Nenávidím svojho otca

elcoro
7. aug 2020

Nenávidím svojho otca, bývame v rodinnom dome ja aj s manželom aj troma deťmi,,,, mama nám zomrela. Pred 7 rokmi,čiže ostali sme pri nom že reku aby nebol sám.
Prvé roky som sa snažila mu vychádzať v ústrety, variť prať všetko bolo pre mňa samozrejmosť,,,,, po nočnej som mu lepila pirohy a podobne dedinske jedla aby sa necítil sám a aby som mu aspoň s časti nahradila našu mamu..... Otec popíja aj keď mama žila, musela mu ulievat 3 krát na deň. Očakával to aj odomna, len mne to bolo pod moju úroveň, začal ma roznasat po dedine, že mu nič nevarim, neperiem, všetko som pokradla, roupredala, proste samé klamstvá, u všetkých ktorí mu uverili som suka ktorá sa nestará o tca, keďže nám neprispieva na domácnosť nevarim mi, periem mu zehlim, upratam, ale nevarim, prestala som s tým, aj to co som varila kedysi povedal ze mu nechuti, že je tam veľa cibule a pod. Proste bludy.... Ide o to ze ja ho neznášam, neznášam ho keď ho vidím na dvore, že ide k deťom, proste ma stále vypite, ohovára ma stále lebo stále s niekym telefonuje po tichu až septa,. Telefón do istého času neschovaval, ale už schováva, čiže už ani neviem s kým vola a pred kým všetkým ma spini, nekomunikuje s nim iba to co musím, odpovedám ale nič od neho nepotrebujem,

elcoro
autor
7. aug 2020

@elcoro proste nechápem ako niekto môže spinit vlastne dieťa a pritom vie ako som sa snažila oňho starať. Ja nechápem ako môže tak klamať a vôbec nechápem ako mu osoby žijúce na dedine v jeho veku dokážu uveriť. Skrýva svoj alkoholizmus za klamstvá proti mne... Neviem ako už ďalej.. Nechcem aby žil, proste ho nenávidím,,,, mam svoju rodinu prerobili sme si dom reku ze nebude sám ostaneme pri nom... A bolo to snáď najhoršie rozhodnutie v mojom živote.

nini1010
7. aug 2020

Nuz asi osprostel z tolkeho alkoholu.Nic ine ti neporadim,len aby ste sa odstahovali.Nic ine nema zmysel.Cudujem sa ze si este tam.

gladys_07
7. aug 2020

No s alkoholikom tazko 😔 ak sa vam neda odstahovat, tak by som robila tak, aby som ja mala svedomie ciste. Na klebety sa vyprdni. Ludia ohovarat neprestanu, to je slovensky narodny sport.

veronikaszabova
7. aug 2020

@elcoro treba sa odstahovat do svojho, mozno sa otec spamata, ked bude sam.

elcoro
autor
7. aug 2020

Vrazili sme do domu okolo 70 tisíc, kopletka ako novy dom, on ma samostatnú jednotku, čiže vlastne WC, spálňu, obyvak, kuchyňu aj vchod.... Brali sme hypotéku, všetko je písané na nás, čiže nepomohla by som si kebyže pôjdeme preč, lebo musím to platiť

77daniela77
7. aug 2020

@elcoro No musis sa s tym naucit nejako zit.Jeho nezmenis a ludi tiez nie.Vykasli sa na to kto co hovori,a zi si svoj zivot so svojou rodinou najlepsie ako sa da a tes sa tomu co mas.Co na to hovori tvoj muz?Vychadza x nim dobre?

elcoro
autor
7. aug 2020

@77daniela77 nedá sa povedať ze vychádza, manžel mu nepovie nič, povedal mu asi raz za tie roky že nech s tým prestane že sa nám to nepáči. Pod. On mu len nato odpovedal že on nič nehovorí že to vraj ja hovorím... Chápete? Ja sama na sdba
Tak manžel vidí že s ním nepohnem tak on to nerieši nech si rozpráva, ide o to ze keď dačo robíme vonku, manžel napr. Niečo opravuje ten zmrd - otec stále príde k nemu že mu pomáha a pod. Vravím mužovi nech ho pošle kade ľahšie, tak vraj nie, že on ho ani nebude volať aby mu pomohol, ale ze ani ho nebude posielať preč.... Muž je taka nekonfliktna povaha, ja by som doňho sekeru urvala aké mam nervy keď sa obšmieta okolo neho a deti

