Nešťastné manželstvo

nestastnamamka
30. júl 2013

Ahojte,chodim sem pod inym nickom,Ospravedlnujem sa tymto ale potrebujem pomoc a fakt neviem ako dalej.Som par rokov vydata mame s manželom dve deti ,jedno nema ani rok .Problem je v tom že sa často doma hadame .Samozrejme nechcem hadzat vinu na jedneho z nas lebo vždy su na vine dvaja.Ale manžel sa velmi zmenil,je velmi nervozny,detom sa venuje len ku poviem a všetko robi nasilu.Najrašej by sa rano zobudil urobil si v klude svoje ritualy a odišiel do prace a ked pride zase chce mat svoj klud,najradšej by si pospal aby ho nikto neotravoval a tak.Ked sa ho spytam načo sa ženil ked chcel mat klud,začne všetko obracat proti mne,že mna deti otravuju a ked sa nechcem o ne starat mam ist preč atd.Toto je na dennom poriadku ☹ Dost často chodi s prace pripity ,vraj aj druhy to robia a ešte chodia aj na chaty a on nemože lebo ja mu všetko zakazujem a tak.Ked niečo chcem tak je nervozny a vidim že ho taky život nebavi ale nechce sa rozviest boji sa samoty a vyhraža sa detmi. ☹ Aky mate na to nazor? Ja sa staram o rodinu a urite mam svoje chyby ale nikde nechodim ,fakt cely čas sa venujem len rodine a domacnosti.Mne to vyhovuje,nemam kamaratky.

svetlanka101
30. júl 2013

@nestastnamamka On si podla mna na to zvykol. Je si tebou isty, vie ze nikam nepojdes a tym padom mu nehrozi, aby si si nasla ineho. Doma ma istotu, je o nho postarane. Moja svagrina mala podobny problem a poriesila to tak, ze rozdelila starostilovost o deti takmer na polovicu. Kazala ockovi prebalovat, chodit na prechadzky, navarit, popratat. Asi len tak si muz dokaze vazit svoju zenu. Podla mna ma prilis volneho casu - len praca a potom life. Nech je zodpovedny a uvedomi si ze ma aj rodinu. POstras ho, ci sa neboji alkoholizmu, ci chce padnut a dno a ci mu nevadi, ze deti ho nebudu poznat inak ako naliateho alkoholom. Obnov stare kontakty s kamoskami. Stretavaj sa s mamickami v okoli. Dohodni si nejaku damsku jazdu a muzovi to len oznam. Drzim prsty, nech najdes nejake riesenie !!!

simca06022011
30. júl 2013

@nestastnamamka on je zvyknuty na to, ze nic nemusi.. ako to zmenit netusim, mam podobne doma a pochybujem ze ked mu nakazes a naplanujes polku cinnosti tak to bude robit... u nas to teda urcite nefungovalo, vykasle sa ti na to a pojde do roboty/von/spat a este urobi oklo toho cirkus humberto.... proste chlap nechape co vsetko je v domacnoti/pri detoch a pri vsetkom okolo treba urobit a mysli si, ze vsetko sa urobi samo :P

maria1989
30. júl 2013

@svetlanka101 toto zbožňujem. žena je doma s deťmi a muž, ktorý chodí do práce, sa s ňou má - keď príde z práce - napoly rozdeliť o starostlivosť o domácnosť 🙄

tykat
30. júl 2013

Za mna Ti radim vydrzat. Ak je problem len v tom ze chce mat po robote klud a male deti ho nebavia tak sa to moze casom zlepsit. Vidim to aj u nas, kym boli deti male tak sme mali castejsie vymeny nazorov prave kvoli tomu ze kto ma mat kolko volneho casu. Ja som zatala zuby a starala sa komplet o domacnost lebo moj muz je skvely clovek, vie nas zabezpecit, milujem ho, on miluje nas ale zistila som ze s malymi detmi to nevie, postrazil, pomohol, prebalil ale nikdy s nimi nesiel na prechadzku, na ihrisko, maximalne postrazil kym som nieco urobila. Odkedy boli deti vacsie cca od 5 rokov a samostatnejsie bola ovela vacsia pohoda, pre manzela uz su partaci. Ja mam ovela viac volneho casu. Travime cas aj spolu aj osobitne. Chodime na vylety, manzel sa detom venuje. Som rada ze sme to vydrzali, skratka ani jeden z nas nie je poprdeny z malych deti. A ked mam pravdu povedat aj ja som rada ze deti su uz vacsie a vyrastli sme z plienok, nocnikov, soplikov, zubkov, kasiciek, ogrcanych veci, poobedneho spanku, kocikov, nahradneho oblecenia, revu pre nic za nic a vecne roztahanych hraciek atd.

