Negatívne pocity voči rodine

6. sep 2022

Baby ja už som tu raz mala tému ,ale tentoraz potrebujem radu ako vyriešiť negatívne pocity voči rodine,lepšie povedané švagrinej a môjmu bratovi ...
Ja sa toho neviem zbaviť , veľa zlá porobili , ona pokradla rodičom veci , dala do záložne atď a proste strašne veľa toho ,strašné ..a ja som to všetko pocuvala od rodičov , a proste zhnusila sa mi , a brat ten je zas strašné povýšenecky, on ako to povedať, hra sa na niečo ,čo nie je ..vôbec sa so mnou nebaví keď , sa stretneme tak ledva pozdraví aj to sa tvári že ho to obtazuje..už ma chcel aj z dedičstva vyškrtnúť a to naši ešte žijú a pri dobrom stave ešte aj 30rokov budú ,ale už našich presviedčal že ja mám dosť a všetko ja nič nepotrebujem 🙈
A stalo sa že sa mi zhnusili , ono sa to nejak nabalilo na seba,muž ich tiež nemusí kvôli tomu všetkému.teraz sme sa stretli pri jednej príležitosti a ja som sa pristihla že s nimi nechcem byť .
Ale rodičia trvajú na Tom (rozkazom ) že sa musíme stretávať , stoj čo stoj
Na druhej strane ich deti mám veľmi rada a tak isto viem že po rodičoch mi zostane len brat,aj keď je aký je.
Ja neviem čo s tym ,čo by ste robili ?som z toho smutná
Rodičia vo väčšine prípadoch stoja pri nich ,lebo ich ľutujú (to aj povedia)

mandzula
6. sep 2022

Je sice smutne, ze si k sebe nevedia najst cestu clenovia rodiny, no nie je to nic nezvycajne. Ak je niekto debil, je jedno, ci je alebo nie je nasa rodina. Uctu si clovek nezasluhuje "spolocnou krvou" alebo inymu rodinnymi vazbami, ale tym, ako sa sprava. Ak ti ublizuje, treba obmedzit kontakty a nedbat na to, co si praju rodicia, uz si dospela, rodicov pocuvat nemusis, ked nie su ochotni pochopit tvoju krivdu. Deti, ked ich mas rada, mozes k sebe vziat na vikend, prazdniny, tie za rodicov nemozu. A ze ti po rodicoch ostane brat? Co z toho, ze je brat, ked sa sprava horsie ako cudzi.

autor
6. sep 2022

@mandzula vieš čo ono sa to zlomilo asi vtedy keď mi brat vykričal že on môže mať deti koľko chce , narozdiel odomna,som po liečbe (díky tomu mám deti)..rodičia boli vtedy pri Tom a nič mu nepovedali na to , hoci vedeli že to je jediná moja slabina

autor
6. sep 2022

@mandzula chvalabohu muž pri tom nebol , lebo by ho zabil

januska12323
6. sep 2022

Nerozumiem prečo sa stretávaš s takým hovadom len za to, že máte spoločných rodičov. Po tom ako sa ťa nezastali by si mala naopak rozmýšľať či sa budeš aj s nimi stretávať častejšie ako raz za rok.

elizabet173
6. sep 2022

nikto na svete by ma nepresvedčil, aby som sa stretávala s ľuďmi, s ktorými sa nechcem stretávať, aj keby to boli moji rodičia. Ich správanie je veľmi pokrytecké. Ich rozkaz by ma nezaujímal, pekné vzťahy totiž nie sú na rozkaz, ale sa budujú. A keby na to naďalej trvali, prestala by som sa stretávať aj s nimi

mandzula
6. sep 2022

@autor podla toho, co pises, je to primitiv.
A rodicia slabosi.

autor
6. sep 2022

Keď aj niečo poviem našim tak ich začnú obranovat , že on je flustrovany zo svojho života , že on vidí že sa nám viac darí atd. A čo ja zato môžem ? Ja nemozem za to ,prečo by si to mal vybijat na mne, nemôžem za jeho život , keby mám ja problémy , čo jeho budem z toho obviňovať ?

mandzula
6. sep 2022

@autor zo svojej rodiny mám skúsenosť, že najviac sa pomáha tomu dieťaťu, ktoré najviac kňučí a nie tomu, ktoré síce ide s odretou hubou, ale je ticho, lebo nechce rodičov zaťažovať a má svoju hrdosť. A, áno, pre mnohých je jednoduchšie zvaliť svoju neschopnosť na iných, to sú pre mňa úbožiaci.

katarinka89
6. sep 2022

Takí co majú sraciek nad hlavu takí majú potrebu odpútať od svojho a riešiť druhého. Mam takéto iste 2 svagrine- vztahy s nimi sme prerušili. Porobili a nerozprávali tiež toho veľa a svokra ta nato nič....taj sme sa odstránili. Samozrejme ze furt nás riešia ale už aspoň som není v ich dosahu, sú to toxické osoby a od takých utekať treba.