katkabg
7. aug 2020

Tisz si myslim ze alkohol mu.vymyl mozog....ale nenavidiet vlastneho otca....netusim neviem poradit lebo aj moj ocko jeda kadejaky,za mijho detsvta pil,bil mamu ba aj sestry ale teraz uz je nad 60r.A teda nepije ale zacina mu doslova sisit na hlavu a mne je ho teda luto a ani si nechcem predstavit ze mozno sa raz zobudim a uz th nebude :(((nech je aky je je to moj tato naveky.Ale tak ty vies sama u teba to je asi ine

marca12
7. aug 2020

@elcoro a nemoze byt chory nejaku poruchu,ze ta takto okydava? Nemozes sa premoct a zaujat postoj ako tvoj muz? Nenavistou svoj problem nevyriesis

danielak84
7. aug 2020

Ahoj.Presne akoby som to pisala ja len s tym rozdielom ze ja mam 4 deti a dom je moj.Moja mam zomrela pred vyse rokom a aby otec nebol sam tak isiel byvat ku nam.Ma samostatnu pristavbu.Tiez je alkoholik a roznasa nas po celej dedine.Muz ma prchku povahu a velakrat mu povedal svoje,naposledy mu vynadal ze detom dava cukriky(dcera ma dost velku nadvahu a musim jej strazit prijem a on to vie,vela krat som mu zakazala davat detom sladkosti) a on na neho zavolal policajtov.Viem co prezivas a tiez mam take iste pocity.

elcoro
autor
7. aug 2020

@marca12 on tak nevyzerá zle, má cez 70 ale ešte funguje v pohode, furt proti mne dačo ma furt, vyťahuje stare bludy že koľko ja som sa opila keď som bola mladá, keď sme chodili po diskotékach s kamoškami a chodili nadránom domov... Véd normál boli sme mladí.... On také bludy proste vyťahuje, klame osocuje, minule tu priniesol od nejakej tetky zavarene uhorky ci nechcem... Kukám. Naňho že nie ze ja mam 30 flasiek zavarenych, stále nakladá odkedy mama nieje, on také svinstva rozpráva že mu nič nedám, ale to ze nám neprinispieva na domácnosť toto nepovie nikomu... Proste to by ste museli zažiť, som na materskej mam 4 mesačne dievčatko malé a ne užívam si to, len som v kuse nervózna, čo zasa posplieta, bojím sa už aj ísť na prechádzku lebo poniektorí na mňa kukaju jaka som suka k otcovi ale nikto nevidí že on popíja doma že si kupuje fľašky, že už ráno o 8 z neho razí alkohol... Knihu by som napisala

janinah
7. aug 2020

Ďakuj Bohu za takého nekonfliktného dobráka manžela.Tvoj otec má alkoholom zmenenú osobnosť a iný už nebude.Vy sa neodsťahujete,jeho nevyženieš.ostáva len zmeniť svoj postoj,zrejme láska tam už nevykvitne,ale niečo ako slušná ľahostajnosť by mohlo.

elcoro
autor
7. aug 2020

@janinah stále si vravím ze keby som mala muža bitkara možno by mu jedna po papuli pomohla od muža, ale keď poviem mužovi nech ho aspoň chytí pod krk tak sa len smeje že nič tým neporiesi že sa to len zhorší... Ja by sa bila také mam nervy bozeeeee

kitycat
7. aug 2020

Ignoruj... Sama si si uviazala gulu na nohu.
Ak dedincania nie su padnuti na hlavu vidia ako sa veci maju.... A mozno ma v niecom pradu.... Barak ste si prerobili podla seba a jeho vytlacili do samostatnej jednotky este si ho aj zo zaciatku z lutosti opatrovala ako predtym mama

veronikaszabova
7. aug 2020

@elcoro na koho je pisany dom?

lenuska9999
7. aug 2020

A prečo by si mu mala akoze ty variť ? Máš predsa 3 deti o ktoré sa musis starať, nepotrebuješ štvrté. Tvoj otec je predsa zdraví , má obe ruky v poriadku , tak prečo si nenavari ? A keď ma tam samostatnú jednotku, tak nech si v nej aj samostatne funguje. Ty sa staraj o seba a o svoje deti a nerieš ho. Viem, že je to ťažké , ja prežívam niečo podobné. Pre môjho otca alkoholika nebudem nikdy dosť dobrá , tiež už porozprával hlúposti, aby sa mohol tváriť v krčme aké on má so mnou starosti. Ale ja sa snažím si to nevšímať,lebo ma názor tých opilcov v krčme nezaujíma. Z ich lásky nežijem. A ani z tej môjho otca. Skús to brať takto aj ty... A možno môžeš skúsiť mu pohroziť, že ak sa neukludnj môže si hľadať nové bývanie, lebo dom predas a kúpiš si nejaký iný ďaleko od neho.

