Nerozumiem si s manželom

23. júl 2020

Ahojte. Som dost smutna a sklamana. S manzelom si cca posledny pol rok vobec nerozumieme. Hadame sa dost aj si povieme skarede slova.Mame dve male deti, sme spolu 7 rokov. Nechcem sa rozviest ale uz mam toho aj dost. Sedenie spolocne u psychologicky by pomohlo? Pomohlo to niekomu realne? Hadame sa skrz uplne hluposti 🤦 Teraz som davala stlpiky do zeme a som sa ho len chcela opytat, prisiel s vodovahou a zacal to tam merat a trhal mi z ruky stlpik ze to robim zle ze to ma ist inak, hned zacal utocit na mna a nakoniec chytil vodovahu a treskol ju na zem pri mna a odisiel. Ja v hneve som zobrala vodovahu a hodila a par metrov odomňa 🤦🤦 samozrejme sa rozbila. Teraz sa citim ako debil ale mne staci malo a som uplne rozhodena. Prva nevytvaram konflikt vsetko som v klude sa ho pytala ale ked uz on zacal a hodil pri mna tu vodovahu uz ma to nastartovala riadne. Teraz jasne sme si vykricali ze sa rozvedieme a pod. veci 🤦 konala som prehnane ked som mu rozbila tu vahu?? 🤦 Uplne mi je zle od zaludka po takychto hadkach. My spolu uz ani nic nemozeme robit lebo vacsinou to dopadne takto 🤦 ma to zmysel? Myslite je manzelska poradna u psycho. by pomohla? Dakujem.

ella_price
23. júl 2020

Nerozumiem tomu. Čím ďalej tým viac párov sa háda za každú hlúposť, prestávajú k sebe chovať nejaké tú pokoru, dôveru a aj tá najmenšia vec ich vie rozhodiť.
Ak vám na sebe záleží a tebe na celom tomto vašom vzťahu, určite do tej manželskej poradne utekajte 🙂 Čo môžete stratiť? Jedine sa budete snažiť viac na svojom vzťahu zapracovať. Držím palce ❤

renatka1985
23. júl 2020

poradna by urcite pomohla, ak je zaujem na oboch stranach. drzim palce!

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
23. júl 2020

My prerábame dom a tiež sa pri každej veci pohádame. 🙂 Myslím, že poradňa neuškodí, treba si sadnúť a riadne si to vydiskutovať. A naučiť sa radšej zlé prehltnúť a rozdýchať.

katarinka89
23. júl 2020

Myslím si, že treba hľadať príčinu vašich nedorozumení. Možno malo sexu, nejaká 3. Osoba alebo niečo iné, čo vás takto rozdeľuje a núti agresívne voči sebe reagovať. Skús sa ovladat- hoci je to v danom momente ťažké.

zooeynka
23. júl 2020

Ale to si ho musela kvalitne vytocit ked pri tebe hodil o zem vodovahu. Preco to cele nerobil on? Ved ho zaukoluj a ty len chod skontrolovat ako to spravil ked je taky sikovny

janinah
23. júl 2020

Nijaké stlpiky by som nedávala ani keby mi celý dom či dvor padal na hlavu..jedine,že milosťpán varí a perie....maj svoju ženskú hrdosť a rob si svoju úlohu v rodine aj domácnosti...nie som za striktné delenie ženských a mužských prác,ale odtoiaľ-potiaľ.K psychologovi..možno pomôže,ale ja som tam bola raz a vyšlo mi z toho- pomôž si,človeče,sám,aj Boh /psycholog ti pomôže....m muž sa nikdy neháda,ked sa schzľuje k hádke,tak sa dvíha a zalieza do svojej jaskyne,kam ja neleziem /balkon a cigareta/..vraj si ženu príliš váži a hádať sa nebude...síce pekné od neho,ale mna raz trafí šľak,lebo sa nič nevyrieši a veru treba....takže rob si LEnN svoju ženskú robotu,jemu sa dáky čas vyhýbaj,bud si v inej izbe,v inom kúte záhrady,spi pár nocí pri deťoch,daj si pauzu...a uvidíš ako sa to vyvinie...

osky
23. júl 2020

Preco robis stlpiky ty??????
To je chlapska robota a nie ze ta peide este buzerovat...nech to spravi sam.
Mohla si mu ich maximalne pridrzat...

Ono jedna vec je ze sa pohadate,vybuchnete...
Ale druha vec-viete sa aj udobrit bez väcsich okolkov?
Lubite sa este?

Lebo ja som tiez dost energicka a lahsie vzblknem,vyprovokujem zvadu pre blbost,ked je toho dost tak uz aj moj muz zacne robit krik,pokricime...niekedy tiez padne slovo rozvod-ale je to skor len taky provokacny zaver,ked jeden chce dorazit druheho.
Obaja vieme,ze to nemyslime vazne.
A ako sme vzblknli,tak aj zhaaneme...o 10-15 minut sa uz ani nevie,ze bola hadka...

