Nerozhodný medzi milenkou a mnou. Čo by ste robili?

andrea487
13. nov 2010

baby,čo by ste robili na mojom mieste,dakujem za každú radu či príspevok,možno mi niektoré napíšete že som najivná...s partnerom sa poznáme 6rokov,3roky sme spolu žili,rozisli sme sa pred 2,5rokom kvoly mne a dlhom ktoré som vytvorila neuspesným podnikatelským plánom,mojmu správaniu,a tomu že si niekoho nasiel lebo ja som bola neznesitelná..po rozchode som zistilao co som prisla,a spávali sme spolu. otehotnela som,on sa stihol vrátit.nasa dcerka má 18mesiacov,milujeme ju obaja najviac na svete,posledné 2,5roka,od kedy sme sa rozisli,sme spolu bývali i nadalej,kvoly tehotenstvu a malej,zvyku,a situácií boli sme v prenájme a majitel byt chcel predat a tak nás situácia donutila odíst,možno i chvála bohu že to skoncilo,on bol s nami,a mal inu,chodil jej volat do kuchyne,písal si s nou..hroza.mi s malou sme sa odstahovali do krásneho bytíku,on siel najprv k mame,ale tam to nezniesol,obvinovanie,a brata..prespával u nás,ta jeho o tom nevedela,pred mesiacom sa k nej nastahoval,píse vraví že mu nic iné neostáva,že sa len vadí,že mu malá chýba,že ako tam s nami bolo dobre,ako len ja možem zato ako sme dopadli,malu vidí teraz málo kvoly práci,i sportu,a on je z toho sklamaný.ja som z toho vsetkého už maximálne psychicky vycerpaná,je mi smutno a rozplacem sa ked ide od nás prec,strasne chcem aby sme spolu žili,a fungovali,ja neviem co si o tom myslíte?co ten clovek chce predvcerom mi napísal taku smsku že som sa rozplakala,že asi stastný nebude"že jeho osud je pri mne,lebo keby nebolo dlhou tak je pri nás.."ja tomu rozumjem,že sa nevie odpinknut od tamtej a preniest sa cez to vsetko aby bol s nami.ako to chápete vy,co by ste robili??bavíme sa o 29rocnom mužovi,dakujem 😒 😒

briketa
13. nov 2010

z toho co si napisala - ako nadejny vztah to vidis iba Ty. nestracaj cas s niekym kto hra dotahovacie hry.
smutok rokmi prejde a najde sa niekto kto vas bude mat rad vo chvilach nielen dobrych, aj zlych.
ty sa pouc z vlastnych chyb a zacni odznova.
jednoznacne uzavri tuto kapitolu.

cikyta
13. nov 2010

100% súhlas s Briketou 😉

vodnarky
14. nov 2010

podla mna on sam vobec nevie co chce,ked to hra na dve strany aj napriek tomu,ze tam je uz aj dieta...
takze suhlasim s Briketou...mala by si to uzavriet a dat sancu "novemu zivotu"....

benne
14. nov 2010

súhlasím s hornými odpoveďami, tiež sa mi zdá, že chce hrať na 2 strany ☹

laurelle
14. nov 2010

@andrea487 uplny suhlas so vsetkymi hornymi odpovedami hra na 2 strany pokial sa nerozhodne pre jednu z vas taketo dotahovacky nemaju cenu ..

andrea487
autor
14. nov 2010

@laurelle
dakujem za odpovede,hlavne že sa vám to chcelo čítat miestami je to guľaš 😀
ja sama viem že sú to ťahačky,že to takto nemá cenu,ale dam mu ultimátum,alebo nieco,akurát sa povadíme,a nic sa nezmení,lebo máme dceru a on sa s nou chce stretávat,a zas má 1,5roka,nemyslím že je pripravená aby si ju zobral na celý den niekam.
ide ma roztrhnut,ked mi povie že napr.ze o 2hodiny pojde lebo musi stahovat nejaku skrinu,a aj tak sa len vadí tak chce mat trochu aspon na dalsí den pokoj,lebo má turnaj.ide ma porazit.tvrdí že sa tam vadí a že mu tam nieje dobre,a možno jej rozpráva nieco iné.
viem že to takto neide,lebo ma to nicí,ale ako sa odputat,nezavolat,nedvihnut,nenapísat vyčítavu sms...

