Nenávidím svoju staršiu sestru

pupa12
20. jún 2024

Ahojte, neviem si pomôcť ale proste nenavidim svoju staršiu sestru (o nejakych 15rok) sestru ktorá žije v jednej domácnosti stále s nami. Odísť nemám kam pretože na to nemám a ona tu žije aj so svojim dieťaťom. Lezú mi na nervy ako je stále dôležitá a všetko ma byt podľa nej že ja sa jej musím nonstop prispôsobiť. V minulosti spravila veľa chýb veľa zlých vecí robila (drogy).. Určite aj to zahralo rolu. Som na chybe práve ja?

aeruginosa
20. jún 2024

Velmi chaoticky popisana situacia… Co konkretne ti prekaza? Dostava sa ti malo pozornosti od rodicov a sestra s jej dietatom jej maju viac?

barbora0308
20. jún 2024

@pupa12 Toto vyriesi iba ak sa co najskor odstahujes, ine riesenie neexistuje. Kolko mas rokov? Studujes, ci uz pracujes?

matullienka
20. jún 2024

A v čom sa musíš prispôsobovať? Koľko máš rokov? Rodičia vedia, že máš voči sestre nejaké výhrady?

dariaaa
20. jún 2024

Nepises kolko máš rokov,ale najskor si v situacii,kedy pokial neodises,nezmeni sa nic.Sestra si uzivala zivot,otec dietata nema zaujem,rodicia si zamilovaní do najmladsieho clena rodiny,preto sa vsetko toci okolo dietata Sestra neodide,pretoze by sama s dietatom neprezila.Rozumiem,ze citis nenavist,pretoze ty na rozdiel od sestry,sa nemas zaco hanbit,kym ty si na to doplatila najviac. Asi nebudes mat viac ako 17 a preto nevies co dalej Skus zobrat mamu von,same dve,povedz jej co ta trapi.Ano,ziarlis,ale to je ta zdrava žiarlivosť, pretoze sestra svoje dostala,kym ty sa musis delit...

purple_wolf
21. jún 2024

mas starsiu sestru o 15 rokov - vzdy sa nad tebou bude nadrapovat lebo rozdiel medzi vami je velky ... druha vec je to ze ak si spravila decko a byva doma s rodicmi to je jej vizitka .... deti si nerob ak ich sama nevies uzivit lebo muzovi sa moze stat cokolvek a aj tak na to zostanes sama ... kedze nemyslim ze si plnoleta mozem ti odporucit najst ai brigadu alebo tri nech si doma co najmenej, stretavaj sa s kamaratmi, chod sama na prechádzky, ked bude skola zostavaj v skolskej studovni po vyucovani... ja som mala rovnaky problem ale s mladsom sesteou ... uz cca 10 rokov sa nebavime, vyse 20 sa nenavidime a cca 8 rokov sme sa ani nevideli ale ja mam teraz 32 a ona 31 a ked som vola dieta tak som sa takto snazila byt mimo domu len aby som nepocula to jej ulisne spravanie a komandovanie pricom nasa mater skákala ako ona piskala s bratom a ja som bola za otroka v rodine

blonde_bella
22. jún 2024

@pupa12 máš ťažkú situáciu. Rodičia sa vždy viac venujú Tomu kto vyžaduje pozornosť a vnútorné sú pyšný na to druhé decko, že vlastne nič nepotrebuje....

Nevidím dôvod prečo by si sa mala sťahovať ty ..skôr daj máme jasné najavo a skús jej povedať čo ti prekáža ...ale záleží aka je mama....

Lebo sú ľudia a ľudia...bude tá vedieť pochopiť?