Toto je dolezite.
Lebo ak ste na seba vyslovene alergicki,ze sa uz ani pozret na seba nemozete...to je nieco vaznejsie....

janoh9
23. júl 2020

podla mna to urcite stoji za to. Mam na mysli tie sedenia...

katkati
23. júl 2020

Vôbec si neprehnala a veľmi sa mi páči, že sa nedáš. Ustupovať nervákom nemá zmysel, pretože potom si dovoľujú stále viac.

goodidea
23. júl 2020

Ja by som ju tiez rozbil... 🙂 Nevidíme kontext celý toho konfliktu, či mu niečo nepredchadzalo.. rozprávali ste sa o tom? Že sa vela hádate ..že sa vám rozpadá vzťah... Pravdepodobne ste obaja v strese z prác na dome...k tomu starostlivosť o malé deti..a možno xy dôvodov, ktoré my nevidíme.

kittykat22
23. júl 2020

A nebude problem ze mate dve male deti? Unava, stres, nedostatok spanku, rodinny tlak bez vikendu a dovolenky dokazu spravit svoje. Take pomale plizive vyhorenie z budovania dobreho rodinneho zivota. Potom pride stlpik a vy sa idete povrazdit 😀 Mozno ste len pretazni - pretoze nepises o inych problemoch. Nestacilo by ist namiesto poradne na dovolenku?

autor
23. júl 2020

Dakujem za postrehy a nazory. Stlpiky som davala lebo som chcela, rada sem tam nieco na dvore urobim aj ked mam vela svojho okolo detí a domacnosti. O 15minut mi uz klopkal na okno akoby sa nic nedialo. Ale ja uz som nesla von spravil si to sam. Nemame ine problemy, je mozne ze sme vytazení psychicky aj fyzicky a preto pri kazdej moznej prilezitosti vyventilujeme vsetko to zle zo seba. Ale lepsie akoby sme mali pri detoch vybuchovat. Ja som ale taka ze sa nedam, ked je treba branim sa este horsie ako ked niekto prvy zautoci tak sa menim na satana z pekla 😂 ale prva neutocim. Vzdy v klude sa snazim komunikovat ale zas staci mi ozaj malo a leti vodovaha cez pol dvora 🤦😁 uz sa bavime akoby nic ale takto je to stale ze sa ideme zabit a za par minu nic 🤷 dufam ze postupne ako bude prace na dome menej a deti starsie to bude lepsie 🙏

veverickav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelifil
23. júl 2020

Ked to vies, preco sa neovladas?

katkati
23. júl 2020

Keď chceme veriť, že autorka píše pravdu a ja jej verím, tak keď ona nezačína a normálne sa ho niečo pýta, tak to je čo za správanie, že jej trhá nejakú vec z ruky a útočí. Ona by sa nemusela ovládať, keby on nebol nervák a nevybíjal by si na nej nervy. A vidieť, že ju to mrzí, som som zvedavá, či aj jeho.

autor
23. júl 2020

@katkati ano normalne som sa ho pytala ziadne zvysovanie hlasu alebo agresivny ton 🤷 ma vela aj on toho ale tak asi sa nejakej poradne nevyheme 🤦 on by suhlasil mrzi ho to tiez nevieme sa ovladat pocas hadky 🤷

katkati
23. júl 2020

Nie je to ideálne, ale stále lepšie, ako keby jeden ziapal a druhy stále ustupoval.

simca06022011
23. júl 2020

Neprehnala si, ak ta to potesi, ja by som tu vodovahu hodila po nom :D aj s tym stlpikom a robil by si to sam. Tiez prerabame a riesime kopu hadok. Jednak sa ani nedohodneme, lebo robit si bude co on chce a nie co sa mne paci (vacsinou sa mi nepaci teda a nesuhlasim). CIze nechala som to no nom nech si robi sam a ako chce. A ja si robim svoje veci ako chcem. A ked sa chce hadat, pride a zacne kritizovat chlieb v rure, alebo nejaku blbost si najde.. navrieskam na neho a poslem ho kade lahsie, spokojne odide pracovat dalej ;) PRoste talianske pary :D Keby sa vedel ovladat a nevyrypoval a prisposobil sa tiez sem tam , tak mame davno dvaja vsekto hotove spolu... takto si to bude sam robit. Ja som tiez taka, ze zacne rypat tak do neho navrieskam, ze sa okna trasu :D

sunny8
23. júl 2020

Okolnosti zmeníš tým že začneš od seba. On možno len reaguje na to že si kdesi vo vnútri kôpka nervov. Možno nevyhľadávaš konflikty ale môže to v tebe riadne vrieť. Ukľudni sa .. ale reálne nie len na oko. Buď vyrovnaná a aj on sa začne správať inak

