Nespokojná so životom

5. okt 2023

Viem ze si za to môžem sama, no cítim sa úplne nešťastná a neviem ako s tým naložiť...jediné dobre na mojom živote sú moje deti, inak absolútne nič...rodina ma má na háku,kamarátky mám ďaleko čiže sa vidíme tak raz za rok to je nič, partner stále len pracuje,keď nepracuje rieši dom, ktorý je v hroznom stave, uz dlho nezariadeny, bez kuchyne atď, a pri množstve peňazí ktore to vyžaduje to ani nikdy nenasetrime, práca ma neskutocne vyčerpáva,chcela by som úplne zmeniť obor ale ani netuším co by som robila, nechodíme na žiadne výlety, nič som nevidela nezažila a už ani nezazijem keďže najlepšie roky za sebou a peniaze nie sú, a keby boli tak každý cent ide do domu,zdravotné na tom tiež nie som veľmi dobre...no a psychika v prdeli....znie to ako lutovanie, čo asi aj je, aj ked sú to všetko fakty...aj keď neviem ci niekto by dokazal byť v takej situácii šťastný a spokojný..len som sa chcela vykecat...

anjelicek26
5. okt 2023

A bol ten dom dobre rozhodnutie? Nebolo by vam v mensom byte, bez bordelu a dlhov okolo toho, podstatne lepsie? Skus si nad to s manzelom sadnut a realne sa zamysliet, ako ma vas zivot najblizsie roky vyzerat... lebo psychiku mas len jednu, deti su male len raz a skutocne si toto obdobie mas uzivat a nie prezivat...detom je nejaky "mame dom" volakde, budu si pamatat rodicov, co s nimi travili cas a vylety...

avonladyba
5. okt 2023

Odkiaľ si?

kvetinka75
5. okt 2023

píšeš, že dom bez kuchyne, to v ňom aj reálne bývate, či je to nehnuteľnosť navyše, ktorú máte. Potom je pre vás zbytočné ju držať. Predať. Ak tam bývate ísť do bytu. Nedržať sa za každých okolností domu. Prikrývam sa takou perinou, na akú mám. Hneď ubudnú nejaké starosti a pribudnú peniaze. A postupne potom riešiť aj iné.
S prácou je to horšie, keď ani netušíš, čo by si chcela robiť. Čo ťa baví? Akú máš školu, čo robíš teraz?
Ak chceš zmenu, netreba čakať, treba konať a hneď od seba. Začni domom.

janetinka27
5. okt 2023

ahoj, ak je ten dom taka financna zataz, obera vas o cas aj o peniaze, predajte ho.

autor
5. okt 2023

Bohužiaľ dom bol manzelov sen, mame hypotéku ktorú sme samozrejme vycerpali keďže všetko počas stavby zdraželo a ostalo kopec nedokonceneho, na čo bude treba tisíce a tisíce...nedá sa s tým nič robiť, muž ze mam byt trpezliva všetko bude, hej možno ale za 20 rokov...jemu to nevadí lebo on už precestoval celý svet, chodí aj pracovne na služobky, ja som nebola nikde...hovorila som to ze uz potom nikde inde nepôjdu peniaze len do domu...kuchyňu mame takú ze par skriniek a rúru a sporak, variť sa dá no len proste je to ako na chate...

syslik81
5. okt 2023

zariadenie vratane kuchyne sa da aj z druhej ruky .. troska sikovnosti farby a prerobis si podla seba...ja mam veeelmi vela veci z bazaru a len som si premalovala,vycistila etc ... zazitky-vylety sa daju spravit aj s minimom penazi ... urobit si piknik niekde na luke ,jazierku etc, zbieranie gastanov s detmi-ak mas mensie .. ist sa len tak poprechadzat ,precitat dobru knihu... vecerna skola na doplnenie vzdelania ..

syslik81
5. okt 2023

na sluzobku nemozes s nim? deti k rodicom a ist na par dni..kym bude praovat ty si pozries mesto?

