Nemôžeme sa vziať, lebo na to nemáme

6. mar 2023

Tak po rozhovore s mojim druhom priateľom otcom mojich detí som sa dozvedela po mojej ponuke na sobáš. Ze sa nemôžme zobrať lebo nato nemáme. Najlepšie na tom je. Že je introvert. Nemusíte mi nakladať. Pochopila som to. Len som to potrebovala zo seba dať von. Prepáčte ale tie ço vás to otravuje. Zatvorte to a choďte ďalej. Nemusíme si furt ženy nakladať. Uvažovali ste niekedy nad tým keď odpisete niekomu. Ako sa cíti. Prečo tu píše také kraviny. Možno. Ale pre ňu to je jej svet. Zdôverila sa vám. Bud čaká podporu alebo oporu. Dá sa aj mierumilovne napísať dievča táto cesta tadiaľ nevedie. Prečo toto všetko. Uvedomujem si ako sú ľudia na seba zlý a neuprimny. Pekný večer vám žienky.

petamich
6. mar 2023

nemate na to, aby ste zaplatili spravny poplatok na matrike (ak tam vobec nejaky bude ak sa zoberiete vo vyhlaseny den a patrite pod danu matriku)? lebo ak ide o sobas ako taky, tak vas nemusi stat ani 5 centov 🤷‍♀️ a velmi ma to mrzi, ze si dostala takuto odpoved

54tinka54
6. mar 2023

A čo je na sobáši drahé? Veď svadbu - hostinu nemusíte mať.
Čiže čistá výhovorka od neho…

bessie12
6. mar 2023

Ale však nemusíte mať veľkú svadbu. Môžete mať malú svadbu s 2 svedkami na úrade. Ani ten obed v restike nemusí byť, ak nechcete. Môžte osláviť doma pri večeri a len vy dvaja. Co je na tomto drahé??

ckocka
6. mar 2023

Aký komentár k tomuto chceš aby ťa nenaštval?

mikadooo
6. mar 2023

Ok beriem na vedomie. Súhlasím s babami predomnou, ale keďže si sa nič nepýtala, tak ti len prajem príjemný život s tvojim druhom, priateľom, otcom tvojich detí. Snáď si teda jedného dňa zvykneš...

maranta_leuconeura
6. mar 2023

Sobas je zadarmo, ak je to v urcenej sieni a aspon jeden z manzelov ma v tej obci trvaly pobyt. Introvert by svadbu o dvoch svedkoch mohol snad prezit, snad nie je aj autista a sociopat.

autor
6. mar 2023

@petamich no vysvetlila som si to ze je to vyhovorka

autor
6. mar 2023

@ckocka mňa nenašiel. Kľudne daj. Neskončim pod vlak. Uvedomujem si veci

colsami
6. mar 2023

Dievča, táto cesta tadiaľ nevedie...
Len výhovorky, nechce Ťa za ženu. :(

autor
6. mar 2023

@mikadooo potrebovala som to len dat von. Áno uvedomujem si že každý budeme mat asi inú adresu

autor
6. mar 2023

@maranta_leuconeura vraj len koľko stoja obrúčky.

dzulli1980
6. mar 2023

Dobre, teraz sa prestaň ľutovať a skús napísať, aký je partner, otec atď. ... postará sa? Zarobí na rodinu?

autor
6. mar 2023

@dzulli1980 zarobí dobre. Zväčša je v práci. Potom je unavený takže po jedle zaspí. Deti okupánie uspatie je na mne. Domácnosť pomôže mi keď má voľno. Proste pochopila som že to takto ďalej nejde. A tá svadba. Bolo to len Usvedčiť sa.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. mar 2023

@jabadabadu tušenie a potrebovala som sa len usvedčit o tom co som cítila.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. mar 2023

@kittykat22 áno nič 😉

alex49
7. mar 2023

Ani obrúčky netreba, aj šaty môžete mať zo skrine. A frajer si nemyslí, že chceš svadbu na zámku s 200 hosťami a princeznovskymi šatami? To by vysvetlilo tu odpoveď, inak nie.

iv007
7. mar 2023

Naco by sa zenil? Zenu a deti ma, jedlo a sex zrejme tiez aj celkovy servis okolo svojho zadku..Naco si zeny robite deti mimo manzelstva a potom bedakate? 😱 same ste si na vine

iv007
7. mar 2023

@jabadabadu svadba nie je carovny prutik, ale stale je to najstarsia forma zvazku a dava aku taku pravnu istotu v pripade rozchodu alebo smrti.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
7. mar 2023

