Nenávidím prázdniny

322sima123
17. aug 2024

Zdravim, kolke si uz tak moc prajete aby skoncili tieto otrasne horuce dni ked nemame kde dat deti aspon na den, dva ( 3r a 5r) a ist si vybavit ci nakupit
Muzovi dovolenku akurat nechcu dat takze max. jednodnove vylety ked nieje akurat 40 na skapanie, (dolniaky).
Uz som na pokraji vyhorenia ked len ratam dni do septembra, hlava ma boli, tlak mam nizky. Babka nam vela pomaha ale ma aj inych vnukov a skoro 80r. nemozem jej ich tam davat furt.. Muz tiez nerobi do vecera ( uz by som bola na psychiatrii ) ale aj tak mi uz tak leze vsetko na nervy od rana ze az.. tak moj vylev...
Lem smekam pred tymi zenami ktore su doma s detmi az do skoly ci ich aj vyucuju a su v pohode.. moje dievky du hrozne zive a furt nieco.. och

mimka1402
17. aug 2024

Niekto kto pracuje s deťmi mi je veľmi smutno, že niektorí potrebujú odkladať dieťa a ani 2mes s nimi nezvládnu. Vdakabohu moji rodičia bez pomoci iných, zvládli nám robiť pekne prázdniny aj keď sme nemali peniaze a tešili sa, že sme s nimi doma. Nerozumiem tomu ako učiteľ, hoc sa snažim. Ak si vyhoreta, rieš opatrovatelku, veľa báb ponúka takéto služby, deti budú mať program a ty pokoj.
Ale rozumiem, že asi sú obdobia, kedy rodič potrebuje byť sám.

firma2211
17. aug 2024

@322sima123 presne ja som tiež na pokraji zrútenie dcera 4 syn 5, muž v Nemecku ja v 4 mesiaci😔🙈🙈horšia kombinácia neviem či existuje , ihriská keď vidím chce sa mi🤮🤮stále dookola to iste , chodím ako taká furia potom mi je ľúto že len kričím , snažím sa deťom vyplniť program ale škôlka je škôlka fakt 🙏snáď už dobojujeme nejako

ivik4
17. aug 2024

Ja s nervami na pokraji niesom , som aj celkom rada ze je krpaty doma a uzivame si leto. Akurat ze u mna niesu ,,problem" nakupy a prkotiny ale to ze momentalne chodim na vysetrenia do nemocnice a to je väcsi problem kedze ho tam nechcem so sebou tahat . Ale ano, dedkovci postrazia ked treba .
Mozno si na nervy teraz ale deti mas este dost male,v tom veku som bola na prasky tiez lebo syn mal velmi tazku povahu. Teraz je to velmi dobre, prezili sme, vsetko tazke raz skonci 🙂

mimka1402
17. aug 2024

@ivik4 Neviem co ti je, ale drž sa. 🙏🏼

lucy_ms
17. aug 2024

Ono asi dosť záleží od toho, či bývate v dome, alebo v byte a či máš k dispozícii auto, prípadne aj nejakú kamošku. Moje baby sú tiež dosť živé, ale my si ten čas užívame spolu. Keď varím, pustím im rozprávku alebo dokument. Inak niečo vyrábame, hráme sa. keď sme doma, tak sme vo vnútri, von ideme až večer. Spravíme si na terase večerné kino. Prípadne sa zašijeme niekam do lesa alebo k vode.

lubossi
17. aug 2024

Tiež viac menej toto leto kašlem na robotu a robím im program. Lebo ma to baví.
Keď boli decká v mladšom veku chodili sme s celou komunitou na ihrisko. Tešili sa na ti to aj deti aj dospelý. Deti sa hrali, dospelý kecali

ivik4
17. aug 2024

@mimka1402 dik 😇

tilly
17. aug 2024

Ja som si vždy prázdniny užívala, nevedela sa dočkať. Keď boli decká menšie, bolo to super, vždy sme niečo robili, niekam išli. Teraz, keď sú veľkí, už ma nepotrebujú, môžem zas kľudne robiť.

Skús sa inak nastaviť. Sú to už len dva týždne, vyskúšaj si to užiť.

Kočky, vy nechodíte na jazerá alebo kúpaliská v tomto teple? Prečo? Ja si neviem predstaviť s deťmi sedieť doma, veď by ma zožrali

panonia
17. aug 2024

Mne ešte brat k mojim dvom dovezie jeho dve...najmenší v kuse plače že ho dievčata nechcú a dievčata sa len hádajú. Dnes som chvalabohu v praci...ale tiež riešim svoj zdravotný stav....Takže ani nevieš kedy to môže byť ešte horšie.