kvetinka75
5. okt 2023

sny sa majú splňať, ale nie na úkor niekoho druhého. Ty máš tiež právo na svoje sny. A toto už dosť zasahuje - negatívne do vášho a hlavne tvojho života. Takže sen-nesen, jasne by som mu dala najavo, že takto žiť nemienim a treba hľadať riešenie. Dom je snom mnohých ale ľudia aj reálne rozmýšlajú a ak chcú dôstojne žiť, cestovať, mať nejaké koníčky, proste žiť, tak takýto sen niekedy musí ísť bokom. Je to veľmi drahý sen a na úkor iného

lidia73
5. okt 2023

ako chapem, citis sa byt proste na chvoste. on si vsetko poplnil a ty si stale len doma. mozno by si s nim mohla ist niekedy na sluzobku, nie? v tejto vasej situacii by som asi prehodnotila cely ten dom, ci to ma vobec takto zmyslel sa len trapit a cakat

kvetinka75
5. okt 2023

@syslik81 ak chodí na služobky do zahraničia, tak finančne by na to asi nemali, alebo by to dosť vyšlo. Už len taká letenka. A keď chodí po Slovensku, tak tiež bude potrebovať nejaké peniaze. pochybujem, že by zamestnávateľ platil ubytko, stravu aj jej. A píše, že nemajú peniaze, takže zase náklady navyše. Ja by som sa zbavila záťaže - domu. Dokedy bude takto fungovať. neviem, koľko má rokov, píše , že najlepšie roky má za sebou, tak predpokladám, že možno po 35tke. Bude stále doma sedieť a čakať do 50tky kedy a či vôbec bude dom hotový?

janinah
5. okt 2023

Ty pracuješ? Rozdeľte si financie,nemusí ísť každý cent do domu,ty máš právo rozhodnúť na čo dáš tebou zarobené peniaze.Deti jest musia,aj topánky na zimu musia mať,aj inkaso zaplatiť,ale je dosť veci,ktoré byť nemusia resp. nie hned.V prvom rade pozeraj na zdravie,chorá svet ťažko precestujes.Zacni dakym wellnes pobytom,nájdi si na zlavomate.Najdi si koníček,aby si mala niečo čo ťa bude ozaj tešiť.Namiesto hmotného darčeka na vianoce nech ti muž zaplatí adventný výlet niekam do prahy,Viedne,Krakova....Začni malými krokmi a mysli na seba.Da sa to,ale my to za teba neurobíme.

anjelicek26
5. okt 2023

Dom bol manzelov nepremysleny sen. Zakryvam sa perinou, na aku mam. A nikdy nie na ukor rodiny. Nasi spravili podobnu "hlupost" a kupili k bytu este dom ked som mala 14, kde chceli ist zit na stare kolena...cely jeden plat to zhtlo, zili sme na "suchych rozkoch" obrazne povedane, oblecenie podedene po znamych a pribuznych, brigady od 15tich aby sme mali aspon nejake vreckove ci nieco noveho, ziadne vylety, ziadne dovolenky od doby, ked sa kupil dom, vzdy sa tam chodilo "makat" opravovat, burinu cistit, malovat, dlazku pokladat, to boli nase vikendy... hadky kvoli peniazom a kvoli vydavkom, lebo co nie je proste chyba... preratali sa, par rokov sli na doraz... ze nasledoval do pät rokov rozvod ani nebudem pisat... proste sami si vytvorili tlak a zmenili zivot tak, ako to nikto nechcel, ale tak maju byt a dom no... hlupe a zbytocne, nam detom to bolo totalne jedno...stacilo pockat 10 rokov, my sme sa vsetky odstahovali, mohli byt predat a kupit dom potom, stastny a spokojny a spolu...ale tak, cas nevratis...

marsmykkok
5. okt 2023

dom je nekonečná práčka peňazí a energie, dokončíš interiér, môžeš exteriér (strechu, fasádu) , urobíš, začne ti padať plot a môžeš robiť oplotenie. O tom, že dom je dalej od mesta a treba 2 autá a to druhé auto stojí tiež tisíce eur ročne ani nevravím. Je to teraz in mať dom, ale za mňa je aj byt fajn. Skús sa s mužom porozprávať, že či by nebolo lepšie to predať a kúpiť byt a našetriť si napríklad na nejakú chatku v záhradkárskej osade-to nestojí veľa a tam môžete tráviť pekné dni. Ak chodí na služobky nemá času ani veľa na starostlivosť o dom a čo ty budeš riadiť dnu, varit, kosiť, rúbať drevo a kúriť sama a ešte popri tom chodiť do práce a starať sa o deti?