Skor by ma trapilo to popijanie a zacinajuci alkoholizmus kedze je to casto :(

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@svetlanka101 on nevidi to že si vypije,vraj to všetci tak robia 😒
@simca06022011 presne vyprdne sa mi na to a urobi si po svojom ako vždy.Ja sa z domu nepohnem lebo nemam kam dat deti a uprimne ani potom netužim,bavi ma byt s detmi doma,chcem aby mi trošku pomohol ale to asi nezmenim.Je nervozny vybušny a všetko obrati proti mne.
@maria1989 vraj su to ženske prace a on to nevie a nebude robit.A donekonečna niekoho nutit čo aj tak neurobi ma nebavi.

niente321
30. júl 2013

Evidentne si to predstavoval inak. Chlapi sa neradi vzdavaju svojich ritualov zvacsa.... 😒 Skus sa s nim dohodnut, ze "ok rano mas klud, ale vecer bud s detmi". Su to aj jeho deti a v aktivite s nimi moze najst radost viac ako by cakal. Ked s nimi nie je, nevie ako s nimi, co na ne plati a ma to tazsie ako ked vie, co zafunguje..... Je to tazka cesta pre vsetkych. Drzim palec

nicky07
30. júl 2013

ahoj. u nas je to detto. sama doma s troma deťami, celá domácnosť na mne. Manžel príde z práce samozrejme unavený (čo mu zasa verím, ale on odpracuje osmičku max.12tku a moja služba vlastne nekončí nikdy...) Doma nepomôže s ničím, je unavený, potrebuje si oddychnuť. Ja som predsa na materskej tak sú to moje povinnosti. (Inak za túto vetu by som vraždila) :D podobne sme na tom boli ked sme mali ešte len detičky dve. vtedy som bola na RD 5 rokov a to už bolo veľa. tak som sa rozhodla že idem do práce. a ísť do práce znamenalo že sme si museli podeliť povinnnosti. už vyhovorka že ON bol v robote neplatila lebo som v nej bola aj ja. musel chodiť rano s detmi do školky a do školy. uvariť obed, nakäpiť.ked som mala nočnu postarať sa večer uložiť ich. Tieto povinnosti mu akosi potom branili v tom isť na pivo s kolegami ako to mal vo zvyku lebo bol rád ked deti už dali pokoj a mohol si isť ľahnuť a konečne pospať, ked bol napr po nočnej. potom si vedel viac važiť to ked som bola doma a postarala sa o domacnost a o deti. a mne to tiež tak vyhovovalo, prist medzi iných ludi mi urobilo len dobre. teraz ma moj drobec necely rok a myslím že to budem riešiť podobne. lebo už si zasa zacina zvykať že jedinou povinnosťou pre neho je ist do prace, dobre sa najesť a vyspať. a o zvyšok má postarané. nemyslím že ked mu povieš aby ste si podelili domace práce že s tým uspejes. lebo u nas by to teda nefungovalo a poznám viac takých manželov, ktorý sú zastancami toho že ONI chodi do práce a manželk ana materskej DOVOLENKE má zvládať deti a domácnosť. veď to v podstate nie je nič zložité a cele dni len oddychujeme a pijeme kavičky... tak ked budeme pracovať dvaja tak sa už nebude mať na čo vyhovoriť...

mima4
30. júl 2013

@nestastnamamka
vysvetli manzelovi, ze v 21 storoci uz neexistuju zenske a muzske prace a ak ano, tak v ziadnom pripade nikdy nepojdes robit a on vas musi financne zabezpecit, t.j. doniest domov aspon 2000 EUR cisteho..ak toho nie je schopny, tak nech sa nehra na pana krala z 15 storocia...

Chcel vobec on rodinu, deti??? Chapal tomu co znamena mat domacnost, starostlivost o nu, o ludi?

