Nemám priateľov

manchester1987
25. mar 2013

Uz asi 10 rokov zijem v zahranici a odkedy som odisla zo slovenska tak priatelia si nasli inych priatelov takze kontakt s nimi som stratila. V zahranici som si nasla manzela mame spolu dieta ale ked sa raz vratime na slovensko chcela by som mat niekoho s kym ist na kavu a pokecat si. Dalsia vec je ze ked sa vratim tak sa este stahujeme z mojho rodneho mesta do manzeloveho. Tu v zahranici mam priatelov ale to len takych ze si sem tam napiseme ale nic take ze by sme boli najlepsimi priatelmi.

hajajanka
25. mar 2013

@manchester1987 Priatelia si ta nenajdu sami, musis sa o to pricinit aj sama. Skus to napriklad cez deti. Urcite sa najdu nejaki sympaticki ludia, ktori sa daju s tebou do reci a moze z toho vzniknut priatelstvo. Ak mas malicke deti, tak navstiv materske centrum, kde urcite najdes spriaznene duse. Nevravim, ze z kazdeho kamaratsva sa vyvinie priatelstvo, ale urcite z nejakeho ano. Alebo sa skus prihovorit mamam na ihrisku. Urcite aj tvoj manzel bude mat nejakych kolegovcov v praci, s ktorymi si mozno "sadnete". Skus sa troska poobzerat a necakat, kym priatelia pridu sami 😉

eeffka
25. mar 2013

@manchester1987 presne tak ak mas deti tak super, ja som si nasla kamosky na sidlisku kde som sa prestahovala zec deti, netreba sa kamaratit s kazdym 😀 ale jednoduchsie sa prihovara zenam co maju spolocny zaujem ako slobodnej/bezdetnej takej istej 😀 😀 😀
tiez mam kamosky susedy... no a to som ten typ co len stoji, pocuva a mysli si svoje. Ked som sa skamaratila ja , najdes si aj ty.

dedenini
25. mar 2013

@manchester1987 mam podobny problem. odisla som zo slovenska do zahranicia..tu nemam skoro nikoho..Par znamych no tiez sa snimi moc nestretavam a z niektorymi ani nechcem ked viem aky su. Na slovensku som mala uplne iny zivot. Bola som v malom mestecku kde som mala kamarata na kazdom rohu. Nase stretavky boli v skupinkach vacsich ako 20 ludi.. Vzdy bola zabava. Vzdy som mala komu zavolat, vzdy skym pokecat. Teraz je to ine. Komunikacia vacsinu len cez internet. Obcas jemi smutno.Ale berem to tak ze moj zivot sa neskoncil zabavou. Mam uzastnu dcerku, ktorej sa stale venujem. Je to iny zivot. A verim ze ked troska podrastie na detskych ihriskach si najdem nejake kamosky mamicky ... aaa ty si z Manchestra? akhej..skoda... je to troska dalej odomna.. ☹ my sme v Birkenheade... to je kusok od Liverpoolu... inak by som radaskocila na kafco 🙂

kuwait
14. sep 2013

Ja zijem v zahranici 20 rokov a stale udrzujem kontakt s par kamaratkami ktore poznam este z detstva tu som si naopak nenasla ziadne kamaratky to sa ani neda v Kuwaite 😅 ak by som sa mala nutit stretat sa s ludmi s ktorymi nemam absolutne nic spolocne to radsej udrzujem cez emaily kontakty nadialku s ludmi ktori su mi blizki

tinki
14. sep 2013

@manchester1987 a čo je to najlepší priateľ..? Ja nič také nepoznám..Určite niekto má..ale ja čo som mala kamarátky ešte z detstva, tak sme sa nejako pomenili a už v podstate nemáme nič spoločné..Asi som divná, ale ťažko nadväzujem kamarátstva, lebo neviem dôverovať..Mám kamarátky, s ktorými si občas pokecám, ale nie je to také, žeby som mala niekoho u koho mám pocit, že ma ozaj chápe..že by som jej mohla povedať čokoľvek...Človek sa vyvíja a časom sa jeho hodnoty a potreby menia..a iný sa vyvíjajú iným smerom..Takže len sa zamerať na ľudí, s ktorými by si mala niečo spoločné..

ajca123
14. sep 2013

@eeffka ja som sa prisťahovala z CR do SR a tiez dom stratila priateľov... Ale našla som si tu,a hlavne take co maju deti... Ja mám troch princov 🙂.
A najviac času mám hlavne na nich 🙂, su naša budúcnosť..
A našla som si tu naj kamošku Julku s Jessi 🙂,chalani ich miluju..
A aj mám novu kamošku,je to bývala priateľka môjho muža... A musím povedat ze je fajn žena 🙂.. Obdivujem ju lebo ma toho ozaj veľa..

trudka4
14. sep 2013

Nevím čím to je, ale žiju na Slovensku už asi 12 let, jsem tu vdaná, máme 2 děti, momentálně jsem na mateřské a nemám tu žádné kamarádky. Jen pár spíše známých.

kiki68
16. sep 2013

Ja to uplne chapem,mam podobnu situaciu,tiez som v zahranici a tu mam len skor znamych ako priatelov. Ako uz je to lepsie,ale trvalo to 2 roky tu nejak najst par ludi s ktorymi sa da pokecat. Ale tym,ze su vymozenosti ako facebook,tak mam dojem,ze ziadna separacia od mojich priatelov zo SK nenastala. Tiez sa vela z nich prestahovalo do zahranicia,lebo na SK to s pracou a pod. nie je ruzove. tak aspon ked mam sluzobky tak sa snazim behat za nimi po tych mestach,kde su. Teda vobec nemam dojem,ze by to s niektorymi nejak utichlo,skor naopak. Najlepsich priatelov mam asi viac,nejde to dat vsetko na jedneho, ale pre man su to ti,co aj keby maju len hodinu cas,tak su radi,ze sa stretnu,ked mi tecie do bot,su pri mne a pod. A hlavne nezavidia to,ze sa niekto niekam dostal,hoci len o kilometer dalej alebo do lepsieho bytu. U niektorych mam dojem,ze casom tak vyzreli a je to este lepsie s nimi tie vztahy,nez predtym,ked sme v zasade riesili vsetko a zaroven nic 😉