Nerešpektovanie

18. jún 2023

Ahojte. Príde vam v pohode ak priateľ oznámi rodine že prídeme spolu na rodinnú oslavu bez toho aby sa má spýtal alebo aspoň oznámil či mám nejaký iný program. Neskutočne ma to vytočilo…

janai1
18. jún 2023

No neviem ale pre mňa je rodinná oslava viac ako akýkoľvek iný program, najmä ak to vo vzťahu myslím vážne. Takže áno, za mňa je to v pohode.
A navyše s partnerom komunikujem a vieme o svojich plánoch ak sú to nejaké ktoré sú pevné dané

petamich
18. jún 2023

A co presne ta na tom vytocilo?
Jozo jasne pojdem s tebou, prosim ta nabuduce sa ma spytaj, ci nahodou uz nemam iny program ALEBO Jozo mrzi ma to, na oslavu s tebou ist nemozem, lebo tam mam iny program, ktory sa neda zrusit, prosim nabuduce sa ma vopred spytaj pred tym nez nieco slubis ALEBO Jozo jasne pojdem s tebou, mala som tam sice naplanovany iny program ale okej rodina je rodina, prosim nabuduce sa ma spytaj ci mi to vyhovuje, pred tym nez nas niekam slubis.

Moze byt? 🙂

autor
18. jún 2023

@janai1 my spolu nebývame takze ak niekto robí rozhodnutia za mojim chrbtom celkom sa má to dotýka…

mondolina
18. jún 2023

tak povedz že nejdeš, z tohoto robíš drámu? 🙈

aniele
18. jún 2023

Mne by to napovedalo, že ma do tej rodiny automaticky počíta. Tak by ma skôr zarmútilo, keby tam so mnou nerátal.

anjelik107
18. jún 2023

A máš iný program?

janai1
18. jún 2023

A nechceš tam ísť?

tykat
18. jún 2023

Lepsie sa rozist hned.

mimka1402
18. jún 2023

S tebou musí byť radosť "žiť".😀 Bolo by mi blbé rodine hovoriť "viete čo musím sa spýtať Joža ci pride". Ale tiež by som automaticky odkázala, že "jasné prídeme spolu".
Veď rodinné stretnutia a oslavy sú dosť vysoko v prioritách, hlavne ak s partnerom plánujem budúcnosť. Veď čo? Keď nechceš ísť tak iba na oslave dodá, že viete čo Zuza ísť nemôže tak som tu sám.
Nehľadaj problém, kde nie je. Naopak je pekné, ta tam chce a berie to ako samozrejmosť, že si po jeho boku.

sense
18. jún 2023

Načo sa vytacat. Ak by som nemala program, šla by som. Ak by som mala program, tak by som nešla.
Pozri mne Partner oznámil v piatok podvečer ze prídu jeho rodičia na víkend. Lebo sa tak náhle rozhodli. Tak som MZ len povedala ze je prídu tak budú tu. Ráno som šla do prace a po práci som si šla ľahnúť. Potom mali síce výhrady prečo večera o pol siedmej, keďže chceli ísť do reštaurácie. Tak som len oznámila, ze môžu aj neskor ale bezo mňa keďže vstávam o 4 zas do prace

salamistka
18. jún 2023

Vieš čo u nás to bolo naopak, priateľ mi zabudol povedať, že bude oslava okrúhlich narodenín jeho babky a ja som mala úplne iné naplánované, dozvedela som sa to v to ráno.

petamich
18. jún 2023

Tiez uplne nerozumiem, preco je to taky problem 🙂
- chcem a mozem ist idem
- nechcem/nemozem ist nejdem

My s manzelom mame napr. zdielany kalendar a nahadzujeme si tam vsetko, aby ten druhy vedel, ci mame nemame volno. A teda aj ked nas niekam slubim, tak poviem, ze potvrdim si to este s Jozom a dame vediet. Proste mu povedz, ze pred tym nez vas niekam slubi, nech si overi, ci mozes aj ty a hotovo. Takych veci sa este stane, ze ti zabudne povedat alebo ty jemu...toto su fakt hovadiny

doriiis
18. jún 2023

A keby ťa nepozval,cítila by si sa lepšie? Respektívne by povedal,že príde iba on.

viestta
18. jún 2023

Je to len priatel, spolu ani nebyvate, takze kludne si mozte robit kazdy svoj program. Ked chces ist tak chod, ked nechces, nechod ale nerob z toho dramu.

h2
18. jún 2023

No veď nech si oznamuje svojej rodine, čo chce. Veď on im bude potom vysvetľovať, prečo tam nie si.

lulahausi
18. jún 2023

Ja mam iny nazor, ako vacsina ak nie vsetky damy tu. Mne by to tiez vadilo. Pretoze ja tiez neberiem samozrejmost a nepredpokladam, ze partner bude robit len to co ja chcem resp. ak mam iny program. Uz len pocit, ze partner ma respektuje a opyta sa na moj cas. Mna skor pozastavuju nazory niektorych dam tu. Ale to je MK.

vanilkovazmrzka
18. jún 2023

Mne sa zda normalne, ze ked sa ho napr mama opytala, ci pridete, tak jej automaticky povedal, ze ano. Uplne to chapem, ze s tebou pocita, a je uplne ok (aj pre teba z pohladu toho, aky vyznam ma pre neho vas vztah) ze s tebou pocita.

