Nespravodlivosť v rodine voči súrodencom

3. júl 2022

Čaute, ako sa vysporiadať s nespravodlivosťou? Svokrovci, ja s manželom a švagrovci, všetci bývame kúsok od seba. Svokrovci často zavolajú švagrovcov k nim či už na obed, na kávu, atď.. Nás akosi pomenej, dokonca minule oslavoval švagor narodeniny, usporiadal oslavu a neboli sme medzi pozvanými. K tomu vzťahy sú dobré, stretávame sa často. Asi pred mesiacom svokrovci grilovali, švagrovci samozrejme pozvaní. My sme k nim zavítali na náhodnú návštevu, že ich pozrieme. Prišli sme uprostred zábavy, nikto nič nevravel, nekomunikovali nejako tak sme po pol hodinke odišli domov. V piatok svokra oslavovala jubileum, prišli sme zagratulovať už v ten deň a švagriná nám jednou vetou povedala (bolo už pol 8 večer keďže manžel sa zdržal v práci) že môžme prísť zajtra na oslavu. Mňa to trocha zamrzelo, že nás pozývajú na poslednú chvíľu (a už sa to stalo viackrát) ale kašľať na to. Neviem prečo švagra, svojho syna, svokrovci volajú vždy, skoro každú nedeľu k obedu aj s deťmi, chodia na spoločné výlety, ich deťom kupujú každú chvíľu nejakú pozornosť. Pomohli im finančne aj s bývaním a to v tom čase svokrovci na tom neboli najlepšie. A na nás si nájdu čas tak 3x do mesiaca, ak za nimi neprídeme my 😔 ako sa cez to dostať a nemať svokrovcom či švagrovcom nič za zlé? Ja sa s nimi snažím dobre vychádzať ale naozaj už mám pocit, že to je všetko naschvál...

karhu
3. júl 2022

neziarli, je ti zle? nieco ti chyba? dopraj im a bud rada, ze mas klud

mogaa
3. júl 2022

nuž všade niečo je....nemôžeš nikoho nútiť aby ťa pozval na návštevu....no nechcú, tak sa im nebudem vnucovať....ja by som na oslavu na poslednú chvílu už ani nešla...hold, švagrovci majú so svokrovcami lepšie vzťahy, zjavne si s nimi viac rozumejú...nerieš....

pribinak
3. júl 2022

Zi svoj život a kašli na to/nich

diamond007
3. júl 2022

Máte deti? Nerobia to kvôli vnúčatám?

kris_tin257
3. júl 2022

Nech sa s nimi porozprava ich syn, tvoj muž. Sú to jeho rodičia tak snáď povedia ako to cítia a prečo to tak je 😊

thereisabear
3. júl 2022

Je to naschvál, náhoda to určite nebude. Majú ich radšej a viac si s nimi rozumejú. Nič nespravíš, jedine sa s tým zmieriť.

lienka.7
3. júl 2022

No proste ich uprednostňujú. Bud sa s tým nauc zit alebo sa rozved a hladaj inu rodinu (toto píšem s nadsazkou, aby ste tu hned do mna niektoré nepustili!). Nejaké tie ich grilovacky by mi ani tak nevadili, skor by mi vadilo ze nas vynechávaju z rodinných osláv. Vid reakcia ze môžete prísť na oslavu skorky, keďže ste sa tam už natlačiť jej gratulovat... inak nechapem na co idete gratulovať, ked nie ste pozvaní, nie je oslava, nic. Len tak sa dotrepem, ze idem ti zagratulovať... ???? To ze vas švagor nepozval tiez daco znamená.
Ja by som sa na rovinu spýtala a nehrala sa na blbú. Ked ma niekde nechcú, nebudem sa tam natlačat, nosit iniciatívne darceky a pretvarovať sa aka sme fasa rodinka, ked to tak nie je. Ale to som ja, inym to možno nevadi😉
Takže vzťahy asi nebudú ok, to si len ty nahováras...