elizabet173
6. sep 2022

ty ale nie si povinná nič vaším vysvetľovať, buď asertívna, prečítaj si niečo o asertivite. Si dospelá svojprávna, máš právo o svojom živote a o tom, s kým sa budeš stretávať, rozhodovať sama. Nie si povinná sa pred rodičmi nijako obhajovať

autor
6. sep 2022

Ja nechápem aj rodičov .vidia ako sa chovajú (či nie?) Čo čakajú že budem ustupovať stále či? Oni si myslia že mňa môže brat podupat akokoľvek a ja budem stále ticho lebo on je v živote nešťastny .skôr závistliví

autor
6. sep 2022

@elizabet173 ďakujem prečítam ,prestudujem

elizabet173
6. sep 2022

tvoji rodičia si to myslia preto, lebo si zrejme submisívnej povahy a vždy si ich počúvala, ináč by si nedovolili prikazovať ti, že sa máš s bratom stretávať. Vedeli by, že by si sa po tom príkaze rozosmiala na celé kolo a rýchlo ich vyviedla z omylu, že ak si nevšimli, si dospelá a oni ti už nemajú čo prikazovať

autor
6. sep 2022

@elizabet173 vieš ja som im aj pár krát povedala že takto nie a bolo mi povedané že ziarlim.vies ono je to ťažko pochváliť sa nemôžem pretože som povýšenecka, sťažovať sa nemôžem pretože sa ľutujem ..šak ja som stále zlá v podstate 🤦

autor
6. sep 2022

Bola som neplodna tak podľa nich som žiarlila lebo on už deti mal , a keď som si chcela kúpiť jednu nehnuteľnosť (v ďalekej budúcnosti) som bola povýšenecka

elizabet173
6. sep 2022

ja by som sa na tému brat s rodičmi vôbec nebavila, aj by som im povedala prečo, ale zrejme by ťa nenechali ani dohovoriť. Bolo by lepšie im poslať list, kde im napíšeš, ako ty vidíš a čo cítiš a tiež im oznámiš, že sa budeš stretávať len s tým, kým chceš ty a oni nemajú žiadne právo ti niečo rozkazovať. Oni majú najväčší podiel na tom, že sú medzi vami vzťahy také, aké sú, spôsobili to tým, že majú na vás nerovnaký meter. Ak začnú o bratovi, alebo o tom, že sa musíte stretávať, odchádzaš, nech sú na to pripravení. Ja by som obmedzila stretnutia s nimi na absolútne minimum. Sú to rodičia, ale stretnutie s nimi ťa len rozhodí, nič iné. A zo svojho súkromia im nehovor nič, napr, to, že chceš kupovať nejakú nehnuteľnosť a pod.
A že ti raz po rodičoch ostane len ten brat? Potrebuješ takého brata? A na čo? Aby si mala nervy?

zefyra
6. sep 2022

Pretrhla by som kontakty, aj my sme tak urobili, lebo z toľkej zloby, nenávisti a faloše by sme zachviľu skončili na psychiatrii v Pezinku.

katkami123
6. sep 2022

A tvojim rodicom skôr nie je ľúto, čo si vychovali? Však ten tvoj brat tú povahu musel po niekom pobrať, to ako decko ho neučili empatii a čo sa patrí a čo nie? Brat veľmi dobre vie, že je to tvoja slabina, preto ti to vykričal. Ja mám skôr pocit, ze medzi vami robia rozbroje vaši vlastný rodicia. Normálny rodič neoznámi druhému svojmu decku, ze to prvé mi navrhlo, až ho vydedím. Však tvoji rodicia sa sami rozhodnú co a koľko komu dajú, ak spíšu závet a ešte aj ten sa dá napadnúť. Na jednej strane Vam oznamujú kto na koho čo povedal a keď príde vdaka ich donášaniu medzi vami - súrodencami ku konfliktu, tak hrajú úlohu mŕtveho chrobáka. Skôr by som sa ich opýtala, že zase začnú s tými ich ťahmi poza chrbát, ze načo to tebe hovoria, nech to povedia bratovi a švagrinej do očí. Myslíš, ze im zas podobne nehovoria o tebe? Nech si milí rodicia riešia svoje problémy s tými, kde je to potrebné a zbytočne nerozduchavajú nenávisť svojimi rečami medzi súrodencami.

katkami123
6. sep 2022

Teraz čítam, ze ty nemôžeš nič a brat môže všetko. Tak bohužiaľ, čo si vychovali, to majú. Nabudúce im povedz, že keby v detstve mali k nemu taký istý prístup ako ku tebe, tak by s ním nemali teraz samé problémy a že ty máš svoje starosti, tiež tým nikoho neotravuješ, nechápeš, načo oni s tebou potrebuju stále riešiť brata a jeho ženu. Čo z toho, ze môžu mat deti koľko chcú, keď sú nezodpovední a nemôžu ich plnohodnotne zaopatriť, potrebujú viesť za ručičku ako malé deti, však aj v osadách je kopu deti mu povedz nabudúce.

Ja byt tebou, mali by rodicia nabudúce na teba zas nejakú poznámku, ze si taka a taka, tak by som sa urazila a odmlčala úplne aj na 2 týždne. Nech si začnú zvykať, že už si citovo od nich ubližovať nenecháš a máš svoje hranice, ktoré keď prekročia, tak sa s nimi baviť nemieniš. A keď si nezvyknú, obmedziť kontakty na minimum. Ty sa s nimi ani neraď, tvojou primárnou rodinou je teraz tvoj muž a deti, v prvom rade rob tak, aby ste sa vy mali dobre.

lubinkap
6. sep 2022

“Každá minca ma dve strany...podľa mňa treba hľadať kompromis...ale sama si tu už odsúdila švaginú, no čo na to povedať...nech si ešte všetci kopnú/odsúdia tvojho brata a švagrinu v komentároch možno ti budde lepšie✌👌

autor
6. sep 2022

@lubinkap v čom som ju odsúdila?

babydesire
6. sep 2022

Pridavam sa,,tiez mam svagriny co nicia rodinu ...