Nemám žiadnu energiu do života

16. mar 2023

Ahojte,
Mám 26 a pracujem rok a pol. Som single, mám vysokú školu, náročnejšiu pracu psychicky a aj čiastočne fyzicky a v poslednej dobe (pár mesiacov) nemám absolutne žiadnu energiu na život. Nič ma neteší, už ani zdravé varenie/pečenie/ cvičenie to čo mi kedysi robilo radosť už nerobí. Navyše som pribrala ale nemám energiu na káorický deficit a cvičenie (viem ako na to niekoľkokrát som chudla). Ráno neviem rozlepiť oči, v robote ledva fungujem a doma som vyčerpaná a súca do postele spať malokedy nejaké to stretko s kamarátmi kde som unavená, žiadna energia a pravidelne zaspím podvečer na nejaký čas. Neviem sa motivovať a všetko čo mi robilo radosť už nerobí, neviem či je to lenivosť alebo vyhorenosť alebo depresia. Miestami už nemám chuť ani žiť kvoli tomu aká som. Čo s tým? Mal to niekto?

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
16. mar 2023

mozno ti chybaju nejake vitaminy, mineraly. skus zajst za obvodnou nech ti spravi krvny obraz.

autor
16. mar 2023

@zuzana9415 nemám už dlhšie. Aj by som možno prijala len neviem či chcem na niekoho prenášať negatívne myšlienky :(
Ďakujem rozmýšľala som nad psychológom

reanda
16. mar 2023

nuz, tak treba zacat zit zivot, co ta bavi, nie motivovat sa robit veci, co ta nebavia

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
17. mar 2023

vazne skus najskor obvodaka. mne napriklad chybalo len zelezo a bola som doslova mrtva. by si sa divila aku sarapatu moze nedostatok niektorych latok v organizme narobit. a ak bude vsetko ok az potom by som riesila psychologa.

deedol
17. mar 2023

ked uz budes u obvodneho a bude ti brat krv, popros, nech ti skontroluje aj stitnu, standardne sa to nerobi a unava moze byt priznak hypotyreozy.

amiaja
17. mar 2023

Skoc k lekarovi na prehliadku, dopln vitaminy a prechadzky aj ked sa ti nechce. Ono to moze byt aj tym ze je zima, skoro bola tma, clovek vacsinou zalezeny doma. Dopln vitaminy, pohyb, pitny rezim a ta prehliadka u lekara.

rebrambora
17. mar 2023

@zuzana9415
@zoro9836
Dámy, čo má s takýmto stavom spoločný priateľ? Človek by mal ísť do vzťahu šťastný a nie očakávať, že mu to niekto iný zabezpečí... byť závislý od niekoho, akože naozaj? 🤦🏽‍♀️

Určite choď k lekárovi. Všetko v mozgu je len chemický proces. Drž sa!

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkakvet
17. mar 2023

Doplniť vitamíny a nájsť si nejakú záľubu.

zabka79
17. mar 2023

To je depresia. To treba prebrat so psychologom. Nie je to trvaly stav a da sa to riesit.ak sa ti v hlave netvori serotonin tak to samo od seba neprejde.

drzaopica
17. mar 2023

Môže to byť aj z roboty veľa informácií vydas tam veľa energie

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanikka
17. mar 2023

@zuzana9415 presne tak. nie každý proste vie byť samotnár, si myslím, že to je len malé percento ľudí, ktorým niečo také vyhovuje

ivangeline
17. mar 2023

Mas priatelov? 🙂 Zaujmy.

reanda
17. mar 2023

@rebrambora ten chemicky proces v mozgu sa ale spusta na zaklade niecoho, nie 'len tak' .. takze najprv je pocit, az potom pride chemia do mozgu.. a pokial aj ovplyvnis umelo chemiu v mozgu, pokym nezmenis ten pocit - napr. ze zijem zivot, co ma nebavi a nenaplna, tak sa ti to aj tak zase niekde ukaze.. tymto sposobom sa mozes postupne pchat vitaminmi, doplnkami, ci aj antidepresivami zhora aj zdola, nakoniec ti aj tak vsetko prestane ucinkovat

gdulskadarina
17. mar 2023

toto je ozaj take vyhorenie, mam s tym skusenost a nie je jednoduche sa zacat tesit, skus sa viac zamerat sama na seba, co ta robi stastnou 🙂

derdia
17. mar 2023

Moze to byt aj depresia...ty si sice mozes mysliet, ze vlastne fungujes ok, ze proste si len taka povaha.
Nie je to tak.
Ja som tak "zabila" 5 rokov zivota... Keby bola osveta... Riesila by som to skor. A zila kvalitnejsie..

derdia
17. mar 2023

@reanda nuz ale pozri.
Ja napr mam dve deti, mam manzela, mame paradny dom.
A napr chcela by som cestovat, zit, cvicit, mat milion eur... Atd.
Myslis, ze len tak sa da zmanit to? A co vezmem gumu a doterajsi zivot vygumujem?
Nie nevygumujem.mam ho rada... Aj ked by. Som vyssie spominane brala hned. Ale proste v zivote sa neda riadit len tym co "chcem"...pretize vzdy je lahsie si mysliet, ze u tych druhych je trava zelensia... Treba sa naucit mat rada vsetny zivot.. Ale ak ma depresiu tak to sama nevyriesi.

rebrambora
17. mar 2023

@zoro9836
@reanda

Mam dlhorocne depresie. Vobec som si nepripustala, ze to depresie su a neriesila to. Ked som si nasla priatela, po istom case sa to este znasobilo a zacalo byt ovela horsie. Rozvadzat to asi nemusim, tato diskusia nieje o mne.
Hovorim z vlastnej dlhorocnej skusenoti. Toto odporucanie nie je riesenie korena problemu, ale len odsuvanie a oddalovanie, kym to zase prepukne, ovela horsie. Neskor napr. na partnerovi alebo detoch. Co ak umrie? Co ak sa bude chciet rozist?

Kazdopadne moze to byt aj nieco ine ako depresia, ale to slecna spomenula aj sama. Ak sa ma clovek takto zle ako sa tu pise a nevie preco, ma vyhladat lekara nie vztah.
Tymto ale nehovorim, ze sa vztahu treba vyhybat. Hovorim len, ze to nieje riesenie.

reanda
17. mar 2023

@derdia v zivote sa mas prave vzdy riadit tym, co chces.. preto je aj velmi dolezite vediet, co to je.. a nejst len tak naslepo, podla toho, ako je to bezne, ako to robia ini a podobne.. aby si potom nemusela gumovat.. ale to je na inu debatu, tuto autorky sa to predpokladam netyka, ona ma 26 a nema ani rodinu, ani vztah, ani nic take, co by bolo nutne nejak 'gumovat' .. este len so zivotom zacina a preto je velmi dolezite, aby si uvedomila, co vlastne chce, aby si ten zivot mohla vybudovat na pevnych zakladoch a nemusela potom nic gumovat, ani sa zmierovat s niecim, co nechce

reanda
17. mar 2023

@rebrambora ty 'mas' dlhorocne depresie.. nejak ich riesis, ale stale ich mas - teda ako sama pises.. ja som mala depresie.. tiez som to nejak riesila a uz ich nemam.. autorka si moze vybrat, ktore rady jej budu uzitocnejsie
a ja jej vztah neradim.. tiez som nazoru, ze ist do vztahu s tym, ze to ma byt riesenie mojich problemov, nie je uplne dobry zamer.. aj ked niekedy to moze fungovat, ak je vztah prave to, co danej osobe chybalo.. ale nie je to riesenie na vsetko a podstata je aj tak inde

derdia
17. mar 2023

@reanda ano ale clovek sa meni dozrieva... To co je v 26 dolezite v 36 uz tak byt nemusi.... Toboz rozdiel 19 a 39...to sa neda porovnavat....

derdia
17. mar 2023

@reanda nuz ale ludia si velakrat myslia, ze to je len dlhodobo zla nalada... A pritom je to strata casu... Depresia je hrozna...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
17. mar 2023

@derdia to je jasne, ze clovek sa meni, ale meni sa len v niecom.. jeho podstata sa nemeni.. a ked vie, co chce, tak proste nema problem.. nema problem ani vsetko vo svojom zivote zmenit, lebo prave vie, co chce, vie preco to chce a vie, ze 'na to ma'.. vie, kto je.. a tento stav je potrebne v zivote dosiahnut.. potom nemozes mat problem so ziadnymi depresiami a vsetko ostatne su v podstate len malickosti

derdia
17. mar 2023

@reanda... Nuz ked myslis...ja si myslim to co si ja myslim. Neviem ci mas deti, partnera, zavazky, rodicov, surodencov...
len egoista dokaze zit tak, ze robi presne co kedy chce....a potom trpia ti co ziju vedla neho... Sice on je stastny ale co ti okolo?
lebo normalne clovek musi riesit aj kompromisy. A viac sa mi to riesit nechce... V zivote su veci, ktore musis, ktore mozes a ktore chces....nuz ale mozno ty mas dokonaly zivot... Neviem ale ty vies urcite.

reanda
17. mar 2023

@derdia nechapes to.. ze vies, co chces, neznamena, ze si ides svoje cez mrtvoly.. ved to predsa nechces, ci hej? 🙂

derdia
17. mar 2023

@reanda ved prave ja ale pisem, ze vediet co chces mozes v 19tich...mozes si to mysliet, ze vies co chces... A uplne inak je to v 35...to ja vravim.😊