Ako moze clovek ist z roboty do krcmy ked ma rodinu!!?? Spytaj sa ho, ci sa mu to bude pacit, ked po praci aj ty pojdes do krcmy a ze kto vam bude chodit do skolky po deti a venovat sa im?!!! spytaj sa ho!!!!

mima4
30. júl 2013

@nicky07
ale ak muz ma 8 hodinovu pracu a nic, tak zena ma tiez mat len 8 hodinovu starostlivost o deti, nie? Ako potom vyrieist ten zvysok casu? To treba panovi manzelovi predhodnit na debatu...

carrie4
30. júl 2013

@nestastnamamka a aký bol predtým ked ste nemali deti? a k nim má aký vzťah? nie je mu ľúto, že s nimi nie je? mať dve malé deti je naozaj náročné a ked to má zvládať jeden človek je toho dosť... a to nevravím o starostlivosti o rodinu a domácnost... bolo by fajn aspoň niečo z povinností prihodiť manželovi... najlepšie nejakú výchadzku von s deťmi alebo nech si k nim na hodku sadne na koberec a hrá sa.... máloktorý chlap pochopí, že celý deň byť s deťmi môže byť aj veľmi vyčerpávajúce... aj žena doma potrebuje aspoň pár minút "kľudu" ... my sa s mm sme obaja také pokojné typy a príchod detí obrátil naše životy hore nohami, ale už by sme nemenili a ked sme na pokraji síl (obyčajne uštvaní deťmi, lebo fakt nechápem kde tú energiu berú drobci ) upokojujeme, že toto hektické obdobie raz skončí, ked deti vyletia z hniezda a my zas budeme len tak celý deň ležať na gauči a kukať telku alebo čítať časopis 🙂

nicky07
30. júl 2013

@mima4 ked to pre neho je že on pracuje 8-12 hodin manuálne. má ťažku prácu to mu neberiem. a pre neho je byť na materskej dovolenke naozaj ako na dovolenke. oddych prechádzočky s kočíkom, hranie sa dieťaťom, popijanie kavičky a vlastne len nuda od rana do večera,,, Vôbec nechápe z čoho môžem byť taka unavená. do práce musím aj kvoli financiám a vlastne aj kvoli sebe. znie to možno čudne ale naozaj sa to u nas upokojilo ked som nastupila do práce, automaticky prevzal všetky povinnosti na seba ked som bola v práci a žilo sa nám omnoho lepšie a pokojnejšie...

01fialka01
30. júl 2013

@nestastnamamka Ahoj...na tvojom mieste by som skusila zahrat na jeho strunu... Ked pride z prace, tak sa mu venuj, bud mila, pytaj sa, ako a mal atd... Viem, ze je to tazke, ale pokus sa o to. Skus si vypocut jeho a potom mu MILO povedz, ze ti chyba, ze ho milujes a hlavne potrebujes. Na vsetko treba cas. Skus niekedy pripravit pekny vecer pri vinku a pospominaj na casy, ked este neboli deti, pospominajte spolu.... Vsetko sa vyriesi. Tvoj manzel asi potrebuje viac citit tvoju starostlivost o neho. Ak sa bude citit lubeny, vazeny a nepostradatelny, tak uvidis, ze sa bude snazit, aby bol este viac lubeny, vazeny a nepostradatelny 😉

mima4
30. júl 2013

@nicky07 z casti s nim suhlasim, aj ked som este matersku nezazila, urcite ten kto je na rodicovskej (ci muz ci zena) by mal toho stihnut v domacnosti viacej, ale to neznamena, ze nemoze ten druhy mat na starosti konkretnu pracu cez tyzden. Napr. jeho uloha moze byt ze raz tyzdene kompletne umyje/uprace kupelnu a zachod... a sem tam umyje riad.

mima4
30. júl 2013

@nicky07 a inak to kavickovanie a prechadzky, to sa z casti da..ked clovek ma iba jedno dietatko, byva v byte.. a moze si dovolit sem tam restiku, donasku...nemusi pravidelne varit a podobne.