lubina
3. júl 2022

Ja by som si so svojou rodinkou robila vlastny program, ked vas oni nezavolaju a ked by raz zavolali, tak by som povedala, ze mi uz mame program. Mozno by im potom doslo, ako sa spravaju. Ale ani vnucence by som ku nim neposielala, ked sa takto chovaju a robia rozdiely medzi vlastnymi synmi a ich detmi....je to smutne. Vykasli sa na to a nechodievaj ku nim ani na nahodne navstevy a budes mat pokoj.

katkaseiner
3. júl 2022

Nieco tam bude... ja som jedinacik, cize u nas taketo nepoznam... muz uz rodicov nema ale tiez to tak byvalo... svagrina dostala darceky na meniny/narodeniny, pritom bola len nevesta ako ja a ja nie... nikdy ma to netrapilo, skor mi to prislo ze divne... nakolko svokrovci nemali nikdy penazi nazvys... ale ked trebalo dlhy platit, vzdy dosli za nami...

zefyra
3. júl 2022

U nás to tak bolo presne takto isto 20 rokov. Tento rok sme si povedali a dosť. Nebudeme sa k nikomu vnucovať. Prerušili sme všetky kontakty a ver mi, je mi oveľa lepšie.

sovica
3. júl 2022

Tiež by mi to nebolo veľmi príjemné, ale Ty s tým nespravíš nič. Porozprávať sa so svokrovcami musí Tvoj muž, sú to jeho rodičia. On to ako vníma, tiež mu to vadí, je naštvaný? Deti máte? Či tam nie je zádrhel? Že švagrovci majú deti a teda svokrovci to robia hlavne kvôli vnúčatám. Ak však aj vy máte deti, tak viac by ma trápilo, že uprednostňujú len vnúčatá z jednej strany a na druhé sa vykašlú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janewithane
3. júl 2022

Tak 3x za mesiac by mi navsteva svokrovcov bohato stačila. Chápem ze ta trápi ten rozdiel, vnímaš to ako nespravodlivosť ale skutočne to potrebuješ ku šťastiu?

nikyball
3. júl 2022

A vy ich pozývate na obedy, výlety, grilovačky? Pomáhate im a podobne? Podľa mňa si ten vzťah nejak vybudovali a ty vidíš iba toto a nie to ostatne

janetinka27
3. júl 2022

nechodte k nim bez ohlasenia a najma vecer o psmej. budte v priebeznom kontakte,ozvite sa pred navstevou. pred narodeninami im zavolajte, opytajte sa,ci chcu planuju oslavu a ci treba nie o pomoct s pripravou.

nikdenikto
3. júl 2022

Na takéto oznámenie oslavy by som reagovala:
Ďakujeme za pozvanie ale zajtra už máme svoj program, škoda že ste nám nedali vedieť skôr. Ale určite si užijete aj bez nás, nie je to prvá oslava na ktorej nebudeme.

Moja huba nevymachana 😂

PS: buď rada že máš od svokrovcov pokoj. Ak je s tým ok manžel, keďže sú to jeho rodičia, nerieš

autor
3. júl 2022

@diamond007 máme aj my dieťa

autor
3. júl 2022

@lienka.7 v manželovej rodine je zvykom (ak to situácia dovolí) v deň sviatku zagratulovať. I keď je oslava naplánovaná neskôr... Tak sme prišli k večeru rýchlo zagratulovať, vopred sme napísali aspoň správu či im to neprekáža.

autor
3. júl 2022

@sovica manžel to nejako nerieši. My máme 1 dieťa, švagrovci 4.. Za naším synom ledvaj prídu, pri každom stretnutí počúvam ako ho dlho nevideli, či malý nevie trafiť k nim keď sa tak dlho neukázal.

autor
3. júl 2022

@nikyball pozvali sme ich viackrát pokočíkovať s nami. Na zmrzlinu, do parku... Väčšinou niečo už majú, sú u nich spomínaní švagrovci atď. Ak majú problém s telkou, treba čosi porobiť tak manžel je prvý na rane

zuzinka888
3. júl 2022

Svagrovci = manzelova sestra alebo brat?

eeffka
3. júl 2022

Pokocikovat? Cize mas male dieta a svagrovci 4ks co davaju interakciu babke a dedkovi? Sa musis zmierit ze to je vnuca c.5

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz