Neférovosť voči manželovi

7. mar 2022

Ahojte, ako by ste reagovali na svokrovcov, ktori zdedeny byt darovali svagrinej a vasmu manzelovi, jej bratovi,ich synovi nedali nič. Vztahy s nimi uplne normalka bez problemov, stretavame sa pravidelne. Švagrina este k tomu nie je nejaka v nudzi ze by to potrebovala, je celkom prachata, keby je v nudzi, to by som este sa nejako snazila pochopit, ze sa voci mozovi zachovali takto nefer. Na jednu stranu ok beriem, je to ich vec, na druhu stranu moja vec je zasa, ze citim tuto nespravodlivost a asi sa nebudem k nim vediet spravat rovnako ako doteraz. Podotykam, ze my s manzelom sme si byt kupili sami na hypoteku, ktoru budeme este 20 rokov splacat, dojde mi to fakt nefer, jedno dieta nechat zadlzit a jednemu dat, a teda hovorim vztahy uplne ok, samozrejme ze svagrina je na navstevach u nich castejsie, celkovo je taka vychcana osobka, ktora ma prepocitane aj to, ze usetri, ked k nim ide na obed. Dik za nazory ….

babulkomale
7. mar 2022

Je to zvlastne...vacsinou ked su dobre vztahy a maju rodicia co dat, davaju rovnako.
Niekedy davaju rodicia jednemu nehnutelnost a jednemu peniaze alebo nejaky pozemok v takej hodnote, nema tvoj muz nieco take uz davnejsie od nich? Mozno o tom nevies?

nafka0483
7. mar 2022

Moj nazor je ze ty to nemas co riesit. Je to medzi manzelom, jeho sestrou a rodicmi.
A ani on nema co riesit lebo rodicia si mozu robit co chcu.

Ano, aj mne sa zda zvlastne nedat detom rovnako, ale rodicia asi nejaky dovod maju a manzel nema pravo nieco si narokovat. A ty uz vobec nie a pozerat este k tomu na svokrovcov inak... ty vyznievas ako ta "vychcana"...

malinka158
7. mar 2022

Nestaraj sa do coho ta nic. Ak sa tvoj manzel citi ukrivdeni, nech to riesi sam.

sissy27
7. mar 2022

Nijako by som nereagovala. Každý si so svojim majetkom môže počas života nakladať tak, ako uzná za vhodné. Nie je žiadna povinnosť dať svojim dospelým deťom čokoľvek. Navyše sú to jeho rodičia, nie tvoji, takže ak sa má niekto cítiť ukrivdene, tak tvoj manžel.
Môže ti to byť akurát tak ľúto a to je všetko.
Inak jeho sestra (švagriná) je vydatá? Lebo možno aj tam je problém, že dajú radšej slobodnej dcére, ako ženatému synovi, ktorý sa o to bude deliť s manželkou...

autor
7. mar 2022

@babulkomale akoze dostali sme od nich na prerablu bytu nieco, ale s hodnotou bytu sa to neda ani len porovnat 😒 a teda mna to voci manzelovi celkom mrzi, on je teda dost taky, ze neriesi a vie sa povzniest, ale teda hlavne pre to, preto je v zivotw dost často okaslavany, ale ze tie vztahy mame ok, tak neviem, ako v nich budem vediet pokracovat, lebo teda pride mi to nespravodlive aj ked je ona u nich častejsie ako my …. Ona totiz ma prave situaciu, ze sa ide vydavat a planuje svoje nove byvanie, cize mi to pride, ze asi to mozno vzali, ze vsak mame byt dame ti, ale teda myslim, te by mali vnimat aj tu rozdielnu hodnotu potom, co dali jej a manzelovi ….

autor
7. mar 2022

@nafka0483 tak nemyslim si, ze som vychcana ale spravodliva, ako hovoris, neviem si predstavit mat dve deti a jednemu dat byt a druhe nechat zadlzit a najma ak vztahy su v pohode …. A manzel je moja rodina, cize neviem preco by som sa mala usmievat, ze vsak ok teba nechali rodicia zadlzit a tvojej sestre dali len tak, hneva ma to aj za neho …. A este sa dalej usmievat a skakat podla nich, ked bude treba, po takomto niečom …. A chapem, ze ich vec, ale moja vec je zasa ako na to budem reagovat

autor
7. mar 2022

@malinka158 on je prave tym, ze si dost necha a takto ma vsade, ze sa tak necha okaslavat, mne to dojde, ze aj ta sestra toho tak vyuziva vseobecne, ze vie, ze on si necha a ona bude z ich spolocnych rodicov tahat tahat, lebo sak on si nechá ….

sissy27
7. mar 2022

ako fakt ťa trápi ešte aj to, že ona je u rodičov častejšie ako vy? A čo vám bráni ju "dorovnať" v počte návštev?
darmo sa trápiš nad touto "nespravodlivosťou", je to len a len ich rozhodnutie. buď rada, že aspoň nemusíš byť nikomu za nič zaviazaná a nedajbože ešte 20 rokov počúvať výčitky, že ti niečo dali.

autor
7. mar 2022

@sissy27 prave teraz sa ide vydavat a riesit svoje vlastne byvanie s manzelom, ale aj my sme sa brali a nedali nam …. Cize no dojde mi to take luto, nespravodlive voci nemu a asi to bude na mne poznat no ….

diamond007
7. mar 2022

Je to ich vec. Oni môžu dať majetok komu chcu. Nevies aká je medzi nimi dohoda, možno je s rodičmi nejako dohodnutá. Zadalsie nevieme ako je na Tom švagriná, ak vy ste dvaja a máte kde bývať a splatíte to, tak nevidím v Tom dôvod. Nemusí ísť vždy všetko 50/50. Neriešila by som. Moja mama tiež bola so sestrami vydedena a vsetko napísali na syna. Popravde sa nedivím, všetky dcéry im odisli stovky kilometrov ďaleko a syn s nimi ostal žiť a starať sa o nich. Nic s tým človek nespraví a zbytočne sa bude hádať. Nevieme či švagriná alebo vy máte deti, či to neplánujú aby zdedili vnúčatá a pod. Faktorov môže byť veľa. Asi u nich niečo zavážilo

autor
7. mar 2022

@sissy27 nie navstevy ma netrapia, to skor myslim tak, ze ona tam zamerne z vychcanosti viac chodi …. Ale mna trapi skorej toto, ze teda rodicom nevadi, ze jednemu dietatu daju cca 150 000€ a druhemu 30 000€, to mi dojde zasadny rozdiel a ze im to nie je blbé

andreakotesova
7. mar 2022

Tak oni si môžu za života nakladať so svojím majetkom ako chcú. Možno na tvojho muža časom prepisu nehnuteľnosť, v ktorej momentálne žijú.

nnnuuunnn
7. mar 2022

A čo ak sa s mužom rozidete? Bude Ta to este trápiť? Že nebudú dediť Tvoje deti napríklad? U nás sa stala presne rovnaká situácia. Jednému synovi dali a druhému nie. Jeden si vie zarobiť lepšie a druhý nevie.

nafka0483
7. mar 2022

Ked je tam castejsie tak si to asi cenia, mozno im vyrazne pomaha a takto jej to oplatia.
Vy byvanie mate, prispeli na prerabku. Ona nema, teraz zhana, tak jej takto pomozu.

Ty si ta posledna co sa ma citit ukrivdena.

mariaveronikag
7. mar 2022

no nemáš veľkú možnosť s tým niečo robiť. Ale vzťahy by som si kvôli hlúpym nehnuteľnostiam nepošľala. Pozri, keď bude bábätko, budete mať "zámienku" pýtať i Vy tak ako švagriná. A presne som išla napísať to, čo @andreakotesova. Nevieš, čo majú za lubom. 🙂

autor
7. mar 2022

@diamond007 akoze co sa tyka zarobkov, ona je na tom velmi dobre, my sme tiez dobre, ale ona lepsie … cize prave nevidim tam ani dovod, ze jej by dali, lebo ona by nemala alebo čo na hypoteku …. Mna skor zaujima teda, ze keby sa takto voci manzelovi vasmu zachovaju svokrovci, ci by ste sa s nimi rozpravali dalej krasne ako my? Ako keby nic …. My inak byvame blizsie k nim, ako ona ….

mariaveronikag
7. mar 2022

oprava : nepokašľala

autor
7. mar 2022

@andreakotesova nemyslim si, to raz tak uz povedali, ze ich dom bude nas a tej sestry, cize v tomto sa tvaria akoze napolky ….

autor
7. mar 2022

@nnnuuunnn tak ona zaraba asi 2x viac ako moj muz, podnika, a teda fakt super, cize v tomto neni porblem, ze by nemala, tak preto by jej to dali

nafka0483
7. mar 2022

Ze tam chodo z vychcanosti? Nie nahodou preto ze su to jej rodicia a ma ich rada a chce s nimi travit cas?
Ved s nimi trav cas aj ty. Ci ty by si len majetky chcela aby dali spravodlivo ale to nevidis ze vy s nimi netravite tolko casu ako ona? To uz ti nefer nepride?

andreakotesova
7. mar 2022

Tak mňa by potešilo aj 30 tis. na prerabku domu napr.... 😅

luccija
7. mar 2022

Každá tu je nad vecou nestaraj sa...ale ver tomu, že ak by to bolo v ich rodine trápilo by ich to.
Ale aj tak Ti nič iné nezostane len to akceptovať.My sme boli tiež vždy ti šikovní, lebo sme sa postarali o seba a nenatrcali ruku a preto sme nič nedostali🙂)na rozdiel od muzovej sestry, ktorá nemá deti, muža treba ju ľutovať.
Áno je to nespravodlivé a, ak by som mala 2 deti nikdy to nespravím, ale tam to končí.Tvoj muž má takú povahu ako môj, že nikdy to rodičom nepovie

lienka.7
7. mar 2022

Dostaneš tu 99% odpovedi ze ta do toho nič a aká si zavistlivaaaaa🙈
Ale ludsky ta chápem, su taki ludia nic s tým nenarobis zial. Svagrina bude asi dobry "presviedcaci" typ človeka. Neviem aké mate vzťahy, co všetko pre nich si robila/robíš, ale určite by som polavila. Neignorovala by som ich ani nič podobne, ale jednoducho "zvolnila". Nech sa primárne stara švagriná, bola za to uz aj vopred "odmenena".

autor
7. mar 2022

@nafka0483 ona tam je stale lebo to ma prepocitane, ze je to vyhodnejsie, ze neutrati na potraviny a mama jej vzdy vtedy aj perie zehli a vsetko, ked je u nich, cize nie nepomaha tam 😅 tak my sme sa brali a tiez sme riesili byvanie a kupili sme sami, nedali nam …. Cize to neberiwm ako nejaku vyhovorku, ze sa vydava tak sa jej takto pomoze, aj my sme sa brali

diamond007
7. mar 2022

Ak to muž nerieši, načo to riešiš ty?
Ja sa do mužovej rodiny nestarám finančne. Ak niečo zdedí, je to predsa jeho dedičstvo. Ľúto ti to byť nemusí.
My sme to tiež mali ,,neférové,, ale človek to musí len prehliadať.
Pozemok sme si od mužovej babky kúpili, a sused ( jej syn) ho dostal darom este od babkinej mami. Dve ženy, dve deti. Oni dostali, my sme poctivo kúpili a splatili. A ešte si nechali 2/3 a nám dali len čo brána siaha. Neriešim. Sme radi že máme svoje, že to nebolo zadarmo a je to aspoň naše. Nie kazdy má to šťastie že dostane.
Bývalý priateľ riešil podobne, krsny rodičia jeho sestry jej darovali veľký byt v BA a on nič keďže ich krsniatko nebol a oni svoje deti nemali. Dohodol sa s rodičmi že na neho prepisu byť ich. Tiež si sestra jeho môže vravieť nespravodlivé a chcieť viac. Bola to jeho dohoda s rodičmi.
Zahod to za hlavu, sú to len peniaze a nie je dôvod si kaziť vzťahy.
Neviem prečo ale dcéry sú si v dospelosti rodičom bližší ako synovia keď sa oženia častokrát. Muž lipne na matke kým nemá frajerku alebo ženu, pricom žena ak je nelipne na rodičoch, vráti sa im v dospelosti

autor
7. mar 2022

@mariaveronikag my prave dieta mame a ona este nie …. A teda ako je rok dlhy nedostane maly od nich ani banan …. Akoze stretavanie caste ale ziadne davanie … to zasa cakam ze ked bude mat ona, zrazu jej decku sa bude davat aj kazda plienka a kupovat

autor
7. mar 2022

@nafka0483 my s nimi travime dost casu, ale ona nechodi na navstevy len tak, jej sa robia nakupy potravin, perie, vsetko …. Cize ano vnimam to z vychcanosti, ze sa tam ide len napakovat vzdy

autor
7. mar 2022

@luccija presne toto, ze ja tu len zastavam muza a nejaku spravodlivost voci nemu …. Presne nenatrcame ruky a tak je vzdy on okaslany …. A presne ako hovoris, kazda povie nestaraj sa, ale keby tu kazda bola v tej mojej pozicii, tak by ju to urcite tiez stvalo ….

luccija
7. mar 2022

Tak majú na ňu slabosť a bude to tak vždy a počkaj, keď bude vnúča.Vo veľa rodinách to tak je a ešte Ti do očí budú tvrdiť, že nie.Moja svokra 40 r dcere dáva vreckové na dovolenku to musíš iba prehliadať a pousmiať sa.Takym deťom sa to potom zráta, keď rodičov nebude nič nevedia sami, bez pomoci

nafka0483
7. mar 2022

A vtedy ked ste sa brali tak ten byt mali?
Lebo myslela som to tak ze teraz asi byt maju (pises ze dedili) a ona sa akurat vydava, ze to prislo vhod. Vam dali na prerabku, vtedy este byt asi nemali, tak dali to/kolko mohli.

A na margo poznamok od ostatnych: Ano, mne by bolo jedno keby surodencovi dali a mne nie. Mame s manzelom svoje, toez na hypoteku a starame sa o seba sami. Druhym nezavidim, necitim ako nefer ked ini dostanu a ja nie. A zije sa mi lahsie bez pocitov krivdy.

Ten byt nebol autorke slubeny, nikdy im nepatril, cize to nie ke ze niekto im vzal a tu je mimo citit sa ukrivdene lebo nieco nedostali co potencialne mohli dostat.