@iv007, bože, toto je taky zúfalý zvast až z toho vieš kde picha. Jasne, chlap sa žení, aby mal sluzku a suloznicu, iné dôvody nie sú. 🙄🙄🙄
@autorka zial, ano, je to výhovorka a nekonecne hlúpa k tomu. Neviem posúdiť, či sa naozaj ženiť nechce alebo sa len ošíva a neverí , že ho za to kopnes tam, odkiaľ nohy rastu. Mna by vytočil do nepríčetnosti, nie tym, ze nechce, ale tým, ako stupidne to odôvodňuje. Neviem, čo by som urobila alebo povedala, nepíšeš nič inak o vašom vzťahu, ale držím palce, nech sa vyrieši k tvojej spokojnosti.

moonlight1210
7. mar 2023

Vymenit si mozete prstienky za desat eur, ked ide o to. On nechce. Vyhovorka.
Proste smola. Ked clovek najprv zacne s niekym zit, urobia si deti, a az potom ho prepadne tuzba po tom, aby mu partner vyjadril aj hlbsiu formu zavazku a zodpovednosti k rodine.

@mamula20 ak mu nahodou ide o to, ze nechce, aby mala prava na jeho peniaze, tento argument ho akurat pobavi. Za 500€ rocne jej da pravo na polovicu toho, co zarobi.
Ak by mne slo o peniaze, tak taku zenu s usmevom potlapkam po lici: Dobry pokus, moja, chod varit veceru.

Aj ked podla mna mu ide skor o ten pocit “slobody”. Ze sa moze kedykolvek rozhodnut a bez zbytocnych prietahov (rozvodu, sudu, delenia majetkov) vybrat za svojou predstavou lepsieho zivota. A ona mu nemoze nic, maximalne sa nahlas rozculovat.

liljana
7. mar 2023

@iv007 No zase nie je ani umenie si urobit deti v manzelstve a rozviest sa hned o dva roky.
@autorka Zalezi, o co ti ide. O to manzelstvo, alebo o BSM? Lebo ludia su casto spolu 10-20 rokov a potom sa zoberu. Lebo zistia, ze sa navzajom osvedcili a ze ten druhy ho nechce iba sediet doma, vyuzit a obrat o peniaze. Ale ak ti ide o to, ze chces byt doma, co najdlhsie nepracovat, pripadne malo zarabas a ako hlavny ucel manzelstva vidis zabezpecenie cez BSM, tak to nastve. Treba tomu nechat cas.

iv007
7. mar 2023

@vroni ano lebo vsetci muzi sa zenia z cistej uprimnej zamilovanosti a kvoli svadobnej torte🤑Preto drviva vacsina nechce svadbu a ziju ako slobodni mladenci s kompletnym servisom..Ty si slobodna,vsak?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
7. mar 2023

ako mas poroesene financie a majetok ? mas pristup k keho uctom a na koho je pisana nehnutelnost v ktorej byvate
to su take podstatne otazky ktore napovedia ako to s tebou mysli 😉

zuzi0911
7. mar 2023

Obrucky chir.ocel do 50 e,mnoho známych ich ma... a na matrike sa neplatí nič tuším...2-ja svedkovia svedkovia a to je cele ...

Skus mu ešte toto povedať ako sa zatvari a uvidíš...

vroni
7. mar 2023

@iv007, nie, nie som slobodná. Toto nevyšlo 🤣 Ale som hlboko a úprimne presvedčená, že väčšina chlapov sa žení z úprimnej lásky. Avsak ta ista väčšina by sa radšej dala natiahnuť na skripec ako by to nahlas priznala. Takze budú hľadať (nasledne) akoze rozumne a pragmatické dôvody, prečo sa ozenili. Ono stále zostáva smutný fakt, že kým pre ženu je väčší záväzok dieta ako svadba, u muža je to naopak. Ale neverím, že by kombo sex, dieta a upratana kuchyňa "presvedcili" muza na sobáš, ak ho nechce on sam z uplne iných dôvodov.

loginexistuje
7. mar 2023

je mi to jlavne luto ze zena matka deti sa musi u chlapa ktoremu dala vsetko doprosovat k oficialnemu zavazku ze si ta nepovazuje za hodnu si ta vziat
smutne