syslik81
5. okt 2023

@kvetinka75 raz za cas v ramci slovenska alebo ceska by to dali. On si sen splnil a mal by to vynahradit aj jej

kvetinka75
5. okt 2023

@syslik81 tak záleží aj na tom, kam chodí na služobky a či tá oblasť autorke niečo dá. Ak by to išlo, sama musí zhodnotiť, či jej toto stačí alebo nie. Ja tiež, keď môžem idem s mužom na služobku alebo ak ide na 1 deň, zistím smer a niekde ma vyloží. Ale on chodieva málo na služobky. Ak by som nemohla mimo toho ešte niekam ísť a peniaze pchala iba do domu, tak by som spokojná nebola.

cialota
5. okt 2023

ja by som teda nevahala uz ani den a riesila by som to. a vyriesila by som to tak, ze by som sa toho domu co najskor zbavila. my sme takisto byvali v dome a teraz mame byt a vobec by som sa uz viac do domu nevratila. nie je to pre kazdeho.

kvetinka75
5. okt 2023

@cialota ja som tiež túžila po dome. Minulý rok sme niečo hľadali ale nakoniec sme sa rozhodli pre byt. A neľutujem nakoniec. Domy v meste boli nad náš limit a úver som si brať nechcela a mimo mesta - máme iba 1 auto, a byť odkázaná stále na autobusy. To som tiež nechcela. Mám teraz všetko po ruke. V podstate je tu aj kľud. Viac ma rušia zvuky z domov, ktoré sú cez ulicu, ako susedia. Nemám náklady na vonkajšok, byt upracem a môžem ísť makať na záhradu, keď sa mi chce . Je to síce niekedy na nervy, behať hore-dole na záhradu ale zostávajú mi peniaze na záujmy, cestovanie, nemusím byť nervozna, že zase treba niečo do domu kúpiť a ja nemám na niečo iné, čo by som chcela. A mám tu všetko po ruke. Obchody, lekárov, kozmetika, masáže, plaváreň, park, kino, divadlo - všade sa dostanem aj pešo keby som chcela.

lujza123
5. okt 2023

Šťastie pramení zvnútra, nie zvonku. Zameraj sa na seba, na to co ti momentálne chýba, na tie drobnosti ktoré ide zmeniť teraz a hneď.
V prvom rade začni robiť niečo iba pre seba, nejaký šport, záľuba, niečo čo ta urobí šťastnou, kde si oddýchnem od rodiny, deti, starosti. Potom začni riešiť prácu, ak mas nárok na podporu využi to, správ si rekvalifikačný kurz, nasleduj svoje sny

Z tvojho opisu mi to príde ako keby muž si žije svoj život (práca/dom) a ty si uväznená v starostlivosti o deti, o všetkých a na seba nemáš čas ani priestor. Sadnite si s mužom, dohodnite si trochu iné fungovanie. Dom predsa počká, ved to je u ľudí celoživotný projekt

Je super že ho už máte, ale nebuďte otrokmi. Tiez máme za sebou rekonštrukciu, tiez sa dokončil stavebne všetko hotovo ale vnútri nic. Nám našťastie došlo že vrazat všetky peniaze do domu a nedopriať si nic je neudržateľne ..,
6 rokov sme spavali na posteli z paliet ale radšej sme šli na dovolenku. Plánované vstavane skrine uz ani neplánujeme, bránka ma 60 rokov ešte 20 vydrží. Máme iné sny, cestovateľské …

V živote treba nájsť rovnováhu, skopnite ten dom z prvej priečky dôležitosti. Už stojí, bývať máte kde, ono to počká. Peniaze a mamon sú najhorším pánom otrokárom,nikdy ich nieje dosť.

