sa vám ☹ Situácia je taká,že bývame u našich v rodinnom dome ja, manžel, náš syn (3 roky) moji rodičia brácho ségra uf je nás tu dost ale každí máme svoju izbudom je dost velký, takže máme aj nejaké to sukromie. Kameňom úrazu je to že už mi to tu pomaly lezie na nervičky neustále sa so sestrou dohadujeme čo ktorá urobila alebo mala urobit a neurobila....totižto moja sestra je momentálne zamestnana na polovičný úväzok ako administratívny pracovnik v jednej firme ráno ide do práce okolo obeda je uz doma a ked pride domov tak vždy začne a prečo si nevyvesila prádlo ? prečo si nevyložila myčku ?.....Ja som sice doma na rodičovskej ale tak mam ešte aj skolu študujem externe a k tomu dieta tak často sa mi stáva že nestiham.
Niekedy do noci robim práce do skoly lebo cez den nemam cas a preto spim niekedy aj do pol 9 alebo 9 hodiny. Maly mi to "dovoli" lebo on je taky maly spachtoško🙂
Tak dajme tomu že sa prebudíme o pol 9 ráno doma nie je nik lebo všetci su v robote/ bráško ešte v škole. Prezlecieme sa popostielame umyjeme sa maly vypije flasu mlieka. V kuchyni ako po vybuchu (neviem kto nám urobi cez noc taky brajgel ????) tak začnem vyberiem z myčky naložím do myčky urobim niečo na ranajky nejaky chlebík napapame sa spracem aby bol poriadok. Pozbieram este nejake veci ak sa nestihlo vecer popostielam nasim ak náhodou mamina nestihne.dám prat prádlo. pokrútim sa okolo maleho medzitým mi zase urobí nejaky bordelík ktorý už necham niekedy tak lebo už sa ponáhlam von (maly ked nie je doobeda von tak mi nechce uz spávat na obed tak s nim chodim každy den ked sa dá do obeda von ) Kým sa oblečieme nachystám čajík aby mal čo pit vonku zbalim nejake veci ako vlhčene utierky nejake ovoie... ja sa troška prišminkujem je akosi 10-10:30. Konečne sme von ideme do obchodu na hojdačky na poštu ak treba a vraciame sa domov okolo 12 hodiny rýchlo zohrejem polievku ( varím vecer väcsinou) najeme sa a idem dat malého spat.
No a pride moja sestra a začne prečo nie je urobene hento prečo nie su vynesené smeti ani si nezakúrila( ked je zima a treba kúrit máme totiž pec na tuhe palivo) a čo si tu celé doobedie robila a prečo sú všade malého veci??.....Ja už teda neviem či ja som taky slimám a nestiham :(
Ked je pekne chcem ist s malým aj von v utorky a piatky máme kružok kde chodime...chcem sa mu venovat naplno ale akosi sklbit poriadok vychádzky skolu to sa mi akosi nedarí a leziemi na nervy že sa musim so sestrou v kuse hádat o taketo prkotiny .......Je nás doma vela ked je plný stav 🙂 takže sa kopí aj prádlo na žehlenie stále sa chodi hore dolu nosí sa všetko treba vysávať zmývat podlahu máme velke schodisko ....no nech robím čo robim nestiham a ja tiež hcem mať pokoj aspon na chvílu cez den
Velmi by som už chcela aby sme bývali sami ja manžel a náš syn i ked viem že mi určite veci budu chýbať najviac stráženie malého. Teraz je to tak že ked potrebujem ist niekam tak ho mam komu nechat takmer vzdy je niekto doma (poobede) to mi bude chýbat najviac ale stojí mi to za tie nervy tu ?:(
Najväčšia sranda je, že každá z nás má pocit že ONA robí všetko :D

eeffka
28. apr 2013

nechapem ako takto mozete zit... kazda rodina ma mat vlastnu domacnost, bordel, kluce a dvere za ktore nikto nelozi.

zdenin
28. apr 2013

aj nas je vela v dome

oblacik00
autor
28. apr 2013

@eeffka No momentálne sa to inak nedá riešit. V Septembri ideme stavať dom tak hádam do 2 rokov sa to vyrieši to naše samostatné bývnie.

danjelca
28. apr 2013

@oblacik00 určite chodte bývat sami...rodina je rodinou nielen ked má dieta ale hlavne má ten svoj "svet" domácnosť...takto ste návštevníkmi v svete tvojej rodiny...

zuzanockamt
28. apr 2013

@eeffka presne toto si chcela zakladatelka temy precitat 😀 ... asi keby mali na vlastne byvanie, tak takto neziju

oblacik00
autor
28. apr 2013

@eeffka Ver mi že už sama sa neviem dočkať dňa ked budeme bývať sami len my 3 😎

dada1212
28. apr 2013

súhlas s @eeffka ,ťažko máte vlastné súkromie, ked nemáte ani vlastnú kuchyňu a kúpeľňu.
celkom nechápem, prečo perieš a žehlíš aj prádlo iných? však nech si každý dáva sám a sám aj vyperie, vyvešia, ožehlí.
a tú kuchyňu, najlepšie by bolo urobiť si aspoň tú vlastnú, hoci aj nejakú malú, však mi to stačila linka a sporák, neverím, že by sa v tom dome nenašli nejaké 3 metre štvorcové, kde by si ju mohla mať.
ale inak, je vás tam veľa, hoci je dom veľký, ale pokým nemá každá izba vlastnú kúpeľnu, wc ,kuchyňu a vlastný vchod, tak to nie je bývanie pre toľko rôznych dospelých ľudí, skôr pre jeden pár rodičov s viac deťmi.
preto by bolo asi najlepšie snažiť sa to riešiť odchodom z toho domu, lebo že tam vznikajú také problémy je pri toľko ľudoch úplne prirodzené a ťažko to môže byť lepšie.

danjelca
28. apr 2013

@oblacik00 no tak to už počkaj čo sa dá iné robiť, ja ked si LEN predstavím že bývam v domácnosti svojej mamy alebo svokry tak radšej povraz na krk 😀

danjelca
28. apr 2013

@oblacik00 a asi sa ti už na tie dva roky neoplatí robiť zmenu zásad a pohnevať sa či ano?
Inak tiež nechápem prečo perieš a pratáš po všetkých?Bože ved malé dieta zaberie tolko že je úspech ak si upraceš po sebe nachystáš dieta seba a aj s ním niečo robíš..

simca06022011
28. apr 2013

Ja by som to ani neriesila, ved co... mozes urobit este nieco 🙂 neuratat ten bordel co sa v noci urobil sam, najest sa s malym a odist na cele doobedie.. naobed ked pride zvysok domov, povies aj ty ze len teraz si prisla a teda ty si ten neporiadok neurobila 🙂))) Mala by si si doma vyjastnit (so sestrou?) ze nie si jej sluha, moze urobit nieco aj ona ked pride z prace, vylozit riad z umyvacky stihne aj pred pracou ;) Ja vravim, ze poriadok sa ma udrziavat a nie robit.. teda kazdy sa musi naucit po sebe si ulozit veci, spinave nosit do prania sam, ked si nieco vysype a vyleje sam si to uprace, riad si po sebe uprace tiez a podobne.. bez toho nebude nikdy velka rodina v pohode ale bude sa hadat kto ma co spratat a urobit.. nech si to uprace ten co to rozhadzal! Jasne pranie a zehlenie je ina vec, to sa mozete dohodnut, pracka operie.. staci to tam naladovat, pri zehleni sa napr. striedat, alebo nech pozehli ten co to rad robi 🙂))

oblacik00
autor
28. apr 2013

Ono aby som to uviedla na správnu mieru 🙂 nie vždy je to take "zlé" Mám rada svoju rodinu aj sestru s ktorou sa hádam 🙂 Mamina vždy pomože postráži ked može aj ocino aj brácho a mám velmi zlatého manžela ktorý ked je doma tak mi pomáha zoberie maleho aj na pol dna von a ja mam relax alebo si mozem pisat práce 🙂Skor mi ide o to že niekedy nestíham a mrzí ma že si to moja sestra neuvedomuje že nemam "na krku " len dieta ale aj skolu a preto často krát nie je všetko tip top i ked som doma na rodičovskej DOVOLENKE :(

suzi33
28. apr 2013

@oblacik00 Nezávidím Ti, určite to musí byť pre Vás v takejto situácii zložité... Ak som správne pochopila, tak Ti sestra vyčíta že podľa nej nič nerobíš. Podľa mňa toho robíš viac než dosť-veď študovať školu externe, vychovávať dieťa a popri tom aj toho veľa robíš v domácnosti. Čo robí v domácnosti Tvoja sestra? Priloží k niečomu ruku?

