Nervy na manžela

28. dec 2023

Ahojte … chcem sa len vyrozpravat … Moj muz cele sviatky len pozera reelska a striedavo je na WC … vcera som si na ľade zlomila nohu, sadra na mesiac a kontrolný rontgen .. a muž sa dušoval ako to zvládneme.. že mi pomôže …tak áno včera večer umýval riad asi pol hodiny ( co ja by som mala tak za 7min) a dnes už nerobí nič … riad umyje ale neutrie, sušiak tu stojí plný prádla … nemáme vreckovky, toaletny chlieb ani nič … a on si leží a pozerá instagram … teraz vstal že ide do obchodu .. no mňa ide poraziť keď mi tu všetko padá na hlavu … deti majú v izbe ako po výbuchu … ani jesť im nemám čo dať a teraz zahlásil že zajtra ide do roboty … myslíte že sa mám prekonať a ležať nech tu prace on? Ja sakra nie som ťažný kôň … ! vždy všetko urobím, zvládnem, vydržím a od neho mám len pindy že tu je bordel … keď tu je krásny poriadok … no som zvedavá ako sa chopí tých robôt aby tu bolo aspoň tak keď to tu riadim ja … 😤nervy.. aj do roboty ide určite preto aby som si poradila sama…

janinah
28. dec 2023

Vieš.ze môže mať na teba očr? A nechaj ho.kym ozaj neumierate hladom.tak sa z gauča ani nedvihni.A nohu vyložiť to asi vieš.A prestav sa v hlave.na bordel ešte nikto neumrel .

koniarova
28. dec 2023

Nechala by som ho. Nech si to vyskúša.

queen_mary
28. dec 2023

Nepohla by som ani prstom, a jedlo by som si objednavala na donasku - teda iba pre mna a pre deti. A po praci by som ho poslala do obchodu.

stanulienkat
28. dec 2023

Nieže začneš nakupovať, variť a upratovať. Keď má mladý muž dosť času na Instagram, tak môže mať cas aj na domácnosť. Aspoň si to vyskúša, aké to je v praxi.
Prepáč, ale podľa toho čo opisuješ, tak on je zvyknutý na Instagram a je zvyknutý, že všetko zaňho niekto urobi.

alickapusinka
28. dec 2023

čerstva sadra však to ani stupiť nemôžeš. Teraz sa ukázal ako mu na tebe záleží. Základ jedlo nejde kúpiť leží na gauči ja by som urobila poriadny krík. Kto bude variť nemáš niekoho kto TI pomôže nakúpiť a navariť. Na neho by som sa nespoliehala. TY asi nemôžeš stúpať na nohu ak máš sadru musíš mať vyloženú to nechápem toto. Koľko rokov majú deti. Nie je schopný sa postarať o domácnosť však to je len prechodný stav. Podľa mňa ON nechce sa o nič starať chce mať kľud. Vedel doteraz že nič nemusí všetko porobíš a teraz ak sa stala tento problém tak nechce robiť nič lebo však TY urobíš. Nebol zvyknutý nič robiť spoliehal sa vždy na teba. Je mi z neho do plaču.

martinkatinka
28. dec 2023

Napíš mu zoznam do obchodu a zoznam domácich prác čo treba urobiť 😉

domkakvet
28. dec 2023

Nie nechaj tak, teraz nech robi on, este to mas aj cerstve, nepresiel skoro ani ziadny cas.

3009
28. dec 2023

Urob si online nákup Tesco alebo Delia. Neupratuj. Nech varí, alebo si pre seba a deti objednaj donášku. On nech sa stará sám o seba.

sasa1310
28. dec 2023

aj si mu povedala konkrétne veci, nech urobí? Napr. nech zloží prádlo zo sušiaka a pod.? Lebo chlap to takto bez toho nechápe. Môj áno, ale väčšina nie