autor
5. okt 2023

Dievčatá lenže toho domu sa nedá zbaviť...je to viazané nejak 5 rokov kvoli hypo ci ako nerozumiem tomu...sme tu 2 roky.. a muž by sa toho nevzdal nikdy...autobus tu ude raz za hodinu až dve,takže som odkazana na muža...resp som stále zatvorená doma...a keďže exteriér už vôbec ze nebude tak skoro, tam ani také ze aspoň vyjsť na záhradu nehrozí keďže záhrada žiadna nie je...no proste nech rozmýšľam hocako nie je z toho pre mňa východisko...s okej 1 výlet za rok by sa dal niekam ísť ale čo mi to reálne psychicky pomôže..možno tak na týždeň..no nič len som sa chcela vykecat:(

anjelicek26
5. okt 2023

Autorka muz je totalny idiot prepac, ze toto nevidi...ze tvoje potreby nevnima a ignoruje... dom v hroznom stave, zahrada este horsom, on cele dni v praci, vseto na tebe, este aj mobilna nie si, takze na nom zavisla... predat sa da vsetko, alebo refinancovat, alebo prenajat alebo COKOLVEK, vy potrebujete zit inak... sadni si s nim a uprimne mu toto povedz...ze chces zit a nie prezivat. Skusili ste, nejde to.

cafelatte
5. okt 2023

Vekovo ste ako vy a deti?

janickacrazy
5. okt 2023

A predtým ste bývali na byte v meste? Tam si bola spokojná? Treba sa vážne porozprávať s mužom. Povedala si mu o tom, ako sa cítiš?

vulka
5. okt 2023

A prečo si tú záhradu neurobíš? Začneš jednou hriadkou, trochu zeleniny, dajaké kvety, ohnisko, kúštik pokosenej lúčky. A na výlet sa dá ísť aj za lacno. Vlakom. Deti zadarmo, kus sveta vidíš,...

hiro
5. okt 2023

@kvetinka75 "pochybujem, že by zamestnávateľ platil ubytko, stravu aj jej"
No, to nie je zase take zlozite. Viem ze v minulosti si kolegovia brali zeny na sluzobku. Hotelovu izbu mas aj tak zaplatenu dvojlozkovu (aspon teda ja som nezazil ze by som v hoteli nemal bud manzelsku alebo 2x obycajnu) takze tam nie je ziadny dalsi naklad.

syslik81
5. okt 2023

Keby si povedala bux deti ja alebo dom tak by sa domu vzdal.. proste si musis sadnut a povedat na rovinu ako sa citis a ze je sebec .. aspon to auto jedno postarsie tebe vodicak nech sa dostanes do civilizacie... chcel dom ale aj xeti tak nech sa stara o oboje a da aj tebe volno..

janickacrazy
5. okt 2023

@hiro no nie je sluzobka ako sluzobka, my sme boli ubytovaní po 2 na jednej izbe

lusyc
5. okt 2023

Pustila by som sa do záhrady, nejakú hriadku, ovocné stromy, kríky, pieskovisko, ohnisko. Využiť pôdu. Možno ťa to chytí ako koníček a aj úžitok bude.

kvetinka75
5. okt 2023

@hiro nie, nie je to také zložité. Ono záleží od situácie. Nemôžeš zase porovnávať to, čo bolo kedysi a ako to fungovalo. Izbu väčšinou zaplatí zamestnávateľ a udá aj koľko osôb a kto tam bude bývať. Väčšinou sa toto rieši faktúrami a je už na personáli konkrétneho zariadenia, ako sa zachová. Nie každý zamestnávateľ povie, Ok zober aj ženu na služobku. Okrem toho, ak nemá auto aj na súkromné účely, tak počas služobnej cesty, by nemal ani nikoho takého viesť. V prípade, ak sa niečo stane, môže mať z toho problémy. A okrem toho môžu ísť na tú složbku viacerí, Potom kde bude? Treba rozlišovať situácie, čo sa dá jednému nemusí sa druhému

kvetinka75
5. okt 2023

autorka- tak už len 3 roky vydržať a riešiť to. Toto bol sen tvojho muža. A jeho nezaujímaš ty? Jednoducho to musíš trpieť? To čo je toto za sebca.
Pre tie, ktoré odporúčajú vysadiť riadku niečoho, kvety a pod. ALE ona chce odtiaľ vypadnúť, ísť na výlet, dovolenku, nie takto žiť roky. Pre psychickú pohodu ona potrebuje asi niečo iné.

kvetinka75
5. okt 2023

autorka- inak zaráža ma to, že Muž by sa toho nevzdal nikdy. Tak nech si tam býva. Ty sa môžeš vzdať toho, čo chceš ty? Ak by sa po 3 rokoch nezmenila situácia, dovi dopo. Išla by som aj k rodičom, aby som odtiaľ vypadla, kým sa on nespamätá. Východisko je vždy, len nie vždy je príjemné