Nepochopiteľná nevera

mj915
15. júl 2017

Vytvorila som si druhy profil s pochopiteľných dôvodov. mám tu známych a nechcem aby to hneď všetci v moojom okolí vedeli a riešili. Ale potrebujem to dostať von. je tu toho dosť, viem, len chcem dať svoje pocity von. Som vydatá 5 rokov, náš vzťah bol ideálny, ukážkový. Každý nám to hovoril a žila som v tom aj ja. Ale... Momentálne som na dne. Manželovi som našla komunikáciu v mobile, samozrejme obsah bol vymazaný ale bola evidovaná intenzita písania a volania. Bola to pre mňa neznáma osoba. on tvrdil, že to je jeho spolužiačka so strednej ( čo môže byť pravda, ale vždy keď nadviazal staré kontakty, spoločne sme sa zoznámili.) bolo to denne vymenených aspoň 20sms denne plus hovori. Obsah som nevedela lebo ho vymazával, z každej sieti. a podotýkam doteraz sa všetkým takýmto sieťam bránil. Možno si poviete, že histerčím, ale nie. Lebo už sme podobný problém riešili dva krát a vtedy si vypisoval veľmi intímne o sexuálnych predstavách s nimi. to sme prešli, ja som mu odpustila a fungovali sme ďalej. Ale teraz opäť toto. Nemám presne v rukách čo s ňou riešil, ale utajené a vymazané komunikácie. v kuse nespúšťal mobil z ruky. Mali sme návštevy a počas toho odchádzal až v sobotu keď sme ho hľadali som ho našla pred domom o pol dvanastej telefonovať a ako som mu vzala mobil, bol na telefone s ňou. a ešte viac vecí okolo toho, ktoré sa nedajú spísať, lebo by z toho bola kniha.a keď som sa začala vŕtať v účtoch tak som objavila účtenku z hotela, z jednej noci čo bol von sám s kamarátmi. Čo nikdy nechodieval, lebo sme vždy fungovali spolu a mali spoločných známych. a to ma dnes dostalo. paradox je že všetko popiera. Inak on je veľmi sebavedomý a narcis. chcela som v piatok oddísť, išla som na jednoc k rodine ( tú noc keď som mu vytrhla ten mobil). na to mi ráno písal že je v nemocnici, že mu bolo zle. Tak som sa vrátila a bola s ním ďalšiu noc, keď mu bolo "zle" a deň na to, včera sa vzal on preč a a išiel domov k rodičom a mna nechal doma samú. samozrejme s rodičmi bol chvíľu a šiel von. to je momentálny deň. Ja chcem oddísť, no milujem ho neviem sa cez to preniesť. a čo ma najviac prepačte za výraz sere, je že nema štipku hrdosti si to priznať. Ja neviem ako a či vôbec si viem predstaviť život bez neho.

sainatt
15. júl 2017

Len s jednym viem poradit, len sa to tazko realizuje. Musim sa tiez spravat sebavedomo, sebecky, odmerane ako on. Neplac pred nim. S muzmi to nkdy nepohne.
Neviem ci mate deti, lebo takyto postoj sa lahsie zrealizuje ked nemate.

petulka124
15. júl 2017

Ja by som od neho odisla, pokial este nemate deti, bude to jednoduchsie. S takymto clovekom si nebudes nikdy ista na com si.

majkam6
15. júl 2017

@mj915 uff po 5rokoch riesis toto a nie prvy krat. asi ten vztah bol idealny iba s tvojho pohladu.evidentne tvoj manzel sa vie rychlo pobluznit inou a na teba a tvoje city zabuda.takze bud sa rozidete alebo sa mu to nauc tolerovat,lebo toto ti bude robit pravidelne.inak deti nespominas takze mozes si dovolit ten luxus mysliet iba na seba

dankagirl
15. júl 2017

Žiadna sebaúcta samej seba ...urobil raz ,dva a nakoniec tretí letel by ako smradľavé ponožky ..kokos ženy spamätajte sa a vážte si samé seba a nečakaj že Ti budú písať oslavné ódy ...každá Ti napíše,,že Preč od takého vzťahu