Ak ti to nevyhovuje, da sa predsa slusne a s kludom povedat, ze mas na vtedy uz nieco dohodnute, a podla priorit si potom urcit, ze ktory program uprednostnis, pripadne na oslavu mozes prist neskor, ak je to mozne.

Mne sa nezda vhodna tvoja reakcia, ako keby bolo teraz nutne a povinne, ze musis ist na oslavu 🙂 vsak nie je to povinne 🙂

orangiiina
18. jún 2023

A bola by si radšej, keby s tebou nepočítal? Nahnevalo by ťa to menej? Keď s tebou počíta na rodinnej oslave, asi to mysli s tebou úprimne a vážne. Netreba vyrábať problem tam, kde nie je.

januska12323
18. jún 2023

Mňa by naštvalo akurát to keby sa mi o tej oslave zabudol zmieniť a v ten deň sa opýta kedy sa začnem chystať (alebo niečo k tomu) a ja by som kukala ako puk kam sa mám chystať. Nie, že oznámi môj príchod.

dzulli1980
18. jún 2023

A keby Ťa nepozval, vytočilo by Ťa to, že Ťa nepozval, či? ... toto sú "problémy" ... či mal pred Tebou pokľaknúť ako pred kráľovnou a spýtať sa Ťa, či by si nebola taká láskavá a nešla s ním? ... toto sú "vzťahy".

danica2711
18. jún 2023

TOTO riešiš na fóre?! Koľko máš rokov? 15?

dilino
18. jún 2023

Nemám problém vyrobim si ho.Asi s tebou počita do búducnosti ked ťa pozval.Keby išiel sám bolo by tu napísane priateľ majú v rodine oslavu nepozval ma.Vytočilo má to veľmi tvoje slova.Ja by som to na jeho mieste ukončila ked toto ťa dokaže rozhodiť .Ked ťa toto neskutočne vytočilo.Preboha sú aj horšie veci v živote.Ja by som ťa potom čo si predviedla už nikdy nikam nezavolala.

sissy27
18. jún 2023

Ano, pride mi to v pohode, jasne dava najavo, ze k nemu patris a rata s tebou na rodinnych akciach. Rovnako v pohode mi pride povedat “prepac, uz nieco mam / nechcem tam ist”. Mimochodom, co mas take dolezite v ten den, ze ta to vytocilo? Ci nic, len pms a nemam problem tak si nejaky vyrobim?

mircalla
18. jún 2023

Ja fajn a slusne ti to vopred povedat. Asi sa nestotoznim s vacsinou, ja take veci vopred oznamujem a ocakavam to od inych. Mozem mat totiz iny program.

larisa
18. jún 2023

Tak sa s ním roziď. Vidno ze si nerozumiete. Asi nechceš do rodiny patriť. Niektoré už nevedia čo zo sebou od dobroty. 😀👍

autor
18. jún 2023

@lulahausi o to mi ide …ak niektorá žije ako mužov prívesok, bez názoru resp vyjadrenia sa nech sa páči ale napr ja tiež za nho nerozhodujem a ak by som to skúsila pozrela by som tém cirkus

ckocka
18. jún 2023

Tak si to vysvetlite medzi sebou, že ty nie si tá čo bude prívesok. On je možno zvyknutý na ten druhý tábor a od toho máte ústa, aby nabudúce k podobným nedorozumeniam nedochádzalo.

zmrzlinka2021
18. jún 2023

Autorka,
pozri, v rodine maju oslavu v dany termin - nie tvoju oslavu. Cize ak ti to nevyhovuje, slusne odmietni priatelovu ponuku. On je pozvany, asi by bol rad, keby si tam bola aj ty ako raz jeho nastavajuca, je to uz len na tebe.

Prosim ta, nefilozofuj a neanalyzuj do sialenstva... lebo raz v manzelstve "zdochnes"z toho a vztah skonci.

lvulik
18. jún 2023

Tak je to oslava, cize niečo, co je uz dohodnuté (a na tvojej účasti to nestojí, nic v zlom), tak je prirodzené, ze to potvrdil, kedze ta berie ako svoju súčasť. V tomto kontexte mi to príde milé. Ak nemôžeš/uz niečo mas, stačilo povedať, príde bez teba.
A aj reálne niečo vtedy máš alebo ti ide o princíp? Pozri, zrejme ste spolu krátko, ked netusil, ze ta také niečo vytočí do nepricetna, nabudúce mu to povedz a vyriešené. Ak sa to stalo prvýkrát, nevidím dôvod robiť okolo toho rozruch, proste ta ma rad, berie ta do rodiny, tak to potvrdil. Ak to bude robiť ďalšie razy, potom sa začni rozčuľovať.
Reči ohľadom prívesku v tomto kontexte velmi nechápem. Ak mas nejaké traumy z minulosti, tak sa s ním o tom porozprávaj. Jeho chyba je, ze asi ešte nepozná dostatočne tvoju povahu, ked ta takato maličkost dokáže rozhodit..

kristinapetronela
18. jún 2023

Buď rada že ťa niekde zavolal ,k rodine a tak ... Váž si to