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@mima4 na to som sa ho pytala že či by sa mu pačilo keby ja chodim po robote s kolegynami chlastat a on sa bude starat o deti a vyčakavat na mna 2 hodiny.Odpovedal mi na to takym štylom že možem ist aj hned ked sa chcem opit,že on sa o detičky postara 😖 Akože zrazu on ten vzorny a ja zas ta zlá 😔
@carrie4 no on vždy odpovie že ked to druhe ženy zvladaju tak by som mala aj ja .Lebo len ja sa stažujem aka som unavena a pritom nič nerobi ,cely den sedim doma.On je otraveny rodinnym životom,proste vidno že ho to nebavi a predstavoval si to inak.
@tykat ale to neni len odetoch .On rad vysedava s kamaratmi a popija a mna to nebavi,všade sa za každu cenu opit.Nikdy som to nerobila a ani to robit nebudem.

maminuska
30. júl 2013

@nestastnamamka prečo si nešla, ked už nie chlastat tak vyvetrat hlavu ?

mima4
30. júl 2013

@nestastnamamka ked nie krcma, chodievaj pravidelne cvicit, alebo kino, ci divadlo, ci ina zaujmova vec.. nech ma konkurenciu..ze zrazu musi z prace padat domov..lebo zena ide cvicit...

Inak, uprimne, cudujem sa ti, ze s takym clovekom si chcela este aj druhe dietatko...

tykat
30. júl 2013

@nestastnamamka No ved prave. Z toho co pises mi vychadza, ze primarne nie je problem, ze pride domov a chce od deti klud. Lebo to sa da prekonat casom, ked sa deti zabavia same a nepotrebuju nonstop dohlad. To popijanie je horsie 😒 toto by mi velmi vadilo. Drzim palce nech najdes nejake riesenie, najlepsie keby ste ho nasli spolu s muzom.

nicky07
30. júl 2013

@mima4 no ja mam detičky tri a k tomu psa a o necelý mesiac štátnice. občas som s nervami v koncoch... ked som chcela od manžela aby mi aspon občas umyl riad a pomohol s uprataním tak mi kupil umývačku riadu... a poriešené. varim väčšinou denne a bývame v byte. deti pomôžu občas ale moje upratanie bytu sa s ich porovnať ešte nedá takže aj tak si to musim ešte ukonciť sama. a manžel cez vikend umyje napr kuchynu ( štýlom - povysavam umyjem dlažku a naložim umývačku = poriadok ) v nedelu uvari obed kym som sa s malym von ... alebo ho vezme v sobotu na hodinu k mame kym sa upratujem...a to je tak všetko. Len ja by som asi cakala tej pomoci trochu viac. možno som naročná.

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@maminuska kojim babatko.

lalinko2010
30. júl 2013

@01fialka01 ahoj, toto nemyslíš vážne?????? šak toto je podkopanie si svojej úcty, aby sa kočka doprosovala manželovi, ktorý evidentne ju má za - žienku domácu!
@nestastnamamka - prosím neurob to čo ti radí - 01fialka01 - maj úctu k sebe a kopni ho tam kam treba, buď sa spamätá alebo nie, ale žiadne doprosovanie. milo a podobne. zariaď sa, akoby nebol a hotovo. príde na to, že to zvládneš aj bez neho a hotovo. - on sa o detičky postara - Akože zrazu on ten vzorny a ja zas ta zlá - neboj on sa nepostará, to je len to rypnutie do teba, že aj tak to neurobíš, že sa pôjdeš baviť a podobne, pokiaľ si to nerobila doteraz!!!!
prestaň sa mu sťažovať, aká si unavená, potrebuješ pomoc, porob si, choď s deťmi von, bav sa. 😉

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@tykat malo spolu komunikujeme lebo ked niečo začnem tak on v tom problem nevidi a nerieši to proste.Som na to sama.Alebo ked začnem neičo riešit tak bud čumi do PC alebo začne v polovici rozhovoru telefonovat a vobec ma nepočuva .Proste nezaujem a mna to nebavi.Ako by som hrach na stenu hadzala .Na druhy den ok ,lebo ja sa nebudem tvarit urazene,veci ktore treba prebereme a tak. 😒 Ale vo mne to zostava a kopi sa to a začinam si uhanat choroby z toho dusenia v sebe.