autor
28. dec 2023

no aby som to dala na pravu mieru a nekrivdila mu … tak varim viac menej len rychle jedla pre mna a deti / teda za normalneho stavu / nie zeby som mu obskakovala vzdy rit … prave naopak on je v robite a vecer co si urobi … co sa pratania tyka tak chopi sa aj roboty .. napriklad vzdy v sobotu povysava, v nedelu navari .. ale co sa tyka riadu, deti,prania a vesania tak to robim vzdy ja … som ale stale na rodicaku mam 4,5rocnu a takmer 1,5rocnu .. ale stve ma proste ze vidno ze ked teraz lezim a cumim do mobilu ( inak ako on vacsinu dna ) tak vidno ze ho to stve pritom on ani nema nohu zlomenu .. ja mam pravo teraz lezat … teraz ako siel do obchodu mapoprosí ci zvesim veci zo susiaka … tak wtf? zajtra budem kmitat pri detoch a teraz ked je domasa on bude flakat ??? kludne to mohol urobit … zajtra uz sediet nebudem moct

autor
28. dec 2023

@sasa1310 no povedala som mu ze nech ide na nakup kedze nemame ani toaletny ani vreckovky a dcera ma sopel tak po tristvrt hodine sa postavil a siel …

sasa1310
28. dec 2023

a tie veci, čo chceš po ňom, aby urobil, si mu povedala?

autor
28. dec 2023

mna to stve aj preto lebo keby som bola ok tak robita by len odsypala … a jemu to trva na vsetko ma cas … takym stylom tu bude za tri dni ako po vybuchu … je totalne nesystematicky a stve ma ze mne dokaze vytknut uplne blbosti napriklad ze som kachlicky v kupelke neumyla az po strop ani raz za rok…tak nech sa teraz predvedie ako mu to ide

janinah
28. dec 2023

Kde presne je zlomenina? Lebo ty nemôžeš sedieť s nohou na podlahe.opuchne ti to ešte viac a zvýši sa bolestivosť.Tak jedine.ak ti to prádlo doručí na gauč.tam s vyložený nohou ho už skladať môžeš.

smajlik323
28. dec 2023

Nechcem sa ho zastávať,ale sak upratuje,vari a chodí do práce a ty si doma cely rok a tie kachličky , no to by som ti aj ja vytkla. Ja chodím do práce aj manžel mame 2 deti, môj muž mi chce pomáhať, ale ja nechcem nevravim,ze nič nerobí.... ale ked som bola na materskej všetko som mala dokonale upratané a vždy mal navarene nikdy si po robote nemusel sám nič robiť a ani teraz to tak není a to sama píšeš, že nevyváras,tak neviem co vlastne od neho chceš, že neurobil za sekundu ako si to chcela ty ?že riad umýval dlhšie ako ty ?
Chápem mas zlomenú nohu si podráždená.

kamatopo
28. dec 2023

Tak za jeden deň ho nenaučis všetko čo treba. Tu vidíš ako sa bleskovo zmení život a zrazu je to všetko hore nohami. Prajem skoré uzdravenie.

autor
28. dec 2023

@smajlik323 ved ja viem ze oproti niektorym exemplarom je to zlaticko … a nemam s tym problem za beznych okolnosti mat takto rozdelene domace prace , …tiez mam pekne upratane … ale! teraz mam zlomenu nohu … a fakt sa tu nebudem nahanat a pobehovat po byte s barlami za ten cas kedy on lezi s mobilom v ruke… to mu nie je blbe?

autor
28. dec 2023

@janinah mam prasknutu spodnu cast pistaly cize tak okolo clenka je to situovane a stupit na nu vobec neviem

nyphadora
28. dec 2023

Skor mu urob program kedy ma co upratat a umyt, asi mu to treba priamo povedat, a necakať, že sam od seba vstane a bude upratovať.

smajlik323
28. dec 2023

A to od neho ocakavas aby cely deň chodil a upratoval ? Nebuď smiešna...je to chlap a ten rozmýšľa úplne inak oko my... a to za jeden deň ste dokázali urobiť taky bordel, že sa nedá chodiť? 4, 5 ročná je dosť veľká aby hračku vedela upratať

autor
28. dec 2023

@nyphadora tak ked mna vie zaukolovat co nie je podla jeho predstav spravene tak verim ze vidi co treba urobit .. ci ma iny meter na seba a na mna?

autor
28. dec 2023

@smajlik323 nie je tu taky bordel lebo samozrejme ja blba som uz upratovala 😂

janinah
28. dec 2023

Však len skackaj,upratuj..a dodrbes si nohu.