322sima123
autor
17. aug 2024

@322sima123 joj no byvame v malom bytiku kde je 30° po 14:00 a v aute je 50° ked nastupime, klima nejde, tiez cakam 3 a boli ma noha atd.. neviem mna vobec nebavi sa s nimi hrat, alebo tvorit daco ci take veci, nie som ten typ na deti zial.. postaram sa atd.. ale mam co robit aby som sa neopustala

fantaghiro21
17. aug 2024

....a komentáre o tok,že si si nemala robiť detí o 3-2-1....
Ja mám síce doma 7r,5r,0 r..
Starkých nemajú, fungujeme celý rok , život bez pomoci ...
Je to náročné,aj mne niekedy idú rupnut nervy ale nejak nerozlišujem či sú prázdniny či nie....
Staršia pôjde do školy prvýkrát,to ešte bude jazda .(Autizmus)
To si drzim palce

322sima123
autor
17. aug 2024

@panonia v takomto pripade sa cudujem ze ste na to privolili, nesla by som pomahat druhemu na ukor seba veru

322sima123
autor
17. aug 2024

@firma2211 drzte sa veru, aj my dajako musime.. 🙂 len uz to na mna dolieha fest

anketkarka
17. aug 2024

Ja som z tábora, ktorý sa teší z prázdnin. U Teba to znie ako vyhorenie.

322sima123
autor
17. aug 2024

@mimka1402 veru, je mi z toho smutno ze ani mesiac nezvladam v klude s nimi, jul este bola skolka, blbe.. ale zas ani ja som nemala zrovna fajn dectvo.. tak nemam asi to odkial mat, a hlavne ta psychika je naprd

katica06
17. aug 2024

@322sima123 U vás v meste nie je žiadna mš otvorená cez prázdniny? Prípadne denné tábory pre malé deti?

322sima123
autor
17. aug 2024

@katica06 na tabory su male

mateson2004
17. aug 2024

@fantaghiro21 3-2-1 štart. Má malý byt bez klimatizácie, dve malé deti, čaká tretie. A sťažuje sa, že je na prášky. Úplne ju chápem, tiež by som bola.

pribinak
17. aug 2024

@322sima123 smutne keď toto napíše mama…..2 mesiace sa im máš venovať a zdá sa ti zo veľa?
Zamyslí sa nad sebou. Máš zdravé deti. Žiadne špeciálne zdravotné znevýhodnené, čo by si robila potom?

katica06
17. aug 2024

@322sima123 kamarátka robí na pol dňa a deti 2,5r a 4r a majú denný tábor na pár hodín denne A čo mš?

mimka1402
17. aug 2024

@322sima123 Podľa mňa je to obdobie. Ak sama si to nemala ideálne tak viac chápem. Sú malé ešte nie sú také partacky, dala by som tomu rok dva a bude to už omnoho lepšie... Ak potrebuješ pomoc vyhľadaj psychológa, matky sú často vycerpane a potrebujú nejaku psychohygienu. Muž nemôže postrážiť deti aby si ty šla behať alebo tak?

mateson2004
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mateson2004
17. aug 2024

@mimka1402 píše, že je tehotná, tak behať asi ťažko, ešte v týchto stupňoch

babulkomale
17. aug 2024

@322sima123 sucitim, mame nevycerpatelne deti, nic im nie je dost, pre mna je dovolenka utrpenie, po nej mi treba este jednu ale podla seba.
Nekonecne aktivity, paddleboard, bicykle, tobogany, stale kamsi chodit, k tomu horucava, hnus.
Keby bolo aspon 20 stupnov lahsie by mi bolo.
Letne prazdniny su ubijaujuce.

mimka1402
17. aug 2024

@mateson2004 Tu info som nepostrehla, tak ci tak pointa ostáva aby mala čas pre seba.

ninusa221
17. aug 2024

Pozeram že si z NR ja tam tiež bývam s priateľom a teda v tom byte je na zdochnutie.. normálne som musela ísť domov k rodicom.

kate_cs
17. aug 2024

@pribinak ani nie dva. Píše, že júl bola ešte škôlka. Ale v profile má reči o tradičnej rodine a podobne.

pribinak
17. aug 2024

@kate_cs pekne pekne

elanor
17. aug 2024

Ja naopak, kludne by som prijala keby letne prazdniny trvali aj 3-4 mesiace. Aspon chvilu klud od skoly, domacich uloh, projektov. Len tak si uzivat dni.

mateson2004
17. aug 2024

Že nie je "ten typ na deti".