briketa
14. nov 2010

@andrea487 Ada, moj byvaly za mnou priletel do Statov! na rozhovor aby sa vratilo co bolo. A to my sme sa zdaleka nerozchadzali za takych dramatickych okolnosti ako vy. U nas to skor neslo zorganizovat casovo a mne sa zdalo, ze z druhej strany je malo iniciativy.
Ale Ty si sama musis urobit to rozdhodnutie a stat si za tym, pretoze co raz neklapalo, nech ten dovod bol uz cokolvek - ked som sa uz raz na niekoho nemohla stopercentne spolahnut, aku mam mat potom predstavu o tom cloveku v buducnosti? Ako mu mozem doverovat ked zlyhal ked este vsetko bola "gombicka" oproti tomu ked pridu deti a rodinne starosti?
Ono sa vzdy najde clovek co si Ta bude tak vazit, ze nepremarni ani tu prvu sancu. Roky presli, zostali sme vybornymi kamaratmi, ale ja som nikdy neolutovala moje rozhodnutie pohnut sa dalej a nevracat sa spat.

laurelle
14. nov 2010

@andrea487 pokial to nevyriesis v sebe a jednoznacne si povies ze s nim nechces byt tak ta ma omotanu okolo prsta a ta jeho milenka ci ako to nazvat tiez nebude vecne mu trpiet jeho dva zivoty .. prajem pevne nervy a mozno casom si aj ty najdes priatela ktory bude mat rad len teba a tvoju dcerku 🙂

sue
5. dec 2010

1....rozmýšľam či si v tomto vzťahu milenka ty alebo tá druhá...
2....myslím, že je najvyšší čas zavrieť dvere za otcom svojej dcérky. Bude to asi veľmi veľmi ťažké, ale takto sa len mocete v bludnom kruhu... Odporučila by som striktne dohodnúť pravidlá fungovania jeho ako otca a iné neriešte...

claudica
6. dec 2010

Tiež si myslím to čo tu bolo napísané... Jemu to v podstate takto vyhovuje...uteká od jednej k druhej, podľa toho, kde to má práve pohodlnejšie. Robí len to, čo mu ty dovolíš a strpíš. Z tvojich slov mi je jasné, že tebe to nevyhovuje, tak prečo mu to trpíš? Ver mi, nemá to zmysel. Aj pre teba, aj pre vaše dieťa by bolo lepšie to uzavrieť... lebo aj dieťa môže byť z toho zmätené...
Uzavrieš jednu kapitolu života a ver mi, tá ďalšia bude lepšia.... 🙂 Mám to odskúšané. 😉

mywiel
8. dec 2010

@andrea487 nechcem byt tvrda, ale ten chlap je sebec a robi len co vyhovuje jemu, mozno klame aj tu druhu a tiez jej rozprava story, ked nieco chce, ako byt s vami tak co mu v tom brani?! Jemu podla mna vyhovuje mat zadné dvierka ked je zle u jednej idem k druhej a naopak. Ja by som takému muzovi nemohla verit, bud som na prvom mieste a moje dieta tiez alebo nie a tym padom nech ide radsej inde.