miska07
28. apr 2013

No ja mam vlastnu domacnost a mam pocit ze nestiham. Som tehotna a mam 4,5 rocneho syna. Momentalne sa mi skracuje krcok, tak lezim doma, no a domacnost ma prebrat moj muz, no ale je vikend, fakt je ze malemu sa venuje naplno, ale okrem nakupu a toho, ze da do umyvacky nic viac. Veci su po zemi, ja uz nevladzem stale malemu opakovat nech to sprace a mojmu muzovi je to jedno. Podla neho je to ok, ale ze po celom gauci mame auticka, to je kazdemu jedno. Ja som trocha upratovaci maniak, takze mi to vadi, ale som si povedala, nejako sa cez to teraz prenesiem. A to k nam ma prist dnes svagrina a este jedna navsteva. Tak drzte palce 🙂

oblacik00
autor
28. apr 2013

@simca06022011 Ako ja nevravim že sestra nič nerobi ona zase robí s prádlom sklada a žehli väčšinou ona. Ide skor o to že sa vždy pohádame ked príde domov a vidí že vlastne (podla nej ) nieč nie je urobene ale to že ja som sa od rána nezastavila nevidí.....ach jedine riešenie je asi zbalit kufre a odstahovat sa lebo nech si vravi kto chce co chce bývanie so svokrovcami alebo rodičmi len naštrbuje rodinne vztahy
A ešte jednu vec musim povedat rodičia od nás za byvanie nechcú ani cent. Takže toto je aj moja odpoved preco varim periem pre všetkých 🙂 Ono nechcela som to tu vykreslit že len ja som ta popoluška čo všetko robí však aj mamina navarí operie poskladá prádlo kamenom urazu je to že nas je tiu vela a v podstate sme tu 2 rodiny. Je velka pravda že mlady by si mali byvat sami

mima86
28. apr 2013

a co sa tak dohodnut na sluzbach? jeden den sa stara o kuchynu jeden, na dalsi den druhy, pripadne v inych intervaloch. normalne to zapisat do kalendara, kto ma kedy sluzbu a na ake cinnosti. my byvame sice sami, ale s manzelom sme si takto rozdelili starostlivost o macaci zachod (co sa nikomu nechcelo robit) a funguje to. a nikto sa nemoze na nikoho vyhovarat a tiez je praca spravodlivo rozdelena 🙂

oblacik00
autor
28. apr 2013

@suzi33 Ako som pisala sestra tiež porobi s prádlom to je jej činnost 🙂 a väčšinou v sobotu má na starosti upratovanie takmer celeho domu. Kedže ja cez vikend hodievam do skoly. Ono nejde o to že nič neurobi ono toto tiez urobi dost 🙂 ide o to že ona by všetko delila na polovice čo by bolo spravodlive ale kedže ja mam plus školu a dieta tak ja to nestiham :(

oblacik00
autor
28. apr 2013

@mima86 co sa týka sluzieb je to niekedy na nič kedže ja niektore dni som rada že maly zaspi a volný čas čo mam venujem uplne skole píšem prácu alebo sa učím ....tak preto vždy služby zlyhaju lebo ja nie som schopná si to dodržat ked som niekedy preč alebo sa učím

libka1
28. apr 2013

mate ponorku a budete mat ked je vas tolko v dome, s tym nic nenarobis... sestra asi nema dieta predpokladam, ona nema pochopenie pre teba ako matku a ty zas mas uz ine starosti ako ona... 😝 vydrzat a urobit vsetko preto aby ste sa co najskor odstahovali 😉

oblacik00
autor
28. apr 2013

@dada1212 No hore máme 3 velke izby nasa, bratova, sestrina kupelka wcko
dolu je kuchyna obyvka spalna nasich kupelna a wcko a špajza
takže nie je kde urobit kuchynu jedine keby som si ju dala na chodbu :D

briketa
28. apr 2013

@oblacik00 povedz ze si nevylozila, nevyvesila, ne..... a BODKA! Ty nemas povinnost sa nikomu objasnovat, vysvetlovat a toboz nie ospravedlnovat.

Nestihas? Ani ja nestiham. Ani tisice inych.
Bordel este nikdy neutiekol. Male deti utekaju stale 😀

..a neboj, raz ked dokoncis skolu, najdes super job, tak si budes moct dovolit upratovacku. najlepsi investovane peniaze v dome ;)

oblacik00
autor
28. apr 2013

@libka1 Nema dieta to mas pravdu a ked mi stráži syna tak tvrdi že ona s nim dokáže poupratovat a čo ja viem čo vsetko a že prečo ja nedokážem ....ale je ine ho postrážit na pol dna ked má prichystane čo mu má dat jest čo obliect ak pojde von navarene a tak a je rozdiel ked sa musis o dieta starat systematicky stale

oblacik00
autor
28. apr 2013

@briketa jej dakujem si ma potesila aj rozosmiala🙂

lilitela
28. apr 2013

@oblacik00 To je normalne, ze clovek nerozumie problemom toho druheho, pokial ich v zivote nemusel riesit. myslim teraz tvoju sestru. Nic ti neporadim - viem, ze to lezie na nervy take reci. Domacnost celeho domu nie je tvoja robota a povinnost, kazdy to ma mat rozdelene a porobit cast, alebo kazdy sa tam stara sam o seba. Ona sa tiez zase na ten polovicny uväzok "nepretrhne". Ja myslim, ze jej ide o to, ze pride naobed domov, a chcela by to tam mat hotove, aby ona nemusela nic doma robit. Tvojou "prvoradou" pracou je tvoje dieta a veci okolo neho.