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@01fialka01 no na toto žaludok nemam ,proste by som sa musela sakra pretvarovat a to neviem 😖 a večer aj tak padam dole hubou a radšej zaspim s malym.

nestastnamamka
autor
30. júl 2013

@lalinko2010 tie deti raz narastu a myslim že zostane sam lebo on sa evidentne zmenit nechce nie že nevie.Proste nezaujem ,zavadzanie a ešte ked mu poviem že citim z neho chlast tak mi klame do oči že on nepil ☹

mima4
30. júl 2013

@nicky07
dievča, prečitaj si čo si napisala 13:42 a hlavne akym stylom!!
"aby mi aspon občas umyl riad a pomohol s uprataním" alebo " 😎
Mne z toho vyplyva, ze ty mas svoj vlastny riad, ktory si zaspinis a niekto - napr. spolubyvajuci na private ti ho umyje a pomoze ti upratat TVOJE veci. Ale v rodine nie je moja a tvoj riad, proste spinavy riad je aj manzelov riad, taktiez domacnost. To je prav vec 😉
A ta druha - "pomoze???" ... ty sa vyjadrujes tiez pred kamoskami "pomaham manzelovi s detmi, s vysavanim,...s ...??" Pokial nemate veci rozdelene tak, ze ty si zena v domacnosti a on sa o rodinu stara financne (ale slusne financne!!), tak sa nepomaha ale prirodzene participuje.

Takze skus zmenit aj svoje uvazovanie. Nemas vlastnu domacnost, ale mate ju spolocne s manzelom 🙂

maminuska
30. júl 2013

Primárny a základný problém je v ženách - chceme byt dokonalé a zabudame na seba, chceme sa zavdačit detom , manželom rodičom , chceme poriadok , peknu zahradu a vysledkom je že sme frustrované a zničené a unavené.
Muži su v tomto jednoduchší a omnoho viac hladia na svoje potreby.
Som tehtoná , mám nevolnosti a cítim sa akokeby ma prešla mlátačka . Dnes ráno ked som telefonovala s misou tak mi klopal syn čo bude na ranajky, dopálil ma teda riadne 😠 , kričím nachystaj si a odteraz to budeš robit celé prázdniny.
Ano ja som si na začiatku svoje potreby neuvedomovala a bola som taká uštvaná z roboty a z detí že ked som yberala najmenšiu zo škôlky a dávala do auta mi bušilo normálne srdce od vyčerpania.
Dnes mám študentku , ktorá mi dvakrát do týždna príde upratat, postráži deti ak je treba, vybehnem s kamarátkami niekde von na kávu alebo vínko ( v blizkej minulosti ), jednoducho naučila som sa urvat si čas aj pre seba nech to stojí čokolvek.

carrie4
30. júl 2013

@nestastnamamka podľa mňa to chce len čas... jeho to časom prejde, ked deti povyrastú, asi treba len trpezlivosť... ja som zas taká povaha, že si všetko chcem urobiť sama, lebo len to je samozrejme najlepšie, upratovanie, varenie, riadenie domácnosti a aj výchova a starostlivosť o deti a mm som si naučila, tu si sadni a odpočin si, ja to vybavím.. ale po pár mesiacoch, čo sa nám narodila dcérka, som pochopila, že to nezvládnem a tak sme si vyjasnili, že ak sa chce z práce vracať domov k hysterickej nervoznej a hašterivej žene, nech mi nepomáha, ale ak chce mať doma vysmiatu milú žienku musí pomôcť s niečim aj on... naštastie rýchlo to pochopil a "občas" aj sám s niečim pomôže, obyčajne teda s deťmi.... prosto si treba vyjasniť očakávania a nastaviť nejaký systém...

maminuska
30. júl 2013

@nestastnamamka babetko nie je kojené nonstop. Nakoj , obleč sa a na hodinu a pol niekde vypadni aj keby si mala byt sama.

lalinko2010
30. júl 2013

@maminuska presne si to napísala, zabúdame na sebe, naháňame sa ako také dostihové kobyly, len aby každý na okolo bol spokojný!!! ale nemyslíme na sebe a to je chyba!!!

tykat
30. júl 2013

@maminuska no to by som na jej mieste neriskovala ked chodi denne pripity aby ho nechala s rocnym deckom 😠

@nestastnamamka a ako to bolo ked ste boli bez deti? tiez chodil za kamosmi a popijal? ci len teraz? bola by si s nim teraz v tejto chvili keby ste nemali deti? je tam este nejaky cit? laska? z jeho strany? z tvojej? je niekedy aj triezvy a normalny?