mj915
autor
15. júl 2017

Baby ja neviem ako ďalej. boli to jak svina.....neviem ako sa odpútať. rok sme chceli bábätko, ale nedarilo. čo by bolo v poho, lebo je to rok obaja sme mladí, verila som že to pôjde. ale zas pri inej jeho konverzácii som našla okrem iného vetu, že vo vzťahu máme sem tam krízu ( neviem, lebo nikdy nič nepovedal, a bolo všetko super) a tiež že asi už ani nechce deti. to ma tiež utvrdilo v tom že rieši niečo viac niekde

mj915
autor
15. júl 2017

@dankagirl @majkam6 ja viem, že mi chýba sebaúcta a sebavedomie. to mám od mala a on ma naučil v živote si viac presadzovať seba. ten vzťah bol aj podľa neho ideálny pretože to rád prezentoval navonok. Len je ten typ osoby ( už to viem, aj keď mi to moja rodina hovorila vždy), ktorá potrebuje si vždy hladiť svoje ego.... zajedno viem že vyerám ako totálna závislá chudera. Len je to o tom , že ho milujem. Ale som rozhodnutá zž oddísť len si to celé neviem predstaviť. vrátiť sa domov ( kde vznikolo moje podkopane sebavedomie) a počúvať ako mali pravdu. ...ale ďakujem vám , že tiež máte ten názor. vždy sa hovorí že na vine sú dvaja, ale teraz nie. ja som osoba ktorá vždy všetko vezme na seba len aby bol pokoj, tentokrát to nie je tak

mj915
autor
15. júl 2017

@dankagirl @majkam6 a včera mi plakal, to nerobí, ani moje slzy ho nikdy nesrali, čo som nechápala. že ako veľmi ma miluje a nechce o mňa prísť a že ako strašne ma miluje.... a mám na vás jednu otázku. to čo som písala je úplná pravda ( chýbajú detaily ale to by boli dlhé komentáre) nenamýšľam si, že.?

obsadenemeno
15. júl 2017

@mj915 citujem ta: "náš vzťah bol ideálny, ukážkový. Každý nám to hovoril a žila som v tom aj ja"

Dievca, zobud sa. Ser na to, co ti vsetci hovorili, hlavne ked teraz nechces, aby to rozoberali a vytvorila si si k tomu novy nick.
Kebyze to bolo prvykrat, ok, stane sa, chlapi su jednoduche stvorenia, dal sa poblaznit, hlavne tym pocitom niecoho noveho. Odpustis. Raz. Urobi to znova? Ak si mu povedala, ze ak sa to zopakuje, je koniec ale namiesto "konca" mu odpustis zase a znova....... preco by mal prestat? S jedlom rastie chut a on vie, ze mu to u teba prejde. A ty ho "milujes"??? A co take na nom milujes? Ze ti klame? Ze ta (velmi pravdepodobne) podvadza? Ze ta manipuluje (vid priklad, ked mu bolo "zle", chudacikovi)?
Ty milujes svoju predstavu o nom. On sa uz nezmeni. Ak by si po druhom raze zbalila kufre a odisla, hoci len nacas, precistit si hlavu, zistit, ci ta "laska" o ktorej spievas je ozajstna alebo si len fabulujes nieco, co neexistuje, mozno by si vam obom dala sancu zistit, ze co vlastne chcete. Obaja.
Takto si on bude robit co chce a ty budes anonymne plakat na koniku, lebo sa viac bojis toho, co by povedalo okolie nez toho, ze by si si musela priznat ze ten vas vzatah az taky dokonaly nebol.

nini1010
15. júl 2017

Vas vztah bol idealny...tot nedavno som takejto teme prispievala.si naivna a zaslepena.taky idealny vztah ste mali ze aa to uz dokonca dva krat stalo v minulosti a ty si teraz z toho priam SOKOVANA!No sorry,neviem co chces pocut,si riadna naivka.

emilia25
15. júl 2017

Dakuj bohu ze deti nemate.vies si predstavit ty doma s malinkym iba 200eur rd a on by si este viac behal kade tade a vypisovacky.to by si mala este vecsie oci pre plac uz len kvoli tomu babatku a uz by si neodisla lebo by si nechcela zobrat dietatku otca a trpela by si este viac.zozen si podnajom ked sa nechces vratit k rodicom a zacni zit od znova.u nas nastastie muz pokec fb nepouziva ani hesla nevie iba ja aj jeho.