andrea487
autor
8. dec 2010

@mywiel @claudica
je sebec je aký je ,lebo to co robí,nechápem že na jeho vek nevie co chce.. 😖 ale tak ked ho ani dieta nepresvecilo aby bol s nami,máte pravdu je potrebne tou koncit,lebo sa takto budeme tocit do nekonecna..
ALE ,
idu vianoce,je to ako naschvál,možeme ist k jeho mamicke,pretože s mojími,mám dost konzervatívny vztah,založený na pretvárke,a ani netusia co sa deje..
ale ja som si povedala,že ani ten stromcek nebudem stavat,mala to este tak nevníma,a ja obídem nejaku depresiu z toho že tu sme samé..ale on stále že kde on bude na vianoce že on chce byt s nami.. 😔 no mne je do placu z toho ako odchádza vecer,prec..
písali ste tam urcit si pravidlá,a koniec,už som to niekolko krát chcela,že si vezme malu raz do týždna..a pojde s nou niekam,ale malá potrebuje i spinkat,on ju neuspí,potom je nervozna,papat nepapá jedlo od iného ako odomna...a tam do toho bordelu kde momentálne žije ju vziat nechce,myslím k nej..
a tak 2-3x do týždna ked má volno,ráno príde,donesie nám ranajky,sme spolu celý den,ideme bud na bazen,boli sme v zoo,ci v lese..nehádame sa máme pekný den..a vecer ked odíde,tak mi stále napíse ako nám dakuje za pekný den..
samozrejme že tá jeho herecka,nevie že on je s nami..a trávi tu tolko casu..
tvrdí že to je len noclaháren pre neho 😔 a vsetky veci má tu u nás,tam má asi 5ponožiek,pár triciek,ktoré tocí,a kedmu poviem aby si tam vzal vsetko,tak že nie,lebo on tam dlho nevydrží,
akoby testoval sám seba,a cakal že sám pochopí,co je cenné,akoby to nevedel.
preto ja neviem asi som najivná,ale to že sme žili dlho spolu,hádavali sa,a už sme si liezli na nervy,teraz spolu vychádzame výborne,dlho spolu telefonujeme,obaja máme taku potrebu,možno si naozaj len musí to uvedomit,a toto je druhá sanca..
alebo moja hlupost a najivita..

dadis
8. dec 2010

@andrea487 a vediete spolu aj intimny zivot? ty nechces? on nechce?
mozno to znie tvrdo, ale mne to pripada tak, ze miluje svoje dieta, je rad s nim, on s malou este "nevie" byt bez teba a dakuje ti za to, ze mozete stravit spolocne chvile, ale tuzba po tebe tam uz asi nie je...ono to vyplyva aj z toho, ze si je tebou isty...(ked mas na vyber dve hracky...jednu mas doma a druha je v obchode...po ktorej tuzis?), ale si myslim, ze to musi zacat v tvojej hlave, odpoutat sa od neho, zamilovat sa do ineho a neviem, mozno si nakoniec naozaj povies , ze je to ten pravy a ale si myslim, ze bez toho odputania to asi nepojde..

dajna11
8. dec 2010

@andrea487 ja potom ale nechápem na čo je u nej.....ked je to noclaháren,u vás je mu lepšie?čo to hrá?čo ho tam drží?ja nviem ale ja keby som chcela s niekym byť s kým mi je krásne tak ma ani párom volov od neho neodtrhnu...pokial by to bolo samo obojstranné.zvlášť ked mate dieťa a je mu s vami super.....o čo ide?kde je problém?nevie čo chce,ako asi si necháva zadne dvierka aebo čo.....kopla by som ho dakam a nec h si dá vec i v jeho nerozhodnej hlave láskavo dokopy.lebo akto sa ani ty neikam nepohneš...budeč celý život čakať ako bude?ako sa rozhodne?a trápiť sa že čo robí ked je s nou?ako to ti nevadí že celý den ste super rodinka a večer ma na postel niekoho iného?by som ho poslala niekam......

filipal
8. dec 2010

vidim same zname tvare! 🙂 🙂 🙂

@andrea487 dievcata maju pravdu. ale zda sa, ze ty este nie si emocionalne pripravena situaciu riesit....
moj nazor je taky, ze sa musis pozbierat najprv ty sama.
skus najst nieco, co ti v tom pomoze. ci psycholog, ci cvicenie, (mozno duchovne), ci nejaky kamarat....
potrebujes sa odputat a pozriet sa na tvoj pripad "nad vecou".
zda sa, ze si zalubena a stracas kriticky pohlad.

zuzkabeno
28. dec 2012

Skús si nájsť niekoho, nejakého muža iného, veď ked s Vami nebýva, tak je to oveľa ľahšie ako keby s Vami býval. Nemysli už na neho, zbytočne sa trápiš. Keď už raz od Vás odišiel. No povedz si lepšie keď máte s dieťaťom kľud.