elcoro
autor
7. aug 2020
elcoro
autor
7. aug 2020

@kitycat nikto ho nevytlacil, býval s nami najprv, potom ze dlho TV kukame, veľa vody púšťame a pod a keďže tam už z časti prerobené bolo tak vravel sm že tam chce ísť... Nikto ho nevyhnal

elizuella
7. aug 2020

@elcoro reci sa vravia, chlieb sa je. Hlavne sa prestan snazit. Staci, ze sa postaras o seba, deti muza. Tvoj otec je svojpravny, dospely muz. Nemusis prenho ani krizom slamy prelozit. Podla mna mudri ludia tusia, ako to u vas vypada a ostatnych kasli. Ak ti ublizuju, zajdi za fararom a vysvetli situaciu, ako lokalna autorita vie dohovorit a ludia mu veria.

eliska13
7. aug 2020

@elcoro vekom to bude už iba horšie😦tu asi niet čo poradiť len pevné nervy

elcoro
autor
7. aug 2020

On si myslí že keď na nás napísal dom že môže všetko, nikto od neho dom nežiadal, nikto.... Keď sme mu dali návrh že tu ostaneme vraví ze jasne a kam by sme šli. A teraz sa ohana domom že nič nám nebude platiť lebo nám dal dom do ktorého ja som z mužom vrazila cez 70 tisíc 🤦‍♀️

elcoro
autor
7. aug 2020

@elcoro ze on tu žije a bude žiť dajme tomu 10 rokov on nieje povinný platiť elektrinu za seba a poplatky za plyn vodu a pod? Lebo mi dal dom?

bluka2
7. aug 2020

Veru, ani 70.000 by mi za toto nestálo...nervy celej rodiny, negatívna myšlienka každý deň ďalších 10? Rokov - ver tomu, že si to telo ukladá, deti vyrastať s alkoholikom dedkom

bluka2
7. aug 2020

Z tej nenávisti budeš akurát tak chorá časom

sunny8
7. aug 2020

Depresia z alkoholu alebo alkoholom rieši depresiu. Je to o držku. Lepšie to nebude ak on sám nebude chcieť. Ale nenávisť ? Zaco ? Za to že je chorý ? Aj keby nemal depresiu aj samotný alkoholizmus je choroba

elizuella
7. aug 2020

@elcoro Pocuj, ved klidek. Sak jeho, stareho alkaca, nezmenis. Hlavne, ze trn dom nemoze prepit... Ked sa nic neda robit, asi by som mu tiez varila. Sak ked pre rodinu navaris, aj jemu sa z tohoisto da odlozit. Nech urobis hocico, asi sa stale bude stazovat. Nemusis mu dokazovat, ze si hodna jeho lasky, ze si sa tak snazila...

janinah
7. aug 2020

@elcoro nezobrala by som ani cent,presne preto,lebo ti dal dom,pozemok....je to otec prepána,nie podnájomník...tak až potom by ťa dedina posudzovala a mala by prečo....len škoda,že tie peniaze prepije,tvoj muž by mal s ním hodiť reč,nech ide do kúpeľov,nech niečo kúpi do domu,pre deti....

@bluka2 a robila by si čo?nechala v tom dome peniaze,mladosť,svoju prácu a šla inam?začínala odznova? len preto,lebo otec? aj tak sa o neho raz budú musieť postarať.....

elcoro
autor
7. aug 2020

@janinah aha on ma 500 eciek na mesiac a ja mu mam variť z mojej materskej len koli tomu ze mi dal pre pána jana dom ? Ktorý ja som musela prerobiť od základu? A on nech si tie peniaze rozbíja na cigi a na alkohol ? Nič od neho nechcem len nech zaplatí za to co spotrebuje, si myslím ze to je normálne v dnešnej dobe... Kebyue nato nemá nepoviem ani pol slova. Ale dostáva krásne peniaze

marca12
7. aug 2020

@elcoro vies,ale za dom by ste mu ozaj mohli byt vdacny

deti95060810
7. aug 2020

otec je už na dôchodku? Lebo títo dôchodci sa asi nudia a vymýšľajú kde aké hovädiny. A najmä na starosť sa zmenia aj povahovo. Len akosi vždy k horšiemu.... 🙄
Ja mám otca hneď vo vedľajšom dome a niekedy to je tiež katastrofa. Stále si presadzuje svoje, tlačí nás do niečoho čo mi nechceme, hnevá sa ak nie je po jeho, používa aj sprosté slová na moju adresu - pred mojími deťmi, ..... Ale nič iné ako vydržať u mňa neprichádza do úvahy....