sainatt
15. júl 2017

Domov teda nechod, zacni popri nom pracovat na zdokonalovani samej seba, ak to dokazes, viac sa kontaktuj s kamoskami.
Uvidis kam je on schopny az zajst vo svojich zaletoch, otvori ti to oci.

mj915
autor
15. júl 2017

@obsadenemeno Ďakujem. viem , žee sa tomu postavim a poviem aj ostatným len v ten prvotný moment som chcela nezávislé postoje. a pomohlo mi to. sama nie somtyp ktorý by vypisoval na koníku. mám tu nik ale len bežný. a máš pravdu niečo som si viac idealizovala ako bolo. viem že on sa prenesie cez to v pohode ako mučenník, a to neprehátam a ako mi môj stýko pred chvíľou povedal. on je jediný komu poviem všetko. že nech viem že tu bude bolieť týždeň, aj mesiac možno viac, lebo krivda je veľké zlo. Ale že inak to nepôjde. a poskytli mi ( jeho rodina), bývajú blízko mňa, že môžem byť u nich kým sa nespapätám a musím to urobiť. len musím nejako vydržať, jeho kontakty, lebo by som ľahko podľahla. nezabudnem ako sem sem tam prečítala podobné problémy iných a hovorila si, že nepochopím čo viac tie ženy potrebujú aby od chlapa odišli a sama som teraz jednou z nich

mj915
autor
15. júl 2017

@nini1010
nie priamo šokovana, lebo som mu od vtedy neverila, ale snažila som sa či to nemyslel vážne a chcela opätovne nabrať dôveru, len tú poslednú nadej podupal a teraz to bolí zas a najviac lebo viem že je už úplný koniec. bola som naivná to nepopieram, ale aj každého názory som brala s rezervou, lebo každý vzťah je iný a tí čo nevedia len hovoria všeobecne, ale už som pochopila že aj všeobecný princíp vždy funguje. to ako ma vedel oblbovat pozornosťou, náklonnosťou , podporou.... pred tým som si ozaj istá, že fyzická nevera nebola ale aj tak to bolo nepriateľné ale teraz už viem že bola aj iná. ako som našla výpis z účtu z hotela, kedy bol von s kamarátmi..... pritom mal u jedného spať. a ked som zavolala do hotela, čo ma prekvalilo, že mi zametnanec veľmi sofistikovane potvrdil, že tam bol.... už neni o čom a aj to mi dnes ráno vyvrátil že to není pravda ked to mám čierne na bielom...

mj915
autor
15. júl 2017

@emilia25 viem a ozaj ďakujem, lebo by som nechcela aby moje dieťatko takto vyrastalo. len je to tak boľavé. viem, že to raz prejde ( aspoň dúfam) ale tá predstava v ktorej žieješ.... už som to spomínala že som nechápala postoje žien pri podobných situáciach ale už chápem. inak sa k tomu pristupuje keď máme zdravý úsudok bez emócii ale každej keď sa to dotkne verím, že nevie ako ďalej

emilia25
15. júl 2017

@mj915 to mas pravdu ine je takto radit ine je to prezit.ale naozaj je to teraz o moc lahsie ako keby si to babo mala.vid aj dnesna druha tema kde muz uz otec bol s jej mamku.to musel byt sok.ty to mas proste o moc jednoduchsie.len musis hlavu myslienky zaujat niecim inym a zabudnut.kukat sa pozitivne dopredu

mj915
autor
15. júl 2017

@sainatt neviem prečo ale nada sa mi pot rdit správu z pc. To je ten problem , ze oci mam otvorene, len im nechcem veriť a verila som ze to pôjde napraviť. Práve ako som písala tuto správu mi volal. Zobudil sa z deliria , lebo si bol prevetrať hlavu ( ani o tom nehovorim kde a ako bol) a ro il zo mňa debila. Momentálne, co sa týka toho hotela, ze on nic ne ie... Uctenka je istá aj ostatne, ale o popiera ze by tam bol ci už len na pive. Tak som sa ho pýtala , ci mu niekto ukradol alebo stratil jednu z kariet. Samozrejme nie

mj915
autor
15. júl 2017

Už asi na teraz uzavriem z mojej strany tuto diskusiu, lebo mam dost, popíjam a prestávam byt schopná písať. Je toho vela, co by som chcela dat von len sa to naraz tolkotoho nedá. Veli vám ďakujem za podporu, je sranda, ze viac vám daju ( nezrazte sa, nemyslím to v zlom) cudzie osoby

obsadenemeno
15. júl 2017

@mj915 preco pijes takto zrana? Myslis, ze ti to pomoze?