marcellka32
28. dec 2023

Mala som zlomený členok tento rok..7 týždňov sadra, ďalších 7 týždňov rehabilitácie...väčšinou vyložená noha,program:
1.tyzden: nedokázala som kvôli bolesti urobiť nič (muž ostal doma a upratal, navaril), s barlami sa nedalo
2.tyzden: pohybovala som sa po dome na stoličke s koleckami...uložila som prádlo zo susiaka, nevarila som (ani donáška, nevedela som to prebrať od kuriéra, 3 schody pri vchode), s barlami to stále bolelo
3.tyzden: hýbala som sa po dome s barlami pod pazuchami, navarila, dala prať
4-7.tyzdnov: to isté ako 3 týždeň
Sadra dole, začala 6 týždňov rehabilitácia, každé ráno k dr na cvičenie, prvé 2 týždne s mužom, učila som sa nanovo chodiť, bicyklovať, šoférovať....posledné týždne sama k dr autom s malou barlou, nikdy som to nepresilila, lebo by bolo horšie..
Bez rodiny a pomoci by to nešlo...celé to trvalo 4 mesiace

minenkak
28. dec 2023

Však mu povedz čo treba ,ležíš môžeš koordinovať

egonsk
28. dec 2023

mas zlomenu nohu, ale zvysok tela ti funguje, ci?
Co takto sa s nim porozpravat a napisat mu co kupit a vyslat do obchodu?
Deti mas digitalne (bez ruciciek), ze si nevedia upratat a ty im robis sluzku a chces aby to robil teraz aj muz?
Mam pocit, ze si to ponala velmi zvlastne. Nemas 40tky horucky a neumieras, mas iba obmedzenie vyplivajuce so zlomenej nohy, takze vsetky zvysne cinnosti mozes robit (dokonca aj suloz), iba to chce miesto vypisovania na MK si s tym svojim muzom aj konecne zacat komunikovat a najst spolocne riesenia cinnosti.

heidy222
28. dec 2023

Úplne zbytočne si nicis život svojim nastavením. Ja som taká bola. No už som sa zmenila. Teraz som ochorela 23.12 večer som dostala horúčku. Proste musel manžel urobiť Vianoce. Ľahla som si do postele a pozerala film a spala. Nebolo upratané, bola tak polovica z toho čo zvyknem variť a prežili sme úplne v poriadku 😊. Do kostola išli keď som už ležala v polo-kome a on im obliekol dotrhane Blatove overaly zo školky 😁🙈 ale Kusla som si do jazyka, toto sú nepodstatné veci

heidy222
28. dec 2023

Jaj a ešte mi povedal víťazoslávne že ,, predstav si, v Tom kostole bolo toľko ľudí ktorých poznáme! "

uglybetty1234
28. dec 2023

Ano . Si blba. Naco si upratovala?! Mal by si zobrat na teba ocr, ako to chces zvladnut sama!? Len raz by mi povedal, ze som neumyla niekde kachle! V zivote by som sa ich ani nedotkla!

autor
28. dec 2023

@marcellka32 fuuuu ale tak to si mala urcite omnoho vaznejsie nez ja .. ked sa neda tak sa neda …muz musel makat :D
@egonsk ale no tak, ved hovorim mu toto je jasne … ale kym to pretavi do cinov som z toho v nervoch , napriklad tie nakupy ma vytacaju .. nemam co jest a nemozem si ani kupit naco mam chut.. ale ano moja vina mala som sa rozpisat a necakat ze okrem zakladnych poloziek na zozname kupi aj nieco ine :D deti si samozrejme pracu ale mam jednu 1,5rocnu a ta vsetko rozhadzuje a nechcem aby starsia dookola musela za nu pratat …
@heidy222 no tiez ma chytila chripka, horucka tak cca v maji a muz musel zastupit .. lenze on je zivnostnik, resp v robote fakturuje nie je na zmluvu cize ocr nema .. cize pomoze mam pocit na zaciatku den a potom caka ze budem zazracne uz fit a ze budem makat dalej .. deti ani neviem ako prezili lebo ja som ani rozmyslat nevedela pri tej horucke nie este okolo nich fungovat..uplne samorasty to boli a to dcerka mladsia nemala ani rok , a s tym kostolom si ma pobavila 🤣🤣
@uglybetty1234 nema narok na ocr lebo je SZCO