0silvia0
23. júl 2020

vy dvaja ste na dobrej ceste, lebo sa chcete obaja zmenit. Nam s muzom tiez dlho trvalo, kym sme sa v tychto veciach zladili a obaja sme impulzivne typy. Dnes je to pohodicka totalna a robime si zo seba prdel. On mi povie: ale ked ti to poviem raznym hlasom tak nie ze sa urazis. Ja poviem: ano, urazim sa, ja chcem aby si mi to povedal milo a pekne. On povie: ale ja to milo a pekne neviem, ked ja som taky hnusny.... A hned je napatie prec...
Jednoducho treba zmenit spolocnu komunikaciu...

h2
23. júl 2020

Ty máš dve malé deti a dávaš nejaké stĺpiky do zeme? Ešte by som pochopila, že "dávali SME s mužom stĺpiky do zeme", ak by sa jednalo o nejakú činnosť, ktorú nezvládne sám. Ale podľa toho, čo píšeš, dávala si ich tam sama a on Ťa prišiel len skontrolovať. Keď si unavená zo starostlivosti o deti, muža, domácnosť a ešte sa "sereš" (pardón za výraz) s nejakými stĺpikmi a milosťpán Ťa príde sprdnúť, že to robíš zle, tak jasné, že sa vytočíš. Prenechaj chlapskú robotu chlapovi, nech tie stĺpiky osádza sám. A keď to dokončí, príď sa na nich pozrieť, pochváľ ho, ako pekne ich spravil (aj keby boli krivé) a zavolaj ho dnu na dobrú večeru, ktorú medzi tým uvaríš. A budete si nažívať, ako dve hrdličky. 🙂

simca06022011
23. júl 2020

Ako niektore zeny zijete v raji... lebo ked sa pozriem okolo seba, tak my v domoch, kazda robime aj nieco z tej chlapskej roboty.. inak by sme to proste nestihali ;) cize keby sa normalen spraval, tak na tom, ze ona dava stlpiky nic nie je zle.. mam susedy co tahali stierky, stavali ploty, betonovali s chlapmi.. ja som tu celu koronu behala s furikom, kopeme pivnicu.. je normlane ze pri tom sa pary pochytia... otazne je za co, ako a ako to potom daju dokopy :D ako rozvadzat sa kvoli kazdej kravine asi nebudu :D ja neviem kolko krat za poslednych 5 rokov som sa uz "stahovala" a na vsetko sa vy*****. Ale delenie ze chlapska robota a zenska robota, to je ok.. pokym sa to stiha. A inak... statistika nasej ulice: 6 domov a uz dva rozvody... a to tie dva ani nebyvali nakoniec.. doslova sa rozisli pocas stavby :D

0silvia0
23. júl 2020

@simca06022011 ja tiez nerobim chlapsku robotu, hoci byvam v dome. Muz si to vzdy nejako zariadi. Raz som natahovala fasadu na plot a na garaz, lebo som k tomu mala lepsi cit ako muz, ale to je vsetko. S furikom by som nebehala, nemam k tomu prislusnu telesnu konstrukciu...

simca06022011
23. júl 2020

@0silvia0 samozrejme, kazdy si nieco najdeme :D ja som pisala, ze nepoznam taku co to nerobi vo svojom okoli.. poznam aj take co neurobia doma nic - do bytu/domu pridu az ked je vsetko tip top prerobene, upratane.. iba si kufor donesu. Ludia su rozni. Pre mna je smiesne zhadzovat niekoho za to, ze robi "chlapsku", "zensku robotu"...pritom vela zien zaaaroven ako nechce robit muzsku pracu, ocakava od chlapov aby robili tu zensku ... ;)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
23. júl 2020

@pupavka89 no mam zdravotne problemy momentalne, problemy s chrbticou, klbami, panvovym dnom, boli ma len stáť, nie to behat s furikom. Radsej si usetrim svoje zdravie a furik necham chlapom, ktori su stavani na fyzicku pracu...

janinah
23. júl 2020

@simca06022011 je to samozrejme tvoja vec,ale teraz ani netušíš ako sa chlapská práca podpíše na tvojom zdraví,na chrbtici a klboch,uvidíš tak okolo45 r. a neskôr,nie nadarmo sa odpradávna vedelo,že žene patrí do rúk varecha a chlapovi kosa či lopata

marca12
23. júl 2020

Aaale prosim ta,to my by sme sa stokrat do mesiaca rozvadzali 😀 to su bezne ponorkove hadky. Neviem,co je vo vzduchu,ale aj my sa ideme v poslednej dobe pozabijat. A 7 rok je kriticky,takze vydrz a bude lepsie. Obaja si musite vstupit do seba,napocitat do 20 nadych vydych a nevsimat si zurivost toho druheho.. vydiskutovat si to,az ked ste v klude,lebo v afekte poviete to,co ma ostat nepovedane