jana_eyre
15. júl 2017

Ziaden vztah nie je idealny.. Nikdy, nirktory je lepsi, iny horsi.. Teraz namiesto popijania, co ti nic nepomoze sa osprchuj, riadne sa nadychaj a premysli si co bude dalej.. Ked sa aj vratis k rodicom, co "mali pravdu" no a co? Nebude to navzdy.. Zacala by som na tvojom mieste navstevovat psychologa, ktory by mi pomohol zvladnut tazku situaciu a najma by mohol pomoct aby si si zacala vazit samu seba a mala vyssie sebavedomie.. Drzim palce..

srdeenko19
15. júl 2017

@mj915 držím palce, aby si všetko zvládla v novom živote bez neho. On egoista ostane navždy, taký človek sa nezmení a žiť celý život v strachu, či nebude zase vypisovať a stretavat sa s inými ženami, to je na psychiku veľký záver. Šťastie, že nemáte dieťatko, bude to pre teba oveľa jednoduchšie, aj keď to tak teraz nevyzerá. Viem o čom hovorím. Len môj ex nakoniec všetko priznal a ešte pred rozvodom chodieval trtkavat svoju frajerku do prenájmu v ktorom bývala, pár činžiakov od nás.

01micik
15. júl 2017

Ahoj, nedá mi nereagovať na tvoju situáciu. Všetky dievčatá ti píšu aby si odišla a hotovo, tým je ako situácia vyriešená. No ja by som skôr riešila sviatosť manželskú, ktorú ste uzavreli. Svadbu ste mali v kostole?
No keby ste není zosobášení poviem ok, chod si po svojom. Ale rozviesť manželstvo nieje také jednoduché, a je o to vážna vec. No a ako manželia by ste mali problémy riešiť trocha inak. Spoločne nájsť východisko, navštíviť manželskú poradňu. Ak mu na tebe a vašom manželstve
záleží podstúpi to s tebou. Možno to nepomôže ale skúsiť to treba. Aspoň si potom môžeš povedať že si pre záchranu manželstva urobila všetko.

14hviezdicka12
15. júl 2017

@petulka124 suhlasim s tebou 🙂

@mj915 je to tazke .. milujes ho on ta podvadza nechces od neho odist .. ber to tak ze laska z vas vyprcha a budes znovu stastna 🙂 na 100% by som opustila takeho chlapa .. uz jednu skusenost mam kedy som ho opustit nechcela len preto ze som ho zaslepene milovala ale dokazala som to 🙂 takze drzim palce

katka0905
15. júl 2017

takéto veci sa dajú riešiť len s triezvou hlavou. Takže keď popíjaš, nič nerieš. Ale celkovo to vyzerá tak, že tvoj manžel si potrebuje budovať ego pomocou iných žien, alebo naplňovať nenaplnené sexuálne túžby pomocou iných žien, a to je jedno, či len virtuálne alebo reálne, nevera to skrátka je. Spýtala by som sa ho, či mu s tým problémom môžem nejako pomôcť ja, pretože táto situácia je pre mňa neúnosná. A podľa odpovede sa zariadila. Nemusíš ísť predsa k rodičom, nemáš malé deti, o ktoré sa treba starať, si slobodná, uživíš sa sama, hoci aj v podnájme. A pomôže to aj tebe pozdvihnúť stratenú sebaúctu. Keby si s takýmto nezrelým mužom mala deti, veľmi ľahko sa dostaneš do pozície psychicky týranej ženy a deti by trpeli. Možno tá manželská poradňa by na začiatok pomohla.

sabina_es
15. júl 2017

@01micik A keby mali svadbu na urade, co by sa tym zmenilo?? Ved to je uplne jedno kde sa zobrali. Ocividne ju podviedol a ona uz asi nebude schopna mu verit. Zena ktora muzovi nedoveruje nikdy nebude stastna,pretoze ho bude neustale upodozrievat a s tym su spojene dalsie a dalsie hadky.