mamalina
28. apr 2013

@oblacik00 mas moj obdiv, ze popri malom prckovi este stihas studium. Vela inych mamiciek by to mozno vzdalo, takze podla toho usudzujem, ze si cielavedoma a zodpovedna. Sestra nema dieta, vidi to inou optikou. My, co deti mame, vieme o com to je. Toto mozes dat kludne sestre precitat - pri malych detoch sa upratuje ked cez obed spia. Ty sa vtedy musis ucit. Logicke, ze nestihas 🙂

lubikan
28. apr 2013

my sme to kedysi vyriesili tak....oddelena policka v chladnicke,spajzi...svoje varenie,svoje pranie-ako vyhovovalo mne ...upratovanie podla potreby...nepozerala som,kto upratoval,kto neupratoval...aspon raz za tyzden som umyla kupelnu...atd...ked mal niekto namietky,jeho problem

mima595
28. apr 2013

@oblacik00 - ak ti mozem poradit, hod to za hlavu a ber to ako nejaku "kulturnu" vlozku...sestra sa proste vrati z prace, sice len na pol uvazku, ale predstavuje si, ze pride domov, doma klud, da si kavicku a tam....bordel 😀 😀 😀 😀
neber to osbne, lebo ja som toto zazivala,ked som prisla k nasim na tyzden na navstevu...sice s 3 detmi, ale prisla som tak raz za 2-3 mesiace na tyzden.... a ked sa mama vratila z prace, tiez bol jej prvy komentar...ze co je to tu za bordel....a pritom na moje pomery / s 3 detmi/ bolo celkom OK.... 😎 😎 😎

teraz je moja mama na dochodku....sem tam jej prihodime chore dieta, aby ho postrazila...minulemala synovca a neter na tyzden....a vola mi, ze musi celu sobotu upratovat, lebo ma ta taky neporiadok, nema pozehlene...ked chodila do prace, stihala viac 😀 😀 😀 ...ale teraz musi kazdy den varit, aj s sdetmi ist aspon na chvilu von....

proste sestra nevie, o com to je...a kym nebude v tvojej kozi, nepochopi....skus to poriesit s usmewvom, lebo inak vyzera, ze mate celkom pekne vztahy v rodine ...proste neber si to k srdcu.... 😎 😉

nanulik
28. apr 2013

Ja by som to riesila tak ze vlastne izby nech si uprace kazdy sam, a co sa tyka spolocnych priestorov tak rozdelit po tyzdnoch na sluzby. A pranie tiez kazdy to svoje

lillona
28. apr 2013

ved co si sa sestre upisala? ved nie si uviazana na spagate. kazdy stiha podla svojich moznosti a schopnosti. sa jej opytaj,ze ked sa odstahujete , kto jej potom bude vesat pradlo a vyberat umyvacku. 😉

eeffka
28. apr 2013

@oblacik00
@zuzanockamt

ja+muz+dieta som zila 2,5roka s mamou a mali sme "domacnosti" 2 v jednom byte, ja som si varila a starala sa o nas, ona o seba. mali sme vyhradene miestnosti na nase a jej a co bolo v nich druha strana neriesila, policak v ladnicke nasa a jej... ako keby mi niekto kibicoval do toho co som doma robial s deckom, by som mu rychlo vysvetlila kde je sever... Isteze som si nepisala na vajicka meno 🙂 ale proste sme gazdovali kazdy zvlast. ak sme jedna druhej vykonali domace prace bol to "bonus" nie psia povinnost. Hmm mam pocit ze si doma fakt za popolusku, lebo sestra co robi na 1/2 uvazku a este huci je podla mna lemra.
a este prepac ale tvoja sestra sklada v sobotu slipy tvojho muza??? 😀 😀 😀 ako brrr.

monika2606
28. apr 2013

@oblacik00 mali sme niečo podobné...bolo to o nervy...odsťahovali sme sa a mám svätý pokoj, čo stihnem stihnem, nestihnem nestihnem hihi a nikto mi do toho nepindá 🙂 máme teraz svoj poriadok..alebo svoj bordel haha