mj915
autor
15. júl 2017

Nic som neriešila s opitou hlavou, práveže, az po tom skoro rano ked som zostala vypliaskana som si dala. Tie ktoré písali, že záchrana vzťahu a manzelstva a urobiť pre nu vsetko. Vždy som to robila ale len ja a aj teraz len ja on nie ze nechce, on sa tvári ze ma miluje ale ze nic z toho nie je . pravda... Tak co mam ja ešte zachraňovať. Ale počas dnešnej noci som sa rozhodla oddist, a vy ste mi dodali odvahu ze sa to da. A najlepšie ze ma práve zobudila svokra. Inak mala som super svokru , nemyslím to ironicky ako na manžela. Veľmi sa mi od začiatku vytesovali, postupom casu som pochopila. A gro co som chcela, ona, co vacsinov piaty zmysel jej chýbal mi vola ci z mužom strajkujeme, prvotne som jubnepochopila a opýtala sa aby mi to ozrejmila. Ci mame nejaké problému. Lebo muz išiel k nim ( aj ked dorazil a hneď vypadol von...) a jej bolo nesmierne podozrivé ze prišiel sam. Takbsom to pre tentokrát, nerozobrala a nechala tak, ale asi mi neuverula

lilyianka
15. júl 2017

@mj915 toto by som v manzelstve nezniesla,aby si moj muz vypisoval s nejakou,vyvolaval,nasla by som uctenku z hotela,nacapala ho ako s nou v noci vola...to by bol koniec....a este navyse keby zatlkal!
Bud rada,ze sa vam dieta nepodarilo,mozno to tak malo byt...ze na teba caka niekto iny

erikavesela
15. júl 2017

@01micik prosim ta,co je tazke na rozvedeni manzelstva?...nic..podas navrh na rozvod, pokecaju si s vami, dohodnete sa a o par tyzdnov to mas za sebou..naco udrziavat vztah, ked he evidentne zdravy iba z jednej strany?

erikavesela
15. júl 2017

Baby maju pravdu..ten vztah treba ukoncit, nie je to ok, ako sa sprava...samozrrejme, ze bez emocii sa rozmysla inak ako, ked si po usiv emociach...podla mna si urobila spravne rozhodnutie...zariad si vlastny zivit, si mlada, nemate deti...bude to lahsie, ako keby si deti mala....zvladnes to...zo zaciatku to asi nebude lahke, boli ste pomerne dlho manzelia..ale zvladnes to a navyse ti to doda na sebavedomi a o to lahsi zivot bydes mat potom..drzim palce, aby si to zvladla rychlo a este rychlejsie sa zapojila do zivota, tvojho noveho a stastnejsieho zivota

danica2711
15. júl 2017

@mj915 máš pravdu, ty nemáš čo zachraňovať. Ty si už urobila viac než bolo treba. Odpustila si viackrát než bolo treba. Uvedom si, že toto bude pokračovať, on je zjavne proste taký (pravdu povediac podľa jeho správania sa mi žiada napísať "taký hajzel") a nezmení sa. Viem, že to bolí jak sviňa a ešte to dlho aj bolieť bude. Ale čas je skvelý lekár, postupne sa ti otvoria oči a zistíš, že ti je bez neho lepšie. Lebo keď ostaneš pri ňom, tá bolesť príde znova a znova, a načo? Teš sa na pekný život, ktorý ťa čaká a z tohto vzťahu si zober len ponaučenia pre ďalší život

taami
15. júl 2017

@mj915
Na to, ako sa on kajucne prizná vo porobil sa vôbec neviaže, či sa prizná alebo nie ba situácii to nič nemení. Presne sa mi vybavilo, ako ked som ja bola mladá tak som mala strašného chuja za frajera, ale že fakt zle, ...a tiež som stále mala pocit ako sa má priznať atd...chlapi, teda väčšina sú v týchto veciach zbabelci ...ty sa úplne vybodni na nejaké jeho priznávanie...na situácii to nič nezmení.
A taktiež mi každý hovoril čo za debila to mám na krku, len ja som si stále hovorila, že nikto tomu nerozumie, že všetci sú sprosti iba ja som lietadlo...
Musíš iba k rodičom? Ako máte riešené byvanie??
A vykasli sa na tie reči "my sme to hovorili" väčšia hanba by bola zostať s kretenom cely život.
Neboj bude ešte dobre a raz mu podakujes že uvolnil vlastnou sprostostou miesto pre lepšieho.